PDA

Prikaži potpunu verziju : savet za tv karticu


pmarinas
13.7.2006, 15:39
interesujeme koje kanale mogu da gledam sa tv karticom i kako bi mogla gledati kodirane satelitske kanale preko kompjetera hvala unapred:)

marko3581
13.7.2006, 16:46
Cini mi se da si malo permutovala pitanje.Sa tv karticom mozes gledati sve kanale koje ti nudi kablovski provajder ili koje hvatas obicnom antenom(moj favorit ASUS TV FM Card-7135).Za gledanje satelitskih kodiranih kanala ti treba pre svega satelitska kartica(koju si ti navela cini mi se kao "tv kartica").Kod nas najpopularnija SkyStar2 v2.6.Poteban ti je software kao sto su:Progdvb,Altdvb,i jos neke stvarcice koje nebih smeo sad da pomenem.E sad,problem je sto se danas sve manje skremblovanih kanala mogu softverski otkljucati.Cak i D+,od skora ne moze da se "hakne".Doduse,imas jos kvalitetnih satelita osim Astre i Hotbird-a sa dobrim asortimanom ali za njihovo nalazenje ces se malo pomuciti ako koristis manualno(rucno)trazenje.Za njih ti je najbolje imati motorizovan sistem.

pmarinas
13.7.2006, 16:58
dali mi je potreban i risiver i sat antena ili je dovoljna samo sky star kartica:o

marko3581
13.7.2006, 17:07
Potrebna ti je samo antena(preporucljivo 1.2m) + sat.kartica.Zanci bez risivera.