PDA

Prikaži potpunu verziju : Kotor 2 Restoration Project


Sarmatian
13.7.2006, 2:24
Mislim da smo svi dozivelo dvojku kao nezavrsenu igru. Da bi se pojavila u prodaji za vreme zimskih praznika, mnoge stvari koje su bile 90% gotove nisu se nasle u igri. E sad se okupio tim ljudi koji te stvari hoce da zavrsi i da napravi jedan ogroman mod za kotor 2 gde ce biti, ako sam dobro shvatio, nove lokacija (hk factory, military base sublevel itd...), questovi, novi dijalozi, cut-scenes.

Vise informacija mozete naci na adresi http://www.team-gizka.org

Ghost
13.7.2006, 11:08
То би било одлично!
Стварно ми је било чудно да толико ствари у игри фали, мислим један огроман комад игре фали.

Grimm_SBL
13.7.2006, 11:48
То би било одлично!
Стварно ми је било чудно да толико ствари у игри фали, мислим један огроман комад игре фали.Da, ali i pored toga to je jedna od najboljijh igara koje sam ikad igrao, a igrao sam dosta njih... Steta sto ih je Lukas naterao da izbace igru pre nego sto su je zavrsili, da se samo malo strpio... eh... procitao sam negde da Bioware pravi K.O.T.O.R 3, sto je fubar... Bolje da su ostavili Obisidianu da je napravi, ali bez vremenskih ogranicenja... Mislim, Bioware je OK, ali Obisidianovci su majstori sto se tice price i prava je steta sto nece raditi na 3ci. Procitao sam da ce imati sistem borbe kao iz Jade (ali stvarno jade) Empire... Mislim da novi K.O.T.O.R nece biti ono sto se vecina nas nada...

Ghost
13.7.2006, 12:18
Игра је одлична али је убила фрагметнована прича која нешто "хоће" да ти "каже" али неможе.

Mario Pavićević
13.7.2006, 12:48
Da, ali i pored toga to je jedna od najboljijh igara koje sam ikad igrao, a igrao sam dosta njih... Steta sto ih je Lukas naterao da izbace igru pre nego sto su je zavrsili, da se samo malo strpio... eh... procitao sam negde da Bioware pravi K.O.T.O.R 3, sto je fubar... Bolje da su ostavili Obisidianu da je napravi, ali bez vremenskih ogranicenja... Mislim, Bioware je OK, ali Obisidianovci su majstori sto se tice price i prava je steta sto nece raditi na 3ci. Procitao sam da ce imati sistem borbe kao iz Jade (ali stvarno jade) Empire... Mislim da novi K.O.T.O.R nece biti ono sto se vecina nas nada...
Ako bude kao Jade Empire onda nista od dobrog igranja...Sta znam kvalitet Bioware-ovih igara je opao posle BG-2.

Sarmatian
13.7.2006, 15:35
Da, ali i pored toga to je jedna od najboljijh igara koje sam ikad igrao, a igrao sam dosta njih... Steta sto ih je Lukas naterao da izbace igru pre nego sto su je zavrsili, da se samo malo strpio... eh... procitao sam negde da Bioware pravi K.O.T.O.R 3, sto je fubar... Bolje da su ostavili Obisidianu da je napravi, ali bez vremenskih ogranicenja... Mislim, Bioware je OK, ali Obisidianovci su majstori sto se tice price i prava je steta sto nece raditi na 3ci. Procitao sam da ce imati sistem borbe kao iz Jade (ali stvarno jade) Empire... Mislim da novi K.O.T.O.R nece biti ono sto se vecina nas nada...

Pa ne bih se slozio sa tim. Obsidian je imao gotov engine, trebalo je samo da naprave novu pricu. Tacno je da je igra izbacena pre nego sto je bila zavrsena ali mi ne znamo sta se tu desilo. Mozda su iz obsidiana probili rokove. Ne znamo kakav je dogovor bio izmedju lucasarta i obsidiana. Sumnjam da im je lucasart rekao mozete da zavrsite igru kad god. A ako su probili rokove na koje su pristali onda je to njihova krivica a ne krivica lucasarta. Ali slazem se da je prica imala veci potencijal od prethodne, i bila bi bolja da su stigli da je zavrse. Ja licno vise volim takve price. Bioware pravi manje-vise klasicne good vs evil price. Ali videcemo sta ce biti sa ovim projektom. Za sada obecava...

I da, po poslednjim vestima, lucasarts pregovara sa obsidianom oko kotora 3. Napisao sam to u drugoj temi.

Grimm_SBL
13.7.2006, 17:08
Pa ne bih se slozio sa tim. Obsidian je imao gotov engine, trebalo je samo da naprave novu pricu. Tacno je da je igra izbacena pre nego sto je bila zavrsena ali mi ne znamo sta se tu desilo. Mozda su iz obsidiana probili rokove. Ne znamo kakav je dogovor bio izmedju lucasarta i obsidiana. Sumnjam da im je lucasart rekao mozete da zavrsite igru kad god. A ako su probili rokove na koje su pristali onda je to njihova krivica a ne krivica lucasarta. Ali slazem se da je prica imala veci potencijal od prethodne, i bila bi bolja da su stigli da je zavrse. Ja licno vise volim takve price. Bioware pravi manje-vise klasicne good vs evil price. Ali videcemo sta ce biti sa ovim projektom. Za sada obecava...

I da, po poslednjim vestima, lucasarts pregovara sa obsidianom oko kotora 3. Napisao sam to u drugoj temi. Da, ali nezaboravi da je vremenska razlika od K.O.T.O.R.A 1 do K.O.T.O.R.A 2 oko godinu dana, i to da su poceli da rade odmah po izlazku K.O.T.O.R.A 1, a trebalo je napisati pricu, animacije, nove lokacije, protivnike, kvestove, likove, pa to snimiti u studiju, pa beta testing.... Za tako kratko vreme Obisidian je uradio remek-delo, a sta bi tek uradili da su imali vise vremena?

Na BWom sajtu i na njihovom forumu sam citao dosta predloga o novom K.O.T.O.Ru, pa sam pomislio da ce oni izdavati, a i to pise i na dosta gaming sajtova... Ako bude Obisidian izdavao, onda netreba da se brinemo za aspekt price...

@Ghost: Pa u tome i jeste poenta :D

@Mario Pavicevic: Na to sam i mislio ;)

Sarmatian
13.7.2006, 17:36
Da, ali nezaboravi da je vremenska razlika od K.O.T.O.R.A 1 do K.O.T.O.R.A 2 oko godinu dana, i to da su poceli da rade odmah po izlazku K.O.T.O.R.A 1, a trebalo je napisati pricu, animacije, nove lokacije, protivnike, kvestove, likove, pa to snimiti u studiju, pa beta testing.... Za tako kratko vreme Obisidian je uradio remek-delo, a sta bi tek uradili da su imali vise vremena?

Na BWom sajtu i na njihovom forumu sam citao dosta predloge o novom K.O.T.O.Ru, pa sam pomislio da ce on izdavati, a i dosta gaming sajtova su to rekli... Ako bide Obisidian izdavao, onda netreba da se brinemo za aspekt price...

@Ghost: Pa u tome i jeste poenta :D

@Mario Pavicevic: Na to sam i mislio ;)

Ok, ja sam samo istakao da je njihova greska ako su probili rok na koji su pristali. Ako ih je Lucasarts pozurio da izbace igru pre dogovorenog roka, onda je lucasarts kriv.

Ne bih rekao da je kvalitet bioware-ovih igara opao posle bg2. Izbacili su kotor 1 i nwn koje su prilicno dobre igre. A i rade na Dragon Age-u, sto je jedan ogroman projekat koji tek treba da ocenimo...

P.S. A kako znas da ne treba da se brinemo za aspekt price ako je radi obsidian? Zar nije Kotor 2 njihova prva igra? Na osnovu jedne igre ne mozes bas oceniti kvalitet...

Ghost
13.7.2006, 17:49
Мислим да знам где је онај HK-50 Droid Factory, знате оно место где нађете шатл на Тилосу (Czerka Military Compound), има једна врата која су закључана и немогу се откључати, а на мапи се види да негде воде.:a_whistli

Mario Pavićević
13.7.2006, 20:30
Sta znam meni je NWN dosta losiji u odnosu na oba BG-a i Planscape.Kotor 2 mi je bolji od keca mnogostruko.E sad dvojka je uradjena tako da moze da je igra ko stigne ali bukvalno jedan klinac koji je cetvrti razred iz komslikuka i nema pojma engleski ju je presao tako da ne znam sta reci kako covek da se oseca kad zna da mu ne treba ni gram mozga da predje igru:)

Defiant
13.7.2006, 22:45
Мислим да знам где је онај HK-50 Droid Factory, знате оно место где нађете шатл на Тилосу (Czerka Military Compound), има једна врата која су закључана и немогу се откључати, а на мапи се види да негде воде.:a_whistli

Droid Factory je trebao biti na nekoj droid planeti koja je cela izbacena.

P.S. A kako znas da ne treba da se brinemo za aspekt price ako je radi obsidian? Zar nije KotOR 2 njihova prva igra? Na osnovu jedne igre ne mozes bas oceniti kvalitet...

Obsidian cini vecina ljudi koji su radili u Black Isle-u, na igrama: Planescape: Torment, i Icewind Dale 1,2.
Pisac i lead designer za Torment i KotOR2 je bio Chris Avellone, najveca faca u Obsidianu, i zahvaljujuci njemu dobili smo verovatno 2 najbolje price u igrama. ID 1,2 nisam igrao, ali sam cuo da im prica nije nista posebno: to je zato sto ih je smisljao neko drugi.
Tako da kada bi Obsidian radio na KotOR-u 3 mnogo bi zavisilo od toga da li bi on radio na prici, i da li bi imao potpuno odresene ruke.

Grimm_SBL
13.7.2006, 23:02
Мислим да знам где је онај HK-50 Droid Factory, знате оно место где нађете шатл на Тилосу (Czerka Military Compound), има једна врата која су закључана и немогу се откључати, а на мапи се види да негде воде.:a_whistli http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars:_Knights_of_the_Old_Republic_II:_The_Sit h_Lords

Pri kraju u modding sekciji ima zanimljivih stvari... npr, to nije trebalo da bude nova planeta, vec GO-TOva fabrika robota... a koliko puta sam pokusao da udjem unutra, cak sam i trazio sifre koje bi mi pomogle da prodjem kroz ona vrata... Nisam uspeo nikad...

Sarmatian
14.7.2006, 1:50
Sta znam meni je NWN dosta losiji u odnosu na oba BG-a i Planscape.Kotor 2 mi je bolji od keca mnogostruko.E sad dvojka je uradjena tako da moze da je igra ko stigne ali bukvalno jedan klinac koji je cetvrti razred iz komslikuka i nema pojma engleski ju je presao tako da ne znam sta reci kako covek da se oseca kad zna da mu ne treba ni gram mozga da predje igru:)

Pa nwn nije ni predvidjen da bude na nivou bg-a i planescape. Predvidjen je da bude igra koja ce se igrati u multiplayeru i koja ce se lako modovati. Probao sam da igram bg2 i nwn u mrezi, i nwn je bio daleko bolji. Ima stvarno poseban smek kada se igra u mrezi.

Sto se tice kotora keca i dvojke, tu sam vec izrazio svoje misljenje. Kotor 1 mi je bolji s tim da je dvojka imala veci potencijal... Bila bi mnogo bolja od keca da je zavrsena. Ovako sam se nekako osetio prevarenim kada sam je zavrsio. Bila je varijanta: "Sta, to je to??? Kraj igre?" Taman kad cela ona prica treba da dobije smisao, da se zavrse price raznih likova, nista se ne desi... Zasto je kreia dovela Hanharra da ubije miru? Ako se tako potrudila da organizuje to, zasto su onda svi drugi likovi postedjeni? Ceo zavrsni deo igre (malachor v) je odradjen za plakanje. Tek posle igranja nekoliko puta i pregledanja par foruma, uspeo sam da skontam da je i nihilus bio ucenik kreie, da je exile aktivirao mass shadow generators, da mu je bao-dur pomogao u tome, sta je kreia htela da izvede i milion drugih bitnih delova prica.

Sarmatian
14.7.2006, 2:02
Obsidian cini vecina ljudi koji su radili u Black Isle-u, na igrama: Planescape: Torment, i Icewind Dale 1,2.
Pisac i lead designer za Torment i KotOR2 je bio Chris Avellone, najveca faca u Obsidianu, i zahvaljujuci njemu dobili smo verovatno 2 najbolje price u igrama. ID 1,2 nisam igrao, ali sam cuo da im prica nije nista posebno: to je zato sto ih je smisljao neko drugi.
Tako da kada bi Obsidian radio na KotOR-u 3 mnogo bi zavisilo od toga da li bi on radio na prici, i da li bi imao potpuno odresene ruke.

Sto jes', jes'. Ali igra zavisi od mnogo ljudi, tako da samo njegovo prisustvo nije dovoljno. Moze vojvodina da dovede ronaldinja, pa nece igrati kao barsa.
Kotor 3, ukoliko bi ga oni pravili, bi bio dobra provera njihovih sposobnosti. Morali bi da prave novi engine, sto je verovatno najteze i oduzima najvise vremena.

Ghost
14.7.2006, 11:03
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars:_Knights_of_the_Old_Republic_II:_The_Sit h_Lords

Pri kraju u modding sekciji ima zanimljivih stvari... npr, to nije trebalo da bude nova planeta, vec GO-TOva fabrika robota... a koliko puta sam pokusao da udjem unutra, cak sam i trazio sifre koje bi mi pomogle da prodjem kroz ona vrata... Nisam uspeo nikad...

Koliko sam razumeo po Wiki, igra je nedovrsena zato sto je lucas hteo da izda igru za vreme praznika.

LucasArts pressured developer Obsidian to finish the game for a 2004 holiday release, leading many to speculate that the development had been rushed.

goldmmund
4.8.2006, 1:33
Sto se tice kotora keca i dvojke, tu sam vec izrazio svoje misljenje. Kotor 1 mi je bolji s tim da je dvojka imala veci potencijal... Bila bi mnogo bolja od keca da je zavrsena. Ovako sam se nekako osetio prevarenim kada sam je zavrsio. Bila je varijanta: "Sta, to je to??? Kraj igre?" Taman kad cela ona prica treba da dobije smisao, da se zavrse price raznih likova, nista se ne desi... Zasto je kreia dovela Hanharra da ubije miru? Ako se tako potrudila da organizuje to, zasto su onda svi drugi likovi postedjeni? Ceo zavrsni deo igre (malachor v) je odradjen za plakanje. Tek posle igranja nekoliko puta i pregledanja par foruma, uspeo sam da skontam da je i nihilus bio ucenik kreie, da je exile aktivirao mass shadow generators, da mu je bao-dur pomogao u tome, sta je kreia htela da izvede i milion drugih bitnih delova prica.

Poz! Na mozes li da izbacis neki od tih linkova za KOTOR 2 forume na kojima si to procitao - bas me zagolicalo da procitam, a mozda i da opet predjem igru, bez obzira sto je "nedovrsena simfonija" (price s tih foruma i moja masta ce je dopuniti :)). Hvala!

Sarmatian
15.7.2007, 19:03
Evo da malo vadimo teme iz naftalina :D!!!

Na sajtu tima TSLRP ima mnogo novih sadrzaja, oko 5 minuta novih snimaka iz game engine koji su, moram reci, odlicni! Zaista odlicni! Pozivam sve koji vole KOTOR 2 da odu da pogledaju. Za sve zainteresovane link postoji na prvom postu u ovoj temi.

Inace tip koji je sef projekta je pre godinu dana rekao da su otprilike 80% gotovi, sto znaci da verovatno necemo jos dugo morati da cekamo. I dalje zadrzavaju krilaticu "it will be done when it's done" (koja je vec postala zastitni znak ozbiljnih modova) ali sada vec postoji gomila potpuno gotovog sadrzaja.

Svaka cast ekipi na ozbiljnosti. Rade vec vise od dve godine na modu i ne posustaju.

Nagledao sam se dosta modova za dosta igara, ali ovaj me je zaista odusevio...

Belfegor
16.7.2007, 0:05
u bas si me obradovao, ova stvar stvarno obecava i kako bi belo lepo da uskoro izadje!

Mario Pavićević
16.7.2007, 8:35
"it will be done when it's done"
Samo da ne bude kao za mod za Morrowind,Tamriel Rebuilt,koji se radi vec godinama i nikako da bude zavrsen:(

Sarmatian
16.7.2007, 15:33
Ovo ocekujem da bude gotovo za nekih 6 meseci...

Naravno to je samo moje slobodna procena, ne mora ni izbliza da bude tako...
Ali vise volim i da sacekam dve godine nego da posle 6 meseci igram neku glupost...

Guardian
16.7.2007, 18:14
Nebih da širim pesimizam, :D ali pre 6 meseci su bili u fazi 7b a sad su tek na 8b, tako da čisto sumljam da će uspeti za šest meseci, ali se ipak nadam :aplauz:

:ciao:

Sarmatian
16.7.2007, 21:46
Nebih da širim pesimizam, :D ali pre 6 meseci su bili u fazi 7b a sad su tek na 8b, tako da čisto sumljam da će uspeti za šest meseci, ali se ipak nadam :aplauz:

:ciao:

Istina, ali sledeca verzija je beta, a ona tamo bi trebala da bude public release. U stvari sledeca verzija treba da bude gde rade prevode za ostale jezike ali na forumu su rekli da su nasli sve prevodioce i da to nece biti veliki problem. Neka bude i za godinu dana, jer sudeci po onom sto su do sada uradili, ovo ce biti prilika da konacno odigramo KOTOR 2 onako kako je bilo prvobitno zamisljeno...

Inace, koga zanima evo link ka intervjuu koji je dao vodja projekta pre nekog vremena: http://pcgames.gwn.com/articles/article.php/id/739/p/2/title/The_Mod_Revolution.html

Red Dragon
17.7.2007, 11:59
Neko je spomenuo da ce borba biti u stilu Jade Empire, sto ne mora da znaci da je lose, jer ce igraci imati vise kontrole nad borbom(u fazonu kako je Jedi Academy sreo Kotor).

Sto mrzim sto prave najnoviji SW samo za konzole.:mad: