PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa zvukom


dusan4
21.7.2006, 7:54
Prvo da kazem da sam totalni laik za te stvari , pa ako neko moze da mi pomogne jer sam izgleda nesta s****o sa zvukom .
Problem je da kad pustim mp3 ili divx ton pocne na svakih par sekundi da koci kao da ga nesta gusi , to se jos vise primeti na mp3 , a na filmu kada se ton zagusi i slika u tom trenutki malo secka , a sve mi je radilo vec godinama super pa pretpostavljam da imam sve potrebne codece .
E sad problem je mozda sto sam ja skinuo neki program preko satelitskog interneta koji izgleda ima veze sa audiom i bojim se da sam nesta izbrisao , jer uvek mi je u uglu stajao neki zvucnik za jacinu zvuka i sl. a sad mi stoji neka druga ikona ?
Kada udjem u kontrolnu tablu / zvukovi i zvucni uredjaji pise mi Realtek AC97 Audio , da li je mozda u tome problem , jos jednom napominjem da sam totalni laik pa ako je neko nesto shvatio sta sam napisao bio bih mu veoma zahvalan da mi pomogne
Unapred hvala !

.pex
29.7.2006, 13:51
Prijatelj ima isti problem, sve smo promenili : ploca, ram, vga, live, napajanje, hdd, cpu i nista (ceo comp nov sem lima), zakljucak je sledeci ili da kupi ceo komp nov ili da zovemo Moldera, posle 6-8 meseci zezanja smo odustali (kupio je laptop)

maksbi
30.7.2006, 12:18
Probaj sa oporavkom sistema na datum od pre instalacije doticnog programa.

cages
30.7.2006, 20:47
Ako ti je sad neka druga ikonica u baru verovatno si instalirao druge (pogresne) drajvere na neku foru.
Ako znas koja ti je kartica deinstaliraj postojece i instaliraj prave drajvere,mislim da je to to...

Djedai
20.10.2006, 13:02
Prijatelj ima isti problem, sve smo promenili : ploca, ram, vga, live, napajanje, hdd, cpu i nista (ceo comp nov sem lima), zakljucak je sledeci ili da kupi ceo komp nov ili da zovemo Moldera, posle 6-8 meseci zezanja smo odustali (kupio je laptop)
Ne razumem...ceo komp nov a nista reseno? Znaci, ispada da ako slucajno ubodes pravu desktop konfiguraciju imas zvuk, ako ne ...sta se moze?!
Ili si instalirao pogresne drajvere ili... koju uopste zvucnu karticu imas?
Da li je to integrisana Realtek C-97? Koliko rama imas? Koji operativni sistem?
Ne bi trebalo da to bude tolika misterija... Da bi ti pomogli online moras nam dati malo vise detalja...

Nicolas
21.10.2006, 4:33
Nema ram veze s tim, driveri vec imaju. Kako ne znas koji si program instalirao? Probaj sistem restore (kao sto maksbi rece gore-mada nece biti vajde od toga) a ako ne onda reinstalacija wina 100% resava stvar. Jel si to vec radio? Nije ti do hardware-a cim ti je radilo godinama ok, znaci software, odnosno taj misteriozni program. Mogao bi i da instaliras neki dobar uninstaler (your uninstaler 2006 naprimer) i preko njega da nadjes taj program i kompletno ga izbrises. A cim ti se promenila ikonica u taskbaru to znaci da si petljao s driverima, tj trebalo bi da ti je ostala ona primarna ikonica/default (samo zvucnik) a da si dobio jos jednu-tu novu koja je za zvuk?

Konan
21.10.2006, 20:27
U 95% su drajveri u pitanju! Deinstaliraj taj program, po potrebi deinstaliraj i Realtek AC 97, počisti iz registrija, i posle restarta normalno instaliraj zvučnu
sa CD ploče.