PDA

Prikaži potpunu verziju : OGame-uni10!!!!! Pridruzite nam se!!!!!


SirDuck
23.7.2006, 0:49
Kao sto znamo u sredu se otvara nov uni u OGameu (.ba i .hr).
Ova tema je namenjena buducim korisnicima ovog unija, za raspravljanje, savete itd.
Na predlog kolege Red Dragon-a, planiramo da osnujemo nov savez samo za korisnike foruma sk.

Pa ideje , predlozi,????

Peyton
23.7.2006, 1:12
Evo i ja se slazem da napravimo veliki savez.

SirDuck
23.7.2006, 1:29
Trebao bi da bude samo za clanove sk-foruma, i da se koristi isti nick zbog boljeg snalazenja.

SG_I
23.7.2006, 1:45
Nije losa ideja... ajde da probamo

Red Dragon
23.7.2006, 9:29
Kao sto znamo u sredu se otvara nov uni u OGameu .ba
Na predlog kolege Red Dragon-a, planiramo da osnujemo nov savez samo za korisnike foruma sk.

Pa ideje , predlozi,????


Bravo SirDuck91!:aplauz: :aplauz: :aplauz: :aplauz:
Isti nick, hm, nije losa ideja!


Narode javljajte se !
:alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee:

PeTkO
23.7.2006, 10:02
Moze savez da se zove SK Svemirska Imperija ili SK Imperija

SirDuck
23.7.2006, 10:37
Ma bolje umesto svet kompjutera, nesto kao imperija kompjutera, mada bi to bilo malo bezveze jer ipak treba da ima pravo ime casopisa:confused:

Red Dragon
23.7.2006, 22:24
SirDuck91 - ja sam postavio obavestenje da svi koji su zainteresovani sutra(tj. u utorak) obavezno pogledaju ovu temu.

Posto se ja ne razumem previse u saveze(tek treba da osnujem jedan u uni9), da li treba da izaberemo vodju, zamenike i ostale stvari kako vec idu. Posto sam za demokratiju, predlazem da za vodju izaberemo pravog coveka - MENE:rofl: :rofl:

Salu na stranu, mislim da bi trebalo da izaberemo za vodju najiskusnijeg Ogamera, koji je mozda vec bio ili i dalje jeste vodja nekog saveza, koji zna kako sve to ide i koji je imao dosta uspeha u Ogameu, i mislim da treba da budemo objektivni(ne bi bila da fora da odjednom 300 ljudi pomisli za sebe kako bi bas on bio idealan za vodju, a da je od 8000 mesta, rangiran kao 7999., zar ne?)

Oavj savez treba da bude jedinstven, treba da se svi ispomazemo, i da cuvamo jedni druge, zar ne?

Narode, dolazite ovamo!!!!!:ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao:

Peruzzi
23.7.2006, 22:29
ajde da vidim ko zna mene,ingame:dzavo: taj koji me zna sigurno je bio samnom u savezu ili bivsem savezu....Ajde kazite mi vase nickove,da vas sakupim...da vidim koliko vas ima


inace nick mi je isti...ingame



pozz

macke
23.7.2006, 22:41
Evo ja sam igrao u uni 1 sad igram u uni 7 Ingame Tristan

Ninja
23.7.2006, 23:19
ajde da vidim ko zna mene,ingame:dzavo: taj koji me zna sigurno je bio samnom u savezu ili bivsem savezu....Ajde kazite mi vase nickove,da vas sakupim...da vidim koliko vas ima


inace nick mi je isti...ingame



pozz


Uni 4 te nema a Uni 9 si mi zelen ;)

SirDuck
23.7.2006, 23:23
Pravio sam ja neki savez u Uni9, ali nisam rodjeni vodja.
Treba nam stvarno neko ko zna sta radi i ko zna da napravi i organizuje pravila.
Ako je neko takav neka se javi pa da izaberemo naseg buduceg vodju:) .

lakila
24.7.2006, 19:24
Moj predlog je da pored igrača sa ovog foruma vrbujete ozbiljne igrače iz vaših univerzuma gde već igrate(OGame.ba. ili org.). Da skupimo što više ozbiljnih igrača. Da napravimo savez gde svi igrači imaju ista prava bez obzira na iskustvo. Da postoji samo jedan rang za sve(npr.VOJVODA) Da sve odluke donosi odbor ili veće saveza,koji sačinjavaju svi članovi saveza. Da svi pomažemo u radu saveza,bez obzira ko bude osnivač. Da napravimo forum tog novog saveza Moji predlozi za ime saveza: SRBIJA S.P.-Serbian Power S.M.-Srpska Mafia S.T.O.-Srpska Teroristička Organizacija S.S.A.-Srpska Svemirska AlijansaP.S.Samo Sloga Srbina Spasava

Red Dragon
24.7.2006, 19:27
Svi zainteresovani za savez na uni10.
Navedite vec sada, da znamo koje sve zainteresovan, vas nick i ime planete:icon_stud
Kao sto je neko vec predlozio, za vas nick izabrecete nick sa foruma SK, a ime planete sami odlucite.

