PDA

Prikaži potpunu verziju : Otključavanje skrivenih funkcija (LG) televizora


pharaon.92.bc
19.11.2010, 2:07
Naime procitao sam vas tekst u rubrici "servis" i imam 32LH3000 LG televizor i zelim da mu otkljucam USB port.Takodje posedujem 3.15 verziju firmver-a ali kada drzim OK taster na daljinskom upravljacu 5 sekundi TV mi "ne izbacuje" prozor u koji treba da unesem 0000. :/
Da li mi neko moze pomoci u resavanj uovog problema?:o
I da li je neko uopste uspeo da otkljuca ove "skrivene" opcije?

pharaon.92.bc
19.11.2010, 2:38
Uspeo sam.:alealeee:
Trebalo je drzati OK taster na daljincu istovremeno sa OK tasterom na TV-u.To vec niste napisali u tekstu.:D

I da,TV je po deafult-u imao 3.4 firmware ali sam ga lako downgrade-ovao na 3.15 verziju.Vrlo je jednostavno to uraditi tako da je bilo bolje da ste taj postupak objasnili umesto komplikovanog postupka sa IC portom na mobilnom.:/
Mada sam sve ovo nasao na sajtu lgusb.wikispaces.com (http://lgusb.wikispaces.com/) koji ste izmedju ostalog vi dali kao korisan link.:)

(http://lgusb.wikispaces.com/#down)

starx
19.11.2010, 8:51
ima ovde tv mehanicari caskaju sve u svemu ima tv-a kome se razlikuje service mod, samo paziter nedirajte tu nesto ako neznate moze vas zadesiti isto sto i sa flesovanjem biosa, dakle sledilo bi mu ponovno programiranje eeproma za tv je to od 500din - &din zavisi od servisa ...........

http://www.elitesecurity.org/t394409-LCD-LG-otkljucavanje-USB-uputstvo

Chivan
19.11.2010, 12:35
I da,TV je po deafult-u imao 3.4 firmware ali sam ga lako downgrade-ovao na 3.15 verziju.Vrlo je jednostavno to uraditi tako da je bilo bolje da ste taj postupak objasnili umesto komplikovanog postupka sa IC portom na mobilnom.:/
Po meni je prostiji postupak sa mobilnim (ako imaš mobilni sa Symbian OS-om). :) Drugo, downgradeovanjem firmvera rizikuješ da tu nešto ne prođe kako treba i da onesposobiš firmver. A naročito što tu operaciju radiš dva puta - jednom da bi se vratio na 3.15 i otključao TV, i drugi put da bi TV vratio nazad na 3.4 (to si uradio, zar ne? :) ).

pharaon.92.bc
20.11.2010, 3:40
Po meni je prostiji postupak sa mobilnim (ako imaš mobilni sa Symbian OS-om). :) Drugo, downgradeovanjem firmvera rizikuješ da tu nešto ne prođe kako treba i da onesposobiš firmver. A naročito što tu operaciju radiš dva puta - jednom da bi se vratio na 3.15 i otključao TV, i drugi put da bi TV vratio nazad na 3.4 (to si uradio, zar ne? :) ).
Imam fon sa Android OS ali nemam IC na tattoo-u. :/ Keva ima Nokiu sa Symbian OS i ima IC port ali ima problema oko povezivanja na net pa nisam zeleo da se petljam sa tim.:)Posto ste rekli da je potrebno da telefon ima pristup internetu.
A trenutno sam na 3.15 verziji.Prebacio sam par 1080p video klipova na flesku,prikljucio je i samo mogu reci da odlicno izgledaju.Kvalitet slike je fenomenalan.:tapsh:
I sada ne mora da mi radi komp (koji je preko HDMI-a povezan sa TV-om) ako zelim da gledam neki (HD,Full HD)film.:)
Sutra cu izvrsiti update na najnoviji firmver.Mislim da je 3.67 u pitanju.:)

P.S. Prebacivanje sa "jednog na drugi firmver" sam uradio vise od 4 puta jer sam mislio da je u njemu problem (kada nisam mogao dobiti prozor za unos koda) pa sam isprobao bukvalno sve verzije.xD TV-u nista nije bilo.:)