PDA

Prikaži potpunu verziju : HTML image background stretch


vladakg
21.12.2010, 22:25
Da li zna neko kako da namestim za body da bude slika u pozadini, ali da se uvek razvuce koliko treba, tj. u zavisnosti kolika je rezolucija...znam da mi se ponavlja slika pomocu x ili y ose , ali me zanima da li ima forica da se razvice kao npr. kad postavite sliku kao wallpaper pa je razvucete preko ekrana da bi popunila sve

urke
21.12.2010, 22:58
Можеш да се послужиш са CSS3 особином background-size. Дакле:

body {
background: url(slika.png) no-repeat;
background-size: 100%;
}

vladakg
21.12.2010, 23:12
Nece, ubaci mi sliku ali nece da je razvuce

urke
21.12.2010, 23:19
Па има једна ситница - програм који користиш за сурф мора да подржава CSS3. Google Chrome и Opera га подржавају, не знам за остале.

vladakg
21.12.2010, 23:29
Probao i Chrome , nece. Resen problem pomocu ovog linka, radi u svim pretrazivacima. Hvala na trudu

link http://webdesign.about.com/od/css3/f/blfaqbgsize.htm

zarkop
13.11.2012, 14:24
Da li zna neko kako da namestim za body da bude slika u pozadini, ali da se uvek razvuce koliko treba, tj. u zavisnosti kolika je rezolucija...znam da mi se ponavlja slika pomocu x ili y ose , ali me zanima da li ima forica da se razvice kao npr. kad postavite sliku kao wallpaper pa je razvucete preko ekrana da bi popunila sve

Ne znam da li ti je nesto pomoglo od ovog sto su ti rekli ali eto ti html kod, samo ubaci sliku koji god zelis i imaces je na celom ekranu.


<html>
<head>
<style type="text/css">
html {
background: url(slika.jpg) no-repeat center center fixed;
-webkit-background-size: cover;
-moz-background-size: cover;
-o-background-size: cover;
background-size: cover;
}

ZoNi
13.11.2012, 15:49
Zarkop, mislim da je bolje umesto "cover" staviti "100% 100%".

Kad se koristi "cover", deo slike može da pobegne van vidljivog dela.

Uzgred, da si sačekao još mesec dana, mogao si da postaviš odgovor tačno nakon 2 godine u odnosu na poslednji post ;)