PDA

Prikaži potpunu verziju : Kakav je zaista brend HTC?

strajo
28.11.2010, 2:08
Pozdrav, ne mogu da se odlučim između HTC Wildfire ili LG GT540, pa sam mislio ako može neko da mi pomogne. Cenu na stranu( uzimam preko postpaida i na isto mi dođu oba) HTC deluje kao bolji telefon, sem toga što LG ima manji ekran 3inch a veću rezoluciju 320x480 a HTC veći ekran 3,2inch a manju rezoluciju 240x320 o.O... i u ekranu, LG ima rezistivni a HTC kapacitivni, to znači da na ovom drugom ne mogu da npr olovkom koristim ekran- samo prstom? Koji ima duži vek trajanja?

ali u nedoumici sam oko samog proizvođača. Nikad nisam imao htc telefon, pa me zanima kakav je kvalitet i vek trajanja? uvek sam oko telefona išao na nokije ili soni eriksone ili samsunge pa sam nekao sumnjičav po tom pitanju :S

JovanK
28.11.2010, 23:33
HTC definitivno, vrhunska izrada i vrhunski kvalitet, kratko i jasno.

Marti Misterija
29.11.2010, 0:11
Vrhunski brend sa vrhunskim proizvodima i jako dugom tradicijom (mnogo duzom nego sto vecina na ovim prostorima zna za navedeni brend obzirom da je tek poslednjih godinu-dve kod nas usao na trziste malo ozbiljnije i postao komercijalan brend kao recimo Nokia, Samsung ili SE).
U svakom slucaju ja se nimalo ne bih brinuo oko toga i bez razmisljanja bih uzeo taj HTC.

PsyDuck
29.11.2010, 0:17
HTC
bolji kvalitet izrade,mnogo bolji UI i kapacitativni ekran

Dekip
5.12.2010, 16:46
Htc не прави телефон за боранију. Другим речима, нема модел за испод 20к динџи. Да ли ти то нешто говори?

Emix
5.12.2010, 16:55
+1 HTC ili LG...HTC naravno!

max888
5.12.2010, 16:55
А шта је htc tattoo?:D
Иначе озбиљна фирма и озбиљни мобилни. Што је најбитиније увек постоји добра подршка у развоју софтвера.
Цене су им само мало претеране али шта да се ради...

Dekip
5.12.2010, 22:42
Претеране? А шта тек рећи за Нокиу?

Doomche
6.12.2010, 0:51
Што је најбитиније увек постоји добра подршка у развоју софтвера.

Ova zasluga pre mozhe otici Google-u koji razvija Android, a ne HTC-u, na koji ima i zhalbi da presporo ili nikako rade update softvera na telefonima (bash Tattoo je jedan od primera, chini mi se da je i za WM telefone bilo nekih zhalbi u skorije vreme). Recimo Samsung je tu dosta ispred njih. E sad, home cooked modifikacije Androida su druga pricha...

Generalno, dobar brend, ali kod nas prisutan relativno kratko.

RUSuper
6.12.2010, 1:33
Претеране? А шта тек рећи за Нокиу?

Sta fali cenama Nokie?Ja sam moju platio 380 evra(cena Iphonea trojke),a realno mislim da mi je fon bolji od Iphonea.Tako da bolje reci:Sta tek reci za Iphone?

Dekip
6.12.2010, 8:10
У таквом поређењу си у праву, али Нокиа је скуп телефон за оно што нуди у поређењу са конкуренцијом. Друго, избаци сто модела да се не можеш снаћи, а у ствари на гомили модела измени само маску и распоред тастера, можда избаци неку функцију...

Одосмо у оф...

Конкретно поређење та два модела:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3081&idPhone2=3337

Ја имам Њилдфире :to_care: и презадовољан сам.

Covenant
6.12.2010, 11:04
Previse se ljudi vezuju za brendove a danas je, bar sto se tice iole poznatijih, sve to ista stvar, kako rece onaj Rus iz Armageddona "Russian technology, American technology all made in Taiwan" :D
Tako da HTC nije nikakav "zakon" vec kao i svi ostali ima jeftinije, middle i skupe modele kao sto je to uostalom slucaj i sa Samsungom, Nokia-om itd itd ;)
LG los? Malo sutra - P500 Optimus One npr je odlican telefon, zaista steta sto nije dostupan u svim zemljama

talenat
6.12.2010, 12:27
nisu ovo kinezare od telefona(tj mozda i jesu pravljeni u kini ali nebitno :kreza:)
oba telefona su kvalitetne izrade i neces pozaliti bilo koji da uzmes u ovom pogledu
wildfire je skuplji i preko postpaida,verovatno i jeste bolji telefon,ali velika mana mu je ekran od 320*240...da ima ekran iste rezolucije kao lg bio bi mnogo bolji telefon ali ovako ne mogu da ti kazem da je bolji uopste
ako ti je kamera faktor 5mp na wildfireu ne znaci nista posebno jer je kamera i dalje poprilicno prosecna.
kapacitivni ekran znaci da ce reagovati na bilo kakav dodir prstom,a ekran je multi touch za razliku od lg-a.kapacitivni ekran je OGROMNA prednost ali rezolucija ekrana je jos i bitnija...tvoja odluka ali u krajnjem slucaju sta god pazario neces se pokajati

Covenant
6.12.2010, 12:55
LG P500 Optimus One ima C ekran, jedino mu je paleta boja manja nego kod Wildfire-a
Zato ima vecu ekransku rezoluciju, Froyo i brzi procesor
Takodje, ja ne bi previse obracao paznju na broj megapiskela kamere jer to nije presudno za kvalitet slike - eto mogu da tvrdim da moja stara N72 koja ima 2mp daje bolje slike nego E71 sa 3mp - jes da nema autofocus ali slike imaju primetno manje "snega" ;)

mciggzy
6.12.2010, 15:36
Sta fali cenama Nokie?Ja sam moju platio 380 evra(cena Iphonea trojke),a realno mislim da mi je fon bolji od Iphonea.Tako da bolje reci:Sta tek reci za Iphone?

Hm, ja sam pre dva meseca uzeo 3GS 16GB za 300. Sredjen skroz, nov.
Uzeo sam doduse case i foliju za 20ak evra i to je to, i mislim da je skroz dobra cena za ono sto pruza.

Pre toga sam imao HTC, koji u paketima kostaju vise nego gore navedeno, a nisu bolji.
Tako da, mozda je cetvorka precenjena, trojke i dvojke nisu

Marti Misterija
6.12.2010, 16:35
Izvini cisto da pitam koji si to HTC imao pa ga poredis sa tim iPhoneom i kazes da nije bolji - cisto da odmah imamo uvid u to sta se poredi.

Drugo, sta ti to znaci skroz sredjen? Jel taj 3GS nov i kupljen u prodavnici ili je kupljen polovan, ali kao nov?

Trece, zasto poredis cenu nekog telefona koji se prodaje u paketima sa telefonom za koji si iskesirao pare kad se dobro zna da su cene telefona koji dolaze sa nekim paketom dobrano vece upravo zbog tih paketa sa kojima dolaze jer niko nije lud da ti da besplatne minute a da ti to nekako ne naplati - one way or another.
Daj da poredimo cene telefona pod istim uslovima, bilo da se radi o paketima (mada iP nema u prodaji sa paketima), skroz novih ili polovnih i da vidimo koji je telefon stvarno precenjen.

pejcic
6.12.2010, 19:43
Htc se probio kvalitetom , i top modelima cija cena prelazi 50000 dindzi (HTC HD7) madjutim u srednjem segmentu ponude nisu bas konkurentni tako da kad pogledas karakteristike telofona Smart i GT540 videces da je prednost na LG-jevoj strani(od rezolucije do brzine procesora) tako da ti je moja preporuka uzimaj LG.

Marti Misterija
6.12.2010, 20:26
...tako da kad pogledas karakteristike telofona Smart i GT540 videces da je prednost na LG-jevoj strani(od rezolucije do brzine procesora) tako da ti je moja preporuka uzimaj LG.

A zasto bi uopste uporedjivao Smart i GT540 kad je decko lepo rekao da ne moze da se odluci izmedju Wildfire i GT540?!

U ovom slucaju Wildfire je svakako bolji izbor od oba telefona koja si naveo tako da je preporuka u svakom slucaju HTC.

Doomche
6.12.2010, 21:00
Izgleda da mi vid slabi, ne vidim da je thread starter bilo gde pomenuo iPhone. Zbog chega se po zilioniti put ovakva ili slichna tema okrece u tom smeru?

Mislim da postoji dobar deo nas koje savrsheno boli uvo (ili neki drugi deo tela) koliko ljudi na forumu ce sada da napljuje Apple i koliko ce da ga brani.

Nisam imao ovaj LG u rukama, pa necu da pricham napamet ali...

HTC, LG, prednosti i mane - go!

RUSuper
6.12.2010, 21:15
Svaka tema skrene u offtopic na ovom forumu pa ni ova nije izuzetak,sta je tu cudno?

Marti Misterija
6.12.2010, 21:50
HTC Wildfire prednosti u odnosu na LG GT540

- 24-bitni ekran u odnosu na 16-bitni kod LG
- bolja kamera (veca rezolucija mada kod kamere to nije najpresudnije, bolji blic - LED flash, autofokus...)
- veca interna memorija (384 MB naspram samo 139 MB kod LG)
- Android 2.1 naspram vec zastarelog 1.6 kod LG
- vise podrzanih video i audio formata nego kod LG
- nesto veci ekran (3,2" naspram 3,0" kod LG - zanemarljivo)
- HTC Sense UI

LG GT540 prednosti u odnosu na HTC Wildfire

- Jeftiniji nego HTC
- Bolja rezolucija ekrana (480x320 naspram 320x240 kod HTC) na nesto manjem ekranu
- nesto jaca baterija (Li-Ion 1500 mAh naspram Li-Ion 1300 mAh kod HTC)

Ja bih po navedenom uzeo HTC.

Doomche
7.12.2010, 0:05
Svaka tema skrene u offtopic na ovom forumu pa ni ova nije izuzetak,sta je tu cudno?

Chudno je to shto se bash za Apple nadje par pametnjakovica koji ce da izmisle toplu vodu i da kazhu da je Apple proizvod precenjen i onda u 90% sluchajeva nastane katastrashna raspravka.

Daj mi jedan razlog zbog chega je u ovoj temi bolje reci "Sta tek reci za iPhone"?

@Marti Misterija - kvalitet ovog topica je upravo skochio za 30% ;)

Dekip
7.12.2010, 8:27
Никада раније нисам имао неки озбиљан телефон, али судећи по реакцијама другара који јесу, Wildfire је баш добар. Не зову га џабе mini Desire.:)

galebns
7.12.2010, 8:53
- Android 2.1 naspram vec zastarelog 1.6 kod LG

Mislim da od nedavno ima update na 2.1 za LG.

talenat
7.12.2010, 10:48
potvrdjujem

RUSuper
7.12.2010, 14:15
Chudno je to shto se bash za Apple nadje par pametnjakovica koji ce da izmisle toplu vodu i da kazhu da je Apple proizvod precenjen i onda u 90% sluchajeva nastane katastrashna raspravka.

Daj mi jedan razlog zbog chega je u ovoj temi bolje reci "Sta tek reci za iPhone"?

@Marti Misterija - kvalitet ovog topica je upravo skochio za 30% ;)

Jedan razlog je zato sto je on vise precenjen od nokie pa je bolji za poredjenje......a ima ih jos,ali posto ti je trebao 1 eto ti :P

flamingos
7.12.2010, 14:24
Mislim da od nedavno ima update na 2.1 za LG.

u startu se dobija sa tim updateom,ja sma nedavno kupio taj fon lg optimus gt540,ovih dana cu kad mi vrati komsiaj digitalac da slikam i da okacim mini rivju..

@e marti marti vdii se da nisi u toku,i da favorizujes jedna brend na osnovu gotovo nebitnih stavki u klasi fonovak oj iimaju os..vecini ljudi koji uzimaju fon sa androidom kamera gotovo da niej ni bitna,a kome pa i jeste,za sve je dovoljan digitalac...a sam andorid sa svojom bazokm aplikaicja podize upotrebnu vrednost telefona i do veoma velihih mogucnosti,cime prosirujes na neki nacin funkcionalnost samog telefona.

i odakle ti to da htc ima vise fomata podrzanih kad i lg ima divx fomat cime mzoes da gledas i film sa zalepljenim titlom na njega.

Doomche
7.12.2010, 18:55
Jedan razlog je zato sto je on vise precenjen od nokie pa je bolji za poredjenje......a ima ih jos,ali posto ti je trebao 1 eto ti :P

"U ovoj temi" nije podvucheno samo radi lepsheg izgleda. Ako ti je potrebno pljuvanje po iPhoneu da bi lechio komplekse, dao sebi odushka, ili ti je Tarot Milan to savetovao radi otklanjanja malera, odesh u njegovu temu i istresesh se.

P.S. Temu iPhone-a, ne Tarot Milana...

RUSuper
7.12.2010, 19:10
Zaista steta sto nemam komplekse u vezi sa iphoneom i zaista steta sto ga ne mrzim,samo smatram precenjenim phoneom za koji je glupost davati tolike pare.A ukoliko se poredjenje vec vrsilo sa nokiom ja sam rekao da je bolje uporedjivati sa iphoneom jer je on jos vise precenjen nego nokia......Ne razumem kako to uopste nekome moze da bude ne jasno,prvo procitajte poruku,pokusajte da je shvatite,ako ne uspete onda bolje i ne pisite nista.......

on topic:
Inace HTC je po meni marka veoma dobra,verovatno trenutno najbolja,ali opet je ne bih kupio.Mozda jer se kod nas pojavila tek pre 2 god ili sam samo navikao na nokiu/sony ericsson.Opet mogu ti reci da je ekran veoma bitan kod telefona tako da uzimajuci u obzir sve prednosti htc-a opet nisam siguran da li je on bolji izbor.Ukoliko ces vreme provoditi gledajuce i neke klipove dobrog kvaliteta pre ces to uraditi na LGu nego HTC-u to je sasvim logicno,ali opet pitanje je da li vredi uzeti fon sa boljim ekranom i samo zbog toga.Verovatno bih na kraju krajeva od ova 2 modela izabrao HTC jer ko sto bi se reklo nemozes imati i jare i pare.

Dekip
8.12.2010, 20:50
Па пази, видео на Wildfire-у уопште не изгледа лоше. Чак шта више.

Што се тиче LG-а... у животу сам купио три уређаја са LG-ијевим потписом и у сва три случаја прошао као бос по трњу. Ни један није био телефон. Не желим да генерализујем бренд али ја у њих ипак немам поверења. :cool:

talenat
8.12.2010, 21:42
neopravdano nemas poverenja
ja sam takodje rekao sve se svodi na ekran
ukoliko mislis da ce ti 320*240 pokriti potrebe onda nema dvojbe...htc ftw ;D

Marti Misterija
8.12.2010, 23:02
@e marti marti vdii se da nisi u toku,i da favorizujes jedna brend na osnovu gotovo nebitnih stavki u klasi fonovak oj iimaju os..vecini ljudi koji uzimaju fon sa androidom kamera gotovo da niej ni bitna,a kome pa i jeste,za sve je dovoljan digitalac...

Uopste ne favorizujem nijedan brend, samo sam naveo pro i con za oba telefona i na osnovu navedenog rekao da bih od navedena dva telefona ja uzeo HTC. Nemam nikakav razlog da favorizujem nijedan brend pa tako ni HTC i ne znam cemu takav zakljucak!?
Takodje, pitanje je bilo koje su prednosti a koji nedostaci jednog telefona u odnosu na drugi i obratno i ja sam ih samo naveo. To da li je nesto sto sam pomenuo nebitna stavka ili ne nije moje da odlucim - ja sam samo naveo ono sto jeste a to je da wildfire ima vecu rezoluciju za koju sam se cak i ogradio rekavsi da ona nije najbitnija, kao i da ima bolji fles. Obe stvari su cinjenice i moje je da ih navedem, a da li ce to nekom biti od ikakvog znacaja ili ce mu to biti jedna od nebitnih stavki definitno nije na tebi ili meni da odlucujemo, vec na onome koji kupuje telefon i koji zna za koju mu namenu on treba. Drugim recima verovatno to vecini nece biti bitno, ali za mali broj onih koji ne bi da vuku digitalac i smatraju da im je to jedna od bitnijih stavki dobro je da znaju te cinjenice.

a sam andorid sa svojom bazokm aplikaicja podize upotrebnu vrednost telefona i do veoma velihih mogucnosti,cime prosirujes na neki nacin funkcionalnost samog telefona.

A ovo se odnosi na koji moj komentar, posto kazes da nisam u toku? Ne secam se da sam rekao ista protiv androida i njegovog uticaja na funkcionalnost telefona?

i odakle ti to da htc ima vise fomata podrzanih kad i lg ima divx fomat cime mzoes da gledas i film sa zalepljenim titlom na njega.

Koliko sam ja uspeo da vidim po specifikacijama sa raznih sajtova Wildfire ima sve sto i LG540 plus jos 3gp od video formata a aac od audio formata, mada se ogradjujem, jer je moguce da nije bas sve ni dato i da podrzava navedene formate samo sto to nije ni navedeno. U svakom slucaju sigurno je nigde nisam napisao da ne podrzava divx, vec samo da podrzava vise formata sto je po navedenom na sajtovima tacno.

Dekip
9.12.2010, 18:54
neopravdano nemas poverenja
ja sam takodje rekao sve se svodi na ekran
ukoliko mislis da ce ti 320*240 pokriti potrebe onda nema dvojbe...htc ftw ;D

Nije razlika u ekranu samo u rezoluciji.

Od kako imam Wildfire probao sam nekoliko telefona sa tac skrinom i mislim da je svaki telefon sa kapacitivnim ekranom u prednosti.

Covenant
10.12.2010, 1:28
Kako kome
R ekran zna da bude prilicno precizan ako udjes u stos - mos olovcicom i piksel da pogodis ;)

Doomche
10.12.2010, 1:59
^+1 za ovo gore. Recimo HTC Tattoo nikom ne bih savetovao da uzima bez stylusa (koji je simbolichnih 300 dinara).

E sad, kome treba multitouch... to mozhe predstavljati problem.

Pjanovic
10.12.2010, 2:18
Pa cekajte Wildfire je poprilicno skuplji ~ 240e, a ovaj LG GT540 ~ 170e.

talenat
10.12.2010, 17:23
da ali covek je rekao da uzima preko postpaida i da hoce jedan od ova dva modela i da mu je svejedno

Dekip
10.12.2010, 18:08
Коначно кући, смучило ми се да куцам на телефону.:d

kako kome
r ekran zna da bude prilicno precizan ako udjes u stos - mos olovcicom i piksel da pogodis ;)
Па добро, али овде имаш оптички џојпед.
^+1 za ovo gore. Recimo htc tattoo nikom ne bih savetovao da uzima bez stylusa (koji je simbolichnih 300 dinara).

E sad, kome treba multitouch... To mozhe predstavljati problem.
Мултитач је прилично корисна ствар. Веома сам се одушевио тим "фичерсом".

pa cekajte wildfire je poprilicno skuplji ~ 240e, a ovaj lg gt540 ~ 170e.
Ти увек купујеш јефтиније ствари? У овом случају цена на HTC одговара квалитету. За те паре тешко ћеш наћи бољи телефон.

Pjanovic
10.12.2010, 18:11
Ти увек купујеш јефтиније ствари? У овом случају цена на HTC одговара квалитету. За те паре тешко ћеш наћи бољи телефон.

Ja uvek kupujem za onoliko koliko imam para.
A glava mi kaze, jok preko 200e da dam za touch telefon, i 200e mi je mnogo.
Idealno bi bilo neki polovan, u garanciji, dobar touch onda da nadjem za 150-160e.

max888
10.12.2010, 18:48
Додао бих само то да Лг поседује и 3д чип а боје на екрану код хтц вајлфире су очајне, испране, плус лоша резолуција па се мути...:kreza:

talenat
10.12.2010, 19:53
necu da zakuvavam neku raspravu ali moje misljenje je da je wildfire ocajna kupovina.znaci to je moje misljenje i ne nisam rekao da je los telefon nego da je losa kupovina

Marti Misterija
10.12.2010, 20:57
I ne treba da zakuvavas, dobro bi bilo samo kada bi to sto si rekao i malo i obrazlozio.

Nije dovoljno samo reci - "To je ocajna kupovina" vec bi bilo lepo i reci zasto tako mislis, bar zbog onih koji misle da kupe taj telefon. Svejedno sto je to tvoje licno misljenje, lepo je znati na cemu si ga zasnovao.

Jedino ako to nisi rekao eto tek onako.;)

Pjanovic
10.12.2010, 21:15
Ovde i svugde svako moze da se krije iza recenice "to je moje misljenje" i da se nalupeta, evo primera gde covek nije stavio ni tacku od argumentovane recenice.

To sto si ti talentovani napisao, to se ne moze podsvesti ni pod misljenje, shodno tome relevantno je za ovu temu kao lanjski sneg u Chikagu za gradjane Sidneja.

talenat
10.12.2010, 21:31
eto ako vam treba argument: nije jasno kako kupac daje pare,koje nisu male za ovaj telefon i kupuje ekran koji ne bi ugradio ni u telefon od 100e,i kaze da je dobar telefon.i da znam sta pricam posto sam koristio telefon i svako ko kaze da je ekran dobar ili nije upucen ili ima izuzeto male kriterijume.

a secam se u skoroj temi o telefonu lg-u optimus kako je pjanovic rekao da je taj telefon polu proizvod zato sto nema blic.ako je nedostatak blica razlog da kazemo da je telefon polu proizvod onda je ovo 1/100 deo telefona jer je ovakav display sramota za proizvodjaca kao htc...
i naravno sada ce neko reci da je to moje misljenje da govorim bez veze,da sam mozda fan boy za lg(koji nikada nisam imao) ali ako ne verujete meni onda pre kupovine sami isprobajte telefon i videcete da je sramota za industriju telefona jer je ovaj telefon tipican primer koiko proizvod moze da se oskrnavi a da ljudi kupuju i budu prezadovoljni.
a da ima ekran malo vece rezolucije kostao bi 100e vise najverovatnije
naziv teme je kakav je brend htc i mislim da ovaj post daje odgovor na tu temu.ako imate para na bacanje samo izvolite ali onda vec mozete da kupite npr desire ili cak sta vise vrhunski proizvod iphone...
hvala takodje pjanovicu koji uvek argumentuje svoje postove i cije misljenje vredi vise od ostalih sto se po bog zna koji put odlucio da deli svoju mudrost sa nama i ukaze mi na greske u pisanju posta

Marti Misterija
10.12.2010, 22:05
Sa tim da wildfire ima losiji ekran mogu da se slozim bez ikakvih problema posto to jeste tacno, mada je cinjenica da taj ekran ne bi smeo da bude jedino merilo zbog kog bi rekao da je telefon ocajna kupovina posto tu ima jos dosta stvari koje sigurno mogu da nadoknade nedostatak boljeg ekrana.

No dobro recimo da si u pravu za ekran i da se po tom pitanju slazem sa tobom.

Sa druge strane koliko se god slozio sa tobom po pitanju ekrana, jos vise ne mogu da se slozim sa tvojom konstatacijom "naziv teme je kakav je brend htc i mislim da ovaj post daje odgovor na tu temu.", nakon cega si mrtav 'ladan stavio tacku!:eek:

Ako stvarno mislis da na osnovu jednog telefona nize klase kakav je Wildfire i na osnovu ne tako afirmativnog misljenja o istom mozes da das misljenje kakav je brend HTC i da pritom zanemaris cinjenicu da isti taj HTC pravi telefone kao sto su HD2, Desire, DHD, EVO, da je on za Google napravio Nexus One i slicno, da je jedan od nosilaca nove serije telefona sa WP7 (HD7, Mozzart etc.) onda moram da ti kazem da se apsolutno ne slazem sa tvojom konstatacijom. Stavise mislim da bas nisi mnogo razmisljao kada si rekao gore navedeno.

Ne bih da ulazim u neku dalju diskusiju i da offtopicim tako da necu bas da komentarisem tvoj komentar u vezi iPhonea kao vrhunskog proizvoda jer svako pominjanje iPhonea odvede diskusiju u neki drugi smer ali dovoljno je reci da se ne slazem sa istim jer definitivno ima i drugih telefona koji se apsolutno mogu porediti sa iPhoneom (narocito sa iP3 i 3GS na koje si mislio), uz to jos za daleko manje novca.

talenat
10.12.2010, 23:06
kada sam rekao to za brend mislio sam da se vidi da kod htc-a bez para nema telefona.a naravno da su to vrhunski telefoni koje si naveo,medju najboljim na svetu,ali je i njihova cena najdobrija :P
iphone smatram za najdebilniji telefon koji je konkurencija gore navedenima po ceni ali je nekoliko svetlosnih godina iza po karakteristikama,a i volim da ga skrnavim.naveo sam ga kao alternativu za kupovinu u visokoj klasi i jos jedan prozivod koji muze pare.htc bar ima opravdanje za visoke cene ali ako neko vec hoce htc onda bolje da kupi telefon koji vredi para nego losu zamenu

srbdr
10.12.2010, 23:33
Ne kaze se za dzabe: koliko para, toliko muzike...

Marti Misterija
11.12.2010, 0:56
kada sam rekao to za brend mislio sam da se vidi da kod htc-a bez para nema telefona.a naravno da su to vrhunski telefoni koje si naveo,medju najboljim na svetu,ali je i njihova cena najdobrija :P
iphone smatram za najdebilniji telefon koji je konkurencija gore navedenima po ceni ali je nekoliko svetlosnih godina iza po karakteristikama,a i volim da ga skrnavim.naveo sam ga kao alternativu za kupovinu u visokoj klasi i jos jedan prozivod koji muze pare.htc bar ima opravdanje za visoke cene ali ako neko vec hoce htc onda bolje da kupi telefon koji vredi para nego losu zamenu

Onda se samo nisi dobro izrazio jer je po onoj recenici ispalo nesto drugo - da HTC ne pravi dobre telefone. Jbg. tacka stavljena na pogresno mesto cesto moze da promeni znacenje cele recenice.

Inace cene za navedene modele HTC-a su apsolutno OK i taman su toliko koliko ti telefoni i vrede - naravno ne bas male ali istovremeno ne i prevelike obzirom na to sta nude.
iP ne bih pominjao jer odosmo u off, samo cu naglasiti da se slazemo po tom pitanju.;)

Dekip
11.12.2010, 20:51
@Таленат
Мени још ниси објаснио на шта конкретно мислиш када кажеш да је екран на Дивљој Ватри лош. Ако је једина мана у резолуцији, а притом заборавиш све предности капацитивног екрана, броја боја и да не набрајам, онда ипак ниси у праву. Ја имам телефон већ неко време и никакав проблем нисам имао са екраном. Петљао сам по Татуу, Н97, 5228, Ц6 па чак и Н8, и увидео предности и разлике веће резолуције. Али да телефон не треба купити због екрана и резолуције (ако си само на то мислио), нема везе ни са чим. Овај ХТЦ има толико позитивних страна (куповина преко Теленора за, ипак смешне паре:dzavo:), да ипак представља ок уложен новац.
Мада, можда има нешто што ти знаш о овом телефону а ја не знам.

PsyDuck
11.12.2010, 21:16
pa koliko je meni poznato-rezolucija ekrana je jedina loša strana kod WildFirea...
OS je ok,a apdejt dolazi do kraja godine za evropsko tržište! [tako da ne bi trebala da bude priča kao sa Tattoo-om]

a znaš da rezolucija ekrana vuče sa sobom manje aplikacija na Marketu?
dosta aplikacija koje sa druge strane 'rade' na 240x320 rade,ali polovično jer 'ispadaju' iz ekrana,tj. neki delovi nisu vidljivi!

Dekip
12.12.2010, 0:00
OK. A са друге стране причамо о хиљадама апликација. Не могу се све инсталирати све и да хоћеш. :kreza:

PsyDuck
12.12.2010, 3:54
^^^to stoji...
ali se drugi problem javlja-ako ti padne na pamet,na primer-da instaliraš neki normalniji program za navigaciju od gMapa...
ne znam kako je sa WildFireom,ali za Tattoo ne postoji...e sad,možda i ja brljam,možda je to samo do verzije OSa,a da nema veze za rezolucijom!?

[sve gore navedeno je,naravno,ako se telefon ne rutuje]

Dekip
12.12.2010, 9:36
А шта фали гМапс-у? Тамо где можеш, можеш се спустити на улицу и кретати се њом. А са друге стране, чуо сам да Гармин (рецимо) поједе скоро 2 гигабајта на сд картици. ;)

Да додам само да позиционирање преко мреже има прецизност од 2-3 хиљаде метара са широким радијусом. Са укљученим ГПС-ом прецизност је у боцу. Али посрче батерију за час.

Covenant
12.12.2010, 11:40
Garmin pojede 2 giga samo kada instaliras mape za celu Evropu ;)
Inace za predstojecu novu verziju Google Maps-a najavljuju i offline navigaciju, dakle mogucnost da se skinu mape (konacno)

Chivan
13.12.2010, 11:26
А шта фали гМапс-у? Тамо где можеш, можеш се спустити на улицу и кретати се њом. А шта фали гМапс-у? Тамо где можеш, можеш се спустити на улицу и кретати се њом. А са друге стране, чуо сам да Гармин (рецимо) поједе скоро 2 гигабајта на сд картици. ;)
Pa, kad odeš u inostranstvo, u neki nepoznati grad (kada ti je zaista potrebna navigacija), malko je skupo da svlačiš Google mape preko GPRS-a u roamingu. Tome služe offline navigacije (koje "jedu" gigabajte na kartici). ;)

ZoNi
13.12.2010, 13:32
Ne kaze se za dzabe: koliko para, toliko muzike...
Ta izreka je odavno zastarela (hint: Internet, mp3, p2p) :qliranje:

Covenant
13.12.2010, 16:14
Mogao bi naziv teme da se promeni - ovako deluje pomalo bezveze i pretenciozno, uostalom covek je trazio da mu se objasne razlike izmedju HTC Wildfire i LG G450 telefona ;)

Dekip
13.12.2010, 18:35
@Чиван
Малко си се зезнуо у цитирању или можда и ниси.
За роминг је тачно, осим ако негде не закачиш Wi-Fi.:kreza:

@Ковенант
Слажем се за промену имена теме.

Marti Misterija
13.12.2010, 20:33
Koja je svrha GPS-a ako ces da se nakacis na neki WiFi sa slabasnim signalom, bio on neki nezasticeni ili neki hot-spot i da ne smes da mrdnes odatle da ne bi izgubio signal.

Gdegod sam bio i kadgod mi je zatrebao GPS, za cas pokrenem iGO i sve je kako treba - zacas nadjem gde sam, nadje sve POI u blizoj i siroj okolini, vodi me gde god zatreba sa izuzetnom preciznoscu i plus jos ne razmisljam da ce operater da me ojadi zbog nesto malo goriscenja GMaps u roamingu.

Plus sto danas stvarno nije problem pazariti neku karticu od 4+ GB i na nju smestiti neki takav problem koji kako god okrenes sa svim i svacim dodatim (3D building, voice, POI etc.) nikako nece preci 2GB sto je stvarno nista.

RUSuper
13.12.2010, 20:44
Ja jos u Uzicu nisam nasao signal 10 na mobilnom.Znaci max mi je 7/8 i to na 2 metra od modema adsl-a/wlan....

Dekip
13.12.2010, 22:32
@Марти
Не браним ја ни Wi-Fi. ни gps на телефону. Зато сам и ставио :kreza:

Marti Misterija
13.12.2010, 23:00
Samo kazem, posto mi se ucinilo da si se negde pozalio da "pojede" citavih 2GB, pa reko' ajd' da kazem i da ih bar ne pojede dzaba. ;)

bilja3003
27.12.2010, 18:26
Interesuje me mišljenje nekoga iz SVETA KOMPJUTERA o telefonu LG Gd 900 Crystal. (http://www.mobilni-hermes.com/proizvod.php?naziv=LG&model-mobilnog-telefona=Gd%20900%20Crystal&id=21)
(http://www.mobilni-hermes.com/proizvod.php?naziv=LG&model-mobilnog-telefona=Gd%20900%20Crystal&id=21)

Pjanovic
27.12.2010, 18:58
Iz Sveta komputera :D.
Ja ne znam nikoga da zivi medj listovima, mozda voja, on je zatrpan artijama :D.

Dekip
27.12.2010, 18:59
А и питање је у погрешној теми.;)

Marti Misterija
27.12.2010, 19:09
Ne vidim sto bi morao bas neko iz SK, al' dobro posto ja nisam iz SK... :qliranje:

bilja3003
27.12.2010, 23:50
Dobro, da započnemo novu temu pa ću da preformulišem pitanje i da krenemo ispočetka.

JovanK
28.12.2010, 12:06
Interesuje me mišljenje nekoga iz SVETA KOMPJUTERA o telefonu LG Gd 900 Crystal. (http://www.mobilni-hermes.com/proizvod.php?naziv=LG&model-mobilnog-telefona=Gd%20900%20Crystal&id=21)
(http://www.mobilni-hermes.com/proizvod.php?naziv=LG&model-mobilnog-telefona=Gd%20900%20Crystal&id=21)

Jako fin telefon za malo pare, vrhunska kamera, memorije i brz softver. Pravi zenski fensi telefon.

bilja3003
28.12.2010, 18:12
Jako fin telefon za malo pare, vrhunska kamera, memorije i brz softver. Pravi zenski fensi telefon.
Hvala ti puno. Od telefona trazim samo dobru kameru a za ovaj pise i da podrzava DivX. Ustvari, interesuje me generalno mišljenje o LG telefonima, jer sam čula razno, između ostalog i da nema dobru bateriju...

talenat
28.12.2010, 20:19
ma za lg uglavnom hejteri pricaju da nista ne valja
mislim da mogu mirne duse da kazem da su oni jaka kompanija koja proizvodi dobre telefone a i nude dosta dobar odnos cena-kvalitet-karakteristike

bilja3003
28.12.2010, 21:35
ma za lg uglavnom hejteri pricaju da nista ne valja
mislim da mogu mirne duse da kazem da su oni jaka kompanija koja proizvodi dobre telefone a i nude dosta dobar odnos cena-kvalitet-karakteristike
E pa hvala ti, onda mogu da uzmem ovaj, mada mi se nešto ne sviđa dizajn, ali "Nobody is perfect". A kakva su iskustva sa gledanjem filmova, nisam baš najbolje upućena, liči li film na film, kako je sa prevodom itd...

flamingos
29.12.2010, 2:55
na svaki telefon ce film da lici na film ako ima divx akceleraciju,sto se prevoda tiche tu vec mora pre operacije da se prevod nalepi na film pa tako snimljen materijal da se prebaci na fon.

NjegovaWisost
29.12.2010, 4:01
na svaki telefon ce film da lici na film ako ima divx akceleraciju,sto se prevoda tiche tu vec mora pre operacije da se prevod nalepi na film pa tako snimljen materijal da se prebaci na fon.

Ne mora ako imaš smart movie player i slične programe. Mada za većinu, da.

talenat
29.12.2010, 9:27
evo mozes da pogledas
http://www.youtube.com/watch?v=Z8C1qj6WIiA
displej je odlicne rezolucije mislim da ce gledanje filmova biti prijatno na ovom telefonu
edit: evo i ja sam pogledao review i prilikom gledanja video snimaka ogranicena je rezolucija....i dalje moze da se gleda ali nece biti fantasticno iskustvo kao sto je moglo da bude

Marti Misterija
29.12.2010, 11:44

Ne mora da se lepi titl - ja na HD2 preko Core Player gledam film sa prevodom po standardnom principu a to je da film i prevod istog naziva budu u istom folderu i to je sva mudrost.
Znaci sve to zavisi od telefona, ali koliko ce tako nesto biti moguce na tom LG koji ima "samo" fabricki OS na sebi, samim tim i fabricki player - nisam bas nesto ubedjen. Znaci morace lepljenje titla na film pre pustanja sto je ipak vec malo (malo vise) komplikovano.

bilja3003
29.12.2010, 19:16
Ne mora da se lepi titl - ja na HD2 preko Core Player gledam film sa prevodom po standardnom principu a to je da film i prevod istog naziva budu u istom folderu i to je sva mudrost.
Znaci sve to zavisi od telefona, ali koliko ce tako nesto biti moguce na tom LG koji ima "samo" fabricki OS na sebi, samim tim i fabricki player - nisam bas nesto ubedjen. Znaci morace lepljenje titla na film pre pustanja sto je ipak vec malo (malo vise) komplikovano.
E pa znate šta, čim kupim telefon postavljaću konkretna pitanja. Ovako, niti znam da postavim pitanje, niti razumem odgovor. Sve u svemu, da li da ga kupim :confused: ?

Marti Misterija
29.12.2010, 20:07
Telefon jeste lep i fancy, kao dusu dao za neku devojku/zenu i sto se toga tice tu ne bi smelo da bude dvojbe.
Uvek bih pre uzeo neki telefon sa OS, ali ako nemas nekih posebnih potreba osim telefoniranja, SMS, poneka fotografija i nesto slicno mozes slobodno da ga uzmes jer definitivno nije gori od drugih/slicnih telefona sa fabrickim OS.
Drugim recima on kao predstavnik non-smart phones ne moze nista posebno da ponudi ali i ono sto nudi je sasvim dovoljno i dobro - osim ako bas nemas neke velike prohteve. Naravno cena nije bas mala ali ...

bilja3003
29.12.2010, 22:51
Telefon jeste lep i fancy, kao dusu dao za neku devojku/zenu i sto se toga tice tu ne bi smelo da bude dvojbe.
Uvek bih pre uzeo neki telefon sa OS, ali ako nemas nekih posebnih potreba osim telefoniranja, SMS, poneka fotografija i nesto slicno mozes slobodno da ga uzmes jer definitivno nije gori od drugih/slicnih telefona sa fabrickim OS.
Drugim recima on kao predstavnik non-smart phones ne moze nista posebno da ponudi ali i ono sto nudi je sasvim dovoljno i dobro - osim ako bas nemas neke velike prohteve. Naravno cena nije bas mala ali ...
Моји посебни прохтеви су: добра камера, MP3 (то сви имају), и филмови у пристојном облику и квалитету... Ако не тај, који онда ( али не са неком ценом :facepalm) !

Marti Misterija
30.12.2010, 0:07
Reci samo do koje cene je prihvatljivo.

talenat
30.12.2010, 9:33
mozes pogledati lg renoir
samsung jet je takodje odlican telefon
nemoj da mislis da je rezolucija kamere sve jer prica ide daleko sire od toga
mozda nokia n82
ima dosta telefona u razlicitim cenovnim kategorijama koji rade to sto zelis,ako kazes tacnu cenu dacemo ti tacniju preporuku

bilja3003
31.12.2010, 16:42
Желим срећну Нову годину редакцији Света компјутера, Marti Misterija, JovanK, talenat, flamingos i Njegova Wisost. После празника настављамо дискусију. Хвала вам свима...:ciao:

talenat
2.1.2011, 10:30
srecna nova godina i tebi i zelim ti da se ponovis nekim telefonom koji ce te lepo sluziti! :)

Zoran_KS
2.1.2011, 12:54
Jako fin telefon za malo pare
Tesko da su 250 eura male pare.Ima boljih telefona za taj novac.
Jos ako je na ugovor.

bilja3003
17.1.2011, 21:25
Tesko da su 250 eura male pare.Ima boljih telefona za taj novac.
Jos ako je na ugovor.

Pošto su praznici (uglavnom) za nama, da se vratimo našoj dikusiji. Da znam šta hoću ne bih se obraćala za pomoć :)!Dakle, interesuje me telefon (ili telefoni pa da odaberem) koji imaju kvalitetnu kameru i DivX podršku. A cena neka bude ta koju je Zoran_KS (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=629) naveo.
Hvala svima...

talenat
18.1.2011, 8:20
preko ugovora ili direktno da dobijes telefon za kes?

pesoholicar015
18.1.2011, 12:06
@bilja3003 (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=30135)
Moja preporuka za Samsung Wave.
Ispunice sve tvoje potrebe: DiVX podrska(pusta titlove,ne treba nikakvo konvertovanje formata),dobra kamera(HD snimanje)...
http://www.mobitech.rs/test-samsung-wave-s8500/
http://www.youtube.com/watch?v=IDdH1vxDIFs
http://www.youtube.com/watch?v=UMODvvrQDcw

bilja3003
18.1.2011, 17:19
preko ugovora ili direktno da dobijes telefon za kes?

Кеш:)!

Pjanovic
18.1.2011, 17:20
Onda Wave ne moze, on kosta skoro duplo vise od 250e :).

bilja3003
18.1.2011, 17:30
@bilja3003 (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=30135)
Moja preporuka za Samsung Wave.
Ispunice sve tvoje potrebe: DiVX podrska(pusta titlove,ne treba nikakvo konvertovanje formata),dobra kamera(HD snimanje)...
http://www.mobitech.rs/test-samsung-wave-s8500/
http://www.youtube.com/watch?v=IDdH1vxDIFs
http://www.youtube.com/watch?v=UMODvvrQDcw

Хвала, свиђа ми се, можда ћу да се одлучим за њега. Јавићу ти у сваком случају. Још једно додатно питање. Да ли неки телефон подржава PDF то јест да ли могу још и да читам књиге :o ?!

bilja3003
18.1.2011, 17:33
onda wave ne moze, on kosta skoro duplo vise od 250e :).

Е па онда ми је страшно жао, али не бих да дајем више пара за телефон :( !

HSVstoned
18.1.2011, 17:37
za 250e si u sustini ogranicena na androide sa losim ekranima,256000,16 miliona boja bla bla ali tetris rezolucija :dzavo:

jedino da juris na limundu neki premium telefon ali polovan,naravno.
wave/htc desire..

mozda SE X8,on mi je nekako najkompletniji za taj kes a ima i z dizajn :)

gledajuci cene na mob.svetu izbor je ovakav

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2760/Samsung/S7230E-Wave-723

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2343/Samsung/I5700-Spica

mozda i galaxy 3 moze da se nadje do 250e

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2642/Samsung/I5800-Galaxy-3

uglavnom,skipuj wildfire-zbog ekrana i baterije.

za sada ti je najrealnija opcija SE x8,imas test,slike,komentare pa proceni :)

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2657/Sony-Ericsson/XPERIA-X8

bilja3003
18.1.2011, 18:13
za 250e si u sustini ogranicena na androide sa losim ekranima,256000,16 miliona boja bla bla ali tetris rezolucija :dzavo:

Jedino da juris na limundu neki premium telefon ali polovan,naravno.
Wave/htc desire..

Mozda se x8,on mi je nekako najkompletniji za taj kes a ima i z dizajn :)

gledajuci cene na mob.svetu izbor je ovakav

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2760/samsung/s7230e-wave-723

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2343/samsung/i5700-spica

mozda i galaxy 3 moze da se nadje do 250e

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2642/samsung/i5800-galaxy-3

uglavnom,skipuj wildfire-zbog ekrana i baterije.

Za sada ti je najrealnija opcija se x8,imas test,slike,komentare pa proceni :)

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2657/sony-ericsson/xperia-x8
Полован не бих, онда једино долази у обзир неки телефон лошијег квалитета....

