PDA

Prikaži potpunu verziju : Vaši programi?


Delete
15.11.2010, 16:33
Dobar dan dobri ljudi!Zanimaju me vasi programcici koje ste pravili u Visual Basicu 2008 e sad...Samo mi kazite i kako ste ga uradili ako vam nije tesko znaci.Slika vaseg programa/Cemu sluzi/I nacin na koji ste ga napravili.
P.S. Zamolio bih sve ucenike da ne smaraju jer ne citaju pravilnik (mozda nisam dovoljno veliki cin da ovako govorim,ali sam svakako procitao pravilnik i mnogo tema).Zakljucio sam da nije dozvoljeno da vam se rade programi koji vam trebaju za kontrolni!Ili nesto slicno!Ako imate neki konkretan problem javite i ljudi ce vam pomoci...A ne "Vozdra.Dosao sma na forum da bih zamolio nekoga od clanova da mi urade ovaj program" itd a kao naslov teme "PROBLEM U C# ILI C++ ILI C HITNOOOOOOOOOOOOOOO!".kakav spam,a? :D No,zanimaju me samo vasi programi kojima se vi ponosite...

doctor
15.11.2010, 19:43
Wow i'm impressed...:cool:

Tema nešto i nema smisla pravo da ti kažem...

water wizard
15.11.2010, 19:49
ja sam pravio progrma hello world, jedan prozor, jedno dugme, onclick msgbox "Hello WOrld!!!" :D

miša topola
15.11.2010, 20:26
Daj link za download :D

Delete
15.11.2010, 20:32
AHahahhahahahahahaha,joj pokidah se sa ovim hahhahahahahahahahaahahahahahahhahahahahahahahaha. ..Izvinite ja cu da padnem sa stolice koliko se smejem ahahaha pazi post :Daj link za donwload" hahahahahah xD koji carevi hahahahahahahahahaha program..Hello World...Hhhahhahahahahahaa xD
E moram da ti ispricam:
Smara mene neki lik na fb da ga naucim preko Team Vjuvera Visual Basic,i pade mi na pamet MsgBox,i eto ja uzo da mu ojsanjavam ako mi nije otislo 20 minuta dok je nasao () i ""....I tako zavrsimo mi,i on kaze "Pa kakvo je ovo *****e??" (Izivinite na izrazu citiram.I ja mu kazem a ti bi odma da pravi O.s.?
On kaze daj mi sve tvoje porejkte da vidim upladoujem ja to na rapid,i cekamo 15 minuta da skine,kad da skine pojavi mu se survey za lagoin ja kazem stisni to malo crno X on stisne X iz google chroma O.o..Second time,o5 isto opet isti survey i on klikne login...I tako s***e mojih 2 sata zivota.A poenta je da tako mali MsgBox moze da ti skine 2 sata zivota :D

Delete
15.11.2010, 20:34
Wow i'm impressed...:cool:

Tema nešto i nema smisla pravo da ti kažem...

Smisao teme je da vidim sta ostali rade i da saznam kako oni to rade da bih i ja uradio to sto oni rade.Bolj ovako nego da otvorim temu "Potrebna inspiracija za program u VB jer mi je jako dosadno" Ajde oceni sta je bolje?

doctor
15.11.2010, 20:44
Ummm... Google?

Mislim, evo, na primer, idi pravi elektronski dnevnik (baze podataka) ili neki "Organizer" ili file manager... Image editor možda, ili pak program tipa Notepad/WordPad? Ili pogledaj kakve sve programe imaš na kompu, i onda napravi kopiju nekog kad ti je već do toga.

irreal
15.11.2010, 21:02
Smisao teme je da vidim sta ostali rade i da saznam kako oni to rade da bih i ja uradio to sto oni rade.Bolj ovako nego da otvorim temu "Potrebna inspiracija za program u VB jer mi je jako dosadno" Ajde oceni sta je bolje?

Ja ocenjujem da je bolje da produbiš sopstveno znanje.

Odaješ jak, jak utisak da si u stadijumu "Mislim da znam sve, samo mi fali inspiracija sta sada da pravim" a u stvari si tek na početku tvog putovanja.

Veruj mi na reč, ne želim ti ništa loše već samo da ti pomognem, što pre shvatiš da ne znaš, pre ćeš napredovati džinovskim koracima.

