PDA

Prikaži potpunu verziju : Green Beret


Willy
29.1.2011, 12:29
Jel igrao neko ovaj klasik? Ja sam se ubijao od nje kao klinac, lomio dzojstike, al bez cheatova nisam mogao da stignem dalje od pocetka treceg nivoa. Primetio sam da je verzija za arkade manje teska od Komodorove. Ono je stvarno bio izazov za prste i mozak.

Ima tih ratnih igara, poput Green Beret, ili Commanda, ili Ramba, kojima će se ljudi vraćati iza 50 godina.

http://gameblobs.blogspot.com/2011/01/green-beret.html

Nergal
29.1.2011, 15:04
Igrao na Commodore-u i Spectrum-u. Vrlo zabavna, ali teška ko' tuč. Nisam nikada odmakao daleko.

Willy
29.1.2011, 15:14
Upravo to, ne prestajes da je igras iako ne odmaknes dalje od recimo, polovine prvog nivoa...

Nergal
29.1.2011, 15:17
Da, mada je to u ono vreme bilo tipično. Igre su bile mnogo teže nego danas a snimanja pozicije nije bilo (sem kod nekih strategija i avantura). Većinu igara nisi mogao ni da pomisliš da pređeš bez pokica (mlađarija ne zna o čemu pričam ;)). U današnje vreme smo se razmazili...

Willy
29.1.2011, 15:37
Nekada su ti trebali prsti, strpljenje i mozak da bi presao igru.

Danas je potrebno održati telesnu temperaturu negde u drugoj polovini tridesetih da bi odgledao taj interaktiv....pardon presao igru.

Laskaris
29.1.2011, 16:04
Presao je na automatima bezbroj puta :) Moj brat je bio jos veci zaludjenik. Ghosts and goblins, Captain Silver, 3D i 2D Pacman, Donkey Kong, Super Mario, Defender, Phoenix :), Ghost Busters, kasnije Dragon's Lair...i ima ih jos. To su bila vremena.. Na mame-u sada takodje moze da se igra i ..odlicna je.

Willy
29.1.2011, 16:07
Moj doprinos i dubok naklon svima koji su presli ovu igru (ukljucujuci i tebe Laskaris :aplauz:) :

http://www.youtube.com/watch?v=EkslCLMX8qA

Laskaris
29.1.2011, 17:14
Ja sam je igrao na automatima (tada nisam imao kompjuter):

http://www.youtube.com/watch?v=wjr_ZW8Qm9Q

Bolje izgleda na automatu neuporedivo - ovo je sa Mame emulatorom na modernom PC-ju verujem. Na automatima je bila znatno teza, igrao sam je kod prijatelja na C 64 - glavni problem tada je bio sto su palice u "buvarama" bile bolje od dzojstika za PC koji su uglavnom bili spori.

Oggy
29.1.2011, 19:28
Ako se ne varam, longplay nikad ne znas da li je radjen sa snimanjem state-a u toku igre? Tako da je pitanje da li je neko to presao kako treba. Ne kazem da je nemoguce.

Ja se vrlo dobro secam Green Beret-a na C64. To mi je jedna od omiljenih igara, i dugo nisam mogao da se naviknem posle na grafiku sa automata. Igra jeste teska, mozda sam uspevao da dodjem u treci nivo, ali njega mislim da nisam nikad presao, osim naravno uz Poke Cake :D U igri ima dosta mesta sa kojih moze da se skace sto je meni bilo posebno interesantno :) Igra nije jednolicna, nivoi stalno donose nesto novo, uvek se blago trgnem kada vidim one zelene vojnike sto rade neki yoko-geri u vazduhu:) u svakom delu nivoa postoji vise mogucnosti kako da se izbegnu talasi neprijatelja, cak ima i onih posebnih situacija na krajevima nivoa (vojnici iz dzipa, psi, helikopteri (!) mada do njih nisam bas uspevao da dodjem...:)). Ako se dugo ceka dodje avioncic i pogodi vas raketom :) to nisam znao do skoro. I da, u verziji za c64 oni vojnici mogu da pripucaju naglo ispred tebe, tako da je cesto potrebno lezati... ma super je igra

Laskaris
29.1.2011, 20:45
Igra se sastoji, kao i mnoge druge iz tog vremena od dva identicna prolaza - prvi put je relativno lako preci, ali drugi put je strahovito tesko. Ipak - moguce je, ali ne bas svaki put :) Sta mislite koliko mi je para ostalo u "buvari" kada nisam imao mogucnost da snimam pa ucitam poziciju nego spucam tri ili cetiri zivota pa kupujem zeton ponovo? :)

newb
31.1.2011, 15:11
Nisam nikada igrao ali je muzika vrhunska pogotovo od 4:15
Ymajs4GdeFI

Patton
31.1.2011, 16:23
Od 5:30 krece moj omiljeni deo mjuze :qliranje:

Inace kao klinac na onom "intro-u" na C64 pre pocetka igre, kada su oni likovi vezani, od sjajne grafike sam uvek mislio da su to neke tetke koje mese neki lebac.

