PDA

Prikaži potpunu verziju : Drakensang: The River of Time


draske73
21.8.2009, 10:00
Drakensang: The River of Time

"Starting in Aventuria’s Middenrealm in the city of Ferdok, the story of the games takes players down the Great River to the city of Nadoret. Many mythical legends entwine around this river and will also flow into the main plot. The story will contain more twists than in Drakensang: With every place the player visits, his view on things will change. Depending on the choice of character and behavior new opportunities and series of quest will come up.
Living on a ship, players will experience a broad variety of RPG quests. There will be two new character archetypes to play, tons of new foes and monsters as well as equipment items."
citirano sa http://www.rpgwatch.com/

Official Site
http://www.am-fluss-der-zeit.de/index.php?lang=en

vidoje sa GamesCon-a:
http://www.gamestar.de/index.cfm?pid=1589&pk=12665

player1
21.8.2009, 13:25
Ovaj put, simultano ce izaci i nemacka i internacionalna (engleska) verzija.

Ketchua
21.8.2009, 15:16
The story will contain more twists than in Drakensang.

Obzirom da je originalni deo imao tvista ko inspektor Blaža, ovo me malo brine.:D Ali dokle glavni lik ne otkrije da je sam sebi majka, dobro je...:)

Eni
21.8.2009, 16:53
Ali dokle glavni lik ne otkrije da je sam sebi majka, dobro je...:)

Ili da mu je otac Schwarz Vejder :)

Ketchua
22.11.2009, 5:18
Dižemo temu iz mrtvijeh.:D

Elem, Draške je bio ljubazan i obavestio nas o radu na The River of Time, a sad ću ja da budem ljubazan i obavestim nas o radu na još jednoj igri baziranoj na TDE, koju ne pravi Radon, već neki drugi momci.

The Dark Eye: Demonicon (http://www.demonicon.de/EN/) je u izradi od avgusta ove godine, verovatno će sa tehničko-mehaničkog aspekta biti sličan (ako ne i isti) Drakensangu, ali ono što je važno je da autori tvrde da će "odluke uticati na svet". Što znači, nadamo se nelinearnom Drakenu.:D

draske73
5.12.2009, 14:19
System requirements for Drakensang: The River of Time

Minimale Systemanforderungen
Pentium® 4 2,8 GHz oder vergleichbare CPU
RAM: 1 GB für Windows® XP, 2 GB für Vista / Windows® 7
NVIDIA 6800GT mit 256 MB RAM oder vergleichbare Grafikkarte
Windows XP mit Service Pack 3, Vista oder Windows® 7
DVD-ROM Laufwerk
DirectX®9c kompatible Soundkarte
7 GB freier Festplattenspeicherplatz

Empfohlene Systemanforderungen
Intel® Core™ 2 Duo E6750 2,66 GHz oder vergleichbare CPU
RAM: 3 GB
NVIDIA 8800GT mit 512 MB RAM oder vergleichbare Grafikkarte
Windows XP mit Service Pack 3, Vista oder Windows® 7
DVD-ROM Laufwerk
DirectX®9c kompatible Soundkarte
7 GB freier Festplattenspeicherplatz

draske73
23.3.2010, 9:04
Drakensang: Phileasson’s Secret - Add On to The River of Time is set to continue The Dark Eye cult campaign (http://www.rpgwatch.com/#14645)

soulfly
3.9.2010, 14:48
sta se desava sa ovim nastavom "the river of time"
malo sam guglao al nista nemogu da nadjem

Ketchua
4.9.2010, 0:04
Ma pusti... Trebao bi da se pojavi sad, septembar-oktobar, na engleskom. Razvlače nešto, pitaj boga zašto.

White Ripper
5.9.2010, 13:23
Mora da je bug prve klase odlozio igru.;)

Eni
5.9.2010, 13:30
Igra nije odložena, Nemci je igraju ravno godinu dana. Štaviše, uskoro će igrati i nastavak, ako već nije izašao. Odložena je verzija na Engleskom jeziku. Tu ne može biti reči o greškama u kodu (bagovima) već samo o ekonomskom proračunu, marketingu, ili jednostavno - sređivanju prevoda i glasovne glume.