Sada kada imaš neko osnovno znanje na koje možeš da gradiš, sad navali na posao.

Istražuj sve oblasti koje te zanimaju, čitaj tekstove o njima i kako se povezuju sa VB-om koji trenutno koristiš.

Baze podataka, algoritmi pretrage i sortiranja, internet komunikacije, interakcija sa uređajima, igre i 3d grafika, obrade grafike, obrade teksta, kriptovanje, zaštite.

imaš bezbroj tema, biraj šta ti je najzanimljivije i traži tekstove i diskusije na tu temu.

LoneWolf
15.11.2010, 22:00
Ja sam pravio program Hello world na kom je TREBALO da piše u odvojenom prozoru Hello World ali je Windows na kom sam radio bio zabagovan, kompjuter se zadimio, crklo sve živo pa je pisalo nešto I/0 error i zbog toga sam odustao od programiranja :rofl:

Šalu na stranu, radio sam kalendare, audio playere koristeći windows media player dll-ove i još par sitnijih programčića koje nije koristio niko sem mene, imali su čak i skinove, znate onu foru sa svijetlo-roze bojom koja daje transparenciju itd. - e to sam koristio pa se malo zezao :D

Delete
16.11.2010, 15:33
Ja ocenjujem da je bolje da produbiš sopstveno znanje.

Odaješ jak, jak utisak da si u stadijumu "Mislim da znam sve, samo mi fali inspiracija sta sada da pravim" a u stvari si tek na početku tvog putovanja.

Veruj mi na reč, ne želim ti ništa loše već samo da ti pomognem, što pre shvatiš da ne znaš, pre ćeš napredovati džinovskim koracima.

Sada kada imaš neko osnovno znanje na koje možeš da gradiš, sad navali na posao.

Istražuj sve oblasti koje te zanimaju, čitaj tekstove o njima i kako se povezuju sa VB-om koji trenutno koristiš.

Baze podataka, algoritmi pretrage i sortiranja, internet komunikacije, interakcija sa uređajima, igre i 3d grafika, obrade grafike, obrade teksta, kriptovanje, zaštite.

imaš bezbroj tema, biraj šta ti je najzanimljivije i traži tekstove i diskusije na tu temu.

Hvala na savetima i svemu tome,ja nisam rekao da znam sve ali postoje tutorijali :D jeli tesko da odem na youtube (http://www.youtube.com) i kucam recimo "How to make browser in Visual Basic 2008" i pritisnem taster enter.

Zeleo bih da naucim sto vise stvari u njemu,i zeleo bih da postanem programer.Pocinjem sa VB-om a kasnije cu preci na C,C++,C# i tako dalje.

doctor
16.11.2010, 16:00
Onda bolje odmah pređi na C#.

Ivan-94
16.11.2010, 16:16
Onda bolje odmah pređi na C#.

Slazem se.

irreal
16.11.2010, 17:21
jeli tesko da odem na youtube (http://www.youtube.com) i kucam recimo "How to make browser in Visual Basic 2008" i pritisnem taster enter.

nije tesko ali je pogresno.

da programiranje moze da se nauci uz nekoliko youtube klipova svi bi bili programeri.

nije isto dal ces da vidis nekoga ko ti pokaze 3-4 gotove kontrole i 10-ak linija koda koje kopiras i bacis u svoj program ili da naucis i razumes makar delic te materije.

recimo, glavu dajem da ni za mesec dana svakodnevnog rada i sve tutoriale ovoga sveta ne mozes da uradis svoju punu implementaciju web browsera.

al da hostujes internet explorer unutar svoje vb aplikacije i povezes sa par svojih dugmica svakako mozes, i to za 10 minuta, al ti nisi napravio svoj browser, ni izbliza.

o tome ti pricam, dzabe ti tutoriali za konkretne programe kad ne poznajes osnovnije stvari.

cim je tvoja ideja ucenja programiranja tutoriali na youtube-u, sve je jasno.

Todors
16.11.2010, 17:48
Možeš da napraviš web browser za 10 minuta, ali da shvatiš kako sve to funkcioniše do detalja, će ti ipak trebati mnogo više vremena i truda. To ti je isto kao da si počeo da učiš engleski i da si samo naučio samo jednu prostu rečenicu "My name is *". I sad kao znaš engleski.

