PDA

Prikaži potpunu verziju : Zvuk u VB!


sin2384
22.7.2006, 20:36
Treba mi kod za pustanje wav fajlova u Visual Basic-u, moze i mp3.
Trazio sam na netu, nasao sam dosta kodova, ali ne rade, kad ih iskopiram u VB i promenim lokaciju fajla nesto je pogresno, pocrvene, ne rade, ne znam...
Ako neko zna, molim vas da mi napise kod.

Hvala unapred!

EclipsE
22.7.2006, 22:42
Za *.wav
ovo stavi u neki modul

Public Declare Function sndPlaySound Lib "winmm.dll" Alias "sndPlaySoundA" (ByVal lpszSoundName As String, ByVal uFlags As Long) As Long
Public Const SND_SYNC = &H0
Public Const SND_ASYNC = &H1
Public Const SND_NODEFAULT = &H2
Public Const SND_MEMORY = &H4
Public Const SND_LOOP = &H8
Public Const SND_NOSTOP = &H10


da pustis, iskoristi ovo

lFlags = SND_ASYNC Or SND_NODEFAULT
sndPlaySound FileName, lFlags

FileName zameni sa imenom fajla, npr.
sndPlaySound "c:\Projekat1\start.wav", lFlags
nadam se da je to to

MG-RAY
23.7.2006, 9:48
Mozes da upotrebis MMC za MP3:

http://vb-helper.com/HowTo/howto_play_mp3.zip , kako li ti je ovo promaklo
:) :) ??? :confused: :D :) :)

optimus_prime
25.8.2006, 1:18
Mozes da upotrebis MMC za MP3:

http://vb-helper.com/HowTo/howto_play_mp3.zip , kako li ti je ovo promaklo
:) :) ??? :confused: :D :) :)


MG-RAY ovaj kod ne radi, tj radi ali ili sam gluv ili neznam sta, program ne pusca mp3.

NenadN
25.8.2006, 12:27
MG-RAY ovaj kod ne radi, tj radi ali ili sam gluv ili neznam sta, program ne pusca mp3.
Ovo je kod za VB6, ako radis u VB.NET-u moraces da ga preradis

optimus_prime
25.8.2006, 13:40
Ma u vb6 sam ga pokrenuo ali nece!!!

EclipsE
25.8.2006, 13:58
imam VB6 i radi...

NenadN
25.8.2006, 14:43
imam VB6 i radi...
Takodje, jedino ako nemas Multimedia active-X controlu, inace ovo je primitivno pustanje mp3-a jer zahteva dekoder za pustanje, tj mp3 pusta preko directhsow-a, davno sam negde naleteo (ne znam gde) gde je neki lik preko api-a objasno pustanje mp3 datoteka preko lame biblioteke

optimus_prime
25.8.2006, 14:51
ma nije bitno, ionako radim player u .Net-u, nego reko da probam vb6!!!

MG-RAY
25.8.2006, 18:38
ne kapiram sta je tu tako tesko...ako radis sa .NET -om, za pustanje A/V fileova su ti potrebne max. 2 linije code-a, pod uslovom da to radis preko DX-a...

onaj za VB6 radi odlicno...proveri da li si upisao pravilnu putanju do file-a...cak i ako nisi - nece prijaviti gresku...

optimus_prime
25.8.2006, 19:12
ne kapiram sta je tu tako tesko...ako radis sa .NET -om, za pustanje A/V fileova su ti potrebne max. 2 linije code-a, pod uslovom da to radis preko DX-a...

onaj za VB6 radi odlicno...proveri da li si upisao pravilnu putanju do file-a...cak i ako nisi - nece prijaviti gresku...


Ma nije nista tesko, radio sam c++, pa sam resio da naucim basic, posto je laksi za kreiranje ide-a i za neke ne mnogo slozene programe(mada moze odlicno da se urade), pa sam navalio na .Net arhitekturu pa sam primetio da nije bas isto kao vb6. probacu ga ponovo! pozz

nika100
20.11.2006, 12:32
Evo najlaksi nacin: