PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 12/2010


oluja
26.11.2010, 0:59
Decembarski broj „Sveta kompjutera” u prodaji će biti od srede, 1 decembra.

Naslovna stranica izgleda ovako:

37511

Evo kratkog izvoda iz sadržaja:

Igra meseca - Call of Duty: Black Ops
Kratki, ali dinamitni single player i fantastično osmišljeni multiplayer.

ASUS ENGTX580/2DI/1536MD
Svega šest meseci nakon predstavljanja GTX 480, pred nama je zamena pod imenom GeForce GTX 580. Da li je ovo još jedan promašaj ili se nVidia vraća u vrh, gde joj je, svakako, mesto?

Nikon Coolpix S80 i S1100pj
Ovog meseca družimo se sa dva kompaktna i jedinstvena Nikonova fotoaparata od kojih jedan ima čak ugrađen i projektor!

Bolje korišćenje energije Sunca
Nezaobilaznu temu u radovima Nikole Tesle predstavljala je i iskorišćenost Sunčeve energije. Od njegovog vremena prošlo je više od jednog veka, a pitanje se samo nameće: „Da li smo digli ruke od Sunca?”

Programi za pravljenje analognih kalendara
Spremili smo svojevrstan omaž klasičnim, „analognim”, papirnim kalendarima. Međutim, ovde ste vi onaj koji određuje kako će šta izgledati, koliko će informacija sadržati. Idealno za babe i tetke?

37510

Luka.zip
26.11.2010, 1:00
First blood!


Jedva cekam :D

PsyDuck
26.11.2010, 1:16
čekam!!!
[i nakon toliko godina se i dalje osećam k`o dete koje čeka igračku pred svaki novi broj...]

pharaon.92.bc
26.11.2010, 1:37
Uuuu...ovo ce da bude dobar broj.:cool:
Taman da vidimo kako je redakciju "zagrejao" Fermi.;):D

Jedva cekam da ga se dokopam.:)

P.S. Naslovna vam lici na one gay gaming casopise.:p

LoneWolf
26.11.2010, 2:24
Toooooo evo je jedna "pucnjevita" naslovna :to_care::tapsh:
P.S. Koji je nVidia fanboy napisao ovo "gdje joj je, svakako i mjesto"? pristrasna :boodala:

P.S. Ako je ova naslovna gay, biće za tebe specijalno neka "straight" sa Justinom Bieberom i ekipom :rofl:

ZoNi
26.11.2010, 10:21
Naslovna mi je 'nako :)

Od navedenih textova, najzanimljiviji mi je onaj o "analognim" kalendarima :)

Zoran_KS
26.11.2010, 12:16
GTX580 ili HD6890? :D

Predrag Stankovic
26.11.2010, 13:02
biće ovo drugo i'm afraid

miša topola
26.11.2010, 15:14
Očekivao sam da će CoD: BO dominirati na naslovnoj strani.
Super što imaju opisi digitalaca.

Mr.Eco
26.11.2010, 16:50
Ovo za kalendare i suncevu energiju obecava a ostalo cemo videt

Bratori
26.11.2010, 16:55
LOL @ naslovna. :p Ali ok, cilja se na siru publiku (citaj:klince) koji sve sto je povezano sa brendom kakav je COD grabe sto pre mogu (bilo bi steta ne iskoristii novi cod za naslovnu, zar ne?)... Bas me zanima kakav je review "igre meseca" ako je recenzija uopste vrsena na PC-u.

todos
26.11.2010, 17:17
Od navedenih textova, najzanimljiviji mi je onaj o "analognim" kalendarima :)
Igračka naslovna! N-vidia izgleda prolupala.

ZoNi
26.11.2010, 18:01
Igračka naslovna!
Igre u SKu jedva da pogledam, eventualno pročitam par rečenica (uzgred, nije mi jasno zašto se igre opisuju na po celoj strani - imho, na jednu stranu može da stane opis bar 4 igre i da i dalje to bude sasvim OK opis :) )

miša topola
26.11.2010, 18:04
Jel si ti ozbiljan za opis 4 igre na jednoj strani :confused:

JohnnyNT
26.11.2010, 18:15
Iako preferiram neke druge stvari na naslovnici, ova mi se dopada :) Ali...već zamišljam neke prijatelje koji će da zinu kad vide naslovnicu uz komentar "Uuuu al je ekstra igrica, kakve su ti ovo novine?:eek:" :to_care:
Solarna energija, can't wait.

JAZA
27.11.2010, 8:08
Naslovna je EXSTRA , jedva cekam da procitam komentar o igri :aplauz:
ATI je odavno postao NVIDIA ubica :tapsh: i neverujem da ce u skorije vreme da se Nvidia oporavi

EpicG
27.11.2010, 9:38
Jedva cekam da izadje...

ZoNi
27.11.2010, 18:29
Jel si ti ozbiljan za opis 4 igre na jednoj strani :confused:
Totalno...

miša topola
27.11.2010, 18:45
Gde će da stanu screenshotovi i infoi o 4 igre na jednoj strani?
1 strana 1 igra trebli bi da uvedu pravilo, bez obzira na popularnost igre.

Dekip
27.11.2010, 19:05
Па добро, не заслужују све игре целу страну. Некима је и превише што су уопште у часопису.

Баш ме интересује ко је писао "Bolje korišćenje energije Sunca"? :dzavo:

Oggy
27.11.2010, 19:07
Ja nemam nista protiv ako opis neke igre zauzme 2 strane, ali bih voleo da vidim i opise igara koji su npr. na polovini strane, mozda u vecem broju nego sto je sad slucaj (cetvrtina je mozda ipak premalo, mada bi se mogli iskoristiti da se citaocima pruzi siri pregled izaslih igara). Takodje bih voleo da vidim vise opisa manjih indie igara. Secam se totalne nebuloze pri kraju postojanja GaMera kada je najava igre zauzimala 4 strane.

Eni
27.11.2010, 20:36
Ako bi voleo da vidiš opise na pola strane, samo otvori bilo koji SK :)

player1
27.11.2010, 23:32
1/4 strane nije dovoljno ni za stur "reklamni" opis u nekoj internet prodavnici, a kamoli za casopis.

todos
29.11.2010, 11:57
Neko video moju temu iz brbljaonice o solarnoj energiji, i konacno resio nesto opsirnije da napise o tome. Samo molim VAS nemoj te samo na jednoj stranici!:n_klanja:

federer
29.11.2010, 21:30
'Ta sad pričate o stranicama, je**le vas one. Dobra je naslovna i eto. Krivo mi je što nisam igrao Black Ops (hate you,Maxell)..

Thaedass
30.11.2010, 10:05
Da li je moguce da je SK odradio test GTX580 kartice pre Bencha? :n_klanja:

Da li je ovo još jedan promašaj ili se SK vraća u vrh, gde mu je, svakako, mesto? :dzavo:

Chivan
30.11.2010, 12:07
Da li je moguce da je SK odradio test GTX580 kartice pre Bencha? :n_klanja:
Nisam znao da Bench ima časopis?

Ili zaista misliš da časopisi mogu da se takmiče sa Internetom u brzini?

Thaedass
30.11.2010, 13:04
Nisam znao da Bench ima časopis?

Ili zaista misliš da časopisi mogu da se takmiče sa Internetom u brzini?

Nema casopis,ali mi je drago da vidim da ste uspeli da dodjete do kartice pre njih ;) Uostalom oni me nerviraju sa pristrasnim i placenim opisima hardvera... Sad imam povod i argument da im utrljavam na nos :D

Btw sam ja lud ili u Vojvodini jos nema da se kupi novi broj? Zrenjanin jos gaji proslomesecni broj,a u Novom Sadu SK-a ni od korova (ni stari ni novi) :icon_scra

Chivan
30.11.2010, 13:16
Nema casopis,ali mi je drago da vidim da ste uspeli da dodjete do kartice pre njih ;) Pa to ti i kažem: mi ako danas, recimo, dobijemo neki komad hardvera, ti ćeš o tome čitati tek u sledećem broju, dok se na Internetu to pojavljuje sutra-prekosutra. Ali, protiv brzine mi možemo da se borimo kvalitetom (pri tom, ne govorim o Benchmarku, već globalno o Internetu).
Btw sam ja lud ili u Vojvodini jos nema da se kupi novi broj? Zrenjanin jos gaji proslomesecni broj,a u Novom Sadu SK-a ni od korova (ni stari ni novi) :icon_scra
Trebalo bi da ga danas ima u prodaji, ako ne na kisocima, onda kod kolportera.

Thaedass
30.11.2010, 13:19
Nista,ostaje mi samo da se opet provozam do NS-a :kreza:

Eddy
30.11.2010, 15:37
Gde ima u NS da se kupi?

Thaedass
30.11.2010, 21:03
Gde ima u NS da se kupi?

Koliko sam ja uspeo u mojoj potrazi ipak nigde..

Eddy
30.11.2010, 21:52
Nisam ni ja nasao, obisao sam i kolportere. Ipak je danas tek 30. a i 1. je "normalan" radni dan pa i nisam ocekivao da cu uspeti u potrazi. Nego, jesi ti dosao iz Zrenjanina u Novi Sad samo zbog novina?

stepanov
30.11.2010, 22:03
Gde ima kolporter u Ns-u?

Thaedass
30.11.2010, 22:04
Nego, jesi ti dosao iz Zrenjanina u Novi Sad samo zbog novina?

Manje vise,da :to_care: Popio sam kafu sa drugaricom :D

Eddy
30.11.2010, 23:15
Gde ima kolporter u Ns-u?

Ima preko puta futoske pijace na uglu bulevara i Jevrejske, pa pored zeleznicke stanice, mislim da ima i pored katedrale. U sustini to su vecinom one sive "otvorene trafike", gde se prodavci zimi smrzavavaju.
Pise na na tim objektima: "Press kolporter"
Evo i slike (http://v24.lscache6.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/37089667.jpg).

Manje vise,da :to_care: Popio sam kafu sa drugaricom :D

A, pa dobro onda. Sledeci put dodji petkom, pa da stopiram za prevoz do kuce.

stepanov
30.11.2010, 23:45
a na te mislis... sta ja znam, ranije sam nvracao kod njih uopste nisu imali SK... obicno kupim u trafici u komsiluku (futura)

Levčanin
1.12.2010, 1:43
Pa to ti i kažem: mi ako danas, recimo, dobijemo neki komad hardvera, ti ćeš o tome čitati tek u sledećem broju, dok se na Internetu to pojavljuje sutra-prekosutra. Ali, protiv brzine mi možemo da se borimo kvalitetom (pri tom, ne govorim o Benchmarku, već globalno o Internetu).

.

jel imate u planu neko testiranje novih hard diskova... potrebe za kapacitetom stalnuo rastu kako je internet dl brzi....

pharaon.92.bc
1.12.2010, 12:35
Upravo uzeo sk.:alealeee:
Prve utiske javljam kada stignem kuci.:D

DragonSlayer
1.12.2010, 13:32
Zašto ga nema bre u PO, pitah na dva kioksa ? :mad::mad::mad::mad:

nije se rasprodao, kažu nije ni stigao .....

stepanov
1.12.2010, 13:40
Jako dobar broj. Solidna kolicina hardvera, lep tekst o fermiju i iznenadjujuce dosta igara (blago meni ako legne nova konfa do ng) Dosta zanimljivih tekstova. Price iza imena, svaka cast, bas mi se dopao teskt. Nije mi se nesto svide novi CoD, ne znam koliko je zasluzio naslovnu... Mozda cu drugacije pricati kad ga odigram. Glupost meseca me uvek zasmeje. I tako meni ode prepodne sa SK-om, sad u skolu...:(
:tapsh:

EpicG
1.12.2010, 15:39
Odlican broj...:tapsh::D

Dekip
1.12.2010, 20:17
Стр. 121. Мод за Крајзис

"The Worry of Newport zahteva originalni (ili narodni) Crysis pe..."
:eek:

Одкуд помињање народних игара у СК? А шта беше то народне игре?;)

"Братство" ми делује екстра. Ко да чека пролеће...:kreza:

dex3108
1.12.2010, 21:27
Dobar broj nema sta :D Vidim Kuzma zadovoljan sa AC:B-om, ovo za CoD se moglo ocekivati, a i NFS novi je dobro prosao sto se tice recenzija :D Test hardware-a je na nivou i to sa narodnom verzijom mi se isto dopada trudeite se da se priblizite citaocima XD

pixel
1.12.2010, 21:39
Ovo polako počinje da gubi svaki smisao.

Što se tiče naslovnice, obratiću se Activision-u sa pohvalama.

Što se tiče tekstova... vi verovatno više nemate ideju o čemu biste pisali. Koga interesuje kako su nastala imena renomiranih IT kompanija? Ta priča ne samo da je sažvakana, već je na starom dobrom world wide web-u ima na svakom ćošku.

Bolje korišćenje energije Sunca? Uludo bačene dve pune strane.

Što se tiče priča sa domaće scene, naizmenična kombinacija Klikni bezbednog! i ćiriličnog domena. Jel baš mora svaki put?

Nekada sam sa zadovoljstvom čitao kolumnu u Svetu Igara, sad ga je i Kuzma preterao. Svakog meseca maltretira svojim frustracijama (čak je počeo da ubacuje vulgarnosti), ko da čitam dnevnu žutu novinu. Što je mnogo, mnogo je.

Što se tiče ocena u Svetu Igara, predlažem da ih u potpunosti izbacite jer iste zavise od toga da li je tog dana autor teksta ustao na levu ili desnu nogu. Mislim, stvarno. COD - 89, a arkadna simulacija Blood Stone 73! Pre bih obrnuo redosled brojeva - COD: 98, Blood Stone: 37. Da ne pričam o totalno bespotrebnom napljuvavanju Mafia 2 igre, tu se videlo da ocene nemaju veze s mozgom.

Čitam vas mnoooogo dugo, ok, vi ste jedini pravi i najstariji renomirani IT magazin na Balkanu... bla, bla, bla. Kako ja vidim, moraćete žestoko da podignete kvalitet da ne bi morali da idemo kod komšija po IT listove...

Po mom skromnom mišljenju, jedino što vredi u ovom broju je hardver.

voodoo_
1.12.2010, 22:11
Ja baš mislim suprotno. Ne želim da omalovažavam autore tekstova o hardveru, ali su mi oni od svih tekstova najmanje upečatljivi. Ostatak sadržaja u broju nosi nekakav "pečat" i zanimljivi su za čitanje (e da, o čemu bi ti tačno hteo da Kuzma piše u kolumni?)

pharaon.92.bc
1.12.2010, 23:04
Kada ceo dan ne pratis nastavu na casu vec citas "Svet Kompjuetera" onda znas da u rukama drzis jedan od najboljih brojeva do sada.:D
Ne da istu nisam pratio nego nisam dizao glavu sa casopisa.:to_care:

Zaista,najbolji broj do sada.:tapsh:
Nisam znao sta prvo da citam,pa sam krenuo redom.:D Moram da pohvalim rubriku "Price iza imena".Oduvek sam zeleo da saznam neku zanimljivu pricu o imenima(logotipima) mnogih it kompanija.:) Bravo!:tapsh:

Takodje svaka cast za rubriku "Test drive" koja mi je uzgred i omiljena rubrika.:)Prosto sam uzivao dok sam citao opise.:tapsh:
Dotle sam i stigao sa citanjem,a sada se istom i vracam.:D

Svaka cast!:aplauz:

DeCoy
1.12.2010, 23:06
Koga interesuje kako su nastala imena renomiranih IT kompanija? Ta priča ne samo da je sažvakana, već je na starom dobrom world wide web-u ima na svakom ćošku.

Mene recimo. Sa zadovoljstvom sam pročitao te dve strane. Ako već ideš tom logikom onda SVE može da se nađe na www, ali ovako ti to SVE dobiješ servirano na tanjiru.


Što se tiče ocena u Svetu Igara, predlažem da ih u potpunosti izbacite jer iste zavise od toga da li je tog dana autor teksta ustao na levu ili desnu nogu. Mislim, stvarno. COD - 89, a arkadna simulacija Blood Stone 73! Pre bih obrnuo redosled brojeva - COD: 98, Blood Stone: 37. Da ne pričam o totalno bespotrebnom napljuvavanju Mafia 2 igre, tu se videlo da ocene nemaju veze s mozgom.


Ocene su oduvek bile subjektivne. To što bi ti dao 98 za CoD Blops je takođe subjektivno. Posebno ako u obzir uzmeš da su igre koje si naveo kao primer opisivali dva različita recenzenta. Osim ako ti možda znaš za neki SI sistem ocenjivanja igara ;)

wolf88
2.12.2010, 0:16
Najbolji broj ove godine IMO
Tema "Price iza imena" je odlicna, a recenzije igara su sjajne i rekao bih objektivne.

kljajajunior
2.12.2010, 1:12
posto sam usao u novogodisnje ludilo i jurcanjem za snizenjima da na nesto potrosim novac.otisao da kupim CM haf 912(sve pohvale za autora teksta fenomenalno je za moje potrebe.
1)reklame u casopisu zauzimaju 25+ CELIH strana one sitne nisam ni gledao.koja je svrha reklame za mts 2 strane zauzeo?za veliki slavski kuvar?za viva magazin?jafa keks?jos sam pomislio da haluciniram i da vidim duplo kad ono dva puta ista slika asus bamboo? i jos ludje su reklame kompanija cela strana za jedan proizvod.
2)recenzija hardvera odlicna,pc igara takodje.original black ops preskup.ih de je deda mraz kuzma?ko mu je ukrao crvenu kapu.to da ispravite za januarski broj!!!

Eni
2.12.2010, 1:51
koja je svrha reklame za _________

Da ti platiš časopis 150 a ne 350 dinara, a redakcija primi platu kako sledeći broj ne bi spremala praznog stomaka. ;)

pixel
2.12.2010, 2:28
(e da, o čemu bi ti tačno hteo da Kuzma piše u kolumni?)

Pazi, Kuzmanovića gotivim poodavno, ali sada je stvarno preterao. Nije toliko bitna tematika koliko način na koji je (konkretno u ovom broju) napisao kolumnu. Mislim, stvarno, da li zaista očekujemo da u zemlji u kojoj se studenti vezuju lancima i spavaju u šatorima ispred najvažnije institucije u državi, većina ljudi zna za rapidshare ili hotfile? Ili, još gore, da li očekujemo da se isti taj narod nervira zbog netačno objavljenih informacija o konkretnoj tematici?

Drugo. Da li je moguće da je Kuzmu mog'o toliko da iznervira jaDni servis da je toliko povileneo i krenuo da (da izvineš) baljezga i prosipa vulgarizme duž cele kolumne?

Iskreno, da sam glavni i odgovorni, klepio bih ga po ušima i vratio kolumnu na detaljno "čišćenje". Ipak ovaj broj čita i mlađarija, nije u redu da se izražava na takav način. Jednostavno je zamenio pametno pisanje vulgarnostima. Šta ćeš, to izgleda najbolje prolazi u ovoj državi...

Da ti platiš časopis 150 a ne 350 dinara, a redakcija primi platu kako sledeći broj ne bi spremala praznog stomaka. ;)

Yeah right. Malo je isfurana cela ta priča.
Što se mene tiče nek podignu časopis na 300 kinti, samo nek daju kvalitetan sadržaj.

Nemoj samo neko da mi kaže da bi mu dodatnih 150 dinara bio ogroman udarac na lični budžet...

A mogli bi da uposle istraživačko novinarstvo i napišu već jednom kako otvoriti Moneybookers nalog, bukvalno od početka do kraja (od odlaska u banku do plaćanja preko tog servisa). Da ne pričam da bi bila poželjna jedna veoma dobra rubrika sa tutorijalima. To bar nije špansko selo.

Eni
2.12.2010, 2:55
Nemoj samo neko da mi kaže da bi mu dodatnih 150 dinara bio ogroman udarac na lični budžet...

Ja bih prvi prestao da ga kupujem, isto kao što sam svojevremeno prestao da uzimam Digital! i slična izdanja.

A što se tiče MB, zar je to zaista toliko složena procedura da mora da se piše ilustrovano uputstvo? Otvorio sam ga svojevremeno bez problema i koristio na Gamersgate... Nemoj da me pogrešno shvatiš - slažem se da ima mnogo mesta za unapređenje kad pričamo o današnjem SK, slažem se i da Kuzma ne liči na odličnog autora koji je svojevremeno opisao Arcanum i brojne druge naslove; Ipak, to nema veze sa reklamama - one moraju da postoje, jer su glavni izvor novčanih sredstava za svaki časopis. Nije to pitanje krajnje cene proizvoda, koliko nemogućnosti postojanja izdanja bez oglašivača.

NIDZA bOj
2.12.2010, 9:29
Imam jedno pitanje za redakciju :
Posto sam prepoznao sebe kao dobitnika nagrade(objavljene u novom broju),da li ste trebali da me kontaktirate do sad,ili cete to uraditi u narednom periodu ?
:)

Chivan
2.12.2010, 12:15
Imam jedno pitanje za redakciju :
Posto sam prepoznao sebe kao dobitnika nagrade(objavljene u novom broju),da li ste trebali da me kontaktirate do sad,ili cete to uraditi u narednom periodu ?:)
Kontaktiraćemo te u narednom periodu, ne brigaj. Najverovatnije početkom sledeće nedelje. Samo, nemoj da bude kao jednom prilikom kada se čovek prepoznao, pozvao redakciju, a kada smo pozvali dobitnički mobilni, to ipak nije bio on. Broj se razlikovao u samo te dve "zamračene" cifre. :)

NIDZA bOj
2.12.2010, 12:49
Kontaktiraćemo te u narednom periodu, ne brigaj. Najverovatnije početkom sledeće nedelje. Samo, nemoj da bude kao jednom prilikom kada se čovek prepoznao, pozvao redakciju, a kada smo pozvali dobitnički mobilni, to ipak nije bio on. Broj se razlikovao u samo te dve "zamračene" cifre. :)

Ne brigam :) ,samo sam hteo da proverim da li ste zvali(tj. nisam ja) ili cete zvati(probably me :))... A i uostalom veoma kreativan odgovor,prkosio Kuzmi :P .
Pazi, Kuzmanovića gotivim poodavno, ali sada je stvarno preterao. Nije toliko bitna tematika koliko način na koji je (konkretno u ovom broju) napisao kolumnu. Mislim, stvarno, da li zaista očekujemo da u zemlji u kojoj se studenti vezuju lancima i spavaju u šatorima ispred najvažnije institucije u državi, većina ljudi zna za rapidshare ili hotfile? Ili, još gore, da li očekujemo da se isti taj narod nervira zbog netačno objavljenih informacija o konkretnoj tematici?

Drugo. Da li je moguće da je Kuzmu mog'o toliko da iznervira jaDni servis da je toliko povileneo i krenuo da (da izvineš) baljezga i prosipa vulgarizme duž cele kolumne?

Iskreno, da sam glavni i odgovorni, klepio bih ga po ušima i vratio kolumnu na detaljno "čišćenje". Ipak ovaj broj čita i mlađarija, nije u redu da se izražava na takav način. Jednostavno je zamenio pametno pisanje vulgarnostima. Šta ćeš, to izgleda najbolje prolazi u ovoj državi...




Pa iskreno i da ti kazem,drugacije nismo ni mogli da se zalimo(tj. da se Kuzma pozali) na netacne informacije . Ova kolumna je i prva koja me nije nasmejala iz prostog razloga jer je tema ozbiljna,ponajvise jer nas tako ukopavaju,usporavaju ulazak u EU i slicno ;) .

Equilibrium
2.12.2010, 13:02
Cekaj, cekaj jel sam ja dobio falican broj ili stvarno nema "Test of time" rubrike?

I ako je stvarno nema:
Zasto za ime sveta nema "Test of time" rubrike?

Pipboy
2.12.2010, 13:06
Lol, još nisam video da neko u tri rečenice postavi jedno isto pitanje tri puta

VojaM
2.12.2010, 13:28
@Equilibrium
Znaš ono što se kaže: "Nije svaki dan Badnji dan".
Tako i "Nije svaki SK SK sa TT-om" :opanachke

pixel
2.12.2010, 13:53
Ja bih prvi prestao da ga kupujem, isto kao što sam svojevremeno prestao da uzimam Digital! i slična izdanja.

A što se tiče MB, zar je to zaista toliko složena procedura da mora da se piše ilustrovano uputstvo? Otvorio sam ga svojevremeno bez problema i koristio na Gamersgate... Nemoj da me pogrešno shvatiš - slažem se da ima mnogo mesta za unapređenje kad pričamo o današnjem SK, slažem se i da Kuzma ne liči na odličnog autora koji je svojevremeno opisao Arcanum i brojne druge naslove; Ipak, to nema veze sa reklamama - one moraju da postoje, jer su glavni izvor novčanih sredstava za svaki časopis. Nije to pitanje krajnje cene proizvoda, koliko nemogućnosti postojanja izdanja bez oglašivača.

Vidi, ne želim da pominjem imena domaćih IT časopisa jer ne znam da li je to po pravilima foruma, ali iako sam se razočarao u 12/2010, mogu slobodno da kažem da su naspram SK-a toaletni papir. Tako da ne bih ja to stavljao u isti koš, jer je primetna razlika u klasama. Ne pričam o sjaju papira, kvalitetu korica ili "free" DVD-ju, već o suštinskijim stvarima.

Zato i mislim da SK može glat da košta 250-300 dindži, ne da bi smanjili reklame (btw, reklame mi ič ne smetaju) već da bi redakcija mogla da pošalje nekog IT reportera na put oko sveta gde će sakupiti krem novih informacija i servirati nam to u novom broju. O ostalim mogućim poboljšanjima ne bih da polemišem jer bi to itekako bilo osetno.

A ako bi zbog 150 dinara batalio da kupuješ SK, onda to može komotno da se podvede pod činjenicu da ne želiš da ulažeš u svoje obrazovanje. Jer kad bi SK koštao 300 dinara to bi bilo samo 10 dinara dnevno što, složićeš se, ne može ni da se oseti s obzirom na to na kakve gluposti kao narod bacamo pare.

Zašto sam pomenuo Moneybookers problematiku? Zato što ne postoji "betonirana" varijanta. Bukvalno svaki korisnik ima različito iskustvo, da ne pričam o tome da više od pola njih nema pojma šta i kako se desilo da su oni dobili MB nalog. Da ne pričamo o tome da po internetu kolaju priče sa milion verzija, čovek se momentalno izgubi. Ovako, SK zvanično pošalje dopis nekoj banci i kaže: "Poslaćemo novinara koji želi da napravi prilog o celom tom e-trgovina sistemu i kvit." I onda ovlašćeno lice te i te banke ima odgovornost da široj javnosti objasni koja je, for God's sake, procedura oko cele te priče.


Pa iskreno i da ti kazem,drugacije nismo ni mogli da se zalimo(tj. da se Kuzma pozali) na netacne informacije . Ova kolumna je i prva koja me nije nasmejala iz prostog razloga jer je tema ozbiljna,ponajvise jer nas tako ukopavaju,usporavaju ulazak u EU i slicno ;) .

A mi se kao sekiramo kad ćemo i da li ćemo ući u tu avetinju. Ma, daj, molim te. Po mom mišljenju, Kuzma je samo skrenuo pažnju na sebe svojim neprimerenim komentarima, kad bi se RTS žalio imao bi mnogo elemenata kojim bi doveo u pitanje kredibilitet novinara. Moglo je to mnogo bolje, pametnije i pristojnije da se napiše.

zoran845
2.12.2010, 14:14
Tek danas :rolleyes: sam stigao da prelistam i na preskok čitucnem najnoviji broj "Sveta kompjutera".

Šta mi se sviđa:
- naslovna :D (dobro, to je maltene uvek slučaj)
- uvodni tekst D. Stojičevića [objasnio čovek bukvalistima & neduhovitima (ma šta objasnio - nacrtao) o čemu je i zašto onako pisao u prethodnom broju]
- prilog o "Sajam u Niš" ["zbog radi iz razloga" (što bi rekao MK) lokalpatriotizma 37603]
- "Priče iza imena" (trivijalnosti i ostalih zanimljivosti nikad dosta)
- "Quo vadis, svete?" ("ekološka svest" valja vazda da se jača, a i zanimljiv je članak)
- "Ne mož' to bez kabla" (em hardver :opanachke, em Internet, em interesantno)
- članci o "Facebooku" i "MySpaceu" (pomenuti servisi me zanimaju ko Jordanca svinjske kolenice, ali valja neprijatelja upoznati)
- uporedni test "vatača slika" (moj fah)
- članak o DirectXu (o stvarima u vezi sa operativnim sistemom baš volim da čitam)
- "Jadni servis" (razumeo sam posle dužeg vremena i o čemu se radi i šta je pisac hteo da kaže, makar da se sa njim ne slažem)
- pregledi avantura "Gray Matter" i "Kaptain Brawe" (slatkiši dolaze na kraju, pozdrav za Jovanu EksErčić i Aleksandra D.)

Šta mi se ne svidja:
- reklama na strani 68, ona čiji autori nisu čuli da u srpskoj latinici ima slovo "Đ" i da se više ni u Pirotu ne piše "DJ" :mad:


Nije da ovde nespomenuti prilozi nisu dobri, jednostavno me manje zanimaju, a i ako pohvalim celi broj (đuture) to je kao da ništa nisam ni pohvalio, zar ne? ;)
Pozdrav (džumle) ekipi "Sveta kompjutera"!

player1
2.12.2010, 14:40
Šta mi se ne svidja:
- reklama na strani 68, ona čiji autori nisu čuli da u srpskoj latinici ima slovo "Đ" i da se više ni u Pirotu ne piše "DJ" :mad:

Ta reklama je napisana u engleskoj latinici, jer nema ni jedno naše latinično slovo.

zoran845
2.12.2010, 14:51
Da, ali:
1. Upotreba srpske latinice (sa sve kukama i kvakama) nije zakonom zabranjena, pa nisu morali da koriste "englesku" latinicu.
2. Kao što (ispravno) nisu umesto "Ž" napisali "ZJ"/"ZH", nego samo "Z" (znajući da će se naš mozak već snatji :opanachke i prepoznati u "Z" - "Ž"), tako isto su mogli da umesto "DJ" stave samo "D", a siva masa bi "odradila" :opanachke ostalo.

player1
2.12.2010, 15:02
Pa i nebi. Jos od 80tih, dj se koristi umesto đ, u situacijama kada nema nasih svova, dok za zj/zh i slicno prvi put cujem.

Sve u svemu, glupost od reklame. Nije to neformalna prepiska na forumu, pa da joj fale nasa slova. :D

pixel
2.12.2010, 15:12
Koliko sam skapirao, redakcija ne snosi bilo kakvu odgovornost što se reklame tiče (osim ukoliko sam sadržaj nije zakonom zabranjen). To je raščišćeno još prošlog puta povodom one slovenačke reklame.

player1
2.12.2010, 16:00
Da to je jasno.

Sto naravno ne znaci da necemo da komentarisemo glupe ili glupo ispisane reklame. :D

Eni
2.12.2010, 18:02
A ako bi zbog 150 dinara batalio da kupuješ SK, onda to može komotno da se podvede pod činjenicu da ne želiš da ulažeš u svoje obrazovanje.

Ne sećam se kad sam poslednji put nešto naučio iz SK. :icon_scra

Da ne bude zabune, to nije uvreda - SK me je "izveo na put", ali ne mogu zauvek da ostanem na istom nivou znanja, svako od nas jednom mora da prevaziđe učitelja ili batali to što radi... Sad ga kupujem iz navike i kolekcionarstva, te podrške redakciji. :)

Čini mi se da je i s tobom isto, pa sad očekuješ da oni podignu nivo tekstova da ti ne bi izgubio siguran oslonac - al' ne ide to tako, SK je časopis za široku javnost...

Levčanin
2.12.2010, 20:10
kad smo već kod tih strana meni se ne sviđa ni ta priča oo kalendarima u opšte... kome to treba , i ko će to da pravi... u ovo elektronsko doba... textovi su dobri ali džabe autor trošio vreme na te textove

miša topola
2.12.2010, 20:42
Na prvi pogled broj je super. Pročitao sam na brzinu neke tekstove, detaljnije ću proučiti ovaj broj sutra popodne kada se vrnem :) iz škole.
Baš su zanimljivi ovi digitalni projektori.

NIDZA bOj
2.12.2010, 21:14
A mi se kao sekiramo kad ćemo i da li ćemo ući u tu avetinju. Ma, daj, molim te. Po mom mišljenju, Kuzma je samo skrenuo pažnju na sebe svojim neprimerenim komentarima, kad bi se RTS žalio imao bi mnogo elemenata kojim bi doveo u pitanje kredibilitet novinara. Moglo je to mnogo bolje, pametnije i pristojnije da se napiše.

Naravno da se ne sekiramo ;) ,nije to bila poenta mog posta :) ..
Mi sami sebe pokopavamo istinama i lazima(u ovom slucaju) uopsteno govoreci,sto je strasno porazavajuce .