Delete
16.11.2010, 17:54
Nisam ni rekao da hocu da pravim Web Browser...Samo sam dao primer.Ali evo moze li mi neko objasniti da li ne moguce da se uradi nesto ovako:
Da kada neko klikne na sliku iskoci msgbox ili neka komanda.Da promenim izgled i oblik buttona i da mi ide pesmica neka kada ukljucim program.Hvala unapred,ne sumnjam da bi Doctor znao da mi objasni.P.S. mlad sam i imam dosta vremena da bih naucio!

pedjastudio84
16.11.2010, 17:58
Moguce je.

doctor
16.11.2010, 18:08
Hvala unapred,ne sumnjam da bi Doctor znao da mi objasni.P.S. mlad sam i imam dosta vremena da bih naucio!

Nije u pitanju to da li umem da ti objasnim već da pristupiš celom problemu na pravi način, kao što ti je irreal rekao.

Delete
16.11.2010, 18:42
Pa dobro,moram nekako da naucim a ako bi mi neko sada objasnio kako da uradim ovih par koraka bio bih vam veoma zahvalan.! <3

miša topola
16.11.2010, 18:52
Koji jezik? Da li znaš osnove tog jezika u kojem želiš da napraviš program? Lako je da ti neko objasni korak po korak kako da napraviš neki program, ali pitanje je da li ćeš to razumeti ako nisi naučio osnove jezika. Evo ja sam stigao do treće lekcije u C# (nisam nešto ni učio poslednjih nedelju dana) i znam 101% gradiva koje se nalazi u knjizi.

Bez tog smajlija u narednim postovima.

Todors
16.11.2010, 19:00
Koji jezik? Da li znaš osnove tog jezika u kojem želiš da napraviš program? Lako je da ti neko objasni korak po korak kako da napraviš neki program, ali pitanje je da li ćeš to razumeti ako nisi naučio osnove jezika. Evo ja sam stigao do treće lekcije u C# (nisam nešto ni učio poslednjih nedelju dana) i znam 101% gradiva koje se nalazi u knjizi.

Bez tog smajlija u narednim postovima.

Pa nisu svi tako pametni kao ti :opanachke :D :qliranje::icon_stud:rolleyes::cool::nov_guita:nov _explo:nov_mad2::a_whistli:n-cc2:

Ne znam na koji si smajli mislio :p

miša topola
16.11.2010, 19:06
<3
This :dedica:

Pa šta ćeš, ne može svako kao ja ;)

Kažem: Ako već hoće da pravi neki program uz pomoć nekog prijatelja ili nekog tutorijala, moram barem da nauči neke osnove, šta bi mu značilo da mu neko uradi program, a da ne zna šta znači bilo koja naredba u njemu? :)

Fantastic
16.11.2010, 21:03
Nisam ni rekao da hocu da pravim Web Browser...Samo sam dao primer.Ali evo moze li mi neko objasniti da li ne moguce da se uradi nesto ovako:
Da kada neko klikne na sliku iskoci msgbox ili neka komanda.Da promenim izgled i oblik buttona i da mi ide pesmica neka kada ukljucim program.Hvala unapred,ne sumnjam da bi Doctor znao da mi objasni.P.S. mlad sam i imam dosta vremena da bih naucio!

evo ja cu ti objasniti

napravi proceduru koja ce se izvrsiti kada se odvije zeljeni signal
ta procedura mora zadrzati procedure zas promenu slike itd
ako je slika iz fajla putanju fajla stavi u promenljivu tipa string i onda pozivaj proceduru za prikaz slike gde ce putanja fajla biti taj string

Delete
17.11.2010, 0:27
Auuuuu.Izvini,ja stvarno nisam strucknjak,rekao sam da nisam rekao da sam perfekt u V ali mozes li malo da mi pojasnis,ako nije problem.Naravno.

doctor
17.11.2010, 0:39
Daaaj čoveče nisi ga razumeo neke najosnovnije stvari, pokušao je da kaže da nekim eventom (događajem) izazoveš promenu slike u ImageBox-u, ali tako što ćeš prethodno putanju da staviš u string (prosto k'o pasulj ako si naučio barem osnove).

Čini mi se da ti još mnooogo imaš da učiš pre nego što zatražiš ideju da praviš nešto :)

Markonije
17.11.2010, 4:53
Uuuu cupavo je da ti neko postavi svoj program,ja prvi ne bi iz razloga - nista ne dobijam od toga - kraj navoda razloga + mozes da me pokrades.Inace su programeri sujetni tako da kazem,sto se tice te stavke.