Otprilike to bi trebalo da izgleda ovako(primer je naravno izmisljen)

Ime Marko Kraljevic i Musa Kesedzija(tj. vas nick sa ovog foruma)
Ime planete DRK(sram vas bilo ko pomisli nesto ruzno - to je Demokratska Republika Kongo):kreza:

Red Dragon
24.7.2006, 19:31
Moj predlog je da pored igrača sa ovog foruma vrbujete ozbiljne igrače iz vaših univerzuma gde već igrate(ba.ili org.). Da skupimo što više ozbiljnih igrača. Da napravimo savez gde svi igrači imaju ista prava bez obzira na iskustvo. Da postoji samo jedan rang za sve(npr.VOJVODA) Da sve odluke donosi odbor ili veće saveza,koji sačinjavaju svi članovi saveza. Da svi pomažemo u radu saveza,bez obzira ko bude osnivač. Da napravimo forum tog novog saveza(kao ovaj samo nije završenVidi (www.freeforum101.com/srbija)) Moji predlozi za ime saveza: SRBIJA S.P.-Serbian Power S.M.-Srpska Mafia S.T.O.-Srpska Teroristička Organizacija S.S.A.-Srpska Svemirska AlijansaP.S.Samo Sloga Srbina Spasava

Dobra ideja, ali ime saveza bi trebalo da bude vezano za Svet Kompjutera(ali ako se vecina slozi, ja sam i za drugi naziv - S.M i S.S.A ne zvuce lose). Sto se tice rangiranja, moze vojvoda, a ne mora uopste i neka titula. Vodja saveza ce biti najiskusniji, ali ovo ce biti demokratski savez. Mozda o rangiranju da razmislimo tek kad se razvijemo.

Nicolas
24.7.2006, 20:30
nesto kao imperija kompjutera
Prihvatljivo!


mada bi to bilo malo bezveze jer ipak treba da ima pravo ime casopisa:confused:
Ne, zasto, pa nismo mi zaduzeni za reklamu:confused:

Obidjite u sirokom luku nazivanje saveza po Srbiji. Isprobano i nije nista dobro donelo brojnim savezima na ogame.ba, bar dok sam ja nesto malo igrao tamo!

SirDuck
24.7.2006, 21:01
Slazem se sa Red Dragonom, treba da ima veze sa sk-om.
Sto se tice Srpske mafije, vec postoji Hrvatska mafija ili nesto tako.
Pa kako cemo:
Treba nam ime, vodja i organizacija........
Ajde za pocetak da se dogovorimo oko imena, dajte jos predloga, ali da ima neke veze sa sk-om.

Nicolas
24.7.2006, 21:09
Sk United
druzina sk-a
forUM Sveta Kompjutera:confused: ili samo Um Sveta Kompjutera

:confused:
Mozda jesu banalni ali eto, cisto da dam doprinos;)
Ako smislim nesto normalnije javljam.

B@NE
24.7.2006, 21:13
UGOSK

United Gropu Of SK

Red Dragon
24.7.2006, 21:19
Treba nam ime, vodja i organizacija........
Ajde za pocetak da se dogovorimo oko imena, dajte jos predloga, ali da ima neke veze sa sk-om.


Predlog za ime saveza:

GOSPODARI SVETA KOMPJUTERA(GSK)
ili mozda
IMPERIJA SVETA KOMPJUTERA(ISK)

Sto se tice vodje, to bi u pocetku mogla da bude vise simbolicna funkcija, posto svi zapocinjemo u principu u isto vreme da igramo na uni10. Ja sam za to da vodja bude najiskusniji Ogamer, ali prethodno da vidimo njegove preporuke(najveci uspeh u Ogame). Nama prvenstveno treba dobar pregovarac, ali i vodja koji moze da nam da dobar savet, a ne covek koji ce posle 2 dana da bude diktator.

Mislim da bi ova tema mogla da nam sluzi i za obavestenja. Npr. kada neki nas igrac treba da otputuje na 2-3 dana ili na 2 nedelje, mesec dana, itd. on ce aktivirati modus odsustva. Kada se vrati, on se javi na ovaj forum ili vodji. Vodja tada prosledi obavestenje ostalim igracima da napr. posalju onoliko koliko mogu resursa tom igracu, jer nije fora da onaj koji je dugo odsutan previse zaostaje za drugima.

Naravno, ako gresim, vi recite vase misljenje i predloge.:a_whistli

Nicolas
24.7.2006, 21:21
Mislim da bi ova tema mogla da nam sluzi i za obavestenja. Npr. kada neki nas igrac treba da otputuje na 2-3 dana ili na 2 nedelje, mesec dana, itd. on ce aktivirati modus odsustva. Kada se vrati, on se javi na ovaj forum ili vodji. Vodja tada prosledi obavestenje ostalim igracima da napr. posalju onoliko koliko mogu resursa tom igracu, jer nije fora da onaj koji je dugo odsutan previse zaostaje za drugima.

