PDA

Prikaži potpunu verziju : The Journey Down


dijego_
13.11.2010, 20:54
Nije kome je namenjeno vec kome je sudjeno. I eto tako, izmedju citave Gray Matter manije, pa zatim Still Life-a 2 koji krenuh da odigram kako bih platio danak u tablici jednom surovom feudalcu, nabasao sam na ovu malu avanturu i zavrsio je u jednom sedenju.

The Journey Down: Over the Edge je prva epizoda u planiranom serijalu od 4 dela besplatne avanture pravljene u AGS programu. Malo po malo pa dobijemo igru koja ne skriva inspiraciju u LucasArtsovima legendama pa je i tako ovde poprilican slucaj, ali je utisak da igra uspeva i da zraci nekom svojom originalnoscu.


Evo malo o prichi - Bwana i Kito su ortaci koji rade na svojoj pumpi na obali metropolisa u blagom sajberpankastom prizvuku. Dizajn likova automatski podseca na Grim Fandango svojom grotesknom pojavom, a ja sam prvih par minuta mislio da nose maske :D Tu je i film Noir i detektivski smek, posto vam dolazi "dama u opasnosti". Pre nego sto "krimosi" stignu treba da 'opravite avion koji je nekada sluzio kao charter.

U prvoj epizodi se prica vrti oko tumaranja Bwane po dokovima grada radi pronalaska potrebnih delova za avion kako bi krenuli u misiju sa klijentom. Igra ima i lep rege smek, preko izgleda i uzrecica Bwane do simpaticne muzike. Zagonetke su solidne i ovde igra dosta podseca na Full Throttle, iako je i prilicno kratka i obuhvata manji dijapazon lokacija. Tu su i neki sitniji propusti, poput izostanka brzog prelazenja na susednu lokaciju, kao i traljava i sporija animacija hodanja. Nema ni glasova, ali je konacni utisak da igra ima interesantan sharm, a autor je cak obecao visoku rezoluciju za sledecu epizodu. Download je 125MB:

http://www.skygoblin.com/

37310 37311