PDA

Prikaži potpunu verziju : kako da znam sta da "kazem" firewall-u sta sme da propusti ?


jagodanbg
24.7.2006, 19:23
kako da znam sta da "kazem" firewall-u sta sme da propusti ? konkretno me zanima:
Someone from adsl6-094.ptt.yu [89.110.201.94], port 3387 wants to connect to port 135 owned by 'Generic Host Process for Win32 Services' on your computer

i ako neko moze da mi kaze od windows-ovih servisa sta sme na internet a sta ne? lsass, svchost, alg.....?

3LANCER
24.7.2006, 20:41
da li si tada koristio neki p2p program?

jagodanbg
24.7.2006, 20:48
da li si tada koristio neki p2p program?
pa u tim trenutcima nisam, ustvari nisam vec par dana!

Beagle
24.8.2006, 20:57
koristi zone alarm. on ce te uvek obavestiti da li neko ili nesto zeli da pristupi tvom racunaru ili sa tvog racunara, i ponudice ti opciju da to dozvolis ili ne. ne znam za ostale firewallove, jer ih nisam koristio, ali zone alarm tako funkcionise.:Freddy:

holodoc
24.8.2006, 22:41
Opet moja preporuka da ako već biraš firewall nikako ne uzimaš Zone Alarm. Lično sam ga koristio baš dugo ali u poslednje vreme je postao prosto neverovatan sa svojom spsobnošću da se "zaglupi" i nokautira kompletan operativni sistem.

Ako već biraš, probaj da skineš odličan Agnitum Outpost Firewall sa sledeće adrese http://www.agnitum.com/ koji ima opciju putem koje kao početnik imaš minimum neophodnih intervencija prilikom njegovog rada. Dobra opcija svakog firewall-a je naravno i postojanje online provere problema koje podržavaju i Zone Alarm i Outpost.