HSVstoned
18.1.2011, 18:18
ma nije losijeg kvaliteta bas ali moras da se pomiris sa losijim ekranom nego sto ima wave npr,galaxy s ili neki skuplji htc :)

uzmi preleti bar kratko preko testova,x8,samsung galaxy 3 i i5700 spica,a tu je i samsung jet,mozda nadjes za 250e,ima super ekran,natrpan je funkcijama ali nema OS.

imas dobre testove ovih aparata na gsm areni i mobilnom svet-u a i krs klipova na you tube-u pa vidi sta ti najvise odgovara.

u svakom slucaju,zaobidji htc wildfire a razmatraj neki od ovih samsunga ili SE X8.

bilja3003
18.1.2011, 18:26
ma nije losijeg kvaliteta bas ali moras da se pomiris sa losijim ekranom nego sto ima wave npr,galaxy s ili neki skuplji htc :)

uzmi preleti bar kratko preko testova,x8,samsung galaxy 3 i i5700 spica,a tu je i samsung jet,mozda nadjes za 250e,ima super ekran,natrpan je funkcijama ali nema os.

Imas dobre testove ovih aparata na gsm areni i mobilnom svet-u a i krs klipova na you tube-u pa vidi sta ti najvise odgovara.

Хвала вам свима, али сада сте ми направили тоталну збрку у глави. Мало ћу да проучавам у складу са мојим могућностима и оним што тражим. Јавићу вам шта сам урадила у сваком случају.
Хвала још једном <(") !

HSVstoned
18.1.2011, 18:32
:D

pa zato imas testove i YT-lepo vidis po karakteristikama koji ti odgovara,po dizajnu a sto se tice ekrana tu je samsung uvek u prednosti,mislim da bi ti najbolji izbor bio galaxy 3 ali on je malo preko 250e,ili bar i5700.

a se x8 je jeftiniji i za razliku do 250e mozes da kupis mem card,ne znam da li ces dobiti uz fon.

Dekip
18.1.2011, 19:01
Ехм, а шта фали батерији на Wildfire-у?

HSVstoned
18.1.2011, 19:17
inace je baterija ''losa'' na htc,a u odnosu na desire wildfire manje srce jer je losiji hardverski.

ali SE x8 ima 1200 mah ali li-polimer bateriju,a samsung i5700 i galaxy 3 imaju za 200 mah jacu od wildfire-a,1500 mah li-Ion :)

pesoholicar015
18.1.2011, 19:31
http://www.mobilnisvet.net/index%20samsung.html

HSVstoned
18.1.2011, 19:38
evo,ovo je najbolji aparat koji ti se uklapa u budzet,a ima i super ekran za tu klasu. :)

oWw9PHAXDIk

http://www.youtube.com/watch?v=Y6WOqNGT_Es

u poredjenju sa SE x8 ovaj samsung ima malo veci ekran i brzi procesor[800mhz] i vise ram memorije tako da bi android aplikacije fino radile na njemu.
uglavnom ima odlicnu divx podrsku i filmovi klize na njemu :)

x8 ima bolji video klip.

Marti Misterija
18.1.2011, 20:05

Pa dobro - ne mora bas android niti mora da bude los ekran, jer pitanje je sta znaci los ekran.

Posto se vec pominje broj boja a tema je inace o HTC-u kao brendu, cisto bih napomenuo da je to da li je ekran sa 16-bitnom ili 24-bitnom paletom boja vise marketinska patka nego nesto sto se u stvarnosti da primetiti. Da li se radi o LCD, S-LCD, AMOLED, SAMOLED ili nekom petom ekranu se prilicno primecuje ali koliko stvarno ima boja - pa ne bih bas rekao da ljudsko oko to bas primecuje a kao primer bih naveo recimo HD2 koji obzirom na ogranicenost M$ OS od 65k boja ima izuzetno bistar ekran.

Још једно додатно питање. Да ли неки телефон подржава PDF то јест да ли могу још и да читам књиге :o ?!

Svi smartphone imaju neki reader (ja i na WM 6.5 i na Androidu imam Adobe Reader) koji bez problema cita pdf format a takodje se bez ikakvog problema moze inastalirati neki drugi pdf reader.

Dekip
18.1.2011, 20:34
Svi smartphone imaju neki reader (ja i na WM 6.5 i na Androidu imam Adobe Reader) koji bez problema cita pdf format a takodje se bez ikakvog problema moze inastalirati neki drugi pdf reader.

А ако нема, може се скинути.;)

@ХСВстонед
Амперчасови батерије су уско везани са "потрошачима".;)
На основу амперчасова батерије си проценио аутономију телефона? :a_whistli

HSVstoned
18.1.2011, 20:41
hteo si nesto da me ispravis ali si video da nemas sta ;)

nisam rekao da je ekran bolji ako ima famoznih 16 milki boja od,recimo tog htc sa ''samo'' 65000.

naravno stvar je u rezoluciji,a za mene katastrofalan ekran je ekran wildfire-a.
zasto? e evo : 240 x 320 pixels, 3.2 inches :rolleyes: pa toliko ima i moj k810 na 2'' !

a samsung i5700 spica ima 320x480p 3.2 inches,dakle u velikoj je prednosti i ima jacu bateriju. + amoled displej.

moj predlog za biljinu kupovinu je i5700[250e] ili x8 koji je jeftiniji 20-30e mada je samsung kompletniji.

wildfire je solidan telefon ali samo da su mu ugradili bolji displej bio bi aplsolutni best buy.

HSVstoned
18.1.2011, 20:45
А ако нема, може се скинути.;)

@ХСВстонед
Амперчасови батерије су уско везани са "потрошачима".;)
На основу амперчасова батерије си проценио аутономију телефона? :a_whistli

covece,ne uporedjujem telefon od 50e sa odgovorajucim hardverom i telefon od 400+ e,the same.

uporedjujem baterije aparata slicnih karakteristika,dakle 1300 Mah htc vs 1500 Mah samsung,Li-Ion obe.

u startu je samsung u prednosti,cak njegov amoled manje trosi od displeja htc-a.

u redu je,ti si zadovoljan autonomijom wildfire-a ali nemoj poricati nesto sto je dokazano i logicno. :Freddy:

a za SE x8-li polimer baterije su u praksi ''jace'' od Li-Ion,1200 Mah na x8 ima snagu recimo 1300/400 mah Li-Ion.

talenat
18.1.2011, 21:12
ljudi devojka nije trazila android/smartphone.samo je trazila dobru kameru i da da mogu da se gledaju filmovi

Dekip
18.1.2011, 21:16
..u startu je samsung u prednosti,cak njegov amoled manje trosi od displeja htc-a...
Не кажем да ниси у праву, само ме интересује како си дошао до овог податка.

Логично је да ће две исте сијалице потрошити више од једне. Да, причам о броју пиксела који треба да се упале да би добио слику на екрану.;)

Аутономију телефона можеш поредити само тако што ћеш га/њих користити на исти начин. Ваљда...:kreza:

HSVstoned
18.1.2011, 21:17
pa nece gledati filmove na nekom SE walkman-u/k810 ili bilo kom telefonu bez os-a:Freddy:

a budzet je 250e,jel sam pogresio sto sam preporucio samsung i5700.
odlicna podrska za divx filmove i,u toj klasi odlicna,3.2 mpix kamera. [batalite me prica o htc 5mpix kameri]

HSVstoned
18.1.2011, 21:19
dekip,i5700 ima za 200 Mah jacu bateriju od wildfire-a,isto Li-Ion i mnogo bolji amoled ekran koji trosi MANJE struje. Sta ti to opet nije jasno? :)

Логично је да ће две исте сијалице потрошити више од једне. Да, причам о броју пиксела који треба да се упале да би добио слику на екрануajoj na ovo nisam obratio paznju ! :rofl: :facepalm

covece,amoled trosi manje od tft displeja,isto tako super amoled trosi manje od amoled-a.
dakle tehnologija je dosla do toga da iako je prikaz mnogo kvalitetniji,amoled/super amoled trose manje od tft.

kao sto je nekada motor od 1400 ccm imao 50 ks jedva pokretao auto od 1000 kg tako danas motor od 1400ccm ima 150 ks ! i vuce wv tiguan od tonu ipo ;) ma sta vuce leti.

jel ti sad jasno,sto je naprednije je to lepse,efikasnije,prakticnije,ekonomicnije :)

e tek sad vidim u kojoj temi se raspravljamo,u htc temi,ja sam mislio da je ovo posebna oko kupovine do 250e.

ja sam dao svoj predlog-samsung i5700 spica i povlacim se :)

Marti Misterija
18.1.2011, 21:59
hteo si nesto da me ispravis ali si video da nemas sta ;)

nisam rekao da je ekran bolji ako ima famoznih 16 milki boja od,recimo tog htc sa ''samo'' 65000.

Nisam ni mislio da te ista ispravljam jer stvarno nisam imao ni sta da te ispravim vec sam samo napomenuo ono o bojama cisto zbog nekih koji veruju da ce poznati razliku izmedju 16-bitnih i 24-bitnih ekrana.

talenat
19.1.2011, 7:48
za 250e moze npr da se nadje lg arena,samsung jet koji su mnogo bolje resenje od tog samsung androida i u vidu kamere i svega ostalog.eventualno moze da ide na lg renoir-ne znam koliko ga je tesko pronaci

HSVstoned
19.1.2011, 10:45
to na papiru,a jos snima video u 3gp formatu :rolleyes:
veruj mi nema mnogo razlike izmedju 3.2 mpix novijih aparata i 5mpix ovog lg,na sta pisalo cija je optika-to je marketing samo.

a i ovaj lg kosta 300e,na osnovu oglasa,a jos ako nije mrcvareno po njemu zbog skidanja sa mreza.. ;)

talenat
19.1.2011, 10:53
ne kosta 300 a u poredjenju sa samsungom je zver za multimediu

HSVstoned
19.1.2011, 11:48
ja sam video cenu od 300e :)

kako god,ali sam cak i ja ukapirao da je nebulozno dati 250e danas za telefon a da nije smart fon ;)

a do pre par meseci sam mislio da cu nositi k810 jos 2 god bar :)

bolje joj je da uzme android i5700 i koristi tu ok kameru i skupi 8000 i uzme canon a480/90.imace i bolji telefon i pravi amaterski aparat :)

nemoj mi reci da je epski bolji taj lg sto se tice fotografije od i5700 :D

ovako ce imati i solidan android telefon i nesto cime ce stvarno moci da slika a da slike budu upotrebljive.

talenat
19.1.2011, 12:28
ima sasvim solidnu kameru za 5mpix i vise od toga
ne treba svakom smartphone,zasto ljudi ne mogu to da shvate.
a da si uzeo ikada arenu u ruke imao bi mnogo bolje misljenje o telefonu nego sto imas sada

HSVstoned
19.1.2011, 12:37
ako mi verujes u oktobru sam probao fon ali nisam se udubljivao,a i ovaj je bio sa 3 mreze,iz italije valjda pa mi je meni bio odvratan.

ma brate telefon ko telefon samo malo kvalitetnijih 5 mpix,ne treba svakome smartfon,ali ako vec daje 250e zasto dati za taj lg kad moze da uzme solidan android[jok joj se nece svideti android aplikacije ;)] a kasnije moze da skupi za canon a480 ako vec nema digitalni foto aparat.

bilja3003
19.1.2011, 17:07
Хвала свима пуно, пуно :aplauz::aplauz::aplauz::HSVstoned (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=24165),talenat (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=27307),Dekip (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=17827),Marti Misterija (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=5406),pesoholicar015 (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=17556),Pjanovic (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=6633)...Да ли ви мислите да је мени сада нешто јасно :facepalm ?!
:tapsh::rofl::qliranje:!!!

Pjanovic
19.1.2011, 17:27
Ma kupi telefon sto ti najbolje izgleda na oko, i uzivaj :D.
Khm zene i tehnika khm :to_care:.

talenat
19.1.2011, 21:27
biljo:
evo procitaj samo ovaj posti i neces se pokajati.
ukoliko ti ne smeta dizajn lg crystala uzmi ga slobodno.meni je iskreno ruzan ali to sam ja,a ne ti.eto moja preporuka eto i ide na taj telefon.posle njega mozes da pogledas lg arenu koja ima slabiju kameru ali je komplatniji telefon po meni,i koristio sam ga i mogu da kazem da je feneomenalan.
poslednja preporuka lg renoir ili samsung pixon-mada ove telefone posmatraj posle prva 2 koja sam ti preporucio tj ako ne pronadjes ni jedan od njih.od ostalih marki nemas sta da gledas manje vise tj bolje reci nista vredno pomena.mozes eventualno da pogledas nokiu c7 ako te privlaci puna tastatura na izvlacenje(mozes da kucas i na touchscreenu i na obicnoj tastaturi sa svim slovima).
toliko od mene poz

HSVstoned
19.1.2011, 21:30
talenat,c6 ali = 300e.

Doncha
20.1.2011, 2:08
A tema glasi...?

HSVstoned
20.1.2011, 2:33
odavno je ova tema naspamovana.. oces zahvalnicu ako si po nju dosao ? :D

Pjanovic
20.1.2011, 3:47
Hahaha :rofl:, dobar u ove sitne sate :D.

Elena Stojanovic
21.1.2011, 13:54
cao svima, evo citala sam sve vase komentare i htela bih da zamolim za savet.. zelela bih da uzmem android, i bila sam jako zainteresovana za htc wildfire, ali su me vasi komentari malo pokolebali, moram priznati.. uzela bih neki koji je u postpaid ponudi, ali ne znam koji.. svakako mi je kvalitet telefona prioritet..dobra kamera, rezolucija, kvalitetan softver.. cula sam odlicne kritike o htc telefonima, ali je postpaid ponuda svedena na samo dva modela- desire i wildfire..unapred hvala :)

talenat
21.1.2011, 14:01
slaba je postpaid ponuda androida istina.ako si se interesovala za wildfire pretpostavljam da si toliko para i spremna da izvojis?u principu nije wildfire los telefon ali da ima mana ima-a najveca je svakako ekran male rezolucije.
savetujem ti da pogledas samsung wave koji je skuplji relativno malo ali je mnogo bolji telefon.pokrece ga bada os,a ne znam koliki ti je to problem

HSVstoned
21.1.2011, 14:02
wildfire je kao android aparat solidan ali rezolucija ekrana i prosecna kamera su :paranoia: jednostavan primer-onoliki ekran ima rezoluciju kao za 1,2'' manji display sony ericssona k810 npr.

ako mozes idi na desire,ako si vec odlucila da ces thc :D

talenat,moze i vivaz ali ovako za kes,u post pejd telenor paketima je bezobrazno skup.

onda je cuveni talas realna opcija,ja sam 99% zahtevniji korisnik od elene pa nemam vece zamerke.

22000 u paketu od 930 din mesecno,2 god garancija-milina.

a ekran stvarno sa se izbedacis koliko je mocan jer je opasno poceo da mi smeta ovaj asus monitor iako ima dvi..zbog super amoled-a
ne zezam se,istripovao sam se da nesto nije u redu sa njim :)

Баш_Челик
21.1.2011, 14:54
Елена ако мислиш на ХТЦ Десире њега нема, има само доста скупљи Десире ХД. Знам јер сам ја прво њега хтео да купим, али пошто га нема у теленору више, а остали андроиди су скупи или слаби, решио сам да ризикујем са таласом и бадом па шта буде.