Dekip
2.12.2010, 21:17
"Пре свега" да кажем да је Дукес написао одличан текст, мада ми увод мирише на вађење за прошли број. А хтео бих да питам и које то стадионе помиње на крају. Оно у Италији је више него очигледно шта се десило. А нешто не знам за још неке стадионе. Затим, који то "ми". Свако од нас има име и презиме. Тетовирани баја има име и презиме и никада у мом случају неће бити "ми", можда у твом случају "ви".

pixel
2.12.2010, 22:16
Da to je jasno.

Sto naravno ne znaci da necemo da komentarisemo glupe ili glupo ispisane reklame. :D

Da, ali idete u off-topic. :) Uostalom, marketing je čudo. Makar i na ovakav način ta reklama ti je privukla pažnju. Ne dozvoli da manipulišu tobom i tvojim senzibilitetom za slovo đ also known as dj.

Ne sećam se kad sam poslednji put nešto naučio iz SK. :icon_scra

Da ne bude zabune, to nije uvreda - SK me je "izveo na put", ali ne mogu zauvek da ostanem na istom nivou znanja, svako od nas jednom mora da prevaziđe učitelja ili batali to što radi... Sad ga kupujem iz navike i kolekcionarstva, te podrške redakciji. :)

Čini mi se da je i s tobom isto, pa sad očekuješ da oni podignu nivo tekstova da ti ne bi izgubio siguran oslonac - al' ne ide to tako, SK je časopis za široku javnost...

Džej-bi-dži, možda sam i ja upotrebio prejaku reč izustivši "obrazovanje". Ali suština ostaje ista. Ti želiš nove i sveže informacije koje, da se pravilnije izrazim, podupiru i proširuju tvoje znanje iz određene oblasti. Ja sam za izvor tih informacija spreman da izdvojim 300 kinti mesečno. To je bagatela uzimajući u obzir prosečnu cenu kutije cigara od 100 dindži (na dnevnom nivou). Ili cene kilograma paradajza od 200.

Ninoslav
4.12.2010, 1:55
Po mom mišljenju, Kuzma je samo skrenuo pažnju na sebe svojim neprimerenim komentarima, kad bi se RTS žalio imao bi mnogo elemenata kojim bi doveo u pitanje kredibilitet novinara. Moglo je to mnogo bolje, pametnije i pristojnije da se napiše.

Odakle ti to da je MK novinar? I JK ili Seka pišu kolumne pa ih to ne čini novinarkama.

Novinar poštuje etički kodeks svoje profesije. Nema vređanja, govora mržnje...

Tragično je da MK često pretera u svojim oralno-lingvističkim papazjanijama. Od tri stupca njegovih opisa igara, jedan i po je uvod/zaključak koji nemaju veze sa životom. Gomila metafora, aluzija, besmislenih komparacija i jedan apsolutno nenovinarski, takoreći "govorni" stil koji nije primeren kompjuterskom časopisu već neformalnom razgovoru - u kafani.

"U Treyarchu se sigurno osećaju kao ekspedicija koja se popela na krov sveta: višegodišnji status druge violine i 'levog' studija kvalitativno podređenog Infinity Wardu zamenili su purpurnim plaštom tima zaslužnog za najveći zabavni launch u istoriji"

"Poput vepra koji je nanjušio tartufe, zaustaviti Džordža Lukasa kad namiriše lovu moguće je izvesti samo dvocevkom, za koju se, nažalost, niko u njegovoj blizini nije mašio."

"Zamena crvenog medveda šakom bradatih jadnika sa Bliskog istoka u ulozi planetarnog strašila ne samo da nije ubedljiva već jednostavno smrdi..."

"Strategomazohisti koji na nerealno teške izazove reaguju zasukavanjem rukava, podešavanjem oboda šešira i fitiljenjem brka u drugoj ekspanziji za Majesty 2 naći će izazov koji zaguljenost Kingmakera (prethodni add-on) svodi na lagano zezanje"

"Pomalo mi je žao Pitera Molinoa i njegovog jadnog Lionheada. Trude se, zapinju, bosonogi guraju ralo iza sipljivog vola, ali plodovi njihovog znoja, umesto vatrometnih akolada, zaslužuju samo nervozni poluosmeh i tapšanje po ramenu kao što bi se tapšalo retardirano dete koje je uspelo da speluje 'kataftrofa'"

"A i vi koji ćete ovo konzumirati, ulažući svoje oči, dragoceno vreme i rizikujući integritet mesnate pozadine u dodiru sa mekoćom fotelje"

A ovo su samo uvodi tekstova koji su dostupni online na sajtu!

"Kolumnu" neću ni da spominjem. Prošli broj (i govor mržnje u istom) je bio vrhunac. Ovo je samo logičan nastavak.

Mislim da je vreme da se ta kolumna ukine. I da se MK lupa po prstima svaki put kada prekrši etički kodeks profesije koju (trenutno) predstavlja. To je najmanje što glodur može da uradi ako želi da zaštiti integritet i renome koji je SK gradio godinama. SK nije MK. SK-a je bilo i pre MK, a biće ga, nadam se, i nakon penzionisanja ovog Pulicerovog laureata.

E, da...

"Da je Ubisoft Politika, Assassin’s Creed bio bi njegov „Svet kompjutera”: jedini profitabilni cvetić u moru finansijskih crnih rupa koje bi i samog sotonu bacile u očaj" - samo zbog ovog vređanja matične kuće bi mogao da dobije šut u ****...

wolf88
4.12.2010, 2:30
"Da je Ubisoft Politika, Assassin’s Creed bio bi njegov „Svet kompjutera”: jedini profitabilni cvetić u moru finansijskih crnih rupa koje bi i samog sotonu bacile u očaj" - samo zbog ovog vređanja matične kuće bi mogao da dobije šut u ****...

Da je tako kao sto pricas Fox bi odavno ukinuo Simpsonove :)

NIDZA bOj
4.12.2010, 3:21
Da je tako kao sto pricas Fox bi odavno ukinuo Simpsonove :)

Setimo se samo Jeffa Gerstmanna i njegovog otkaza posle reviewa Kane and Lynch: Dead Man :)

namcor
4.12.2010, 10:06
...
"Kolumnu" neću ni da spominjem. Prošli broj (i govor mržnje u istom) je bio vrhunac. Ovo je samo logičan nastavak.

Mislim da je vreme da se ta kolumna ukine. I da se MK lupa po prstima svaki put kada prekrši etički kodeks profesije koju (trenutno) predstavlja. To je najmanje što glodur može da uradi ako želi da zaštiti integritet i renome koji je SK gradio godinama. SK nije MK. SK-a je bilo i pre MK, a biće ga, nadam se, i nakon penzionisanja ovog Pulicerovog laureata.

Da ne ubacujem suviše politike, ali kako se kod nas uvek neko poziva na "govor mržnje" kada se oplete po bagri, mafijašima, kvazipatriotama i bolidima od 18-19 godina koji u 21. veku upotrebljavaju izraz "otačastvo", a ne smeta kada ti isti bolidi lažu, kradu, ubijaju...
Meni je kolumna nekada bolja, nekada lošija, ali mi se načelno dopada, čisto da ne zaboravimo gde i kako živimo (a iz ugla kompjuteraša)*, ko nas laže, ko nas krade, ko nas .... i da se vidi da SK ne izdaje Pink.

*kada se čita prikaz kartice od 500€ mogao bi neko da pomisli da to svi mogu da priušte

DeCoy
4.12.2010, 11:42
"Da je Ubisoft Politika, Assassin’s Creed bio bi njegov „Svet kompjutera”: jedini profitabilni cvetić u moru finansijskih crnih rupa koje bi i samog sotonu bacile u očaj" - samo zbog ovog vređanja matične kuće bi mogao da dobije šut u ****...

Jbg, istina boli, ali ovo je definitvno jedno od najboljih poređenja koje sam čuo/pročitao :)

Covenant
4.12.2010, 14:39
Ni meni se ne svidjaju Kuzmini tekstovi u poslednje vreme
Bilo interesantno u pocetku ali sada smara - ne smeta mi prozivanje i pljuckanje to je ok :D, ali bode oci izvestacen stil tekstova sa izmisljenim recima i neusuvislim komparacijama koji vec deluje kao ispusena mustikla
Ko sto bi rekao RJW deluje "Fake And Gay" :to_care:
No dobro, posto dobar deo omladine (klinaca) cini jedan lep procenat citalacke publike, njima je to cool i ok je i to - meni vise nije, deluje mi nekako kao pokvarena ploca koja non stop vrti isto :D

DeCoy
4.12.2010, 14:50
Pa sad... da li je baš upućeno klincima... Koliko klinaca je čulo za Pitera Molinoa i njegov razvojni put od Populousa do Fablea? OK, ni meni se ne sviđa preterano to frljanje sinonimima, recimo reč "akolada" mi baš bode oči u tekstovima u ovom broju. Kontam da mu je thesaurus uvek pri ruci :D

Ali kao što reče voodoo, ni ja ne želim da čitam opise igara koji izgledaju kao izveštaj sa sednice predsedništva DSS-a. Recenzija treba da reprezentuje lični stav autora i njegove impresije izazvane odigranom igrom, upravo zato je i Yahtzee postao popularan.

Hephaestus
4.12.2010, 16:52
Dobri bi bili Kuzmanovicevi tekstovi samo da ne koristi toliko engleskih reci, a pritom ne mislim na anglicizme koji su se ustalili u srpskom jeziku, jos malo ce tekst izgledati umesto ovako: "You don't pokusavas da zaustavis Qzmu kad se zarko zagreje za novu igracku (HTC Desire, SLURP) ili putovanje na lokaciju egzoticniju od Obedske bare ili podnozja fruske gore.", izgledati ovako: "Ti ne trying to stop Qzma when he really warms up for a new toy (VTK Ceznja, srk) or to the location more exotic than Obedska pond or Fruska forest base." I ne slazem se sa njegovim misljenjem da je SK jedini profitabilan casopis Politike, sta je PZ-om, on je jednako citan, ako ne i vise.

Eni
4.12.2010, 17:21
Verovatno se oslanja na podatke oditovanja koje je pre koju godinu objavila kuća ABC za sve mesečnike u Srbiji, gde je SK bio daleko iznad CKM, Lepota i Zdravlje i svih ostalih časopisa... međutim PZ je sedmično glasilo, tako da nije bilo u toj listi. Možda doduše Kuzma zna nešto što mi ne znamo, ipak je on "insajder".

Dekip
7.12.2010, 9:42
Добар текст о directx-у. О сличним стварима могу данима да читам. Лепо је попуњавати рупе у знању, мада, верујем да је онима који познају материју текст досадан.

Едит:
И једна, рекао бих, збуњујућа грешка. На 85. страни:
-"Kao posledica toga sve igre koje su koristile T&S izgledale su slično."
Ваљда треба T&L од Transformation & Lighting.

DragonSlayer
7.12.2010, 10:21
Možda "transformacija i svetlo" ?

Dekip
7.12.2010, 11:34
Ма да. Почели су и скраћенице да преводе. Неће бити...

player1
7.12.2010, 13:23
Onda je trebalo T&O. Transformacija i osvetljenje. ;)

Hephaestus
7.12.2010, 15:33
Ne moze ni T&O, nego TiO, jer "&" znaci "and".

miša topola
7.12.2010, 16:36
Pa valjda treba and = & Pošto se piše na engleskom Transformation & Lighting = Transformation and Lighting.

voodoo_
7.12.2010, 21:53
Kad smo kod toga, jel se seća neko Serious Sam-a 1 i njegovog demo nivoa sa demonstracijom svih T&L efekata sa GeForce 1/2? Moram reći da sam bio jako impresioniran, a tužno je što više godina nakon toga, kad su se pojavile DX8 igre sa šejderima, ti efekti nisu nadmašeni jer su svi živi koristili manji broj javno dostupnih šejderskih rutina sa interneta, umesto da pišu svoje... toliko o tome da igre nisu izgledale isto kad su se pojavile kartice sa programabilnim šejderima.

wolf88
7.12.2010, 21:55
Secam se ja :) I dan danas, kada se sva moguca podesavanja podese na maksimum, Serious Sam izgleda dosta dobro na 1280x1024.