Naravno, ako gresim, vi recite vase misljenje i predloge.:a_whistli
Nemojte javno da se dogovarate i planirate!

Red Dragon
24.7.2006, 21:35
Nemojte javno da se dogovarate i planirate!

Ne brini to sam samo ovako spomenuo, naci cemo nacin da se obavestavamo, sustina je u onom sto sam naveo vezana za modus odsustva i ispomaganje.

NikolaS - prikljuci nam se i ti

Nicolas
24.7.2006, 21:39
E nisam siguran, navukao sam se bio dva-tri meseca kao lud, sanjao sam vreme izgradnje i budio se u odgovarajuce vreme da ukljucujem gradnju:D ali posto sada imam problema sa vezom, na dial-up sam trebam da nadjem novog provajdera za wireless pa ako nadjem skorije javljam se;) Potrazite nick Gyle iz uni4 cini mi se, ili uni3, pancevarski savez a ima ga i ovde na forumu pod istim nickom, on je jedan od iskusnijih koje znam!

SirDuck
24.7.2006, 21:58
Uredu, treba nam iskusni Ogamer.

Iskusni Ogameri, javljajte se!!!!!

E,da, neka neko kontaktira Gyle-a.

Naravno da necemo kaciti nase informacije na forum:boodala: .

Sto se tice prijavljivanja, treba napraviti neku temu tipa "Prijavljivanje za taj i taj savez", da nam ne dodje neki tamo sto nikad nije ni cuo za nas, pa da hoce da se prijavi.
Tako moze i da se pogleda kolko je aktivan an forumu( da ne bude da se prijavi samo da bi usao u savez, pa onda i da zaboravi da postojimo), i reputaciju.

Ovo su samo predlozi, ocekujem kritike, komentare........

macke
24.7.2006, 22:18
Evo isprovociran sam da nesto kazem:dedica:
Igram u uni1 i uni7
istovremeno sam poceo u uni7 sam trenutno na 72 mestu flota 18 mesto:boxing:
Obzirom da se otvara novi uni i da se ookuplja dobra ekipa razmisljam i ja da podjem sa vama :boxing:
E sad, moram nesto da kazem o savezu koji planirate da napravite;
Kao prvo, ako zelite da napravite dobar savez, taj savez mora da ima dobro rukovodstvo, nikakav savez tipa "demokratija" nece uspeti!To ce verovatno biti masovan savez sa preko 50 igraca i zamislite sad "demokratija"
To ima smisla tek kasnije, kad se oformi elitni wing od 10-tak clana koji ce moci vec da se dogovara i deluje zajedno ovako, "mrka kapa!!" :dedica:
Govorim iz iskustva, naravno!Gledao sam :dedica: gomile masovnih saveza kako jako brzo propadaju:n-cc2:
Naravno treba se obratiti i kolegama sa bencha jer tamo ima mnogo dobrih i iskusnih igraca
Sto se tice imena, ja takodje predlazem dsa bude srpska svemirska alijansa pre nego nesto vezanoi za sk, ako hocete kolege sa bencha i druge ljude da privucete:alealeee:
Pozdrav

p.s. izvinite sto je ovako zbrda-zdola sve ovo napisano, napisao bih jos ali na poslu sam i sefica mi stalno gleda u ekran
Provalila je :n-cc2:

Nicolas
24.7.2006, 22:26
Pa proverite svakog clana na forumu kada je pristupio forumu i eto to je reseno!

A ne mora se dati srpski naziv samo zbog toga, u opisu saveza se stavi slicno ili se stupi u savez s nekim nasim! A mora postojati rukovodstvo! I ima vec dosta ljudi s ovoga foruma koji igraju o-game odavno! I rangovi su neophodni! i jos nesto, bolje 20-tak aktivnih igraca nego 50-60 slabo aktivnih!

macke
24.7.2006, 22:50
Obzirom da novi uni pocinje za dva dana bilo bi dobro da oni koji ce poceti da igraju prvo procitaju jedan od ova dva odlicna vodica i odluce kako ce igrati
Naravno mozete ih prilagoditi svom stilu igranja, ovo su osnove

http://board.ogame.com.hr/thread.php?threadid=31220

http://board.ogame.com.hr/thread.php?threadid=26521

pravila, recnik i gomila drugih korisnih stvari

http://board.ogame.com.hr/thread.php?threadid=35842

Extenzija za firefox ogame, jako korisno

http://foxgame.mozdev.org/index.en.html

kalkulatori borbi i drugi korisni linkovi

http://board.ogame.com.hr/thread.php?threadid=27356

...i spremni ste da krenete :)

SirDuck
24.7.2006, 23:11
Slazem se da trebaju da budu rangovi.
U pocetku smo svi isti ili slicni, ali oni koji se kasnije ukljuce...
Bilo bi glupo i da pustamo u savez nekog pocetnika sa 1-2 poena samo zato sto je clan sk-foruma(naravno pricam o slucaju kada malo ojacamo pa mi imamo po npr. 1000).
I dalje tvrdim da naziv treba da ima veze sa sk-om.
Bilo bi glupo da bude ograniceno samo na srbe (srpska svemirska .....srpska mafija.....), koliko je samo clanova van srbije (bosna.....).
Jesam ja srbin ali nisam nacionalista, i mislim da stvarno ne bi trebalo da bude samo srpski savez.