Што се вајлдфајера тиче доста сам размишљао да ли да га узмем, али њега је већ сада прегазило време. Моја сестра има татуа који има исти хардвер и видео сам колико апликација не може да покрене нормално јер беже из екрана пошто нису за ту резолуцију. Неке од новијих мислим да коче и сецкају. Е сада и такав има више апликација од баде. Зависи шта хоћеш од телефона.

HSVstoned
21.1.2011, 15:01
stvarno postoji velika praznina izmedju ''wildfire'' android segmenta i desire/hd itd segmenta.:Freddy:

a izmedju je samo se vivaz koji je.. pa solidan telefon ali je u paketima skup za jedan symbian.

ubedjen sam da je wave,iako je bada,mnogo bolji izbor.
a i povecao se br aplikacija za badu u poslednje vreme,obecava bas,samo da nastave ovako.

Elena Stojanovic
21.1.2011, 15:04
uh, jas sam vip postpaid korisnik :facepalm i blizi mi se obnova ugovora..i nisam planirala da kupujem novi mobilni telefon, a zelela bih da iskoristim obnovu ugovora..od androida u ponudi imaju Vip Droid, Samsung I5800 i I5500, Htc Desire Z i Wildfire..

bilja3003
21.1.2011, 15:06
Још мало ја! Онда да изаберем између LG Gd 900 Crystal (http://www.mobilni-hermes.com/proizvod.php?naziv=LG&model-mobilnog-telefona=Gd%20900%20Crystal&id=21) и Samsung i5700 spica ???

Elena Stojanovic
21.1.2011, 15:11
hahaha, kol'ko sam ja shvatila do sada, Samsung i5700 spica, mada ti ja nisam bas kompetentna ;)

HSVstoned
21.1.2011, 15:15
uh, jas sam vip postpaid korisnik :facepalm i blizi mi se obnova ugovora..i nisam planirala da kupujem novi mobilni telefon, a zelela bih da iskoristim obnovu ugovora..od androida u ponudi imaju Vip Droid, Samsung I5800 i I5500, Htc Desire Z i Wildfire..

vip droid ima moja devojka,1 din pp 325 tarifa-u tom slucaju je ok,ako ne planiras da das mnogo kesa za telefon,ovaj je dz :)

ali ista situacija kao sa wildfire-om,ekran je:kreza: ali opet on je 1 din a wildfire mnogo skuplji a isti su prakticno ''iznutra'' ali je htc,naravno, od kvalitetnijih materijala.

ne znam koji paket planiras ali najbolji izbor je:
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/mobilni-telefoni/samsung-i5800-powered-by-android%E2%84%A2.1033.html

http://www.gsmarena.com/samsung_i5800_galaxy_3-3395.php

android,solidno brz,kamera je ok,kvalitetan je a ekran je bolji nego na wildfire-u.

ili nokia c6 ali licno nikada ne bih dao 16000 za nju i to u pp 325 paketu.

bilja3003
21.1.2011, 15:20
hahaha, kol'ko sam ja shvatila do sada, Samsung i5700 spica, mada ti ja nisam bas kompetentna ;)
Па нема везе, уважавам свако мишљење, а ја ћу да одаберем и да вас са задовољством обавестим шта сам узела ;) ! За сада свакодневно гледам и један и други и "питам се питам...:D"
За крај, још једном пуно хвала свима, стварно сте ми помогли (обожавам ФОРУМ) и пуно поздрава...
Наставите са темом Kakav je zaista brend HTC? коју сам ја тако дрско прекинула :) !

HSVstoned
21.1.2011, 15:24
biljo,sama odluci :)

lg je odlican aparat ali je pitanje da li je skidan sa mreza itd,mislim na primerke kod nas,i uopste je slabo zastupljen kod nas. Mozda ce ti meni biti vodafone,t-mobile ili neki drugi koji ume da ubije potencijal ovako dobrog ekrana sa ruznim ikonicama itd.

i5700 ima losiji ekran od ovog i losiju kameru ali za neka moja shvatanja ne toliko losije da bi se odrekla androida i korisnih aplikacija zbog kamere koja super preko dana a kao i na 90% mobilnih telefona nema sta da trazi u slabije osvetljenim uslovima a tek o nocnim uslovima da ne pricam :)

i5700 i dalje ima ok kameru i lep ekran a ja ti savetujem da odes na you tube i bacis se na klipove ova 2 modela pa ako procenis da ti nece trebati android u skorije vreme onda crystal :)

ako se odlucis za i5700 skupi jos 7000 din kasnije i uzmi canon a480 i imas savrsenu kombinaciju,smart phone i solidan foto aparat ;)

Elena Stojanovic
21.1.2011, 15:37
vip droid ima moja devojka,1 din pp 325 tarifa-u tom slucaju je ok,ako ne planiras da das mnogo kesa za telefon,ovaj je dz :)

ali ista situacija kao sa wildfire-om,ekran je:kreza: ali opet on je 1 din a wildfire mnogo skuplji a isti su prakticno ''iznutra'' ali je htc,naravno, od kvalitetnijih materijala.

ne znam koji paket planiras ali najbolji izbor je:
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/mobilni-telefoni/samsung-i5800-powered-by-android%E2%84%A2.1033.html

http://www.gsmarena.com/samsung_i5800_galaxy_3-3395.php

android,solidno brz,kamera je ok,kvalitetan je a ekran je bolji nego na wildfire-u.

ili nokia c6 ali licno nikada ne bih dao 16000 za nju i to u pp 325 paketu.

:n_klanja:HSVstoned, hvala puno na korisnom savetu, ja sam se bila jako zagrejala za WIldfire, posto mi ga je drug bas hvalio, a i ovi u Vip-u ga hvale na sva usta, a danas sam tek shvatila da mi je drug pricao o Htc Hero-u, a ne o Wildfire-u :facepalm :aplauz:inace, nisam napomenula, meni ne treba telefon da bih gledala filmove, za net uglavnom koristim svoj kompjuter, dakle ono sto mi treba jeste dobra kamera, ekran, rezolucija i kvalitetan telefon koji ce duze da traje..dobro bi mi dosla i navigacija, ali nije neophodno..i naravno da zadovoljava osnovne estetske kriterijume ;)

bilja3003
21.1.2011, 15:48
biljo,sama odluci :)

lg je odlican aparat ali je pitanje da li je skidan sa mreza itd,mislim na primerke kod nas,i uopste je slabo zastupljen kod nas. Mozda ce ti meni biti vodafone,t-mobile ili neki drugi koji ume da ubije potencijal ovako dobrog ekrana sa ruznim ikonicama itd.

I5700 ima losiji ekran od ovog i losiju kameru ali za neka moja shvatanja ne toliko losije da bi se odrekla androida i korisnih aplikacija zbog kamere koja super preko dana a kao i na 90% mobilnih telefona nema sta da trazi u slabije osvetljenim uslovima a tek o nocnim uslovima da ne pricam :)

i5700 i dalje ima ok kameru i lep ekran a ja ti savetujem da odes na you tube i bacis se na klipove ova 2 modela pa ako procenis da ti nece trebati android u skorije vreme onda crystal :)

ako se odlucis za i5700 skupi jos 7000 din kasnije i uzmi canon a480 i imas savrsenu kombinaciju,smart phone i solidan foto aparat ;)

Знаш шта, ок камера на телефону ми је потребна зато што је телефон увек уз мене а фото апарат само када знам да ће ми бити потребан (имам га). Па када хоћу да сликам нешто, на пример када се блесаве моје две пекинезице а немам фото апарат онда ми буде жао...

Elena Stojanovic
21.1.2011, 15:49
imam paket 600, a u tom paketu je nokia c6 skuplja za 4 hiljade.. uzela bih je ako je znatno bolja..? ukoliko su tu negde, onda definitivno samsung

HSVstoned
21.1.2011, 15:52
e pa za to sto si navela je samsung wave :D

pa ako vec moras,a i realno je da uzmes u vip-u uz novi ugovor,onda samsung i5800 galaxy 3,nije neka ponuda u vip-u a ovaj samsung je kompletniji od wildfire-a,bolji ekran,kamera iako je 3,2 a wildfire 5 mpix-nema vece razlike,cak mislim da su slike za nijansu bolje na samsungu. i da,jacu bateriju ima samsung.

idi ti jos na YT pa proceni.

a kad ti istice ugovor,tj koliko zuris ? :)
mozda dobiju jos neki model u vip-u,npr vivaz ili samsung wave pored kojih i5800 i wildfire nemaju sta da traze :) ok,bice skuplji ali nisi rekla koliko planiras da izdvojis za fon ? ako uzmes wave npr[ako dodje npr u vip] sto se tice kamere,ekrana,baterije itd-mirna si 2 god :)

HSVstoned
21.1.2011, 15:56
biljo,pa sta znam.. preko dana ce i samsung galaxy 3 praviti odlicne slike,ali opet bolji je lg crystal.. inace nema veze koliko ima mpix ali ovde je ipak kvalitetnija optika lg-a.

ali ne znam koliko ces primetiti sve to kao ni da li ti treba android,koji je jako zarazan i ima super aplikacije :)

kad bi kupila polovan samsung wave sa garancijom resila bi oba problema :dzavo:

HSVstoned
21.1.2011, 15:59
imam paket 600, a u tom paketu je nokia c6 skuplja za 4 hiljade.. uzela bih je ako je znatno bolja..? ukoliko su tu negde, onda definitivno samsung

nokia ima bolju kameru,generalno i 5mpix,i blic,onaj kao lampa-ne pravi :D a i video klip je mnogo bolji.

ekran ima mnogo visu rezoluciju.. ali je symbian,mozda sam nerealan ali symbian pored android operativnog sistema nema sta da trazi :)

a jos imas 600 paket,gde imas vise Mb,taman za android aplikacije.

nemam pojma vise,steta sto vip nema jos 5 modela u ponudi..

bilja3003
21.1.2011, 16:03
pa sta znam.. preko dana ce i samsung galaxy 3 praviti odlicne slike,ali opet bolji je lg crystal.. inace nema veze koliko ima mpix ali ovde je ipak kvalitetnija optika lg-a.

ali ne znam koliko ces primetiti sve to kao ni da li ti treba android,koji je jako zarazan i ima super aplikacije :)

kad bi kupila polovan samsung wave sa garancijom resila bi oba problema :dzavo:
Е па знаш шта, таман помислим да сам одлучила а ти ме поколебаш :D ! Шалим се, хвала ти на труду и информацијама... Узгред, не бих полован НИ У КОМ СЛУЧАЈУ :biglaugh: !!!

Elena Stojanovic
21.1.2011, 16:08
e pa za to sto si navela je samsung wave :D

pa ako vec moras,a i realno je da uzmes u vip-u uz novi ugovor,onda samsung i5800 galaxy 3,nije neka ponuda u vip-u a ovaj samsung je kompletniji od wildfire-a,bolji ekran,kamera iako je 3,2 a wildfire 5 mpix-nema vece razlike,cak mislim da su slike za nijansu bolje na samsungu. i da,jacu bateriju ima samsung.

idi ti jos na YT pa proceni.

a kad ti istice ugovor,tj koliko zuris ? :)
mozda dobiju jos neki model u vip-u,npr vivaz ili samsung wave pored kojih i5800 i wildfire nemaju sta da traze :) ok,bice skuplji ali nisi rekla koliko planiras da izdvojis za fon ? ako uzmes wave npr[ako dodje npr u vip] sto se tice kamere,ekrana,baterije itd-mirna si 2 god :)
ugovor mi istice krajem januara, ali ne zurim, mogu da ga obnovim bez uzimanja telefona, a da telefon uzmem kasnije..izdvojila bih max 150 eura na paketu 600

HSVstoned
21.1.2011, 16:13
Е па знаш шта, таман помислим да сам одлучила а ти ме поколебаш :D ! Шалим се, хвала ти на труду и информацијама... Узгред, не бих полован НИ У КОМ СЛУЧАЈУ :biglaugh: !!!

:to_care:

pa tako je to kad se trazi best buy :)

ne znam koliko ti je to stalo do kamere,pa ja sam 3 god pravio savrsene slike[dnevne] sa sony ericssonom k810i koji je imao super kameru,ne mogu da procenim za koliko je losija kamera na ovom samsungu[video je mnogo bolji od k810]
Ako slikas preko dana nece biti problema a u mracnim uslovima ne ocekuj nista jer ovaj telefon nema blic.
ja sam na k810 imao xenon tj blic kao sa pravih aparata ali je i on imao efekat do 3m udaljenosti.

znaci i ona lampa ali ako slikas nesto na 1m npr..

HSVstoned
21.1.2011, 16:19
elena,mislim da ne mozes da potpises ugovor pa posle da uzmes telefon..
ako te ne interesuje andorid onda uzmi nokiju c6.
ima bolji ekran od samsunga i5800,bolju kameru/video i blic..
a imas i programe za symbian,ne znam koliko ti to uopste znaci. :)

HSVstoned
21.1.2011, 16:22
biljo,ovde imas slike sa i5700.

http://www.gsmarena.com/samsung_i5700_galaxy_spica-review-465p6.php

dnevne deluju ok,ako su i tebi prihvatljive i znaci ti android onda je to to.
nocu nema nista od slikanja.

a ako ti ne treba android i ovaj kvalitet ti nije dovoljan,onda lg crystal koji je i atraktivniji/lepsi mozda :D

ps,voleo bih da i ti i talenat procitate ovo,on je nahvalio kameru ovog lg-a :D

http://www.gsmarena.com/lg_gd900_crystal-review-379p6.php

One of the worst 8 megapixel cameras around

eto to pise :paranoia: izvini,za ovo nisam znao,ja sam na osnovu onoga sto je talenat pricao mislio da je ovo klasican ''camera phone''

da cujemo njega sad :)

i smara me sto sve ovo pisemo u htc temi.. ajde otvorite vas dve ''sta da kupim'' :D

Elena Stojanovic
21.1.2011, 16:27
elena,mislim da ne mozes da potpises ugovor pa posle da uzmes telefon..
ako te ne interesuje andorid onda uzmi nokiju c6.
ima bolji ekran od samsunga i5800,bolju kameru/video i blic..
a imas i programe za symbian,ne znam koliko ti to uopste znaci. :)
znacu koliko mi znaci kad mi budes objasnio koja je razlika izmedju androida i symbiana :D! posto se ja u to bas i ne razumem..:o

HSVstoned
21.1.2011, 16:32
znacu koliko mi znaci kad mi budes objasnio koja je razlika izmedju androida i symbiana :D! posto se ja u to bas i ne razumem..:o

kao izmedju eve mendes i eve ras :dzavo:

pa napredniji operativni system,imas milion aplikacija,sitnih igrica,korisnih stvarcica,gedzeta..svega i svacega,cak i nepotrebnog totalno.. symbian je pregazen totalno.
idi na YT pa kucaj andorid apps,uglavnom su zbudzenije i lepse izgledaju[a i korisnije su] od symbian aplikacija.

aj neka jedna od vas 2 otvori temu sta da kupim u ovom delu foruma,nema smisla prema htc fanovima :)

Elena Stojanovic
21.1.2011, 16:34

a ako ti ne treba android i ovaj kvalitet ti nije dovoljan,onda lg crystal koji je i atraktivniji/lepsi mozda :D

eto to pise :paranoia: izvini,za ovo nisam znao,ja sam na osnovu onoga sto je talenat pricao mislio da je ovo klasican ''camera phone''

i smara me sto sve ovo pisemo u htc temi.. ajde otvorite vas dve ''sta da kupim'' :D
:rofl: u pravu si, trebalo je da otvorimo ''sta da kupim'' :D mada, ja sam pocela sa pricom o wildfire-u :to_care:

HSVstoned
21.1.2011, 16:37
pa da ali svaka prica o wildfire-u se zavrsi ovako jer ima uzasan ekran i totalno je nebulozno dati toliki kes za tu spravu sa tetris ekranom :to_care:

ostali htc-ovi-respect !

