PDA

Prikaži potpunu verziju : Univerzalni daljinski za TV i kodovi

Toša
20.10.2010, 9:59
:n_klanja:
Mnogima je potrebna pomoć za kodove za univerzalne daljince za TV jer je teško naći orginal pa evo i ja molim ako neko zna da pomogne:
Imam samsung televizor . Daljinac na kojem je uštampan neki broj RC-S00104N više ne reaguje. Majstor je pokušao i promenuo lampicu pa je nekoliko dana bio u funkciji i opet ništa. Pre nekoga vremena sam kupio univerzalni daljinski Megatel i dobio prospekt sa spiskom kodeka za sve marke televizora ali sam ga izgubio. Molim ko ima ili zna broj (kod)
za samsung televizor a univerzalnog daljinca Megatel neka pod hitno ga ponudi meni i svima zainteresovanima. Normalno da i za druge univerzalce i televizore ako neko zna može ponuditi saznanja drugima jer tu smo da bi jedni drugima pomogli.
Toša

oluja
20.10.2010, 10:36
:n_klanja:
Mnogima je potrebna pomoć za kodove za univerzalne daljince za TV jer je teško naći orginal pa evo i ja molim ako neko zna da pomogne:
Imam samsung televizor . Daljinac na kojem je uštampan neki broj RC-S00104N više ne reaguje. Majstor je pokušao i promenuo lampicu pa je nekoliko dana bio u funkciji i opet ništa. Pre nekoga vremena sam kupio univerzalni daljinski Megatel i dobio prospekt sa spiskom kodeka za sve marke televizora ali sam ga izgubio. Molim ko ima ili zna broj (kod)
za samsung televizor a univerzalnog daljinca Megatel neka pod hitno ga ponudi meni i svima zainteresovanima. Normalno da i za druge univerzalce i televizore ako neko zna može ponuditi saznanja drugima jer tu smo da bi jedni drugima pomogli.
Toša
U boljim TV servisima mozes kupiti univerzalni daljinski upravljac bas za svoj model televizora i neces morati nikakav kod da ukucavas (ti daljinski upravljaci su pravljeni kao zamena za originale i obicno rade sa celim seijom televizora od nekog/doticnog proizvodjaca).

JohnnyNT
20.10.2010, 11:25
Moram da dodam da sam i ja probao razne univerzalne daljince i kodove za moj Samsung, i na kraju sam saznao da na nekim modelima rade samo originalni daljinci, pa sam našao original za 700-800 din (e sad. možda su me prešli ako je tačno ovo što oluja kaže, da mogu i neki univerzalni za te serije televizora).Kodove sam inače tražio u nekoj knjižici koju sam pozajmio, pa ako ti niko ovde ne javi pokušaću da je nadjem...

Chivan
20.10.2010, 12:40
Čak i ako ne pronađeš koji je kod, univerzalni daljinski upravljači imaju proceduru za automatsko "pronalaženje" koda. Procedura se svodi na to da uključiš automatsko skeniranje kodova na daljincu, a zatim pritisneš i držiš power dugme na daljincu. Kada se TV upali, zaustavljaš skeniranje. E sad, problem je kako pokrećeš skeniranje kodova na daljinskom upravljaču (jer uputstvo nemaš).

Toša
21.10.2010, 8:31
Hvala Džoni. Pokušaj naći knjižicu i obavesti me o kodu. Vidim da nije problem za daljinski. Sve može da se kupi, ali ako imam univerzalni Megatel, zašto da ga bacim.

JohnnyNT
21.10.2010, 12:46
Evo, doduše misio sam da ih ima više, ali pokušaj:

004/ 005/ 009/ 015/ 104/ 105/ 106/ 109/ 133/ 172