PDA

Prikaži potpunu verziju : Kaspersky protiv Nortona


acafacaa
10.2.2011, 23:24
-Dva potpuno cista virtualna sistema XP SP2,sa "svezim"instaliranim windows-om.
-Na jednom Kaspersky Internet Security 2011 najnovija verzija,na drugom sistemu Norton internet security 2011 takodje najnovija,skroz update-ovani i sa default fabrickim podesavanjima.
-13 novih virusa,ne starijih od 24h,nasumicno izabranih sa 2 najvece "malicious links" stranice.
-Naizmenicno pokretanje linkova na oba sistema,i nakon toga skeniranje sa nekim od najboljih skenera,utvrdjivanje rezultata, i sta je koji Antivirus ostavio za sobom( ...i za predsobljem :D ) tj.sta je koji AV "propustio"...
-Video postavljen pre 20 minuta,mojih ruku delo :D

http://www.youtube.com/watch?v=KbE5KH88ej4

SAJEVAC
10.2.2011, 23:29
-Dva potpuno cista virtualna sistema XP SP2,sa "svezim"instaliranim windows-om.
-Na jednom Kaspersky Internet Security 2011 najnovija verzija,na drugom sistemu Norton internet security 2011 takodje najnovija,skroz update-ovani i sa default fabrickim podesavanjima.
-13 novih virusa,ne starijih od 24h,nasumicno izabranih sa 2 najvece "malicious links" stranice.
-Naizmenicno pokretanje linkova na oba sistema,i nakon toga skeniranje sa nekim od najboljih skenera,utvrdjivanje rezultata, i sta je koji Antivirus ostavio za sobom( ...i za predsobljem :D ) tj.sta je koji AV "propustio"...
-Video postavljen pre 20 minuta,mojih ruku delo :D

http://www.youtube.com/watch?v=KbE5KH88ej4
Aco obrati paznju na onaj forum sto sam ti poslao u prethnodnoj temi.Jedna stvar je i to da u sekundi nmg da stignu za svaki anti odmah nova definicija programa tako da nmz da krivis programe ni jedan ni drugi ako nesto ne nadju jer ce nekad jedan pre naci,a nekad drugi,takodje ce nekad isti virus novi prepoznati,a nekad nece.

acafacaa
10.2.2011, 23:37
Aco obrati paznju na onaj forum sto sam ti poslao u prethnodnoj temi.Jedna stvar je i to da u sekundi nmg da stignu za svaki anti odmah nova definicija programa tako da nmz da krivis programe ni jedan ni drugi ako nesto ne nadju jer ce nekad jedan pre naci,a nekad drugi,takodje ce nekad isti virus novi prepoznati,a nekad nece.

To je upravo ono o cemu govorim sve vreme...
Ako testiras avast protiv avire npr.za jedan virus ce npr avira imati prva update,a avast ce ga dobiti za 2 sata npr.
Za neki drugi virus ce biti obrnuto...
Fora je u tome da antivirus uspe da prepozna virus IAKO ga jos uvek nema u svojoj bazi,iako jos uvek nije primio update za njega,e to je sustina.
U tome uspeva Norton itekako,i spreman je da prepozna i preko 95 % virusa koje nema u svojoj bazi za razliku od velike vecine antivirusa.

NIx Car
10.2.2011, 23:37
To je upravo ono o cemu govorim sve vreme...
Ako testiras avast protiv avire npr.za jedan virus ce npr avira imati prva update,a avast ce ga dobiti za 2 sata npr.
Za neki drugi virus ce biti obrnuto...
Fora je u tome da antivirus uspe da prepozna virus IAKO ga jos uvek nema u svojoj bazi,iako jos uvek nije primio update za njega,e to je sustina.
U tome uspeva Norton itekako,i spreman je da prepozna i preko 95 % virusa koje nema u svojoj bazi za razliku od velike vecine antivirusa.

a forum sto ti je preporucio? :D

SAJEVAC
10.2.2011, 23:39
Neprati na casu.Acke da obnovimo gradivo (http://www.mycity.rs/?part=1) .

acafacaa
10.2.2011, 23:44
Neprati na casu.Acke da obnovimo gradivo (http://www.mycity.rs/?part=1) .

Sta sa forumom?
Na sta tacno ciljas sa tog foruma?

SAJEVAC
10.2.2011, 23:49
Acke napisao sam citave sveskurine dole nasta ciljam.

acafacaa
10.2.2011, 23:57
Acke napisao sam citave sveskurine dole nasta ciljam.