Elena Stojanovic
21.1.2011, 16:49
pa da ali svaka prica o wildfire-u se zavrsi ovako jer ima uzasan ekran i totalno je nebulozno dati toliki kes za tu spravu sa tetris ekranom :to_care:

ostali htc-ovi-respect !
slazem se sto se wildfire-a tice i definitivno ne zelim evu ras! :kreza: :rofl: jel to znaci da bi Desire Z bio dobra odluka, mada mnooogo kosta..:confused: hvala ti puuuno na pomoci :) eto, vratilo smo se htc-u, ne moram da otvaram novu temu :D

HSVstoned
21.1.2011, 16:51
dobar je desire z ali je stvarno preskup.. 38000 din u pp 600 tarifi..:paranoia:

a i vise mi je biznis telefon..

Elena Stojanovic
21.1.2011, 17:01
preskup je..nema sanse da dam tolike pare na telefon..a nije mi ni lep nesto.. pogotovo sto meni zaista kod telefona treba jeste da obavlja osnovne funkicije, kao sto je razgovor :D i da ima super kameru, da ne bi vukla fotoaparat stalno sa sobom.. dakle, moracu da odustanem od Htc-a..:( i da uzmem onaj samsung..a rekli su mi da je Htc u rangu Iphone-a..ali mnogo je, stvarno

miša topola
21.1.2011, 17:05
preskup je..nema sanse da dam tolike pare na telefon..a nije mi ni lep nesto.. pogotovo sto meni zaista kod telefona treba jeste da obavlja osnovne funkicije, kao sto je razgovor :D i da ima super kameru, da ne bi vukla fotoaparat stalno sa sobom.. dakle, moracu da odustanem od Htc-a..:( i da uzmem onaj samsung..a rekli su mi da je Htc u rangu Iphone-a..ali mnogo je, stvarno

To te je neko slagao.
Kamen od 40.000 BC je u rangu sa iPhone ;)

HSVstoned
21.1.2011, 17:05
problem je sto u vipu nemas telefon koji ima super kameru..

pogledaj privatnu poruku,idi na kontrolni panel pa poruke ako ne vidis vec,tu sam ti napisao jednu od opcija da ne pisem ovde vise u htc temi.

a samsung i5800 ima sve samo ne super kameru. ima prosecnu ali super.. nem ogu to da napisem,kompletan je aparat za tu cenu u vipu.

i da,ajfoni su precenjeno snobovko djubre.

da kostaju manje pa i ajde nekako ali toliki kes za telefone prosecnih karakteristika..:rolleyes:

Elena Stojanovic
21.1.2011, 17:18
jbg, moracu izgleda da menjam operater :facepalm hvala ti puno, svakako i izvini sto sam ''malo'' skrenula sa teme :D

bilja3003
21.1.2011, 18:13

:facepalm Немој више, молим те, видела сам... Бар нема више дилеме. И ја имам
S.Ericson сада, и слике су супер па...ћао, у некој новој теми...:ciao:!

Marti Misterija
21.1.2011, 20:11
@ Bilja 3003

Ja bih, da mi je samo kamera jedna od najbitnijih stvari na telefonu definitivno uzeo Samsung M8910 Pixon koji ima stvarno dobru kameru (ne samo po broju mpix sto je apsolutno najmanje bitno).
Takodje ovaj ekran ima sasvim solidan blic i dosta dobar AMOLED ekran.
Ono sto je najveca mana ovog telefona je to sto je mnogo glup tj. ne spada u smartphoneove posto nema nijedan od bitnih OS vec dolazi sa svojim fabrickim sto mu je u danasnje vreme stvarno veliki nedostatak.

Takodje jedan od telefona o kojima bih razmislio je LG Optimus One (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2728/LG/Optimus-One-P500) koji je za te pare sasvim OK telefon.
Ne znam kakva je kamera ali ostalo je sasvim pristojno.

HSVstoned
21.1.2011, 20:15
:opanachke
zaboravih na pixon nacisto.. u svakom slucaju za ono sto bi joj znacilo od funkcija crystal moze da batali,sad sam se nacitao testova..

pixon stvarno ima kameru za svaki respect+xenon blic i super ekran.. tako da,ako ti ne znaci da telefon bude ''pametan'' nemoj vise da razmisljas :)

Pjanovic
21.1.2011, 20:17
Ovaaaj, nesto bitno zaboravih da pitam :D.

Kad popisem postpaid ugovor, mogu da prebacim ovaj prepaid broj na taj telefon nov ?

Marti Misterija
21.1.2011, 20:21
zaboravih na pixon nacisto..

Nemoj ti meni nacisto!:mad:

Just kidding (have to)!:ciao:

Kad popisem postpaid ugovor, mogu da prebacim ovaj prepaid broj na taj telefon nov ?

Zasto bi to radio, posto kad potpisujes ugovor potpisujes na odredjeni paket uz koji imas i SMS poruke i to placas mesecno i zasto bi onda umesto to da trosis ti jos doplacivao prepaid kredit?

Ja bih pre prebacio prepaid broj na postpaid, mada pretpostavljam da si bas na to i mislio i u tom slucaju je odgovor - mozes.

A ako si ipak mislio na to da koristis sadasnju karticu na telefonu mislim da to ne mozes, mada ako se radi o istoj mrezi - mozda ipak i moze.

HSVstoned
21.1.2011, 20:27
stvarno,zasto bi to radio ? :) ako ces jos da uplacujes kredit onda lepo uzmi pp 1gb ko co'ek :D

ovaaj,htc je zaista dobar brand :D osim wildfire-a:dzavo:

Marti Misterija
21.1.2011, 20:31
HTC je odlican brend, samo je problem (uslovno receno) sto daleko vise paznje posvecuju telefonima u visem cenovnom rangu dok na nizi cenovni rang bas i ne obracaju toliko paznje kao na ove prve pa je razlika u kvalitetu bas, bas primetna.

HSVstoned
21.1.2011, 20:36
dobri su,dobri su.

nego onace je jedna velika rupa/nedostatak modela u cenovnom rangu 250-400e npr..

Marti Misterija
21.1.2011, 20:40
Upravo tako.

Znaci ako si limitiran novcanim sredstvima negde na 300-350 evra slobodno zaboravi na HTC i trazi medju drugim proizvodjacima ili se nategni za jos malo novca i uzmi nesto iz kategorije 400+ evra, ali bar znas da si dobio odlican telefon posto su im modeli iz te cenovne klase stvarno odlicni (HD2. Desire, DHD, Dezire Z etc.).

HSVstoned
21.1.2011, 20:43
ja sam uvek kupovao telefone do 300e,i skoro uvek sam kupovao nove,i nikad nisam imao problem sa izborom.
sada su tu vivaz,nokia c6 i jos neke nokije i se..
stvarno ne znam sta bih uzeo.

srecom:to_care:,ostao sam bez tolikog budzeta,max je bio oko 150e,ali posrecilo mi se da za 160 e bolje prodjem nego da sam uzeo za kes do 300e:kreza:

Marti Misterija
21.1.2011, 20:49
Sta znam, ja posto uopste ne menjam telefone tako cesto, jer ne vidim potrebu za tako necim gledam da uzmem nesto sto je u tom momentu pri vrhu ponude i da onda bar neko vreme budem miran.

Apsolutno sam svestan da ce se u tom periodu pojaviti more boljih modela koji ce u gotovo svakom pogledu biti bolji od onog modela kojeg imam ali nesto se mnogo ne brinem niti "uzbudjavam" zbog toga jer bitno mi je da mene sluzi onako kakve su moje stvarne potrebe.

HSVstoned
21.1.2011, 20:52
pa ne menjam ni ja cesto,k810 sam furao 3 godine ;)

ali da sam sad uzeo za kes,do 300e neki,kukao bih da promenim za mesec dana :D

ovako za 165e na 6 rata i divim se mesec dana vec.. i miran sam 2 god sigurno :D

Pjanovic
21.1.2011, 20:54
Bem vas drogirane i uslagirane :D.
Mislio sam samo broj da ostane isti.
Da li je moguce da nekada prepaid broj postane postpaid, znaci da se zadrzi isti broj, a da se predje sa prepaida na postpaid paket/ugovor.

JovanK
21.1.2011, 21:13
Bem vas drogirane i uslagirane :D.
Mislio sam samo broj da ostane isti.
Da li je moguce da nekada prepaid broj postane postpaid, znaci da se zadrzi isti broj, a da se predje sa prepaida na postpaid paket/ugovor.

Mozes da zadrzis stari pripeid broj, i predjes na pospeid, ne i obratno.

Pjanovic
21.1.2011, 21:19
Znaci sledece 2 godine, koristim isti broj, i onda recimo ne zelim vise ugovor, onda opet mi ostaje isti broj ?

Jer broj ni u startu nije bio postpaid, nego prepaid-postpaid-prepaid.

HSVstoned
21.1.2011, 21:34
tako bi trebalo :)

osim ako nisi smislili fintu za ostanak na pp :D

mada nije to mts :D

bilja3003
22.1.2011, 0:01
@ Bilja 3003

Ja bih, da mi je samo kamera jedna od najbitnijih stvari na telefonu definitivno uzeo Samsung M8910 Pixon koji ima stvarno dobru kameru (ne samo po broju mpix sto je apsolutno najmanje bitno).
Takodje ovaj ekran ima sasvim solidan blic i dosta dobar AMOLED ekran.
Ono sto je najveca mana ovog telefona je to sto je mnogo glup tj. ne spada u smartphoneove posto nema nijedan od bitnih OS vec dolazi sa svojim fabrickim sto mu je u danasnje vreme stvarno veliki nedostatak.

Takodje jedan od telefona o kojima bih razmislio je LG Optimus One (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2728/LG/Optimus-One-P500) koji je za te pare sasvim OK telefon.
Ne znam kakva je kamera ali ostalo je sasvim pristojno.

Зар испочетка :facepalm ? Шалим се, хвала ти али тај лепи телефончић кошта 365Е !!! А шта, конкретно на делу, значи "паметан телефон"?

Marti Misterija
22.1.2011, 0:40
Znaci da na njemu postoji neki OS tipa Android, Windows Mobile, Windows Phone, Symbian etc. i da u skladu sa tim na njega moze da se instaliraju programi po potrebi - drugim recima njega je najbolje posmatrati kao racunar u malom (gledanje filmova, slusanje muzike, surf, slanje/primanje mailova, navigacija i jos puno toga manje ili vise potrebnog).

Btw. za koji kazes da je 365 evra posto je LG Optimus One (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2131/Samsung/M8910-Pixon12) od 229-249 evra a Samsung Pixon12 (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2131/Samsung/M8910-Pixon12) je izmedju 250 i 300 evra!?

bilja3003
22.1.2011, 1:24
Znaci da na njemu postoji neki OS tipa Android, Windows Mobile, Windows Phone, Symbian etc. i da u skladu sa tim na njega moze da se instaliraju programi po potrebi - drugim recima njega je najbolje posmatrati kao racunar u malom (gledanje filmova, slusanje muzike, surf, slanje/primanje mailova, navigacija i jos puno toga manje ili vise potrebnog).

Btw. za koji kazes da je 365 evra posto je LG Optimus One (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2131/Samsung/M8910-Pixon12) od 229-249 evra a Samsung Pixon12 (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2131/Samsung/M8910-Pixon12) je izmedju 250 i 300 evra!?
Ако је тако...:biglaugh:!!!

flamingos
22.1.2011, 2:20
u bre marti koji si ti zezator,ladno iza linka sa imenom lg se krije isti smasung pixon koj ije i na linku sa svoji mimenom :D

Koliko sam ja procitao i nije me nesto bas odusevio,em ne podrzava flesgh sto je steta za youtube,spor procesor ARMv6..takodje ima i jedna stvarcica koja neke moze da iznervira,naime,ako kontakt u imeniku povežete sa nalogom na Twitu ili Fejsu on će ga preimenovati i nećete moći da vratite korak u nazad. Sto moze da dovede do konfuzije..slike su prosecne i manje vise mislim da moj gt540 daje cak i bolje slike..nisam bas uspeo da uporedim..malo mi je preterano 250e za njega ali je svakako i takav bolji izbor nego wildfire.

Doomche
22.1.2011, 3:11
Mali ontopic, izvinjavam se shto upadam u spam :kreza::

Nije HTC toliko bushan u nizhoj-srednjoj klasi, nego je nashe trzhishte ochajno. Na primer, HTC Legend je i dalje odlichna kupovina, pomalo zaboravljeni Magic takodje nije losh (u zavisnosti od toga shta kupcu treba). Ono shto bi trebalo da napravi boom je pojava HTC Gratia (http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2793/HTC/Gratia) telefona u nekom dobrom postpaid paketu, ako se to dogodi, ili da cena u oglasima spadne na <200e, u kom sluchaju bih i ja vrshio upgrade.

P.S. Desire Z je vrhunski telefon, mada mi nije jasno zashto ljudi okarakterishu svaki telefon sa qwerty tastaturom kao poslovni... zashto jednostavno ne mozhe da bude cool? :paranoia:

HSVstoned
22.1.2011, 3:46
ne moze da bude kul jer je skoro 40 000 kod operatera u ogromnom paketu. tacka.

samo onaj ko prodaje skenere moze da ga priusti :D

Doomche
22.1.2011, 4:04
Nismo se razumeli. Ja sam pitao zbog chega svaki telefon koji poseduje qwerty tastaturu mora da bude okarakterisan kao "poslovni"? Zashto takav telefon jednostavno ne mozhe da bude cool ili "komunikacioni", shto je prilichno daleko od izraza poslovni?