P.S. Cemu sluzi ono za firefox, ubacio sam,ali nema nikakvih poboljsanja (koristim yahoo toolbar)??????

macke
24.7.2006, 23:41
Dodaje dosta korisnih stvari>pogledaj pod tools>extension ili tako nesto
na poslu imam explorer pa ne mogu da ti odgovorim
Najkorisnija od svih je da mozes da podesis da ti prikazuje ako se u rusevima nalazi vise od 50k(ti podesavas kolicinu Ru)Tako da kad ides na pregled galaksije ne moras da gledas svaku rusevinu on ti automatski obelezi ako prelazi zadatu vrednost....samo pokupis :)

macke
24.7.2006, 23:43
u pravu si da ne treba cisto srpski savez ali nisam ni da bude vezan za sk jer ima i korisnika drugih foruma :dzavo:

ACHTUNG
24.7.2006, 23:56
Ako vec pravite onda da bude vezan za SK.I to da bude ozbiljno.A,ako cete da vam svako maze nos,e onda se "muvajte" sa svim forumima i napravite chabar,kojim ce da upravlja ko zna ko,i gde cete uvek da budete obicne buve.SK savez podrazumeva prijateljstva sa ovog foruma,a ne da se likovi sa strane registruju samo da bi sakupili sto vise ljudi za svoj novi savez.
A o onom radikalizmu i da ne pricam..."Srpska Mafija"...Zali Boze zivot...
Ja sam svoje rekao,a vi sad mozete da me nabijete i na kolac ako hocete.

SirDuck
24.7.2006, 23:56
Bah.....ima samo do uni 8, ja sam u devetci, ima li novija verzija????

Sto se tice ostalih foruma, pocetna zamisao je sk only savez.
Slazem se sa !ACHTUNG!-om gore.

Dajte neke nazive.........

@ B@NE

Sta znaci Gropu, mislis Group:icon_scra

Nicolas
25.7.2006, 0:00
Tacno, ako ste krenuli samo sa forumom onda neka tako ostane, a mislim da je tako najbolje i da ce se ljudi s foruma najlakse sporazumeti medjusobno!!! Opet, nije vazno koliko ce clanova imati, vazno je da se svi sloze i da se redovno igra ako hocete da uspete u o-gameu!
Postavite rok, ko se prijavi na forum posle tog i tog roka ne moze uci u savez!

SirDuck
25.7.2006, 0:12
Bah.....ima samo do uni 8, ja sam u devetci, ima li novija verzija????

Ispravak, ima i uni9, nego sam ja koristio neku drugu verziju.:boodala:


A ono za rok, ne znam, ako je neko npr. na odmoru ,clan je foruma i igrac o gamea, i ne vidi na vreme .......

macke
25.7.2006, 3:25
Nema od toga da bide onda nis'' jer kol'ko sam vido, po onome sto se ovde pise, nemoz' se probere ni cela 3 dobra igraca:dzavo:

lakila
25.7.2006, 4:02
Bilo bi glupo da bude ograniceno samo na srbe (srpska svemirska .....srpska mafija.....), koliko je samo clanova van srbije (bosna.....).
Jesam ja srbin ali nisam nacionalista, i mislim da stvarno ne bi trebalo da bude samo srpski savez.A o onom radikalizmu i da ne pricam..."Srpska Mafija"...Zali Boze zivot...Ja sam samo predložio nazive saveza,ne morate da ih prihvatite.Ali se ne slažem ni da se savez zove SK,jer savez neće biti zatvorenog tipa učlaniće se neko ko nije član ovog foruma(mislim u toku igre)..A,ako cete da vam svako maze nos,e onda se "muvajte" sa svim forumima i napravite chabar,kojim ce da upravlja ko zna ko,i gde cete uvek da budete obicne buve.SK savez podrazumeva prijateljstva sa ovog foruma,a ne da se likovi sa strane registruju samo da bi sakupili sto vise ljudi za svoj novi savez.Ja sam lik sa strane koji se registrovao i doveo bi još par likova sa strane,jedan savez već vodim pa nebi mogao i ovaj novi,ali bi mogao da pomognem jer svaki ozbiljan savez ima svoj interni forum a ne da se dogovaraju o strategiji na ovom javnom forumu.Najviše zbog toga što neki koji neće ili neznaju da li će igrati miniraju temu.Pa prema tome dogovorite se više oko imena i odlučite da li primate igrače sa strane.Jer NE ZABORAVITE da vas je OVAJ LIK SA STRANE obavestio na vreme o otvaranju UNI 10.

