PDA

Prikaži potpunu verziju : Ideja za zadatak? niz...


nmcyber
7.12.2010, 21:21
Treba mi ideja za resenje sledećeg zadatka..
"Napisati program koji od korisnika učitava ceo broj n a potom n realnih brojeva a1....an i stampa onaj realni broj koji se najvise puta pojavljuje u nizu...

E sada posto mi ne treba resenja bas u pascalu nego nekom drugom slucnom sam kód mi nije bitan ako neko vec ima može da mi okači...

Peruzzi
7.12.2010, 21:41
Not your personal army

nmcyber
7.12.2010, 21:54
Not your personal army

I don´t need army...a looking for ideas... :D

Sass Drake
7.12.2010, 23:35
1. Učitaš niz
2. Napravi dvostruku for petlju. Prva ti selektuje član koji treba da provjeriš koliko se puta ponavlja. Druga ti provjerava koliko se puta ponavlja s tim da paziš da se isti član ne provjeri sam sa sobom. Za ostalo se sam snađi.

irreal
9.12.2010, 17:17
s tim da paziš da se isti član ne provjeri sam sa sobom.
Ako varijabla za brojac pocinje od nule, treba da proverava i sam sa sobom.

broj ponavljanja ne znaci da se taj element nalazi jednom i jos x puta, nego x puta u nizu, ako me razumes :)

ako hoces da se igras i eksperimentises, mozes i uz samo jednu petlju da zavrsis posao. dinamicki kreiraj listu name - value parova. u prvom i jedinom prolazu kroz petlju proveri da li element postoji kao ime u listi, ako ne, dodaj ga i podesi broj na 1, ako da, povecaj broj za 1.

na kraju pogledas koji element ima najvise pojavljivanja i voila.
(ok, da bi proverio koji ima najvise, verovatno ces morati jos jednu petlju, ali ta druga petlja, odvojena od prve u potpunosti, bi prolazila kroz manju listu jer ne bi imala ponavljanja clanova, dakle, povecao bi memorijsku alokaciju ali bi smanjio procesorsko vreme)

nmcyber
9.12.2010, 17:58
Ako varijabla za brojac pocinje od nule, treba da proverava i sam sa sobom.

broj ponavljanja ne znaci da se taj element nalazi jednom i jos x puta, nego x puta u nizu, ako me razumes :)

ako hoces da se igras i eksperimentises, mozes i uz samo jednu petlju da zavrsis posao. dinamicki kreiraj listu name - value parova. u prvom i jedinom prolazu kroz petlju proveri da li element postoji kao ime u listi, ako ne, dodaj ga i podesi broj na 1, ako da, povecaj broj za 1.

na kraju pogledas koji element ima najvise pojavljivanja i voila.
(ok, da bi proverio koji ima najvise, verovatno ces morati jos jednu petlju, ali ta druga petlja, odvojena od prve u potpunosti, bi prolazila kroz manju listu jer ne bi imala ponavljanja clanova, dakle, povecao bi memorijsku alokaciju ali bi smanjio procesorsko vreme)


Samo ima jedan mali problem ... ja ne zna jos uvek da koristim liste nisam to jos ucio...uskoro cu...hvala na savetima u svakom slucaju...

irreal
9.12.2010, 20:45
Ovaj prvi deo sam ti napisao da pripazis u zavisnosti od toga kako budes kodirao zadatak da ne bi imao gresku koju je pitanje da li ces ili neces uociti pre predavanja zadatka.

a taj drugi deo je samo ideja za eksperimentisanje kad god budes mogao i hteo.

Sass Drake
9.12.2010, 22:19
Samo ima jedan mali problem ... ja ne zna jos uvek da koristim liste nisam to jos ucio...uskoro cu...hvala na savetima u svakom slucaju...

Potraži Tomaševićev udžbenik Algoritmi i strukture podataka.