PDA

Prikaži potpunu verziju : MSI R5770 pdm 1g OC problem!!


maska
9.11.2010, 21:42
"Alat" kojim sam radio:
MSI afterburner (koji je prepoznao karticu kao HAWK 5770 :eek:)
MSI Kombustor (Direct3D 11)

Pri standardnom kloku 850/1200 temperatura se kretala od 53min do 86max
A pri max kloku 950/1350 temperatura se kretala od 56min do 93max

Oba testa sam pustio da se vrte nekih 20 min dok nije kuler dostigao max obrtaja i sve to na max opterecenju GPU-a.

MEDJUTIM, maximalna temperatura je i dalje rasla kada sam prekinuo test, ne toliko brzo kao u pocetku ali se nije zaustavljala uopste.
Imam utisak da sam ostavio 2 sata da bi se U OBA SLUCAJA kartica zapalila!!
Uz sve to jedna 8ica je okrenuta da duva u kuler kartice.

Da li postoji mogucnost da je kuler pomeren?
Da li noviji naslovi non-stop koriste 100% GPU-a? (u tom bi se slucaju kartica posle jedne noci stvarno zapalila!!!)
Promenio sam kucuste Casetak 1018 a2 koje je sa cak 4 osmice, koje rade i navodno je dobro provetreno a temperatura.....
Bilo kakav savet
HVala :paranoia:

Bifrost
9.11.2010, 21:58
Kolika je voltaza? To je puno da po defaultu ide preko 80ºC. Probaj da vratis sve na default ukljucujuci voltazu, stavi ono da on automatski vrati. Pa vidi koliko ide... I kad OC-ujes smanji malo voltazu, ja ne znam kako to ide ali valjda se treba nadje sto manja voltaza, a da da kartica ne baguje, to neko ko se razume u OC nek bolje objasni... Ne znam koliko se dobija sa OC uopste mislim da ti nije vredno cimati se sa tim...

maska
9.11.2010, 22:34
Voltaza nije dirana u oba slucaja!!!

Evo sad sam uradio 3dmark Vantage i nije prelazila 73c na OC podesavanjima...

I daje 1200 poena vise u odnosu na default!!

Johny Atos
12.11.2011, 14:23
Imam istu karticu i kod mene su temperature sa default clockovima (i default voltazom) takodje 50 (fan 47%) do max 88 (fan speed 60%, mnogo mi je bucno preko toga).

I da, novije igre uglavnom koriste 100% GPU. Ne usudjujem se da probam overclock. :/

edit: ups pa ova tema je stara godinu dana :D ucinilo mi se da je sveza :)