SirDuck
25.7.2006, 9:35
Pa recite ljudi, sta hocete:
1.SK only savez
2.Savez koji prima sve ostale.

Ja sam licno za sk-only savez, ali necu da popujem drugima sta ce da rade.

Red Dragon
25.7.2006, 10:05
Au, ovo nije dobro. Mi se, sto se tice novog saveza, izgleda necemo dogovoriti, do kraja ove godine.
Mislim, ne znam sta da kazem:confused: :confused:
Meni je zaista svejedno, ali mora da se nadje neki kompromis.
Prvo, ideja da ime saveza bude vezana za SK(na moje predloge(GSK i ISK) niko nije rekao ni da ni ne, a nisam video vase predloge) nastala je iz toga sto bi u pocetku najveci broj clanova saveza bio sa ovog foruma, sto ne znaci da mozda ne bi mogli kasnije da primamo i nove clanove(naravno, ako se neki lik ponudi da bude u nasem savezu, a na listi je top100, mislim da bi bilo logicno da ga primimo,bez obzira sto nije na ovom foumu,ali to moraju svi da odluce).
Ja mozda ne provodim previse vremena za compom( :rofl: ), ali bih zaista voleo da ideja oko ovog saveza uspe. Nisam nacionalista, voleo bi da se svi zainteresovani prikljuce(igre i sport trebaju da spajaju ljude, a ne razdvajaju, bar po meni).
Danas bi trebalo da se ovde prijave svi zainteresovani. EVO JA CU PRVI - clan RED DRAGON(sto se tice imena planete, to je naravno slobodna volja, nema veza da li je na srpskom,engleskom,nemackom ili kineskom; pa cak ni vas nick nemora biti na srpskom - moj primer)
Voleo bih popodne ovde da vidim dosta ljudi.

POZ:ciao:

SirDuck
25.7.2006, 10:18
Evo moje prijave:
SirDuck91, planeta: Duckland (verovatno, mozda smislim i nesto pametnije)

Ajmo ljudi javljajte se.

Nicolas
25.7.2006, 11:18
Najviše zbog toga što neki koji neće ili neznaju da li će igrati miniraju temu.Pa prema tome dogovorite se više oko imena i odlučite da li primate igrače sa strane.
Da se ne odnosi ovo mozda na mene??? Koliko ja znam originalna ideja ovih momaka je bila samo sk forum, i sk ime za savez!!! Ja sam im samo pomagao da ostanu uz originalnu zamisao!!! Ako vec imas saveze neka ih oni odavde neka naprave sk savez a ti drugi pa budite saveznici ako je tako! Poenta svega je da si ti malo zasao van staze...

ACHTUNG
25.7.2006, 12:08
"Ja sam lik sa strane koji se registrovao i doveo bi još par likova sa strane,jedan savez već vodim pa nebi mogao i ovaj novi,ali bi mogao da pomognem jer svaki ozbiljan savez ima svoj interni forum a ne da se dogovaraju o strategiji na ovom javnom forumu.Najviše zbog toga što neki koji neće ili neznaju da li će igrati miniraju temu.Pa prema tome dogovorite se više oko imena i odlučite da li primate igrače sa strane.Jer NE ZABORAVITE da vas je OVAJ LIK SA STRANE obavestio na vreme o otvaranju UNI 10."

Cekaj ti upravo vadis meni reci iz usta...Eto lepo si i sam rekao,ti si se registrovao zbog toga sto ti je zinula guza da postanes novi clan "Srpske Mafije" kao "iskusan i pametan" igrac.I to ces da dovedes jos likova...:boodala:
Od ovoga ocigledno nema nista.Prvo,sto vecina ljudi ne sta hoce.Drugo,sto mi nikad ne mozemo da se nesto dogovorimo bez svadjanja.I trece,sto nema nikog iz SK-a da presece sve ovo.Ako bi se bilo ko od njih javio da ucestvuje u igri,onda bi i to povuklo i dosta clanova ovog foruma.Kako su ovde moderatori,mogli bi da budu i tamo...Ali ko ce bre da se prepucava oko toga "ko ima a ko nema pojma"...Ili jos bolje,da li da ratujemo sa Benchmarkom,PC Pressom ili bem li ga vishe kome...

SirDuck
25.7.2006, 12:45
Ma ja cu da idem na desetku, a vi ako se dogovorite ukljucicu se u savez.
Izgleda da nema nista od saveza, ipak bila je dobra ideja, ali ne mozes svakom srbinu ugodis, moramo da budemo neslozni oko svega, jbg. takvi smo.

"Samo Sloga Srbina Spasava" my ass.