Uostalom probaj da izguglas neki domaci program koji mozes da skines,isto cupavo poprilicno.

Kad budem imao vise upotrebljivih programa,'otvoricu' svoj sajt i nuditi free download,reklama plus poseta.

Lati se knjige i ne prepucavaj se po forumima,nema tu vajde.

Fantastic
17.11.2010, 16:02
Auuuuu.Izvini,ja stvarno nisam strucknjak,rekao sam da nisam rekao da sam perfekt u V ali mozes li malo da mi pojasnis,ako nije problem.Naravno.

:facepalm Kakve ima veze sto si V razred
bolje ti nauci da programiras u 11g nego u 50 :D zar ne
po ovome sticem utisak da ne znas osnove sto sam i ocekivao
nadji knjigu i uci
tako je najbolje
neku od 1000 strana
i to jos na englesko da malo i engleski naucis
i to da kroz celu knjigu ucis samo konzolne applikacije
kada konzolu naucis do srzi onda je lako praviti graficke profesionalne programe
znaci prvo godinu dana samo knjiga
i jos nesto
mani se ti foruma i youtube-a dok ne naucis osnovu

Delete
17.11.2010, 18:45
Nisam rekao da sam V razred nego sam hteo da napisem VB ispravicu.

Markonije
18.11.2010, 7:04
Delete - ne trosi energiju na ovo i drugo cini mi se da ti nisi za programiranje,jer nemas crte karaktera za to koliko ja mogu da primetim.
Tezak je to lebac,budi novinar ili politicar.

Otkud sve to,pa jednostavno tvoje ime na forumu je prevedeno na srpski,obrisi.

I sve se moze nauciti preko prepiski ali samo programiranje ne moze.TACKA

Peki_92
29.11.2010, 22:36
jel ce neko okaciti nesto??? :)

pedjastudio84
30.11.2010, 22:17
Ti se to zezaš?:D

Peki_92
2.12.2010, 19:24
pa samo se raspravljate.. jel neko nesto radi osim helo world-a i sta ima veze ako je neko V razred osnovne. ja sam poceo kada sam bio VII... polako, naucice.

Delete
10.12.2010, 3:19
**** se!

Fantastic
10.12.2010, 15:18
**** se!

ti bas zelis da dobijes ban :facepalm

Geomaster
10.12.2010, 20:13
Pa vi stvarno nemate šta da radite, nego se prepucavate po forumima. Ova tema se zove 'Vaši programi', a ne 'Vaši kompleksi'...

Peki_92
13.12.2010, 19:44
au brate..... ti to meni... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Peki_92
13.12.2010, 19:46
evo jedan moj programcic.... :)

Ovaj mali program koji stize u instalacionom paketu malo vise od 800kB, ima zadatak da Vasu desktop pozadinu zameni slikom iz liste slika koju ste prethodno kreirali. Smena slika se vrsi po pravilu zadatog vremenskog intervala koji korisnik sam odredjuje. Kada startujete aplikaciju pojavice se pocetni prozor i smestice se u system tray. Pristup svim opcijama dobijate desnim klikom na ikonicu u system tray-u. Mozete pokrenuti ili zaustaviti slide show, preskociti jednu sliku, pronaci sliku i postaviti je na desktop kao i njeno kopiranje na drugu adresu, itd... Glavni prozor je prozor podesavanja. Tu se sve odvija. Mozete menjati vremenski interval promene slike, poziciju desktop slike, boju praznog ekrana, importovati ili otvarati .txt fajlove sa adresama slika(Ova opcija je prvenstveno tu zbog otvaranja history sadrzaja koji ste sacuvali), menjati redosled slika u listi... Da ne zaboravim da postoji jos prozora. Prozor “History” koji ce vam prikazati koje je slike ovaj program predhodno postavio na desktop pozadinu i mali prozor koji ima mogucnost prikazivanja slike koja ce se sledeca postaviti na desktop pozadinu. On moze biti prikazan u gornjem levom uglu Vaseg ekrana ili, ako Vi to zelite, biti zatvoren. Njemu mozete podesavati prozirnost prozora i da li da bude uvek na vrhu ili ne.
Da skratim. Tu je help koji je malje-vise detanjno napisan za svaku opciju...
I ako sam ja licno autor ovog programa, njegovo testiranje i dorada je uspesno zavrsena zahvaljujuci saradnji sa clanovima Mycity.rs foruma. Pomoc u vidu saveta i testiranja pruzili su mi nekolicina iskusnih programera sa tog foruma kao i nekolicina "obicnih" clanova koji su takodje ucestvovali u njegovom testiranju. Vecina njih je zadovoljna sa programom, njegovom funkcionalnoscu i izgledom, medjutim deo njih izdvaja dva nedostatka i to:
-manjak jezicke podrske za nas jezik
-nemogucnost pretrazivanja internet stranica sa slikama

