PDA

Prikaži potpunu verziju : LG TV: nekoliko pitanja


DustBGD89
26.1.2011, 18:44
Od pre manje od mesec dana posedujem LG LCD 32LD565 (Full HD). Televizor je zaista (za te pare) ispunio očekivanja što se tiče performansi: malo nedostaje oštrine slike, što je posledica manuelnog uklanjanja analognog šuma (jer PTT KDS u osnovnoj ponudi još nema digitalnu sliku, da, da :dedica:).

Svakako, da bih u ovoj fazi dok ne puste oni bolju sliku, kako-tako iskoristio njegove performanse, rešio sam da to nadomestim filmovima. Sad, tu su iskrsla dva neka "sporedna" problema. Naime, do sada sam bio prinuđen da sve filmove puštam sa eksternog harda, prikačenog preko USB-a, koristeći njegov sasvim solidan integrisani plejer. Samim tim, jasno mi je da čim slika ne ide preko HDMI-ja nije HD u pravom smislu reči. Drugo, iako je u specifikaciji navedeno da pušta i *mkv datoteke, ni jednu nije ni učitao (negde pročitah da je to verovatno zbog lošeg enkodovanja signala). Stoga, prvo pitanje je- oma li leka? Btw, u vezi sa člankom iz broja 11/2010: da li se i kako ovaj tv može "uhakovati" da mu se otključaju neke funkcije i to ispravi? Iako sam pokušavao daljincem po uputstvima iz časopisa, nije uspevalo.
Drugo pitanje se odnosi na njegovo eventualno umrežavanje. Naime, kod kuće već imam wireless n mrežu, a pošto je u specifikacijama bilo navedeno kako ima Wi-fi podršku, nabavio sam danas wireless USB adapter (TP-Link). Čim sam ga povezao, TV je odlučno odbio da ga prepozna, i odmah sam ga upakovao sa namerom da ga sutra vratim (u skladu sa rokom), ali ipak se nadam da neko možda zna rešenje za ovaj problem. Nešto što meni pada na pamet je eventualna kupovina nekog rešenja a la WD TV Live (u koji bi i ušao taj adapter), ali me interesuje da li je tako nešto neophodno.
Izvinjavam se na dugom ispovedanju, ovo je prva poruka na forumu i zahvaljujem na pažnji!

ilidan
26.1.2011, 23:14
Ne mogu ti pomoci oko umrezavanja ali, zasto mislis da film nije HD u pravom smislu te reci ako ne ide preko HDMI?
Ako pustas HD film sa fleske ili eksternog HDD-a, TV nece smanjiti rezoluciju a zatim je povecati da bi prikazao film. Znaci, ako je film HD, onda je HD. HDMI nema veze sa tim.
U cemu je tacno problem sa MKV fajlovima? TV ih ne vidi, ne moze da ih otvori, nema zvuka, slike?

mp3lopov
26.1.2011, 23:16
Sto se tice .mkv fajlova trebalo bi da ih pusta. Probaj sa usb stika da pustis film ako nece sa eksternog harda. A sto se tice wi-fi nisam siguran da TV poseduje tu opciju. Za ostalo cekaj ako se oluja javi. ;)

deks007
26.1.2011, 23:52
http://www.lg.com/rs/tv-audio-video/televizor/LG-lcd-tv-32LD565.jsp
Karakteristike tvog televizora
Bežična AV veza
Neprimetna sinhronizacija putem bežičnih rešenja kompanije LG nudi vam novu šansu da se prepustite uživanju u svojoj multimedijalnoj biblioteci bez narušavanja uređenja vašeg doma.
ali
XD Engine Da
Bežična AV veza ( Wireless ready) Ne
Internet konekcija (Youtube, Picasa, Accuweather) Ne
DLNA/CIFSNe
BluetoothNe
Pametna ušteda energije Da - Plus
Inteligentni senzor Da
Ulaz za 1080p izvor sa zadnje HDMI 60p/50p/30p/24p Component 60p/50p
Navigacija AV ulaza Da
SIMPLINK (HDMI-CEC) Da

Tako da ... izgleda nemozr . Pozdrav !

DustBGD89
27.1.2011, 0:45
Ne mogu ti pomoci oko umrezavanja ali, zasto mislis da film nije HD u pravom smislu te reci ako ne ide preko HDMI?
Ako pustas HD film sa fleske ili eksternog HDD-a, TV nece smanjiti rezoluciju a zatim je povecati da bi prikazao film. Znaci, ako je film HD, onda je HD. HDMI nema veze sa tim.
U cemu je tacno problem sa MKV fajlovima? TV ih ne vidi, ne moze da ih otvori, nema zvuka, slike?
Ne, ne prepoznaje ih uopšte...

mp3lopov
27.1.2011, 0:49
Zreo za reklamaciju :D

DustBGD89
27.1.2011, 0:54
Zreo za reklamaciju :D
Možda, mada probaj za početak da okreneš LG jev servisni centar ;) Ne može da se dobije! :D

ilidan
27.1.2011, 1:53
Ako ih uopste ne prepoznaje, verovatno ne podrzava MKV.
Prepakuj te MKV fajlove u MP4 koristeci program YAMB pa probaj sa njima.
Imas i MKV2VOB koji je namenjen za PS3 konzole jer ni one ne podrzavaju MKV.
Sve ovo bi trebalo da bude brzo jer se radi bez rekompresije. Mada, MKV2VOB ima i mogucnost rekompresije ako je potrebno. To ume da potraje, narocito ako je potrebno rekompresovati i video, a ne samo audio.

mp3lopov
27.1.2011, 2:00
@ilidan

Podrzava 100% samo sto kod njega ne radi.