Shto se cene Desire-a Z tiche, tu se slazhem, samo sam rekao da je to telefon sjajnih karakteristika, ne da je i dobra kupovina. Na kraju krajeva, to se mozhe reci i za dobar broj Apple proizvoda ;).

HSVstoned
22.1.2011, 4:06
a ja sam 100x rekao da su premium htc-ovi stvarno do j..a.

a ovaj Z jeste najmanje tinejdz od svih,ako cemo realno,a i skup je za nas obicne smrtnike,i da imamo kes pre bi isli na desire hd nego na Z.. zato sam rekao da je poslovni :)

sigurno necu reci za nokiu c6 da je poslovni telefon :D

talenat
22.1.2011, 8:22
da gratia izgleda kao fin telefon,samo sto ne vidim ni jednu prednost u odnosu na lg optimus one.sto njega nisu nabavili za postapid pakete to je definitino telefon koji je prosle godine dao najvise za ulozene pare

Doomche
22.1.2011, 11:52
Pa pazi, ja sam malo analizirao Android aparate misleci da odradim neki upgrade i s obzirom na to koje widgete koriste, a i HTC Sense interfejs (koji iskreno sabija) odluchio sam da necu sici sa HTC-a, shto znachi da cu preskochiti Wildfire i sachekati neshto bolje (chitaj: Gratiu ili neshto slichno). Eventualno Motorola Defy koji je "totalno drukchiji od drugih" i izuzetno primamljivo deluje, pa bih zanemario softverske razlike u odnosu na HTC, samo mi cena ne odgovara, ali nije iskljucheno da se isprsim za neki polovan.

Dosta ljudi zanemaruje te razlike izmedju proizvodjacha, meni je to dosta bitna stvar, HTC-ov paket bi mi najvishe odgovarao. Dodushe, sto ljudi - sto cudi.

Marti Misterija
22.1.2011, 12:45
u bre marti koji si ti zezator,ladno iza linka sa imenom lg se krije isti smasung pixon koj ije i na linku sa svoji mimenom :D

Formula za to je jasna Copy/Paste + jos jedno Copy/Paste samo bez uspesnog Copy kod ovog drugog.;)

Al' nije ni vazno - dao sam link ka LG OO u prethodnom postu.

Koliko sam ja procitao i nije me nesto bas odusevio,em ne podrzava flesgh sto je steta za youtube,spor procesor ARMv6..takodje ima i jedna stvarcica koja neke moze da iznervira,naime,ako kontakt u imeniku povežete sa nalogom na Twitu ili Fejsu on će ga preimenovati i nećete moći da vratite korak u nazad. Sto moze da dovede do konfuzije..slike su prosecne i manje vise mislim da moj gt540 daje cak i bolje slike..nisam bas uspeo da uporedim..malo mi je preterano 250e za njega ali je svakako i takav bolji izbor nego wildfire.

Pa nisam ja rekao da ce on ni da odusevi - ja sam rekao da je za jedno 230 evra, a cene su obicno i nize nego one gde sam linkovao, radi o sasvim pristojnoj kupovini.

Ruku na srce, tesko je naci telefon bez nedostataka i u cenovnoj klasi preko 500 evra a o cenovnoj klasi oko 200-250 da i ne pricamo, posto svaki telefon sigurno ima dosta stvari koje nedostaju ali za te pare ne mozes ni ocekivati da ih ima. Pa i izvikani iP4 za tolke pare ima dosta stvari koje mu realno nedostaju mada SJ lako ubedi "vernike" da im te stvari i ne trebaju.

bilja3003
23.1.2011, 19:11
Замрла вам тема
откад мене нема...:ciao:

Pjanovic
23.1.2011, 19:24
Kupi sestro slatka, pa napisi review :).

bilja3003
23.1.2011, 19:41
kupi sestro slatka, pa napisi review :).

То је била само мала шала...Што се љутиш...:)

Pjanovic
23.1.2011, 23:23
Ko se ljuti, uvale mu ..... :D.

A ja se ne ljutim ;).

danijel1
27.1.2011, 20:03
Ljudi gledam ovde sta vi pisete...i nikako mi nije jasno da se vi oslanjate na cene sa ovoga sajta www.mobilnisvet.com, svaki telefon se vrlo lako nadje za mnoooogo manje para nego sto je cena u tim prodavnicama koje se spominju na njemu. Mislim na telefone koji su skinuti sa mreze i za njih ne naplacuju porez niti carinu (nije lagalno sa njihove strane, ali sto bi to nas trebalo da zanima :dzavo: ). Klasican primer je E72 koji je u tim prodavnicama 370e http://mobilnisvet.com/mobilni/2146/Nokia/E72 a moj drugar ga je kupio za 285e sa sve orginalnim pakovanjem i garancijom. :Freddy:

HSVstoned
27.1.2011, 20:39
ne oslanjamo se samo na te cene,neka imaju a neke nemaju veze s'mozgom.

Marti Misterija
27.1.2011, 23:06
Naravno da se niko ne oslanja na te cene, znamo i mi da su one manje, ali tu imas sve telefone i najlakse je napraviti poredjenje razlicitih modela po pitanju cena pa ako je jedan model tu prikazan za jedno 20% jeftiniji on najverovatnije i jeste za toliko jeftiniji u istoj prodavnici samo sto je recimo umesto odnosa cena 300:240 evra stvarni odnos cena 250:200 evra sto je sasvim dovoljno da ocenis sta je isplativije da nekom nudis.

Drugo ako neko i trazi telefon za 250 evra a ti mu na sajtu na kom je sve skuplje nego sto stvarno jeste pokazes telefon koji je tamo 240 evra to samo znaci da se on definitivno uklapa u tu cenu.

I kao trece ako si primetio - ako neko trazi telefon do 250 evra namerno se ide na preporucivanje telefona za koje tamo stoji da su do jedno 10-20% i skuplji jer znamo da se oni na nekim mestima mogu naci za novac koji je kupac spreman da izdvoji a ne za novac za koji tamo pise. Plus sto tamo moze najlakse da vidi sta svaki telefon nudi za te novce i sto ce iste lako moci da medjusobno uporedi i plus da vidi neku okvirnu cenu sto na gsmareni definitivno nece moci - bar neku realnu za ove prostore.

Satisfied now?

HSVstoned
28.1.2011, 0:52
nije,baci mu zahvalnicu,dosao je po prvu :D

bilja3003
28.1.2011, 0:58
nije,baci mu zahvalnicu,dosao je po prvu :D

Aко вам је циљ био да ме слудите - успело вам је :facepalm !!!!!!!!!!!!!!!!!!

HSVstoned
28.1.2011, 1:04
reci biljo, sta te muci ? :D

bilja3003
28.1.2011, 1:29
reci biljo, sta te muci ? :d
oво је хвала за твоје разумевање :) ...
А мучи ме што ме је срамота што сам неодлучна око ове куповине...
Хајде сада ти лепо мени напиши: Биљо, узми паре у руке, иди ту и ту и купи то и то. Па ћу онда да ти будем захвална или да те мрзим :d !

danijel1
28.1.2011, 1:43
Momci su neke saljivdzije, a?

Marti Misterija
28.1.2011, 8:15
Ne znam sta ti je smesno u mom odgovoru, narocito sto ti prvo kritikujes cene koje se pominju cisto kao referentne a onda odjednom pominjes da se taj telefon u stvari moze naci za mnogo manje para - doduse skinut sa mreze sto bas nije legalno ali boze moj...
Ne znam da li si primetio ali ovde se pricalo iskljucivo o kupovini novih telefona u prodavnicama ili kod operatera MT tako da pusti ti te price tipa "ma imas taj telefon puno jeftinije samo malo manje legalno"...
Jos samo da se pojavi neko ko ce da kaze da taj telefon moze da se nadje vise nego upola jeftinije - al' kraden..

talenat
28.1.2011, 17:53
oво је хвала за твоје разумевање :) ...
А мучи ме што ме је срамота што сам неодлучна око ове куповине...
Хајде сада ти лепо мени напиши: Биљо, узми паре у руке, иди ту и ту и купи то и то. Па ћу онда да ти будем захвална или да те мрзим :d !

jesi neodlucna bas...
davno smo ti vec rekli idi i kupi telefon koji god neces se pokajati :)
idi u radnju gde planiras da kupis pogledaj sta imaju i kraj.vec sam i zaboravio koja ti je dilema,ali moja preporuka stoji lg crystal,lg arena,samsung jet...
ZNACI:koji god uzela svidece ti se i neces se pokajati
nemoj gledati smartphone to ti nece biti vazno veruj mi,ovo su sve vrhunski telefoni

HSVstoned
28.1.2011, 18:06
devojka hoce dobru kameru a ti preporucujes crystal :D
ja skoro goru kameru nisam video na mobilnom telefonu,zahebala je i wildfire :)
samsung jet,pixon..

Elena Stojanovic
28.1.2011, 20:08
zahvalnica, posto ne postoji like opcija :D

Pjanovic
28.1.2011, 20:14
Posalji mu broj telefona :D.

@HSV
Vidim na benchu dosta pljuju Wave, u smislu da je sad vec glupo kupovati taj telefon, na foru ko ga je kupio, kupio ga je. Sad je tu kao vec Wave II.

Pretpostavljam da su to neki tatini sinovi, pa mogu skupe telefone (>400e) jednom godisnje da menjaju.
Sta kazes ti ?
Imam spremne pare, samo da mi se zavrsi ispitni rok, tamo u ponedeljak za 10-tak dana cu ici da kupujem.

A gde si kupio tu karticu, 8GB class 4 za koliko, 1350din ?
Zar ovih 2GB sistemske memorije bas u startu fali :D.

Komentar sa mobilnog sveta:
Mislim da bi bio red da se promene ove cene od 400+ evra, zvao sam 4 prodavnice s ovog spiska i svuda su cene od 276-300 evra.

talenat
28.1.2011, 20:32
ma da sada crystal ima kameru kao simens mc60 ili kako se vec zvao neki telefon,prvi sa kamerom koji sam ja video koji je verovatno slikao sa 0.01 mpix
nema crystal losu kameru nije losija od jet-a ili arene sigurno
a ni wildfire nema losu kameru...nije ona vrh svoje klase ali je sasvim ok

Marti Misterija
28.1.2011, 20:49
Vidim na benchu dosta pljuju Wave, u smislu da je sad vec glupo kupovati taj telefon, na foru ko ga je kupio, kupio ga je. Sad je tu kao vec Wave II.

Pretpostavljam da su to neki tatini sinovi, pa mogu skupe telefone (>400e) jednom godisnje da menjaju.
Sta kazes ti ?
Imam spremne pare, samo da mi se zavrsi ispitni rok, tamo u ponedeljak za 10-tak dana cu ici da kupujem.

Gledajuci specifikacije ja uopste nisam stekao utisak da se radi o boljem telefonu nego sto je to prvi Wave - stavise razlikuju se samo u par detalja koji mi se btw. vise svidjaju na starom modelu (SAMOLED vs. S-LCD, stari je manjih dimenzija etc) tako da cekanje Wave 2 apsolutno nema nekog posebnog smisla.

A gde si kupio tu karticu, 8GB class 4 za koliko, 1350din ?
Zar ovih 2GB sistemske memorije bas u startu fali :D.

Vise memorije uvek itekako fali - videces to kad kupis telefon i stavis muziku, pa recimo neku postenu navigaciju, hoces da stavis neki video fajl...

Sto bi ljudi rekli - od viska glava ne boli.;)

HSVstoned
28.1.2011, 21:12
brate ja sam popunio pola od 8gb za 15 dana,sad mi zao sto od 16gb nije jeftinija.:D

i obavezno class 4,w.. w.. radnja,take ms 1350 din 8gb c4.

tatini sinovi,nego sta.
kukaju bezveze,muka mi je vise da se raspravljam da li je wave dobar telefon ili ne.
ko ima vise para logicno je da ce ici na desire hd ili galaxy s,mada ja i da imam ne bih to radio-ovo mi je i vise nego dovoljno.

a tatini sinovi imaju glupe izgovore,uzasno glupe.
a i postavio sam link gde je dokazano da se bada cak brze razvija od androida kome je bilo potrebno 2-3 god da postane ono sto sad jeste,a bada ima,koliko,9 meseci :)
ali imaju problem jer su se ovi vec razvili.
samo samsung da ubrza sve to malo,mada ja vec imam preko 80 aplikacija i ima do 20 korisnih,i da sam na androidu verovatno bi kulirao sve te gluposti.

jos jedared-vrhunski kvalitet,slike imas u fotografiji,klipove na YT,ekran nema sta vise da se prica,stabilan brz os sa velikim potencijalom,audio kvalitet odlican,melodije glasne,mp3 player od sada ima flac sto je pravo uzivanje.. ne mogu vise :)

ima mana ali za tu cenu ne.

ko zna kakvi su ti primerci,pa wave II je bio ispod 290e a jos se zvanicno nije pojavio u srbiji :rolleyes:

verovatno mu je cena pala ali ne ispod 35000 a da nije neki frankenstajn.

imam pjanovicu neke info za tebe ali ne mogu zurim sad :D

waveII je isti kao wave I,samo veci ekran 3,7'' ali je veci i sam aparat i srce bateriju jer nije super amoled,a u sutini wave I ima lepsi i kvalitetniji prikaz u svim uslovima,s-lcd na wII bledi na suncu i uglovi su losiji ali je veci pa kao dodje na isto ;)

ne znam,muka mi je od pljuvanja bez razloga, meni je ovaj telefon perfektan za moje neke kriterijume koji nisu niski :D
a to oko androida gledam ovako-sta je danas popularno i in? sve sto meni nije,sve sto debelo prelazi u idiotizam ;)

vise se i ne nerviram, a to android 100000x bolji od bade je isto kao sto je i mp od neke mentolske igre[znas vec na koje mislim] bolji od mp cod2,4 bc2, kao sto je dirt2 najkulja :D voznja ikada itd.
i ukapirao sam da se ne treba oslanjati na net toliko prilikom kupovine,tj ne na forume jer svakakvih pojava ovde ima ;)
jedino konf svako moze da sklopi[skoro svako]

da ne bude da sam ja odlucio umesto tebe,imas krs postova,review-a po YT,forumima,idi probaj u telenoru pa sam proceni :)

Elena Stojanovic
28.1.2011, 21:35
[QUOTE=Pjanovic;1244549]Posalji mu broj telefona :D.
Da, vidis, mogla bih..imala bih svakako stosta pametnog za cuti..
pjanovicu, hvala na briznom savetu :D

Pjanovic
28.1.2011, 21:48
Mogla bi i meni.
Imam tu neki ovaj klavir za popraviti, i tako :D.

