PDA

Prikaži potpunu verziju : Kapacitet C diska


Resig
25.9.2010, 23:42
E ovako , treba mi hitno C disk , da mogu na njega da snimam nesto , medjutim na njemu nemam vise slobodnog mesta. Pise da mi je zauzeto skoro 30GB , ali ja nemam pojma sta je to na njemu toliko mesta zauzelo.
Igre , filmove , muziku i slicno snimam na D disk.

Molio bih, ako postoji neki program koji moze tacno da mi ispise koliko koja aplikacija zauzima mesta hard disku, da mi kazete.

irreal
25.9.2010, 23:52
prvo, totalno omasen pod forum!

ovo je podforum za programiranje, ne za koriscenje windowsa!

a odgovor na tvoje pitanje je najprostiji moguci - add/remove programs na xp-u ili Programs and Features na visti / win 7

pokazace ti listu instaliranih programa i koliko koji zauzima prostora

miša topola
26.9.2010, 0:48
Ako koristiš Windows 7, izbriši folder windows.old.

Todors
26.9.2010, 10:11
Otvori total commander pa ces videti. Inace komanda u cmd ti je format c:\ /q :Freddy:

irreal
26.9.2010, 12:08
Ako koristiš Windows 7, izbriši folder windows.old.

pod uslovom da si instalirao novi windows preko postojeceg i da zelis da se oprostis od starih program files i licnih foldera (my documents, desktop itd)

ja recimo uvek drzim prethodne dve instalacije windowsa u windows.old i windows.old.001 folderima, pa imam pristup svim starim fajlovima i podesavanjima (localsettings)

tako da nikada ne bekapujem apsolutno nista pre reinstalacije sistema.
samo sibnem novi windows i po potrebi cupam iz starog sta je potrebno.


malo je glupo nekome samo reci "obrisi windows.old" a ne znas ni da'l ima taj folder i jos gore - da li mu je neophodan.

fasty
29.9.2010, 9:17
Formatiraj C particiju...Bolje receno reinstaliraj Windows, ako ti nista od ovog sto su momci vec rekli ne resava problem. I meni je svojevremeno sistem "pojeo" par giga na C particiji... I naravno sacuvaj neophodne fajlove sa C ako reinstaliras. :ciao: