PDA

Prikaži potpunu verziju : Placanje preko interneta


Optique
10.7.2006, 22:43
Zanima me sledece:
1. Sta je potrebno za kupovinu/prodaju preko interneta
2. na koj nacin kupovina/prodaja preko interneta funkcionise? Kako se to radi?
3. Kolika je sansa biti prevaren i sta onda (prvo sta mi je palo na pamet je da platis, a da ti ne stigne, a druga npr. na sajtu pise 100 dolara, ti platis 100, ali ustvari ti skine 500-prevara tipa da pise jedno, radi drugo).Kako spreciti?

Optique
10.7.2006, 23:25
I konkretno sta me zanima.
Hteo bih da postavim reklame na sajt. Recimo dobio sam ponudu... Na koj nacin to funkcionise? Kako ce on to meni da plati?Gde je njemu garancija da cu ja da zakacim njegovu reklamu?A gde mu je garancija da necu da je skinem posle dva dana?Kako se ostvaruje to poverenje?
-Da li postoji neki program za te novcane transakcije?
-Sta je e-banking?
Hvala svima

Iris
11.7.2006, 0:35
Prijatelju, tebi ne treba pomoć na forumu već predavanje :opanachke

Predlažem ti da za sve ovo što pitaš posetiš sajt i blog Dragana Varagića, našeg poznavaoca Internet marketinga i e-biznisa i za početak pročitaš šta on o svemu tome kaže, pa se onda javi, si? :D

http://www.pretraga.co.yu/osnove/index.php
http://draganvaragic.com/weblog/

Optique
11.7.2006, 0:55
Hvala na linkovima, ali moracu nesto da kazem- znam ja da mi je potrebno predavanje, i da su potrebne knjige da se procitaju... Ali krenuo sam prvo od foruma- da mi neko to objasni od prilike i ukratko... znas ono da steknem neku pretstavu koliko toliko- pa onda da se bacim na nauku...
Dakle pitanja ostaju... Odgovori ne mora da budu naucni i filozofski, vec samo da steknem predstavu. Pozdrav

vladale
11.7.2006, 2:23
Hvala na linkovima, ali moracu nesto da kazem- znam ja da mi je potrebno predavanje, i da su potrebne knjige da se procitaju... Ali krenuo sam prvo od foruma- da mi neko to objasni od prilike i ukratko... znas ono da steknem neku pretstavu koliko toliko- pa onda da se bacim na nauku...
Dakle pitanja ostaju... Odgovori ne mora da budu naucni i filozofski, vec samo da steknem predstavu. Pozdrav

Šta konkretno želiš da postaviš na forumu? Reklamu na forumu? To je prilično lako, samo zavisi koju vrstu foruma koristiš.

Optique
11.7.2006, 3:28
Pa pazi, jos uvek ne znam, verovatno neki besplatan za pocetak (phpBB), ne znam na koji nacin ce taj neko meni da plati reklamu... (ne mislim sad da zgrcem milione i tako to, nekoliko jeftinih reklamica)

vladale
11.7.2006, 11:53
Pa pazi, jos uvek ne znam, verovatno neki besplatan za pocetak (phpBB), ne znam na koji nacin ce taj neko meni da plati reklamu... (ne mislim sad da zgrcem milione i tako to, nekoliko jeftinih reklamica)

Naravno da može. Na primer, reklamu možeš staviti u podnožju ili zaglavlju foruma, što je i najpraktičnije, a ukoliko hoćeš da stavljaš još reklama, možeš i da stavljaš unutar svake teme. Postoje specijalizovani modovi za takve stvari i to se vrlo lako može naći. Dovoljno je otići na zvaničan sajt vrste foruma i skinuti određeni "hack".

Djordje81
19.9.2006, 0:15
Koje kreditne karte su relevantne za kupovinu sofwera putem interneta, i kako do njih doći ?

Iris
19.9.2006, 1:11
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4238

Samo je trebalo potražiti na forumu "naručivanje preko Neta"... eeeeeeee :dedica:

Djordje81
19.9.2006, 1:23
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4238


Znači, relevantni su newegg, ZipZoomFly,MWave, MonarchComputer, a ne nprVisa . Da li je za kupovinu programa potrebno "skeniranje kartice" i slanje via e-mail ?

Garson
19.9.2006, 2:01
Znači, relevantni su newegg, ZipZoomFly,MWave, MonarchComputer, a ne nprVisa . Da li je za kupovinu programa potrebno "skeniranje kartice" i slanje via e-mail ?
Ne shalju u Srbiju.Ne primaju kartice iz banki van USA.

Djordje81
19.9.2006, 2:12
Ne shalju u Srbiju.Ne primaju kartice iz banki van USA.

Šta je validno za tu svrhu, ako oni nisu ?

Garson
19.9.2006, 2:31
Šta je validno za tu svrhu, ako oni nisu ?
Ne razumem na shta mislish.

Djordje81
19.9.2006, 2:41
Ne razumem na shta mislish.

Nisam mislio na kupovinu stvari, već isključivo programa.

Garson
19.9.2006, 2:48
Nisam mislio na kupovinu stvari, već isključivo programa.
Rekoh ti,newegg ne prima kartice vanamerickih banki, i ne shalju u Srbiju.

Djordje81
19.9.2006, 2:55
Rekoh ti,newegg ne prima kartice vanamerickih banki, i ne shalju u Srbiju.

Ako ne preko newegg, kako mogu da kupim program, kojom kreditnom kartom i kako se se to već ne zove?

Garson
19.9.2006, 3:06
Ako ne preko newegg, kako mogu da kupim program, kojom kreditnom kartom i kako se se to već ne zove?
Kreditna kartica je Visa Virtuon i moze se izvaditi u skoro svakoj banci (preporuka Rajfajzen).Besplatna je i moze je dobiti svako, znaci ne treba da budesh zaposlen .A programe potrazi u nekoj od evropskih drzava.

Djordje81
19.9.2006, 3:27
Mislio sam na kupovinu, na primer nekog ashampoo programa, internetom, ane odlazkom u neku zemlju. Dobro ako je Visa Virtuon, fala :)

sasha vukelic
19.9.2006, 3:32
Zanima me sledece:
1. Sta je potrebno za kupovinu/prodaju preko interneta
2. na koj nacin kupovina/prodaja preko interneta funkcionise? Kako se to radi?
3. Kolika je sansa biti prevaren i sta onda (prvo sta mi je palo na pamet je da platis, a da ti ne stigne, a druga npr. na sajtu pise 100 dolara, ti platis 100, ali ustvari ti skine 500-prevara tipa da pise jedno, radi drugo).Kako spreciti?

recu ti sta sam ja koristio:
1. visa i mastercard za kupovinu knjiga i cd-ova
2. na neteller-u imam racun i njihovu karticu cirrus/maestro electron sa koje mogu dizati pare sa atm automata. tako mi neko moze uplatiti tu, a ja istog trena podignuti cash.
3. sto se tice prevara, ne znam, cini mi se ako si iole oprezan da je tesko da ti se sta moze desiti. pogotovo ako su male pare u pitanju.

Garson
19.9.2006, 4:18
Mislio sam na kupovinu, na primer nekog ashampoo programa, internetom, ane odlazkom u neku zemlju. Dobro ako je Visa Virtuon, fala :)
Znam shta si mislio.
Nisam ni mislio da idesh u neku zemlju nego da pogledash u nekom on-line shopu (na internetu) ali u evropskoj zemlji a ne newegg ili sl.