Red Dragon
25.7.2006, 16:31
Cujete li sebe ljudi!:mad: Pa zar smo dotle dosli da se svadjamo zbog igre?
Svadjamo se zbog saveza!? Pa ime saveza i ko ce biti vodja su mozda i najmanje vazne stavke. Ne znam da li su se vremena promenila, ali ja sam mislio da je sustina multiplayer igara upravo to - da se sto vise ljudi zabavlja i ispomaze.
Imajte na umu, ime saveza moze da se promeni(zar ne:confused: ).
Ne moraju svi istog trenutka da se prikljuce savezu(mada bi to bilo super), a i oni koji ne zele, nista strasno, nema ljutnje, mozemo biti i prijatelji, iako nismo u istom savezu(uf,da me sad cuju drugovi, promenili bi mi ime u MIROTVORAC:rofl: ).
Narode, samo opusteno, sto rekao jedan moj drug, ne igramo u zlatne gace.:odoK:

SirDuck
25.7.2006, 16:41
@lakila
To sto si nam rekao za uni10 na vreme nema veze.
Svakako bi videli kad tad i organizovali se.
Molim te da nosis svoje iskustvo prijateljima sa strane i da vise ne miniras temu!!!
Ako hocemo savez samo za nas, napravicemo takav savez, i necemo vise slusati tvoje komentare o tome kako treba savez da bude free for all.

Tolko od mene za sada.

Red Dragon
25.7.2006, 17:05
SirDuck91 i Lakila - nema potrebe za svadjom.

Mislim da ime saveza ne bi trebalo da stvara tolko zabune. Ime bi trebalo da bude vezano za Sk, jer ce biti odavde najvise clanova, ali to ne bi trebalo da znaci da ne bismo mogli da primamo i clanove sa strane(nek i ti sa strane se uclane na forum SK, tako su i mene navukli;) ).

SirDuck91 i Lakila - nema potrebe za svadjom. Ovo nije jedina tema na celom forumu. Ne treba sad da se samo zbog ove teme prepiremo.:ciao:

Brains
26.7.2006, 11:41
Planiram da se aktiviram od samog starta u uni10 na .ba serveru. Iako sam na .org serveru igram samo kao clan alijanse, na .ba planiram da napravim alijansu. Planiram da nastavim tradiciju svemirskog pirata, pa ce se stoga savez i zvati Pirati SK (PSK) (ko voli, moze da tumaci ono PSK kao Partija svemirskih komunista). U svakom slucaju, dobrodosli su svi (a ne samo SK) dokle god planiraju da igraju ogame kako treba i da se pri tome zabave i po koji tovar ukradu, slobodno mi se pridruzite...

BTW, na .org nisam (jos) rangiran, ali 1000 poena za dve-tri nedelje nije los rezultat. Igram u uni 21, a alijansa za koju igram je SP.w (107 od vrha) posle koje mi je put sirom otvoren u glavnu (i slavnu) pirates alijansu (3 mesto).

Brains
26.7.2006, 12:55
Otvoren je uni 10....
ja sam se prijavio pod imenom Brains_SK (grrrr, neko je uzeo moj alias...), otvorio savez Pirati SK [PSK], pa navalite... :)

ACHTUNG
26.7.2006, 14:41
Ubacio sam se i ja.Planeta Wolfschance igrac ,ACHTUNG.Ko god igra odavde nek se ubaci u Brainsovu alijansu,ako hoce.I know i will.

SirDuck
26.7.2006, 15:01
I'm with ya!!!!:D

Crash
27.7.2006, 0:22
Naravno da se mi Srbi uvek tesko slazemo oko bilo kog pitanja! PSK mi se cini kao dobar predlog. Upadam i ja u Uni 10! Nick je Gowron

Hellrazor
27.7.2006, 18:44
upao sasm i ja u uni10....:D

Nick: Hellrazor

kristina
29.7.2006, 9:10
Ej sada sam citala vase postove .. kako ste se snasli u UNI10 ??? ;)

SirDuck
29.7.2006, 10:14
Ej sada sam citala vase postove .. kako ste se snasli u UNI10 ??? ;)

Pa dobro........dobro ide u uni10, lepo znas kako.......majke mi..........ima zenski ima sve..........a vi kako te, kako ste. :opanachke :kreza: :D

Brains
29.7.2006, 13:19
ja sam u top 100, jos dvojca su u top 500, a i ostali lepo napreduju... Oces da se pridruzis? Imamo i posebne rangove za devojke... :) Ipak ne bi bilo lepo da te zovemo punjac topova ili tako neki rang u muskom rodu... :)

CrowN
29.7.2006, 15:21
ja sam u top 100, jos dvojca su u top 500, a i ostali lepo napreduju... Oces da se pridruzis? Imamo i posebne rangove za devojke... :) Ipak ne bi bilo lepo da te zovemo punjac topova ili tako neki rang u muskom rodu... :)


Dajte joj rang Mala od palube :)

Ako hocete saveznistvo sa MyCity savezom, mogli bi da pravimo neki pakt ili slicno.

SirDuck
29.7.2006, 18:49
Pogledajte na http://www.takanacity.com/
Zgodna stvarcica za racunanje potrebnih resursa i vremena izgradnje.

Mitke
30.7.2006, 1:54
Upravo sam se prijavio na Uni10, nick Mitke. Kada malo skontam kako sve ovo ide, voleo bih da se priključim uz neki savez, samo da vidim šta će da odluči veliko veće.

