PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa ABITOM ic7 maticnom plocom


Boris Stanojevski
21.7.2006, 22:41
Skoro svaki drugi mesec menjam kuler severnog cipa i to orginalnim , medjutim posle odredjenog vremena pocinje da se cuje sve jace i jace... ? Ima li resenja?

sErGiO
22.7.2006, 11:13
Ima, stavi Zalman ZM-NB47J ;)

Staronsky
23.7.2006, 2:03
Nemoj uvek kupovati nov kuler vec ocisi stari od prasine(koje je najverovatnije razlog stvaranja buke),podmazi ga sa malom kapljicom masinskog ulja i bice ok! Ovde je objasnjeno kako to uraditi sa ventilatorom za CPU http://www.sk.co.yu/2005/11/skse01.html ,ali mozes isto primeniti za chipset!

sErGiO
23.7.2006, 2:43
Da ali gore pomenuti Zalman moze da se kupi za 7-8e a u pitanju je pasivni hladnjak koji nikada ne moze da postane bucan :D

Staronsky
23.7.2006, 3:29
Da ali gore pomenuti Zalman moze da se kupi za 7-8e a u pitanju je pasivni hladnjak koji nikada ne moze da postane bucan :D U tom slucaju se slazem :ciao:

piskoonline
23.7.2006, 11:07
Ne znam više sa čim da se složim. Problem je i sa drugim Abit-ovim pločama, npr. sa mojom NF7S ali i drugim. Ti mali kulovi su očajnog kvaliteta a jeftini.
Ja sam svoj zamenio, pa kupio još jedan (dakle, par), kad zaskiči previše, skidam, podmazujem grafitnom mašću i zamenjujem ih. To je ujedno znak da se unutar kućišta nakupilo previše prašine i na svemu ostalom pa je to zvučna MORAŠ komanda da ga periodično čistim celog. (Zimi češće).
Ako staviš pasivni kuler, onda... nema problema sa bukom ali te ništa ne tera da periodično čistiš unutrašnjost kućišta. :kreza:

sErGiO
23.7.2006, 11:39
Kad imas sve pasivne hladnjake u kucistu onda ima i manje prasine, a i ta prasina ne smeta komponentama u toj meri kao kada imas aktivno hladjenje.

Boris Stanojevski
23.7.2006, 20:54
Da li taj Zalman moze da ohladi cip kao i aktivni kuler., Da ne bude pregrevanja ili sl., i da li moze lako da se fiksira na postojecim nosacima aktivnog kulera. HVALA!!!

sErGiO
25.7.2006, 8:13
Sto se tice hladjenja trebalo bi na tom northbridge cipu (865 ako se ne varam) da bude dovoljan i pasivni hladnjak, a sto se tice fiksiranja ovaj hladnjak je napravljen tako da moze da se montira na bilo koji cipset. Jedina stvar na koju bi trebalo da se obrati paznja je da ti neka graficka kartica ili nesto slicno ne udara u hladnjak.