Samo mi kazi nesto Nidzo...
Ti mislis da testovi nisu nikakav pokazatelji koji je kakav AV zato sto kada testiras npr. dva AV odjednom sa 10 novih virusa,jedan antivirus ce prvi dobiti update za 1,3,9 i 10 virus,dok ce drugi AV dobiti update pre prvog antivirusa za 2,4,5 virus?
Vidim da kazes da ne mozes da uporedis 2 antivirusa jer ce uvek biti drugaciji rezultati ,u zavisnosti koji je AV prvi dobio update za neki virus a koji ce dobiti kroz par sati ili dana?

SAJEVAC
11.2.2011, 0:11
Acke da li ti znas da antivirus mouze da detektuje neki virus danas,a sutra isti taj da ne detektuje?

acafacaa
11.2.2011, 0:15
Acke da li ti znas da antivirus mouze da detektuje neki virus danas,a sutra isti taj da ne detektuje?

Moze ali mozda neki "glupi" antivirus program, ili ako je proslo mnogo vremena pa da ga izbace iz baze,tako?

SAJEVAC
11.2.2011, 0:21
Moze ali mozda neki "glupi" antivirus program, ili ako je proslo mnogo vremena pa da ga izbace iz baze,tako?
Nece biti aco.Antivirus svaki to moze tako veruj mi.Zavisi sve kad i kako koji reaguje.

acafacaa
11.2.2011, 0:26
Imas kaspersky...
Probaj da zakljucas 100 virusa koje kaspersky detektuje u arhivu,i extraktuj ih jednom mesecno u folder,mislis da ce za mesec-dva-tri ili pet propustiti neki da detektuje?
tesko :qliranje:

Sass Drake
11.2.2011, 0:51
Kasperski još u bazi ima potpise za viruse iz osamdesetih. :D

kuureee
11.2.2011, 2:09
:offtopic:

acafacaa@

Koja ti je ovo tema koju otvaras po redu i da je ista kao predhodna sto si otvorio.:to_care:

ON

Ja bih bez razmislajnja koristio kasperskog da mi se daju novci za to.A poceo sam ozbiljno da razmisljam u tome.

Opet je to prvi AV koi sam ja sreo u zivoti i i imao iskustva.

SAJEVAC
11.2.2011, 2:31
Da stvarno smorilo je vise :) :ciao: .

acafacaa
11.2.2011, 7:14
Ovo nema veza ni sa cim do sada,ovde se govori o Kasperskom protiv Nortona-poredjenje preventivnih sposobnosti.
Samo sam hteo da kazem da je ovaj test pokazao da je Norton trenutno jaci u PREVENCIJI od Kasperskog.
Mozda kasper ima bolju moc ciscenja itd,ali me to ne zanima trenutno.
Jednostavno,Kaspersky ne moze da uhvati vise od 70 % virusa koje NEMA u svojoj bazi,za razliku od Nortona koji sigurno ide do preko 95 % ito je to :ciao:

SAJEVAC
11.2.2011, 12:57
Acke postujem tvoje znanje i tvoj rad i ti to znas,al ovim testovima nista nisi dokazao i glupo je vise pricati o tome :dedica: .

Levčanin
11.2.2011, 16:43
Ništa nije jače od Kasperskog barem za sada :D moje skromno mišljenje.

kuureee
11.2.2011, 16:46
Tako je Levcanin.
Prva ljubav zaborava nema :love:

acafacaa
11.2.2011, 16:47
Acke postujem tvoje znanje i tvoj rad i ti to znas,al ovim testovima nista nisi dokazao i glupo je vise pricati o tome :dedica: .

Bez uvrede Nidzo,ali kako bi ti uporedio 2 antivirusa,kakvu vrstu testa bi im zadao,neko ti da npr. 2 nova antivirusa izasli na trziste pre 3 dana,i trebas da ih uporedis i doneses rezultate za 10 dana,trebas da odredis koji od njih bolje stiti sistem od svega?Kako bi to uradio? :eek:

veseliburek
11.2.2011, 17:42
Neprati na casu.Acke da obnovimo gradivo (http://www.mycity.rs/?part=1) .


Vala baš, mogli bi da obnovimo gradivo...

http://www.korisnaknjiga.com/fotke/p003432.jpg

Moram da trollujem malo :hee:

SAJEVAC
11.2.2011, 18:28
Vala baš, mogli bi da obnovimo gradivo...

http://www.korisnaknjiga.com/fotke/p003432.jpg

Moram da trollujem malo :hee:
Ovo mi izgleda kao skretanje sa teme...