todos
8.12.2010, 10:31
Nekako mi deluje tanak ovaj decembarski broj. Trebalo bi da ima vise reklama jer se bliže novogodisnji i Božićni praznici. Ali i to je pokazatelj da živimo u najnerazvijenijoj evropskoj državi. Jedino Albanija može da nam zavidi ali nam i ona duva za leđima po prosečnoj neto plati. No da se vratimo na aktuelni broj. Ima dobrih tekstova a meni je najviše zapao za oko Priče Iza Imena, mada ne znam šta naslov želi reći ali sam tekst je vrlo zanimljiv. Autor je jedino propustio da provuče kroz tekst i Panasonik i njegovo aktuelno i nadahnuto ime Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Kada sam pročitao ovaj tekst dosta sam razmišljao o propuštenoj prilici da se pomene i ovaj Panasonic. Kasnije mi se ispostavilo tj. sutradan mlada đukela u obliku dodžera mi je načela za doručak jedan takav Panasonikov telefon, (na slici). No dobro preživećemo nekako , a ja da se vratim na analizu broja. Vidim da Qzma izgleda nije bio u elementu to jest nije našao ništa pametno da napiše nego osuo paljbu po glavnoj televiziji. Pa ni tu nije imao šta mnogo da kaže, nego razredio tekst. Između redova skoro da prst može da se provuče. U pisma meseca opet se vratio starom poroku (n-vidiji), vrlo neobjektivni i nadasve nedovoljni odgovori na iskrena pisma čitalaca. Tekstovi u rubrikama na licu mesta su za mene posle hardvera najzanimljiviji. Bar iz ovog broja vidim da se i ovde u našoj Srbiji nešto dešava. Što se hardvera tiče nemam primedbe ni na jedan tekst, sve sam ih pročitao i uvek pratim dešavanja i novosti iz tog dela. Izdvajam tekst ...-A na kubik. A voleo bih da se dokopam Qnapovog multimedijalca. No želje su jedno , a stvarnost je druga.
Internet sekcija je OK, samo sam nezadovoljan internet predlozima. Tu nikako da se trgnete i počnete da preporučujete adrese kao nekad pre npr. 7-8 godina. Ja... a gde da zaboravim tekst o energiji Sunca. Dobro je, nije na jednoj strani, već na čitave dvije, i što je najvažnije nije razređen ko Qzmina kolumna.
Što se programa tiče, mene su jedino zainteresovali kalendari i free office, nešto slabo ovog puta na meniju.
Vidim dosta igara ali najviše mi je zapala za oko cena jedne od tih istih igara, 6499 din?!? Ja stvarno ne znam na čemu zasnivaju uvoznici takvu cenu?! Mene lično te igre ne zanimaju, ali ogromna večina čitalaca SK razmišlja gejmerski. Mislim da je naša zemlja sa sve nama običnim smrtnicima u jednoj a oni u drugoj dimenziji. Ne znam kako bi to mogao da objasnim?!?
I na kraju da pomenem priču o Direkt X i o Programiranju Mobilnih Telefona. Takvih i sličnih tekstova treba da bude što više. Jeste da mi imamo internet gde ima raznih foruma npr. kao naš ali to su tekstovi iz prve ruke koji ne mogu da zamene net.
http://i156.photobucket.com/albums/t36/smisdejt/IMG_6437_resize.jpg[/IMG]"]http://i156.photobucket.com/albums/t36/smisdejt/IMG_6437_resize.jpg

Dekip
8.12.2010, 20:17
Pisma citalaca.

Je li Qzmo, a zasta koristis mju torent? ;)

todos
8.12.2010, 20:21
Pisma citalaca.

Je li Qzmo, a zasta koristis mju torent? ;)

Glupa navika, razmisljam kao da je na forumu i kao da mu je to nik.:kreza:

Dekip
8.12.2010, 21:31
:confused:

todos
8.12.2010, 23:57
:confused:

Pobrko loncice, u brzini mislio sam na ono Qzma a tebe zanima kukicanje!!!

hisamuraj
9.12.2010, 7:27
E ocu bas ovakav operativni sistem:
http://www.sk.rs/2010/12/sklp04.velika.jpg
http://www.sk.rs/2010/12/sklp04.html
...iz novog broja.

Jel moze neko da mi bukvalno kaze koji je to OS sa slike. Mislim, znam da je linuxoliki neki, ali ako bi mi neko objasnio kako da dodjem bas do takvog OS-a sa slike (bas onako kako izgleda) bio bih mu zahvalan, VECNO.. :n_klanja:

voodoo_
9.12.2010, 11:41
To je default tema na Ubuntu 10.10.

Eni
9.12.2010, 12:10
ako bi mi neko objasnio kako da dodjem bas do takvog OS-a sa slike

http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download
kad ga skineš i instaliraš, pogledaj folder sa pozadinama i naćeš i ovu tamo... :D

White Ripper
10.12.2010, 20:39
Nema casopis,ali mi je drago da vidim da ste uspeli da dodjete do kartice pre njih ;) Uostalom oni me nerviraju sa pristrasnim i placenim opisima hardvera... Sad imam povod i argument da im utrljavam na nos :D

Btw sam ja lud ili u Vojvodini jos nema da se kupi novi broj? Zrenjanin jos gaji proslomesecni broj,a u Novom Sadu SK-a ni od korova (ni stari ni novi) :icon_scra
Ja sam uvidio da uzelac dosta se nanjih oslanja. To se moze veoma lako uociti u opisima hardvera.;)

voodoo_
11.12.2010, 20:46
U kom smislu se oslanja?

White Ripper
12.12.2010, 19:56
Uclani se na forum benča i napravi opciju da ti na mail šalju poruke vezane za najnovije opise. Pročitaj par opisa hardwera i biće ti sve jasno.;)

voodoo_
12.12.2010, 22:05
Predugački su im, mrzi me da čitam :kreza:

Šalu na stranu, i sam se bavim testiranjem i opisom hardvera, nije da tu ima previše prostora za neke nadahnute opise (ipak ovo nisu igre i Kuzma :kreza: ), opisuje se komercijalni proizvod za koji zaključak ide u rangu od "ne isplati se kupiti" do "isplati se kupiti", jer je takvo tržište (nikakvo) a distributeri i ispostave IT kompanija em imaju zmiju u džepu, em su i sami pod pritiskom, em su skloni raznim mutljavinama, khm...

Uglavnom, ne verujem da Uzelac "prepisuje", nego prosto, hardver je mnogo dosadan :)

White Ripper
12.12.2010, 22:36
Meni je interesantan hardwer,samo je dosadno sklapat i rasklapat komponente.:)
Ne kažem po pitanju nadahnutosti nego neke "nadahnute deksripcije" se liče.

Thaedass
13.12.2010, 1:27
Imam jedan savet za sponzora konfiguracije koje cete dodeliti tj AMD-u: razumem da zelite da promovisete "nov" proizvod na trzistu (Phenom II X6 1045T),ali smatram da ste mogli da ubacite i nesto jace.. Black Edition recimo? Svaka cast i na ovom potezu,ali smatram da je bolja reklama pokoniti nekome top model nego nov model.

@SK: posto vidim da ste AMD-based gift raspolozeni,da li ce ove godine SK masina dobiti nesto pristojniju maticnu plocu? Saphhire od prosle godine cesto zna da ima SW brljotine,a i podrska im je slaba.

Dekip
15.12.2010, 19:20
Стр. 48
Не, није због MySpace-а.:)

http://www.cheathappens.com/show_wallpaper.asp?id=28697

VojaM
16.12.2010, 0:40
A poenta je...?

Dekip
16.12.2010, 20:45
Па ради линк.:confused:

Поента је још волпејпера у разним резолуцијама.

VojaM
17.12.2010, 15:07
Pa onda tako napiši.
Kad napišeš "Стр. 48 Не, није због MySpace-а.:)", to nikom nije jasno.

Dekip
17.12.2010, 16:52
A ti odes na link pa ti bude jasno.;)