SG_I
30.7.2006, 5:09
Yeah, nije lose u uni 10. Jos je rano za neke velike akcije ali polako... sve u svoje vreme. Ja sam sa par starih prijatelja osnovao savez (Srpska Garda, SG) i, naravno, potpisao pakt o prijateljstvu sa Piratima SK. Sto rece neko - lopovi i zandari u istoj misiji, bice skoro smak sveta :) Hrvatske ekipe su prilicno masivne i zato je dobro da sto vise alijansi sa ovih prostora uspostavi kontakt i medjusobnu saradnju. CrowN, idemo?

SirDuck
30.7.2006, 10:41
...... Sto rece neko - lopovi i zandari u istoj misiji.....

A ko je to rekao...:a_whistli

SG_I
30.7.2006, 11:36
SirDuck, bice da si to bio ti:D

Brains
30.7.2006, 14:29
Upravo sam se prijavio na Uni10, nick Mitke. Kada malo skontam kako sve ovo ide, voleo bih da se priključim uz neki savez, samo da vidim šta će da odluči veliko veće.Pa, samo apliciraj i bices primljen... Za sada ne postavljamo neke posebne uslove... Izuzev da se lepo provedes i budes aktivan u OGame-u

SG_I
30.7.2006, 23:32
Prijateljski savezi Pirati SK i Srpska Garda (ogame.ba, uni 10) su otvorili svoj forum koji ce ubuduce koristiti kako za medjusobnu, tako i za komunikaciju sa neprijateljima:

http://www.hostingphpbb.com/forum/index.php?mforum=garda

Teva
2.8.2006, 23:12
Pitanjce:
Koji se vi na listi?
Ja igram dva dana i udruzio sam se sa prijtaljem koji isto igra kao ja dva dana i vec smo 95 na listi :eek:
Kako je to moguce?

SirDuck
3.8.2006, 11:21
Ma to nema veze u pocetku.
Nijedan savez nema nijedan poen, tako da nove saveze stavljaju na visoka mesta.
Verovatno cete posle nekoliko dana pasti.

Brains
3.8.2006, 19:02
Pitanjce:
Koji se vi na listi?
Ja igram dva dana i udruzio sam se sa prijtaljem koji isto igra kao ja dva dana i vec smo 95 na listi :eek:
Kako je to moguce?Statistike saveza po poenima nisu jos merodavne (bice za koju nedelju, kad ih budu ukljucili)... Jedino sto je merodavno jeste statistika saveza po floti ili istrazivanju i tu smo negde oko 50-60 mesta... Obzirom da smo mali savez ovo je izuzetno dobra statistika... Uglavnom, za sada nam je prosek poena oko 130 poena (a nekoliko nas je preko 200) , a ukupno imamo preko 1500...

Mario Pavićević
8.8.2006, 10:43
Ja sam u savezu Fanatik sa jos par likova odavde pa ako ste zaiteresovani za formiranje neke aliajnse....:)

Brains
9.8.2006, 1:37
Ja sam u savezu Fanatik sa jos par likova odavde pa ako ste zaiteresovani za formiranje neke aliajnse....:)
Poseti forum (http://www.hostingphpbb.com/forum/index.php?mforum=garda) nase grupice saveza i ostavi ingame podatke... Imate sansi da stupite u saveznicke odnose jer imate malenu... ;)

Zarkus
9.8.2006, 3:25
Osnovao sam savez Vitezovi Ostre Brade .
Tag saveza V.O.B
Nik ma je isti kao u igri
Pa ako je neko zainteresovan...

SG_I
11.8.2006, 2:51
Forum na adresi http://www.hostingphpbb.com/forum/index.php?mforum=garda osim Pirata SK i Srpske Garde je poceo da koristi jos jedan domaci savez - Srpska Imperija. Svi koji bi zeleli da nam se pridruze u svakodnevnim diskusijama (bilo pojedinci, bilo savezi) su pozvani da ga posete. Mozete da ostavite poruku u Sektoru za javnost -> Arena da bi usli u postupak registracije i otvaranja skrivenih delova foruma.

ColdPlay
11.8.2006, 11:47
momci kako napredujete ............na stats-u jel ima nekih ozbiljnih igraca na uni 10

Teva
11.8.2006, 21:11
Brains mogu li da se pridruzim vasem savezu...
Trenutno imam 115 bodova i 3148 sam...
Ali posto sam pun resursa strshovito se brzo probijam....
Pa ima li mesta?