Willy
31.1.2011, 18:29
Hahaha, stare igre raspaljuju mastu!

DragonSlayer
31.1.2011, 22:36
Ako mi je dobro ostalo u glavi, bilo je POKE6908.44 i POKE7355.44 za Green Beret .....

Nergal
31.1.2011, 22:52
Ako mi je dobro ostalo u glavi, bilo je POKE6908.44 i POKE7355.44 za Green Beret .....

Čoveče! Šta se pamti... :eek:

Nash Knight
31.1.2011, 23:36
Ja nisam nesto igrao ovo, iako je bilo u lokalnoj fliperani jedno vreme. Sad cu bas da raspalim koju na MAME.

EDIT: Teshko majku mu, ne mogu da predjem drugi nivo. Za*ebani su ovi padobranci, oni me uvek ubiju.

DeCoy
1.2.2011, 0:17
http://www.wtf-portal.com/uploads/posts/2010-10/1286809222_siju06.spec01velika.gif

Oggy
1.2.2011, 2:19
Ja nisam nesto igrao ovo, iako je bilo u lokalnoj fliperani jedno vreme. Sad cu bas da raspalim koju na MAME.

EDIT: Teshko majku mu, ne mogu da predjem drugi nivo. Za*ebani su ovi padobranci, oni me uvek ubiju.

Koji bre padobranci. Njih namami na ivici onih hangara dok si jos pri vrhu ekrana. Tako je makar moglo na c64 :)

DragonSlayer
1.2.2011, 9:55
Da, tako je bilo .... ne čekaš ih dole ....

Pamti se, hebi ga ....

Čuvaš tako u glavi malo HappyTime svog detinjstva i dečaštva, pa kad ti sve dozlogrdi, pobegneš malo tamo .....

Žao mi je samo što moja deca mislim da neće imato to "nešto" .... prezasićena su svim i svačim. Babe i dede samo guraju, borim se koliko mogu protiv toga.

X kanala sa non-stop crtaćima. A mi smo se radovali kada dodje 19.15

Pa nedelja u 19.00 Tarzan ili Štrumfovi ili šta su već puštali.

Imali smo Zimski bioskop.

Ko još pamti šta je Konjić Grbonjkić?

Branko Kockica, Aca Poštar, Kolariću Paniću, Čik pogodi ko sam, Muzički tobogan ....

Šta imaju moja deca danas od svega toga?

Gurne disk u PS2 i piči ... nema ?LOAD ERROR .... nema podešavanja glave ....

ali odoh mnogo u offtopic ..... :o:o:o

Oggy
1.2.2011, 15:40
Uh bre Dragonslayeru ne mogu sada da se toliko upustam u nostalgiju, ali naravno da pamtimo te emisije (ili vecinu njih) :) Samo da kazem da sam pokrenuo Green Beret sad na mem-u jednu partiju i stigao sam pred kraj drugog nivoa. Zaboravio sam da vojnici kad te prodju imaju obicaj da se posle nekog vremena okrenu i krenu nazad. Takodje ko nije znao, a ja to nisam znao back in the days, sa onim bacacem plamena (verovatno i drugim orzujem) se mogu unistiti mine na zemlji.