HSVstoned
29.1.2011, 3:23
pjano,ne diraj elenu :)

I just call to say I hate you :D

Elena Stojanovic
29.1.2011, 11:35
Mogla bi i meni.
Imam tu neki ovaj klavir za popraviti, i tako :D.
haha..nisam ja klavir stimer, pjanovicu, jas sam pijanista :D
al' evo, izacicu ti u susret, izvoli: http://klavirstimer.com/index.html
a mozes i da otvoris novu temu: popravka klavira- pitanja, iskustva i saveti :P

Pjanovic
29.1.2011, 13:34
pjano,ne diraj elenu :)

I just called to say I hate you :D

;).

haha..nisam ja klavir stimer, pjanovicu, ja sam pijanista :D
al' evo, izacicu ti u susret, izvoli: http://klavirstimer.com/index.html
a mozes i da otvoris novu temu: popravka klavira- pitanja, iskustva i saveti :p

Ih bre, a klaviru malo treba da zasija u punom sjaju :to_care:.
Samo trebaju prave note :D.

HSVstoned
29.1.2011, 13:59
pjanovicu racunaj da je bilo kolko 04h i da sam bio unezveren ;)

Pjanovic
29.1.2011, 14:11
Spavaj budalo pijana :D, sta radis na forumu u sitne sate :).
Ja ucim nocu :).

HSVstoned
29.1.2011, 14:17
obozavam da visim na YT :D a tabovi su ostali kad sam upalio godzilu.

Elena Stojanovic
29.1.2011, 14:22
;).

Ih bre, a klaviru malo treba da zasija u punom sjaju :to_care:.
Samo trebaju prave note :D.
nisam znala da postoje prave i fejk note :P deder, prosvetli me :D
inace, bas je dobar brend ovaj htc, slazete se, jel da ? :D

Pjanovic
29.1.2011, 14:26
obozavam da visim na YT :D a tabovi su ostali kad sam upalio godzilu.

Isprazni inbox ;).
Kazes nestaje Wave u postpaidu, pa valjda ce ga biti za 7 dana, veliki je BG, ima dosta Telenor prodavnica.

nisam znala da postoje prave i fejk note :P deder, prosvetli me :D
inace, bas je dobar brend ovaj htc, slazete se, jel da ? :D

Dobar je, odlican je.
Ako znas pravu numeru da odsviras :p.
A HTC, cek to je tema :D.

Marti Misterija
29.1.2011, 14:27
Nisam cuo do sada da HTC proizvodi i klavire, posto smo sad definitivno uplovili u te vode.:Freddy:

Pjanovic
29.1.2011, 14:33
Evo ga i majstor da popravi klavir.
Ajde ajde, ko te sta pitao, na posao :D.
Imam veceras zakazan duet sa izvesnom gdjicom, ona ce svirati, a ja pevati kao slavuj :D.

Marti Misterija
29.1.2011, 14:37
Moze popravka samo ako klavir bude HTC i pod uslovom da ti ne pevas. :opanachke

Ako ti budes pevao popravka klavira nema nikakve svrhe.:dzavo:

HSVstoned
29.1.2011, 14:42
od htc-a u mozgu imam tamu :D, ako me diras j cu ti mamu :D

Marti Misterija
29.1.2011, 14:46
od htc-a u mozgu imam tamu :D, ako me diras j cu ti mamu :D

http://cafe.mobil.hr/images/smilies/utezi.gif

http://cafe.mobil.hr/images/smilies/ontopic.gif

Elena Stojanovic
29.1.2011, 16:32
Moze popravka samo ako klavir bude HTC i pod uslovom da ti ne pevas. :opanachke

Ako ti budes pevao popravka klavira nema nikakve svrhe.:dzavo:
hahaha :aplauz:
cula sam da su htc klaviri jako kvalitetni, popravka im uopste ne treba :D

Pjanovic
29.1.2011, 17:37
Izem ti klavir majstora, upropasti mi planove :D.

HSVstoned
29.1.2011, 18:15
.. a bese nekada htc tema.. :D

Elena Stojanovic
29.1.2011, 22:40
Izem ti klavir majstora, upropasti mi planove :D.
rekla bih da su ti planovi, od samog starta, bili osudjeni na propast :D

Elena Stojanovic
29.1.2011, 22:42
.. a bese nekada htc tema.. :D
sto ja volim htc...klavire, posebno :D ;)

Pjanovic
30.1.2011, 0:21
Pa nista, moracu da predjem sa planiranog Wave-a na neki raspali HTC :D, pali se gdjica na Android izgleda :p.

Jel se stvarno zoves Elena ?
Ruske krvi :) ?

HSVstoned
30.1.2011, 0:31
ili makedonske :D

neki raspali HTC

zao mi je ljudi koji dodju u ovu temu da bi citali o htc modelima :dzavo:

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:02
rusko- makedonske :D

sto ti je zao? imaju punih 11 strana kvalitetnog stiva :D

Marti Misterija
30.1.2011, 13:08
Yup, ali sve mi se cini da ce ako se nastavi ovako prvom prilikom cim neki moderator navrati ovamo da radi ili metla ili katanac.:paranoia:

Btw. oni koji zele da citaju nesto vezano za navedenu temu imaju kvalitetnog stiva na cca 3 strane.:a_whistli

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:12
da, stvarno se zovem Elena G. Stojanović :) ja ne krijem svoje ime i prezime kao neki :dzavo: 'oces cv? :Freddy:
inace, 'gdjica' se odlucila za galaxy s :D
ali, respect HTC-u :D nema smisla da se udaljavamo od teme :p

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:14
u pravu si marti, evo, iskreno izvinjenje s moje strane za spamovanje..nije bilo (zlo)namerno.. :)

Pjanovic
30.1.2011, 13:16
da, stvarno se zovem Elena G. Stojanović :) ja ne krijem svoje ime i prezime kao neki :dzavo: 'oces cv? :Freddy:
ali, respect HTC-u :D nema smisla da se udaljavamo od teme :p

O pa lepo, bice nam kucni ljubimci iste pasmine :D.

A koji tacno Galaxy S ?
Ovaj novi I9000 ?

Marti Misterija
30.1.2011, 13:19

Odlican izbor za svakog kome je budzet za kupovinu telefona takav da moze da priusti isti. http://cafe.mobil.hr/images/smilies/thumbsup.gif

Jedino sto mi se manje dopada je cinjenica da mi kvalitet izrade nekako ne ide uz telefon takve klase posto mi (licno misljenje) deluje pomalo plasticno ali po pitanju svega ostalog - radi se o jako dobrom telefonu.

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:25
Odlican izbor za svakog kome je budzet za kupovinu telefona takav da moze da priusti isti. http://cafe.mobil.hr/images/smilies/thumbsup.gif

Jedino sto mi se manje dopada je cinjenica da mi kvalitet izrade nekako ne ide uz telefon takve klase posto mi (licno misljenje) deluje pomalo plasticno ali po pitanju svega ostalog - radi se o jako dobrom telefonu.

ma nije mi budzet veliki, nego mi je iskrsla super ponuda u vipu..;) galaxy s, android 2.2 sa super amoledom, u mom paketu 600, za koji mesecni racun sa pdv-om iznosi 1900 din, kosta 25000. a ako potpisem novi ugovor i uzmem novi broj, dobijam duplo besplatnih minuta u prvih godinu dana :) dakle, 1200 min, 600 sms-a i 600 mb neta..mislim da to je super ponuda, bez obzira na plastiku i nepostojanja blica ;) a i ja ne bih da cepidlacim :D mada, wave mi je ostao u srcu, moram priznati :)

HSVstoned
30.1.2011, 13:25
ne vredi, ne moze sve [mada se ponekad desi], sve to namerno i planski rade.

pa zamisli da je galaxy s od alu i da ima xenon blic :paranoia: pa prodali bi 30 milki za 1 god :D

ali zato ostale ne bi ni prodavali.
ili da je talas sa 4'' ekranom, android i xenon flash..

dobra je galaksija ali zbog plastike [i cene] dosta rizicna investicija za mnoge od nas :dzavo:

Marti Misterija
30.1.2011, 13:26
A koji tacno Galaxy S ?
Ovaj novi I9000 ?

Pjano, pa taj I9000 i jeste za sada jedini galaxy S - bar kad govorimo o telefonima koji se mogu naci kod nas i zanemarimo one galaksije koji su za SAD trziste ili ono sr@nje od I9010 Galaxy S Giorgio Armani koje je mnogo skuplje od I9000 a ne vredi toliko.

Inace novi Galaxy S ima oznaku I909 ali ga jos nema kod nas - a i ne nudi nista posebno u odnosu na I9000, stavise gotovo su identicni.

Pjanovic
30.1.2011, 13:27
Cek, i9000 nema blic ili nema kvalitetan blic ?
Vs Wave ?

Sto se tice ponuce u Vip-u, odlicna je, to mi je HSV rekao na pvt.
Al meni je mnogo 1900din mesecno, 930 din u Telenoru mi je potaman, a i Telenor je ozbiljnija i odgovornija kompanija od Vip-a.

HSVstoned
30.1.2011, 13:29
marti je u pravu,ima galaxy 3 koji je dosta losiji.

i9000 ima samo rupu za kameru pozadi, ni trunke blica :) nije ni na talasu savrsenstvo ali je najjaci power led blic, u poredjenju sa njm ona lampa na vivazu npr deluje kao svitac :D

htc rip:dzavo:

1750 mesecno pjano a 25000 je galaksija.

a 29000 je uz pp 325=1150 din mesecno ;)

Marti Misterija
30.1.2011, 13:30
ma nije mi budzet veliki, nego mi je iskrsla super ponuda u vipu..;) galaxy s, android 2.2 sa super amoledom, u mom paketu 600, za koji mesecni racun sa pdv-om iznosi 1900 din, kosta 25000. a ako potpisem novi ugovor i uzmem novi broj, dobijam duplo besplatnih minuta u prvih godinu dana :) dakle, 1200 min, 600 sms-a i 600 mb neta..mislim da to je super ponuda, bez obzira na plastiku i nepostojanja blica ;) a i ja ne bih da cepidlacim :D mada, wave mi je ostao u srcu, moram priznati :)

Nisam mislio konkretno na tebe kada sam napisao gornji post vec sam mislio generalno na one koji imaju takav budzet da mogu da priuste takav telefon sebi, pa makar i pod takvim uslovima koje si navela, a koji su za dobar deo jos uvek nedostizni.

Mada, nemoj sad da se vadis - znamo svi mi da vi pijanisti plivaju u lovi, a jos da ste i klavir-stimeri...:kreza:

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:30
nema blic..mislim da je i9000..to je jedan jedini galaxy s model koji imaju u vipu..

HSVstoned
30.1.2011, 13:34
jel bas u vipu ili vip ponuda preko handy?
isao sam do vipa u va,ni trunke galaksije.

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:35
bas u vipu, u zemunu

HSVstoned
30.1.2011, 13:36
ocigledno provincija nije deo galaksije :dzavo:

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:43
Nisam mislio konkretno na tebe kada sam napisao gornji post vec sam mislio generalno na one koji imaju takav budzet da mogu da priuste takav telefon sebi, pa makar i pod takvim uslovima koje si navela, a koji su za dobar deo jos uvek nedostizni.

Mada, nemoj sad da se vadis - znamo svi mi da vi pijanisti plivaju u lovi, a jos da ste i klavir-stimeri...:kreza:
u velikoj si zabludi, veruj mi..ne znam koji to pijanisti plivaju u lovi..jedino tres narodnjaci, koji drndaju sund i kic po svadbama, a ti nisu nikako pijanisti, a jos manje muzicari i umetnici. pijanisti u zemlji srbiji, a i na balkanu, nikako ne ogu da zive od pijanizma, a koncerte po galerijama dobijaju iskljucivo ako sviraju za dz, iliti za licnu satisfakciju..ako u kom slucaju zele da dobiju kolarac, treba da plate preko soma eura za salu, plus programi, stimanje klavira i ostalo..dakle, ne znam ko te to slagao, ali od pijanizma se, na zalost, u ovoj zemlji ne moze ziveti.. ja radim kao korepetitor (klavirski saradnik) u muzickoj skoli, i ne znam dak ti je poznato, trenutno smo u strajku, jer radimo za kikiriki i vlada nas odavno devalvira- i nasu strucnost i kvalitet i obrazovanje..ja sam magistar klavira i iskreno, sramota me je da uopste kazem za koju platu radim..
a sto se tice kupovine skupog mb telefona- nisam dovoljno bogata, da bih kupovala jeftino :)

Elena Stojanovic
30.1.2011, 13:49
ocigledno provincija nije deo galaksije :dzavo:
daj nemoj da zezas..nije, nego je verovatno otislo u novogodisnjem ludilu..a i ti si bio fokusiran na wave, pa si prevideo :D

Marti Misterija
30.1.2011, 13:49
u velikoj si zabludi, veruj mi..ne znam koji to pijanisti plivaju u lovi..

Nemoj samo da mi kazes da si mislila da sam ono ozbiljno mislio (obratiti paznju na smajlija pod rednim brojem 20 nakon poslednje moje recenice koji neodoljivo podseca na njegovog brata blizanca :kreza: )?

Ono je upravo bio sarkazam izrecen zbog svega sto si ti napisala u svom poslednjem postu, jer na zalost znam da je situacija takva kakvom si je opisala. http://cafe.mobil.hr/images/smilies/sml%20(21).gif

Elena Stojanovic
30.1.2011, 14:00
Nemoj samo da mi kazes da si mislila da sam ono ozbiljno mislio (obratiti paznju na smajlija pod rednim brojem 20 nakon poslednje moje recenice koji neodoljivo podseca na njegovog brata blizanca :kreza: )?

Ono je upravo bio sarkazam izrecen zbog svega sto si ti napisala u svom poslednjem postu, jer na zalost znam da je situacija takva kakvom si je opisala. http://cafe.mobil.hr/images/smilies/sml%20%2821%29.gif
ok, sorry u tom slucaju, nisam dobro shvatila..sto i nije cudno, s obzirom na vrstu komunikacije..ipak ja tebe ne poznajem :)

HSVstoned
30.1.2011, 14:04
ne,ne,bio sam x puta u vipu, to mi je bila prva opcija zbog dupliranja minuta ali su imali samo uzas telefone pa sam tek kasnije poceo da surfujem :D

Elena Stojanovic
30.1.2011, 14:19
da uzmem ja galaksiju pa da se menjamo, a? :P
ajd ocisti malo to sto treba :D