Brains
11.8.2006, 23:14
Brains mogu li da se pridruzim vasem savezu...
Trenutno imam 115 bodova i 3148 sam...
Ali posto sam pun resursa strshovito se brzo probijam....
Pa ima li mesta?
Ima mesta... podnesi zahtev... :)

ColdPlay
14.8.2006, 11:07
ajde jos jedno pitanje kolikovas ima sa ove teme da je u top 200 barem ..na uni 10

Peruzzi
14.8.2006, 16:25
ja sam bio medju top 100. nego me otkinuli sad sam 800 i neki

Teva
15.8.2006, 18:25
http://img148.imagevenue.com/loc407/th_59030_Final_Version_407lo.jpg (http://img148.imagevenue.com/img.php?image=59030_Final_Version_407lo.jpg)
Sta kazete za slicicu?
Malo sam se zezao,pa pirati s`a kazete na slicicu jel dobra?
Posotji i mogucnost da za pozadinu stavim pozadinu koja je na ogame....

Brains
15.8.2006, 19:00
ajde jos jedno pitanje kolikovas ima sa ove teme da je u top 200 barem ..na uni 10Prva dva igraca Pirata su negde izmedju 200-tog i 300-tog mesta. Pa, uostalom, imamo 3 TsD poena kao savez.

B@NE
17.8.2006, 18:52
Evo ljudi usao sam i ja u Ogame svet.
Da li mogu da udjem u SK savez,kako?

Lord_Master
19.8.2006, 13:20
E da... Evo ogame vec igram duze vreme i nesam losh... ;)


pa bi voleo da se uclanim u vas savez ako ima meste???

bruno
19.8.2006, 17:28
Hehehe jedva cekam da izbije neki rat na uni10, bice mnogo zanimljivo, pogotovo sada kada ima toliko srpskih saveza i igraca. :dzavo:

Secam se, kada smo igrali uni3 na ba. bili smo mi i mozda jos par srpska saveza( su27, BGW, ..), pa nas hrvati napadali sa svih strana, a mnogo ratova smo dobili, i oupste nismo bili losi. Video sam jos uvek se drze momci na dobrim pozicijama...:dedica:

Ne verujem da cemo mi napasti prvi, ali vec znam pricu kako je hrvatima krivo sto igramo na njihovom sajtu(?!?), pa se redovno udruzuju protiv nas, ali sada, ce vec biti totalno druga slika:boxing:
Poz svima

Peruzzi
19.8.2006, 20:36
lol......ja malopre video kakve izdaje i kakve spletke se sprovode u savezima (hrvatskim)
1 lik koji je 50 i neki na statistici objavio je RAT protiv prva 3 saveza.....
znaci 1 covek protiv 100-ak ljudi od kojih je bar 50% medju prvih 100....
nece da poverujete ali taj lik trenutno VODI......
a jedna izdaja je kostala treceg igraca na statistici njegove pozicije.....lol

bruno
20.8.2006, 0:52
hehehe ako ako neka se oni krse dok mi ne stanemo na noge, a onda su gotovi:opanachke

E ne znam jos gde da se uclanim, ali vec opako raidam sa jednim malim transporterom sve ove inaktivne:kreza:
Nego, ne zelim da donesem neku brzopletu odluku, pa da se pokajem kasnije.
Jel zna neko neki veoma slozan savez? na pola puta sam do ulaska medju prvih 1500, sto i nije tako lose jer sam tek pre 7 dana poceo da igram. Samo mora da smislim neku foru za brze bogacenje, dok ne dobijem b.b., kasnije je lako...
Nego imao sam jednu sjajnu taktiku ranije, mozda ce vam koristiti:
Svaka 2-3 dana sam skupljao po 500k deuta i to prodavao likovima u prvih 50,(odnos je valjda 3:2:1) za sta sam dobijao toliko metala i kristala, da to ne bi nikako nakupio napadima.
Poslusajte ovaj savet videcete kako cete ulaganjem u trgovinu moci veoma brzo da napredujete, do granice kada vam to vise nije potrebno:Freddy:

ako vam treba jos saveta, tu sam:cool:

ingame nick: Rinasek

Brains
20.8.2006, 9:50
E da... Evo ogame vec igram duze vreme i nesam losh... ;)
pa bi voleo da se uclanim u vas savez ako ima meste???Naravno... samo aplicirajte, uz naznaku da ste odavde...

NjegovaWisost
21.8.2006, 13:37
srpski ratnici konza.... Ja se samo branim zasad...

Brains
21.8.2006, 15:43
srpski ratnici konza.... Ja se samo branim zasad...Nadam se da ne ulazes u odbranu? Ako ulazes, lose ti se pise... U uni10 i odbrana ulazi u rusevine, tako da ces postati izuzetno profitabilan plen... :Freddy:

Lord_Master
21.8.2006, 22:54
Naravno... samo aplicirajte, uz naznaku da ste odavde...




Izvini, ali sta bi znacilo ovo gore???

Nicolas
21.8.2006, 23:35
Izvini, ali sta bi znacilo ovo gore???
Prijavi se uz obavestenje da si odavde i bices primljen;)

Lord_Master
21.8.2006, 23:59
Aaaa ukapirao sam :)


Hvala ;) Sad cu se prijavim :)

VladarTame
16.11.2006, 11:25
Imal neko acc na www.ogame.ba na uniji 2 ako ima nek mi javi na PM...