Nash Knight
1.2.2011, 16:18
Ja nisam znao. Ali opet ja nikad nisam igrao ovo. E ali zato sam svojevremeno umeo da izvedem opak trik: vezem oci shalom, i na slepo predjem prvi nivo (tablu tj.) u Gods da me ne pipnu neprijatelji i da sakupim maksimalno poena :)

Oggy
1.2.2011, 17:28
Ja nisam znao. Ali opet ja nikad nisam igrao ovo. E ali zato sam svojevremeno umeo da izvedem opak trik: vezem oci shalom, i na slepo predjem prvi nivo (tablu tj.) u Gods da me ne pipnu neprijatelji i da sakupim maksimalno poena :)

:eek:
Ne secam se kad se tacno zavrsava prva tabla, ali nikad mi nije palo na pamet da neko radi ovako nesto:nov_guita Verovatno imas neki metod, tipa idi skroz desno do zida, okreni se pucaj dok ne cujes da si pobio one na metlama, pa od zida dva koraka levo su merdevine... :P

Laskaris
1.2.2011, 17:34
^
Zavrsava se onim kamionom sto iz njega izlaze vojnici :), posle toga ide kraj sa psima, pa sa helikopterima pa..zaboravio sam kako ide do kraja. neko rece da ako stojis mnogo i sakupljas poene ubijajuci neprijatelje dodje avion i raketira/bombarduje te :) Meni se to na automatu desilo vise od nekoliko puta :)

Nash Knight
1.2.2011, 18:37
:eek:
Ne secam se kad se tacno zavrsava prva tabla, ali nikad mi nije palo na pamet da neko radi ovako nesto:nov_guita Verovatno imas neki metod, tipa idi skroz desno do zida, okreni se pucaj dok ne cujes da si pobio one na metlama, pa od zida dva koraka levo su merdevine... :P

Fora je bila u PC Speakeru preko kog se jasno culi svi zvuci iz igre: koraci, pucanje, umiranje neprijatelja, sakupljanje predmeta.. Kada sam kasnije bio kupio SoundBlaster vise nisam umeo to da uradim :)

Oggy
1.2.2011, 19:44
^
Zavrsava se onim kamionom sto iz njega izlaze vojnici :), posle toga ide kraj sa psima, pa sa helikopterima pa..zaboravio sam kako ide do kraja. neko rece da ako stojis mnogo i sakupljas poene ubijajuci neprijatelje dodje avion i raketira/bombarduje te :) Meni se to na automatu desilo vise od nekoliko puta :)

Nash je pricao GODS-u :) Secam se prva dva nivoa u Green Beret prilicno jasno, dok sam treci video jedno deset puta manje od prva dva :) Da li su helikopteri na kraju poslednjeg nivoa? Jedan od tih "glavnih" protivnika je zapravo kada nailazi mnostvo razlicitih neprijatelja sa obe strane. Samo nalecu. To je mozda poslednji stage.

Fora je bila u PC Speakeru preko kog se jasno culi svi zvuci iz igre: koraci, pucanje, umiranje neprijatelja, sakupljanje predmeta.. Kada sam kasnije bio kupio SoundBlaster vise nisam umeo to da uradim :)

Ahaha, ti si bese pristalica da je dosta melodija bilo bolje na PC Speaker-u nego na soundblasteru. Mogu reci da se slazem, npr. za uvod u Realms of Arkania-u, a mozda cak to vazi i za Xenon 2.

Nash Knight
1.2.2011, 20:35
Definitivno vazi za Xenon 2!

Laskaris
1.2.2011, 23:46
Nash je pricao GODS-u
:) ma videh posle nego me mrzelo da ispravljam a tema je ionako Green Beret :dzavo: Bas mi je drago sto je neko pomenuo ovu igru. Uz Dokey Konga (keca) i Ghost'n'Goblins bila je najzaraznija igra sa automata osamdesetih.

Covenant
3.2.2011, 14:34
Heh, stari dobri Green Beret
Dobra igra, al brate preteska - bez pokova nema sanse da se zavrsi
Svojevremeno smo ja i burazer prste lomili i nikad nismo dalje odmakli od 2 nivoa bez varanja posle xyz pokusaja :D

Zuti Bar
3.2.2011, 16:16
Ne bi bilo dobro da su igre i danas ovoliko teske. Sa druge strane, to je bilo posebno iskustvo koje je vredelo dozivjeti.

Willy
7.2.2011, 14:28
A zasto mislis da ne bi bilo dobro da su danas igre teske?