Azazel
22.9.2010, 0:30
Nema veze bas sa Drakensamgom, ali je igra u istom svetu, a nema svoju temu. The Dark Eye: Demonicon koji se pravi već 2 godine je kupio Kalypso (http://www.igrorama.com/2010/09/kalypso-kupio-demonicon.html), pa ga mozda i vidimo u neko skorije vreme. :) Kazu da ce da bude kao Drakensang: TDE, samo nelinearan.

soulfly
24.9.2010, 20:49
http://forum.dtp-entertainment.com/viewtopic.php?f=223&t=16889&sid=c0b371dc27ba6da653bd7f9cfb789ae6
napokon:)

Psycho13
3.11.2010, 10:57
Pojavila se engleska verzija u "prodavnicama". Teska 2.84 GB.

player1
4.11.2010, 10:47
Nego... da smanjimo zabunu, zar nije vreme da se otvori tema za drugi deo, posto je izasla engleska verzija igre?

EDIT:
Uradjeno. :D

Toša
10.11.2010, 9:58
Nego... da smanjimo zabunu, zar nije vreme da se otvori tema za drugi deo, posto je izasla engleska verzija igre?

EDIT:
Uradjeno. :D
Ja već uveliko igram zmajevupesmu The River of Time. Mogu reći da mi smeta način borbe i skoro nikakav napredak u brzini i baratanju svordom bez obzira što sam nadogradio veštine. Nervira me i što društvo koje prati prvog označenog neće da ostane dalje od bitke, da ga ostavim po strani pa da se nešto preduzme taktički, već ga prate ko da su zalepljeni za njega.Srljaju u bitku iako se ne označi grupno kretanje. tema je osveta piratima za napad u noći, i društvo dvarf Forgrim, Cano i batlemage Jakon pomažu osvetu. Destinacije se menjaju kretanjem broda. Sve u svemu moglo je i bolje.

Yanosh
12.11.2010, 2:31
Meni se bas svidja igra... Krenuo sam da igram sa rogue, i za sad mi je prilicno zanimljivo. Nekako mi igra kao celina deluje bolje od prethodne (i do sada nisam naisao ni na jedan dosadan quest kao onaj sa pacovima u proslom delu). U svakom slucaju, moje subjektivno misljenje je da su odlicno napravili igru i preprucujem je svima koji vole da igraju RPG :D

bokela
12.11.2010, 3:19
Juče sam imao prilike da malo pogledam igru i prošetam se svetom. Izgleda odlično grafički, kako po stilu tako i detaljima i kvalitetu grafike. Dobro je namučilo noviju mašinu sa 5770 grafičkom.

Borbeni sistem mi je malo čudan, ali sam samo probao jedan fajt i to na prvom nivou. Ostalo deluje kompletno, kvalitetno i detaljno :) Raznovrsne rase i klase, dosta RPG elemenata oko kreiranja karaktera.

Zanima me samo da li je svet otvoren kao u Oblivionu i Risenu ili je zatvorenog tipa sa zonama i instancama?

Sir Spamalot
14.11.2010, 1:50
Ovo je fantasticna igra.Igrao sam originalni Drakensang(koji je odlican),dok je River Of Time unapredjeniji.Grafika i tehnikalije su slicne,tj, iste,sve radi kao podmazano,e sad...
Prica je sasvim solidna,dizajn nivoa je za klasu bolji od originala,uveden je fast travel sistem koji dosta olaksava zivot(nije ni slican onom u Oblivionu,u stvari nema veze sa njim),sav dijalog ima voice acting,za razliku od originala,tako da je malo paznje posveceno i udobnosti igraca.Boss fajtovi su veoma zanimljivi...
U sustini ove stvari su i nedostajale originalu,tako da je ovo sada jedna potpuna igra koja stvarno zasluzuje da se odigra,i ne vidim razlog da dobije vecu ocenu od (opet,odlicnog) originala.
Moje preporuke.

Pipboy
14.11.2010, 11:37
Hm, voice acting je isti kao i ranije, to jest, pokrivena je samo prva dijaloška deonica koju likovi pričaju, samo što sada retko prođu jedan ekran dijaloga u nizu, pa deluje kao da ima više govora. Pored toga, sam travel sistem je nepotrebno zaglupljen i igra ima još nekoliko propusta i nedostataku u dizajnu, tako da se bojim da baš neće da prestigne original po pitanju ocene :(

Sir Spamalot
14.11.2010, 21:16
Hm, voice acting je isti kao i ranije, to jest, pokrivena je samo prva dijaloška deonica koju likovi pričaju, samo što sada retko prođu jedan ekran dijaloga u nizu, pa deluje kao da ima više govora. Pored toga, sam travel sistem je nepotrebno zaglupljen i igra ima još nekoliko propusta i nedostataku u dizajnu, tako da se bojim da baš neće da prestigne original po pitanju ocene :(

Nije tacno za voice acting,sve je pokriveno,ne znam odakle ti ta konstatacija :) Ok,razumem sta si rekao,ali poenta je da je sve pokriveno,za razliku od originalnog Drakensang-a.

Inace igra li jos neko ovu igru?Ja sam stigao do Hammerberga,tu sam napravio pauzu,pa cu da nastavim kad imam vremena.Igra je sve bolja kako odmice prica.I dalje mislim da treba da dobije vecu ocenu nego original,u par momenata me je podsetila na Dragon Age.Pravi dragulj,probao sam i Two Worlds 2,ali nekako mi nije to to,ovo mi je mnogo bolje(znam da TW2 nema nikakve veze sa ovim,ali u pravoj susi kvalitetnih RPG naslova,nema sta drugo da se poredi u ovom momentu).

Vulee
14.11.2010, 21:23
Nije tacno za voice acting,sve je pokriveno,ne znam odakle ti ta konstatacija :) Ok,razumem sta si rekao,ali poenta je da je sve pokriveno,za razliku od originalnog Drakensang-a.

Da, sve je pokriveno.
Igra je baš simpa, samo sam se polomio dok nisam kreirao lika. :D
Veoma podseća na NWN2, quickbar je maltene isti.
So far so good.

Toša
15.11.2010, 11:58
Nije tacno za voice acting,sve je pokriveno,ne znam odakle ti ta konstatacija :) Ok,razumem sta si rekao,ali poenta je da je sve pokriveno,za razliku od originalnog Drakensang-a.

Inace igra li jos neko ovu igru?Ja sam stigao do Hammerberga,tu sam napravio pauzu,pa cu da nastavim kad imam vremena.Igra je sve bolja kako odmice prica.I dalje mislim da treba da dobije vecu ocenu nego original,u par momenata me je podsetila na Dragon Age.Pravi dragulj,probao sam i Two Worlds 2,ali nekako mi nije to to,ovo mi je mnogo bolje(znam da TW2 nema nikakve veze sa ovim,ali u pravoj susi kvalitetnih RPG naslova,nema sta drugo da se poredi u ovom momentu).
I ja sam otvorio kvest sa piratima u Hammerbergu.Prvobitni utisak povlačim i mislim da je igra fest dobra.Ako si završio kvestove u Nadoretu, pogotovu onaj sa vukodlakom pristom koji je je izuzetno težak, zatim hunting kvest -ubiti dva trola, zatim kvest u elven selu u ruševini svaka čast.Međutim, preterali su sa kvestom Temple of Offerd koji se otvara pre Hammerberga, bezbroj karakondžula gianta i na kraju mozaik. Sklopim mozaik, lik ženske na pramcu broda Talaria i ništa se ne dešava. Treba pored mozaika poređati i prazna polja po redu. Glupo. Morao sam tražiti odgovor na stranim forumima da nebi gubio sate i zaluđivao se. Nije to neka logička slagalica pa da me privlači. Inače sve ostalo ok.

Vulee
15.11.2010, 14:43
Kolike vajde ima od socijalnih veština, da li ima mnogo skill check-ova?

I ako može par smernica o razvijanju Battlemage-a, sa ovakvim sistemom igre se prvi put susrećem.

Sir Spamalot
15.11.2010, 21:52
Kolike vajde ima od socijalnih veština, da li ima mnogo skill check-ova?

I ako može par smernica o razvijanju Battlemage-a, sa ovakvim sistemom igre se prvi put susrećem.

Socijalne vestine?Pa u toku dijaloga mogu da budu korisne,mada i ne vidim neku vajdu od toga,a mislim da od toga moze da zavisi i cena kod trgovaca,ali za ovo nemoj da mi verujes,nisam proverio.

Sto se tice battlemagea...Ja igram sa klasicnim tenkom,pored njega sa patuljkom koji je manje vise isto tenk,i igram sa Canom,mislim da je on nezaobilazan,samo mu budzi lockpicking,fencing weapons,willpower(to je u sustini kao strenght-endurance kombinacija,to bi trebao budziti svim likovima,i tu dolazimo do podlednjeg battlemage-a koji zna prilicno da pomogne,npr summonuje ono vatreno bice koje i te kako zna da bude od pomoci,samo ga lepo nabudzi,a i nezaobilazan je u indetifikovanju predmeta.
I obavezno nabudzi skill za treat wounds/poison.
Dakle moja ekipa su dva tenka,rouge i mag.I do sada nisam imao ama bas nikakvih problema,meljem sve pred sobom :)

E sada jedno pitanje: Dwarfnose,moj patuljak trenutno ima oko 15,koliko to u stvari koristi,u sustini uvek sam nalazio skrivene prostorije,mislim da je to to,ali cisto da pitam.

Vulee
20.11.2010, 21:13
Ovo je ozbiljan kandidat za RPG godine.
Igra razbija u svakom smislu, u svim oblastima.
Priča, grafika, dizajn, odluke...
U igri ima toliko C&C-a da je to odlično. Svako malo po malo se nađu 2 puta da se pređe neka deonica, odlučivanje ko će preživeti a ko ne, pa još i malo šunjanja dodato kao šlag na tortu.
Još od Dragon Age-a nije izašlo ništa što me je ovako držalo prikovanog uz monitor.
Mislim da je manji redizajn dialogue sistema neophodan za sledeći deo, sve ostalo mogu i da ne dotaknu što se mene tiče.
9/10 :n_klanja:

TL;DR: Batalite raspala oživljavanja Fallouta i igrajte ovo!

Sir Spamalot
20.11.2010, 22:24
@ Vulee
Evo zamalo si me pretekao svojim komentarom :) Upravo sam presao igru,i mogu samo da kazem,kome se dopao Dragon Age,obozavace ovu igru.Igra je perfektna,necu vise da komentarisem,fantastican RPG.Sve sto si rekao vazi i kod mene,zato si i dobio zahvalnicu :)

White Ripper
20.11.2010, 22:55
je li bolje ovo od prethodnika?

Sir Spamalot
21.11.2010, 12:15
Jao ti,jao ti!Pa nije kao Gothic,to sigurno :)

Salu na stranu,sve je isto kao kod prve igre,ali je igra nekako kompletnija,lepse dizajnirana.Ako pokusas vec jednom da svaris ovaj sistem,videces da mozes mnogo da uzivas u ovoj igri,pusti Two Worlds 2(kad sam video one babune i nojeve!?),i nabavi ovo.Mnogo doblooo,si,si prego... :kreza:
Pozdrav!

Vulee
21.11.2010, 12:21
Kad smo već kod prvog dela, kakva je bila priča u njemu? Čujem da je bila očaj, i da su joj ovde posvetili mnogo više pažnje. Obrnuo bih keca kada pređem RoT, ali sam siguran da bi me loša priča odbila. :)

Sir Spamalot
21.11.2010, 12:28
Ne bih da spojlerisem pricu prvog dela,uzimajuci u obzir da je RoT prequel.Prica nije nista posebno,ali to mozemo da kazemo i za RoT,hocu da kazem da je sve to subjektivno.
U pocetku je malo dosadno,dok ne dobijes onaj quest sa zmajevima u hramu,e onda postaje stvarno zanimljivo.Onda i lokacije u igri postaju veoma zanimljive,nekako imas utisak da igras drugu igru :)
Slobodno odigraj prvi deo,uopste se neces razocarati,nije nista losiji,sem glasovne glume koja prakticno postoji samo u prvoj izgovorenoj recenici,ali to ne bi trebalo da ti smeta.

Vulee
21.11.2010, 12:32
Ah, ok then. Mislio sam da je fail na nivou Obliviona, ovako ću je probati 100%.
Glasovna gluma, šta će mi? :D Samo je važno da su dobro preveli na engleski.

anded zombi leš!
21.11.2010, 12:33
Opa!
Nisam ni znao da je ovo izašlo!
Vredi ponekad svratiti na forum! :D
Čim ugrabim vremena i volje pržim po ovom.
Pozdrav. :)

Sir Spamalot
21.11.2010, 12:35
Ah, ok then. Mislio sam da je fail na nivou Obliviona, ovako ću je probati 100%.
Glasovna gluma, šta će mi? :D Samo je važno da su dobro preveli na engleski.

Idi bre covece,zapalio si me,sad cu da instaliram prvi deo :)

nameless1
21.11.2010, 23:22
TL;DR: Batalite raspala oživljavanja Fallouta i igrajte ovo!

A sta bi sa onim.. almighty MCA, ovo ono?!:p

Vulee
21.11.2010, 23:56
A sta bi sa onim.. almighty MCA, ovo ono?!:p
Može on da bude i Mesija ali kada koristi onakvu kršinu od (Bethesdinog) endžina moj puni rispekt imati neće. :D
Also, ovo je party based igra, a party based = full RPG experience! :D

P.S. U seriji The Walking Dead, glavni lik je pljunuti MCA, tako da je to dovoljno da zadovolji moje MCA potrebe. :kreza:

miticfam
22.11.2010, 0:16
Zanima me da li moze da se odmah igra ovaj deo mislim zbog price, posto je prequel... Posle njega bih igrao prvi

Vulee
22.11.2010, 0:21
Zanima me da li moze da se odmah igra ovaj deo mislim zbog price, posto je prequel... Posle njega bih igrao prvi
I ja sam počeo sa RoT-om, nemaš problema jer je prequel.

White Ripper
23.11.2010, 21:47
Kad smo već kod prvog dela, kakva je bila priča u njemu? Čujem da je bila očaj, i da su joj ovde posvetili mnogo više pažnje. Obrnuo bih keca kada pređem RoT, ali sam siguran da bi me loša priča odbila. :)
Prica u prvom djelu je katastrofa i zbog toga sam igru popljuvo. Ostalo je bilo sve OK.

Vulee
2.12.2010, 15:20
Vrlo dobra recenzija u SK-u, i još jednom dokazuje kako Qz-u treba dati da igra samo visokobudžetne FPS naslove jer je uz njih srećan poput deteta. :D

evil_geko
5.12.2010, 20:28
Jedno pitanje, kakvi su Rogue/Burglar/Thief u borbi? Vrede li ove klase u ovoj igri nesto?

Predlozite mi neku zanimljivu klasu za igranje a da nije underpowered ovde.

EDIT: E da, jos nesto, kojih su klasa oni koji ti se pridruzuju u toku igre? Tako cu lakse da odlucim koga cu...

Marko
7.12.2010, 3:37
AKo bi mogao neko da mi pomogne ko je presao igru: stao sam kod ancient temple of ellerd, tamo kod sleke one devojke koja se pomera. Uspeo sam da resim tu zagonetku ali nista se ne desava. Jel zna neko koji je tu problem? Quest mi se nije updateovao, jos uvek pise da treba to da se resi ali ne kontam kako kad sam je uradio... Jel zna neko u cemo je problem?

Vulee
15.12.2010, 23:21
The Rules and World of The Dark Eye (http://www.gamebanshee.com/editorials/28222-the-rules-and-world-of-the-dark-eye.html)
Neko je mogao da napomene da ovo postoji, just sayin'. :D

jsrmaksa
23.12.2010, 13:29
Drugari, igrao sam Dragon Age - Origins i cim sam video ovu igru Drakensang The River of Time , odmah mi se svidela. Juce sam poceo da igram, izabrao sam warrior klasu. Zanima me od ljudi koji su presli igru, da li je igra teska, koliko je duga i tako te neke informacije za pocetnike ove igre...
Igra je fenomenalnaaaaa...... ;);););)

Eni
23.12.2010, 14:08
Holy sh*t, mlada nada na forumu... brzo, akcija, akcija! :)

LM, duga je, nije teška ako igraš polako i detaljno, ne preskačeš questove i napraviš balansiranu družinu. Inače odlična je, skroz old school, uživaćeš. Davno sam igrao pa se ne sećam nekih saveta, osim da paziš na rane i previjaš ih redovno da ne bi ispao iz stroja.

srlle
15.1.2011, 16:18
POMOĆ !!! Zaglavio sam se.Problem : čarobnjakov toranj, tj kako da otvorim vrata od laboratorije, dalje, onaj goblin u rudniku kod pirata koji traži da mu se otkrije ime, kako se to resava (tri sam patuljka oslobodio a dalje me samo vraca ), dalje kad se predje mozaik u vodenom hramu , na kraju ima fajt sa jednim bosom koji je krabolik (sa kljestima), kako da se taj ubija, jel ima neka fora, vodenog zmaja sam prethodno ubio kao od šale a ovog jedva da ogrebah.

Marko
15.1.2011, 16:37
Sreca tvoja pa znam sve :D

Vrata od laboratorije: to sto se smrzlo pored vrata, taj led ima neki deo. Uzmes taj deo i ona kombinujes sa vratima. Znaci nema da ides nigde samo okreces ta cuda dok ne skontas kako idu. :opanachke

Ime od onog goblina: treba ti cetvrti patuljak. Promasio si ga negde. Kad ga nadjes i odmrznes pojavice ti se opcija u dijalogu kod onog goblina.

Ona kraba dole skroz je jedan od najacih boseva u igri...znaci ostavi ga skroz za kraj. Ja ga nisam ubio jer sam odustao :( Znaci igraj jos neko vreme pa se vrati sejvuj i testiraj..ako ne ide onda igraj jos :)

srlle
16.1.2011, 13:29
Hvala Marko :aplauz:

player1
26.2.2011, 22:23
Svaki put kada posle duze pauze (pola godine il vise) pokusam da igram neku Drakensang igru, mene glava zaboli kod kreacije lika. Sto jes, jes, u pitanju je hardcore RPG sistem.

DacUF
27.2.2011, 0:06
Svaki put kada posle duze pauze (pola godine il vise) pokusam da igram neku Drakensang igru, mene glava zaboli kod kreacije lika. Sto jes, jes, u pitanju je hardcore RPG sistem.

Ha, ha i ja se rado secam te glavobolje, mada ce nas nadolazece igre ( DA2, witcher2 ) postedeti bola, nazalost :( .

Dreamfall
27.2.2011, 4:40
Ja sam, nazalost, odustao na pola igre...uzeo sam battlemage klasu sa kojom se nikako nisam snasao :kreza: same borbe su mi se nekako sporo odvijale,a i neki bag mi je gutao linked napade ( ona fora drzis ctrl + dodajes magijske napade ), tako da su me vukovi (?!) u onoj misiji oko carobnjakovog tornja odrali ko macku :facepalm ,tokom igre su mi stalno falili neki lvl poeni za nesto,tako da na pola igre nisam mogao da otkljucam ni alchemy,ni onu vestinu kovanja kao ni pola drugih stvari,a sve oni lvl poeni skucanu u unapredjenje magija se nisu bas pokazali na delu, kao da uopste nisam levelovao :paranoia:

BTW texture su strasno lose,ali igra jako dobro izgleda,dok covek ne pridje nekom predmetu on izdaleka izgleda sjajno,raspored kuca,ulica trgova je maestralno odradjen, ,,priroda ''izgleda ko prava :n_klanja: ...taj deo igre je tako dobro odradjen da smatram da bi mozda razvojni tim Drakensanga mogao da daje lekcije svojim zemljacima iz Crytek-a... :D

CanijA
28.2.2011, 14:03
Pozdrav..novi sam clan na Forumu..Sto se tice DrakeSang the River of Time kao RPG mnogo mi se svidela...nije kratka igra ali ni preterano dugacka..Igru sam zavrsio sa :Warrior,Fayris (Po meni najvaznija za igru),Cano(Lopov),i Forgrim (Patuljak-Tenk)...Zavrsio sam sve Questove...Ehh sada samo da kazem da Fayris (Strelac/ASTRAL) mi je mnogo pomogla naravno u celoj igri ali izrazito protiv BOSSOVA jer ima nekoliko magija koje vam daju Health i Dodatne Zivotinje koje se bore na vasoj strani i jedna od najvaznija bar po meni "ICE COLD WARIOR" Spell...Ehh sada kada bacite taj Spell na koga zelite od vasih junaka ili na celu druzinu,oni ne mogu da poginu sve dok taj spell traje (oko 60sekundi) ma koliko vas protivnici udarali,,fora je u tome da kada je taj spell pri kraju da istekne vi se pripremite i na oko 3-4 sekunde pre isteka ICE COLD WARRIOR spella aktivirate opet..ukoliko to ne uspete velike su sanse da taj junak i pogine cim i istekne Spell jer vam se na kraju svi udarci koje ste primili uracunaju..Ali zato aktivirate spell Balm of Healing i ostajete skoro netaknuti...TAko lako mozete preci sve Bossove.. Vazno je da ukoliko ne mozete da nadjete 4x Baklje koje ce vam kasnije trebati...lako mozete izvesti trik sa Ice Cold Spell i preci taj deo sume za koje su vam i potrebne baklje... uzmite recept za Zapaljive Strele i napravite Perfect Linwens Bow jer ce vam mnogo pomoci u igri..!!!

player1
19.5.2011, 8:17
Izasla je engleska verzija ekspanzije za River of Time (Phileasson's Secret).

player1
9.7.2011, 23:55
Da citiram sebe iz druge teme:
Drakensang: River of Time
Prvi deo mi je bio odlican. Ovaj nikako da probam. Cak stavise, danas sam ga startovao, ali se odlucih da ga ne igram, jel ce za deset dana da izadje DA2, a ne zelim da ga prekinem onda, ili pak da me ceka DA2 dok ne zavrsim. Takodje, uvek me nekako odbije kreacija lika, jel je bas hardcore i detaljnja, pa zelim da bude savrsena, pa nikako da nadjem vremena da posteno odvojim vreme za nju (i onda predjem na neki brainless shooter koji mogu da igram sa pola mozga, tipa Bulletstorm :D).

Evo, naizad sam stigao da igram novi Drakensang. Sto se tice kreacije lika, uzeo sam predefinisanog warriora, i na taj nacin sasekao dilemu u korenu. Kad se uigram kako valja, ako budem raspolozem da igram ponovo, uradicu detaljnu kreaciju lika. :kreza:

Inace, igra je strava. Pravi old-school RPG. Igram punu verziju, plus ekspanziju.


P.S.
Za bolje razumevanje pravila Dark Eye sistema, obavezno procitati ovo:
http://forum.dtp-entertainment.com/viewtopic.php?f=63&t=12047

Pisano je za prvi deo igre, ali 99% vazi i za nastavak.

player1
3.8.2011, 22:46
I naizad predjoh nastavak, sve zajedno sa ekspanzijom (koja po kolicini sadrzaja vise lici na moderan DLC).

Sta reci, igra je sasvim pristojna, ako se uzme u obzir da je zavrsena jos 2009, a tek lokalizovana na engleski krajem prosle godine.

Manjak automatizacije u bitkama zna da smori, ali srecom za razliku od prvog dela nema toliko "filler" borbi da to bude prevelik problem.

Sve u svemu, steta sto se razvojni tim "prodao" i sad robuje da pravi neki bezveze MMO po Drakensang licenci.


Jedino moram da prokomentarisem ovo:
U igri ima toliko C&C-a da je to odlično. Svako malo po malo se nađu 2 puta da se pređe neka deonica, odlučivanje ko će preživeti a ko ne, pa još i malo šunjanja dodato kao šlag na tortu.


C&C-a ima, ali u malim kolicinama. Stavise, na nekoliko mesta igra igracu blatantno servira iluziju izbora, gde je jedan izbor ocekivani, dok drugi ponovo forsira da bude izabran prvi izbor.

Vulee
4.8.2011, 0:26
Može biti, to sam napisao pod utiskom prvih par sati.

Nighty
4.8.2011, 19:45
Одлична је игра. Одличан је Voice Acting (поготово у немачкој варијанти). Квестови су сасвим разумни и пристојни, нема претеривања, а нема ни баналисања. Свет и атмосфера су фини, једино су у неким деловима анимације претерали с Bloom-ом, али то је минорност. ЗА разлику од осталих модернијих RPG наслова, овај ми се баш допао.

Wastelander00
16.8.2011, 18:47
Planiram da 'kupim',ali neznam da li je povezan sa prvim delom ?

Vulee
16.8.2011, 19:04
Prequel je u pitanju, tako da slobodno.

Great_Sun_Jester
17.8.2011, 12:58
U neku ruku je on i u boljoj poziciji jer ako mu se svidi prequel odigrace igre pravim redosledom :kreza:

Sir Spamalot
24.10.2011, 13:58
U nedostatku dobrih igara ponovo sam poceo da igram :D Instalirao sam Phileasson's secret, e sad mi samo nije jasno kada startuje kampanja za dodatak. Jel igrao neko?

EDIT: Provalio sam :D

FreeMayk
4.10.2012, 22:21
Igra je odlicna!
Iskreno u doba kada je ovaj zanr iscezao, Drakensang je bio tu. Stari dobri RPG.
Veoma mi je zao sto je Radon Labs propao i sto necemo videti skoro nastavak. Ali se nadam da ce izaci iz pepela kao Interplay i BlackIsle.
U igrama je sve reklama. Ova igra ima ispisane cele 4 strane, a bljuvotina poput DA3 igre, koja nije ni izasla, vec sada vise od 10. Sta reci... :D