Chivan
27.1.2011, 11:50
Podrzava 100% samo sto kod njega ne radi.
Na osnovu čega to tvrdiš? Je l' imaš takav televizor ili sličan model?

Preko maila nam se javljao čitalac koji ima sličan model - XXLD465. On kaže da njegov TV ne podržava NTFS fajl sistem, već isključivo FAT32. DustBGD89: da li tvoj TV može da prepozna eksterni NTFS disk ili samo FAT32?

TV o kojem je pisano u 11/2010 (http://www.sk.rs/2010/11/skse01.html) podržava NTFS hard diskove, što govori o tome da se u ovim novijim televizorima nalazi drugačija elektronika. Takođe, i XXLD465 i XXLD565 nalazim samo na domaćim, rumunskim, litvanskim... sajtovima, tako da se radi o modelima namenjenim našem tržištu, pa su možda i osiromašeni na neki način.

mp3lopov
27.1.2011, 12:23
@Chivan

Posedujem 32LD465 koji je skoro identican kao ovaj samo sto je jeftiniji.

U spojler sam stavio sta sve pusta 465. 565 mora pustati sve to isto i jos dosta toga.


Movie(*.mpg/*.mpeg/*dat/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mov/*.mkv/*.dvix/*.avi/*.asf/*.wmv/*.flv/*.avi(motion-jpeg)/*.
mp4(motion-jpeg)/*.mkv(motion-jpeg))supporting file
Video format : DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-
beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264/AVC, VC1, JPEG, Sorenson H.263
Audio format : Dolby Digital, AAC, Mpeg, MP3, LPCM, HE-AAC, ADPCM, WMA
Brzina bitova : u rasponu 32 kbps ~ 320 kbps (MP3)
Format spoljašnjeg titla : *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD,Subviewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivX)
Format unutrašnjeg titla: samo XSUB (to je format titla koji se koristi kod DivX6 fajlova)
• Neki od titlova koje je korisnik kreirao možda neće ispravno raditi.
• Neke posebne karakteristike nisu podržane u titlovima.
• HTML oznake nisu podržane u titlovima.
• Titlovi na jezicima osim podržanih nisu dostupni.
• Na ekranu može doći do privremenih prekida (zaustavljanje slike, brža reprodukcija itd.) kada se promeni audio jezik.
• Oštećena filmska datoteka se možda neće ispravno prikazivati ili neke funkcije plejera možda neće moći da se koriste.
• Filmske datoteke napravljene pomoću nekih uređaja za kodiranje možda neće biti ispravno prikazane.
• Ako video i audio struktura snimljene datoteke nije poremećena, dolazi do izlaznog signala za video ili audio.
• HD video snimci sa maksimumom od 1920x1080 pri 25/30P ili 1280x720 pri 50/60P jesu podržani, u zavisnosti od
okvira
• Video snimci sa rezolucijom većom od 1920X1080 pri 25/30P ili 1280x720 pri 50/60P možda neće ispravno raditi, u
zavisnosti od okvira.
• Filmske datoteke koje ne pripadaju navedenim tipovima i formatima možda neće ispravno raditi.
• Maksimalna brzina bita filmske datoteke za reprodukovanje je 20 Mbps. (Samo za, Motion JPEG : 10 Mbps)
• Mi ne garantujemo neprekidno reprodukovanje datoteka kodiranih na nivo 4.1 ili veći u H.264/AVC.
• DTS Audio kodek nije podržan.
• Filmska datoteka veća od 30 GB nije podržana za reprodukovanje
• Datoteka DivX filma i datoteka titla mora da se nalazi u istoj fascikli.
• Potrebno je da ime video datoteke i ime datoteke podnaslova bude isto da bi moglo da bude prikazano.
• Reprodukovanje videa preko USB veze koja ne podržava veliku brzinu možda neće ispravno raditi.
• Može se desiti da se fajlovi kodirani pomoću GMC (Global Motion Compensation - Globalna kompenzacija pokreta) ne
mogu reprodukovati.
• Kada gledate neki film pomoću funkcije Movie List, onda možete prilagodavati sliku preko tastera Energy Saving i AV
Mode na daljinskom upravljaču. Ne radi setup korisnika za svaki mod slike.

Edit: I kod mene moze i FAT32 i NTFS

DustBGD89
27.1.2011, 15:57
Na osnovu čega to tvrdiš? Je l' imaš takav televizor ili sličan model?

Preko maila nam se javljao čitalac koji ima sličan model - XXLD465. On kaže da njegov TV ne podržava NTFS fajl sistem, već isključivo FAT32. DustBGD89: da li tvoj TV može da prepozna eksterni NTFS disk ili samo FAT32?

TV o kojem je pisano u 11/2010 (http://www.sk.rs/2010/11/skse01.html) podržava NTFS hard diskove, što govori o tome da se u ovim novijim televizorima nalazi drugačija elektronika. Takođe, i XXLD465 i XXLD565 nalazim samo na domaćim, rumunskim, litvanskim... sajtovima, tako da se radi o modelima namenjenim našem tržištu, pa su možda i osiromašeni na neki način.
Hmmm... Čita NTFS, ali ću da ga preformatiram u FAT 32, pa javljam...

oluja
27.1.2011, 16:27
Hmmm... Čita NTFS, ali ću da ga preformatiram u FAT 32, pa javljam...

Nemoj. Neces moci da snimas fajlove vece od 2GB...

DustBGD89
27.1.2011, 17:10
Nemoj. Neces moci da snimas fajlove vece od 2GB...
To znam, ali... Da, u stvari ništa mi ne znači. Očigledno bi najpametnije bilo da izbegnem neki veći cim i kupim "WDTV Live"