Patton
7.2.2011, 16:15
A zasto mislis da ne bi bilo dobro da su danas igre teske?
Zato sto su danas teske igre *****e. Znam iz iskustva... napravio tesku igru i dobio 1748932632 komentara da je *****e zbog tezine :aplauz:

Laskaris
7.2.2011, 17:23
Ima i teskih - stavis lepo na "nightmare" nivo tezine pa se prosetaj kroz neku modernu igru ako mozes :). Green Beret je bio tezak na "mehanicki" nacin - valjalo je imati odlicne reflekse i dobar dzojstik tada a ovi potonji su bili retkost - sada taj problem bar ne postoji - i najgori kinez od gamepada je sasvim korektan. Cinjenica je da su sve igre nekada bile teze (sto samo zbog upravljackog interfejsa sto zbog objektivne tezine) - P&C avanture npr su bile mnooogo teze nego sada ali igre nekada nisu ni bile namenjene tako masovnoj publici. Nije zanemarljivo ni to sto su stare igre bile relativno kratke sadrzinski i mogle su da su bile lakse predju jako brzo sto takodje nije bilo pozeljno. Da ne pricam o tehnickoj neizvodljivosti da udjes u "buvaru" i igras igru koja traje 20+ ili cak 50+ sati :) - sve su zapravo trajale maksimalno sat do sat i po a valjalo je da se kupi zetona i zetona da bi se investicija isplatila. Sadasnjim gamerima je zapravo mnogo lakse - skinu igru sa neta (ne moraju je ni platiti cak), sede ispred racunara i igraju se, snime poziciju kada hoce i sl. A opet, igranje na automatima je bilo fascinantno zabavno jer su pored bili zivi ljudi - sada mozes sedeti u mraku svoje sobe, ne videti belog Boga ceo dan i igrati se uz kontakt preko neta (ne nalazim da je to tako zanimljivo). Igranje je dobilo sasvim drugu dimenziju sada - ostaci ostataka starog nacina igranja su prisutni na mobilnim telefonima jos i to uglavnom na jeftinijim modelima.

Oggy
7.2.2011, 17:39
Ima istine u ovome sto si rekao, samo sto ja nikad nisam imao nekih problema sa dozjsticima, makar on bio i Quickshot 1. Imao sam Quickshot 2 Turbo sa mikroprekidacima, mada se ne secam koliko mi je to, osim lepog "klik" zvuka, poboljsavalo igru. A onaj najpoznatiji uh, mali crveni sa okruglom drskom, nisam mogao da ga drzim u ruci koliko mi je bio nepraktican :) Takodje, nema danas "buvara" ali ima igraonica, tako da ta drustvena interakcija postoji i vise nego ranije, samo u nekom prilicno drugacijem obliku. Ah, kako mi nedostaju te fliperane :D

mvasic
7.2.2011, 19:24
A evo ga i Green Beret, ziv i zdrav na Xbox Live-u (Rush'n Attack je bio naziv ove igre za americko trziste):

http://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Rushn-Attack/66acd000-77fe-1000-9115-d80258410819

A sprema se i nastavak:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rush%27n_Attack:_Ex-Patriot

Nash Knight
7.2.2011, 22:50
Pa vec postoji nastavak ove igre, M.I.A.: Missing in Action (http://en.wikipedia.org/wiki/Missing_in_Action_(arcade_game)) (a j***i ga a pokusao sam da sacuvam ovu igru za GoK) i bas je odlicna, cepam je ovih dana na MAME. A ovo za XBOX mi deluje jako grozno na prvi pogled.

mrBurns
25.5.2011, 20:37
cepao sam ovu igru satima preko debeljka, cak mi je i matori rekao da je jedina dobra stvar u tome sto sam uporan kao mazga bez vidljivih rezultata. Naime, nikada nisam presao prvu stazu a koliko se secam igrao sam je nedeljama. U moju odbranu moram da kazem da uopste nisam imao predstavu o postojanju bacaca vatre nego sam samo cepao bricom:D.
Nedavno sam je pokusao igrati preko emulatora i ugasio sam je posle 10 minuta da ne kvarim nostalgiju :boodala:.
Mislim da je proslo oko 2 decenije kada sam poslednji put igrao ovu fenomenalnu igricu preko onog dzojstika koji je imao narandzastu palicu sa onnim okruglim na vrhu:rofl:.

Nash Knight
25.5.2011, 21:55
Bas cesto igram Green Beret ovih dana preko MAME, nesto sam bolji, stignem i do treceg nivoa :) Igra nije bash ni teshka, nista nije narocito tesko samo po sebi, neprijatelji se ne krecu prebrzo, moguce je memorisati sheme njihovog kretanja i pucanja, kraljice imaju sheme, ali jednostavno j**eno MORA da ti padne koncentracija 2-3 puta u toku igranja i to je to :nov_mad2: Ovo vazi za veliki broj igara za automate.