S'obzirom da je program jos u razvoju dodatnih opcija ce jos biti u narednim verzijama, ukljucujuci i prethodno dve navedene.

link za download programa je uplodovan na spedyshare.com starnicu:
http://www.speedyshare.com/files/25688830/Change_backgroundsetup.exe

S postovanjem
Petar Jovanovic, autor programa.

Pozdrav i hvala.

Fantastic
13.12.2010, 20:28
odlicno ali bi bilo jos bolje da taj program uradis i za linux
ako zelis mozes mi poslati izvorni pa da ga portujem
jedino neki uslovi moraju biti ispunjeni
a to su

1 Da bude pisan u C/C++ , Java , Python
2 Da koristi biblioteke koje imaju linux podrsku

Peki_92
13.12.2010, 20:40
ja sam ga u julu radio.... :) i lud sam da ga ponovo startujem a i radim u VB.... :) inace hvala... mozda bude i v. 2.0 samo ne znam jos se dvoumim ako program ima smisla inace. :D

ivanstar
14.12.2010, 17:01
Можда питање није за ово место, али стварно не знам где бих га поставио :(. Елем, нисам направио програм, али преведох један и сад ми је проблем како убацити превод у исти :confused:. Зато ме интересује да ли може неки искусан члан да проба то да уради. Програм је иначе бесплатан и отвореног кода и ради на свим платформама, али ни ја ни моји пријатељи нисмо успели то да урадимо. Зато сваки предлог би био од користи. Унапред хвала.

Fantastic
14.12.2010, 17:20
a koji je to program????

ivanstar
14.12.2010, 19:38
Програм се зове iTALC и ако желиш могу ти послати језичку датотеку да пробаш. Без обзира што на матичној страници творац пише о томе како се то ради - нисмо успели.:confused:

VojaM
14.12.2010, 23:01
Da se sad ne upetljavam u problematiku, ali pošto sam se bavio sličnim stvarima, mogu ti reći šta možeš da probaš.

Dakle, očigledno je da je program razvijan za Linux. Linux i ostali Unixoliki sistemi koriste za tekstualne fajlove drugačiji format nego što je to na Windowsu. Windows i dalje koristi format nasleđen od DOS-a kod koga se na kraju svake linije nalaze znaci CR (Carriage Return, decimalni kod 13) i LF (Line Feed, decimalni kod 10). Međutim, kod Linuxa se ne stavlja kod CR već samo kod LF.

U tome može biti problem kod tvog fajla sa prevedenim tekstom. Editori na Windowsu često bez pitanja poubacuju CR u tekstualnim fajlovima pa to posle ne radi. S druge strane, Linux programi često i na Windowsu traže da format bude bez CR.

Eto toliko, probaj pa javi da li je uspelo. Ja sam na WIndowsu pravio tekstualne fajlove u Linux formatu iz UltraEdita, ne znam da li to može još neki editor i koji.

ivanstar
15.12.2010, 13:25
Да, он је пре свега направљен за Линукс, али ради одлично и на Вин О.С.
Без обзира што је програмер лепо објаснио поступак, мени никако то не успева. Ево овде :dedica: (http://italc.sourceforge.net/wiki/index.php?title=Creating_a_localization) он то објашњава али изгледа да нико из мог окружења то не капира. Преузео сам и програм Qt Linguist за који раније нисам знао ни да постоји, али ......:confused:. Зато ко год хоће да покуша могу му послати на п.п. језичку датотеку да проба. Ја код њега уопште не видим где су му језичке датотеке, а преведен је на десетак језика. По инсталирању истога он препознаје језичко окружење и инсталира се на жељеном језику, као Inkscape нпр. То је то.