PDA

Prikaži potpunu verziju : Agere Lucent modem i Ubuntu 6.06


K'R' HooD
5.7.2006, 3:26
Sveze instaliran Ubuntu 6.06 i modem me izludjuju :mad: :nov_mad2: :n-cc2:
Dakle ako neko ima volje da napise, kako da napravim konekciju za neki 041 account, i kako da (pre svega) instaliram (i sa kojim drajverima) Agere Lucent Modem...
Ako vam je mrsko ovde da pisete: kiza89@msn.com
Hvala...

Damiao
5.7.2006, 20:48
Evo linka koji je meni, kao totalnom pocetniku na Linuxu, pomogao da instaliram Lucenta na SUSE 10.0. Radi se o online casopisu GNUzilla : http://www.drugitalas.org/gnuzilla/ , izaberi broj 2 (februar 2005). Sve ti je lepo i slikovito objasnjeno, pa jos i na srpskom jeziku :D . Hope it helps!

K'R' HooD
5.7.2006, 21:33
Evo linka koji je meni, kao totalnom pocetniku na Linuxu, pomogao da instaliram Lucenta na SUSE 10.0. Radi se o online casopisu GNUzilla : http://www.drugitalas.org/gnuzilla/ , izaberi broj 2 (februar 2005). Sve ti je lepo i slikovito objasnjeno, pa jos i na srpskom jeziku . Hope it helps!

Hvala na informacijama, javicu sta sam uradio ;)

Covenant
5.7.2006, 21:54
Pitanje je uopste da li ce ti taj Agere raditi.....
Sigurno rade stariji Lucent modeli-Win ih prepoznaje kao Lucent Win Modem....
Virni u Control Panel-ako je modem pod imenom Agere-verovatno nece raditi...
Najjeftinija alterantiva bi ti bila neki Intel 536EP modem koji kosta oko 600din...
Moja je preporuka da se malo stisnes i pazaris eksterni serijski modem-oko 20-25e i resis se muka jednom za svagda....

K'R' HooD
5.7.2006, 22:00
Jeste, pise Agere PCI soft modem :(
Pa jel to sigurno da ne moze?

Covenant
5.7.2006, 23:09
Mislim da nema smisla maltretirati se-ako imas nekog druga koji ima Intel 536EP ili 537EP ili neki stariji Lucent i koristi samo Win,mozes da se zamenis sa njim-mada nisam siguran da li ces drajvere za Intel(a i ostale)moci da kompajliras na Ubuntu-u jer ima gcc 4.1 i ne dolazi sa kernel-source-om
Ukratko-****da:)
Ako nemas nameru da uvodis bolji net u skorije vreme,ja ti preporucujem da kupis serijski eksterni modem:)
PoZ!

K'R' HooD
6.7.2006, 1:18
Instalirao sam SuSE 10.1, moze li na njemu...
Hvala

salac
6.7.2006, 11:03
Mislim da nema smisla maltretirati se-ako imas nekog druga koji ima Intel 536EP ili 537EP ili neki stariji Lucent i koristi samo Win,mozes da se zamenis sa njim-mada nisam siguran da li ces drajvere za Intel(a i ostale)moci da kompajliras na Ubuntu-u jer ima gcc 4.1 i ne dolazi sa kernel-source-om
Ukratko-****da:)
Ako nemas nameru da uvodis bolji net u skorije vreme,ja ti preporucujem da kupis serijski eksterni modem:)
PoZ!

Odavno ne koristim modem, ali me interesuje da Intel 536ep/537 drajver radi sa novim verzijama kernela? Koliko se ja secam (pre godinu-godinu i po) ovi drajveri su sljakali sa 2.6.8 i ranim 2.6.9 verzijama kernela, i ni sa jednom verzijom nakon toga.

Covenant
6.7.2006, 11:04
Pazi,malo pogresno interpretiras stvari-nije do Ubuntu-a sto ti ne radi modem,vec je problem u modemu;)
Poenta je u tome sto su u onim drajverima za Lucent obuhvaceni samo stariji modeli Lucenta i neki Agere modeli-pise,ako se ne varam,na linmodem sajtu koji cipovi rade i ne rade,tako da ne bi bilo lose da sa istog sajta skines scanmodem skriptu,pratis uputstva i vidis koji cip imas,cisto da znas da li da se maltretiras ili ne....
Znam da zvuci budjavo,ali zaista ne bi bilo lose da kupis modem koji sam pomenuo-cena im je sada jos niza...
Ovo je malo off-topic
.....ali nisi trebao da stavljas SuSE 10.1-ima dosta bug-ova kao i bug u package manger-u,i ****da je sve to namestiti-po nekim utiscima-najlosije izdanje do sada-mozda je bolje da stavis verziju 10.0.....
Meni je zapucao kada sam hteo da dodam jos source-va za instalaciju,Yast mi je zakovao i kod jos nekih stvari,tako da ne pamtim kada sam sa toliko zadovoljstva obrisao nesto sa harda....
Sve to nasuprot verziji 9.3 koja je radila odlicno i koju sam koristio jedno vreme...
BTW i SuSE isto ima gcc 4.1 tako da nisam siguran da li ces moci da instaliras(kompajliras) drajvere,ili ces morati da stavljas stariju verziju....
PoZ!

Lord_Master
6.7.2006, 11:15
I ja posedujem SUSE 10.1 i modem Intel 536ep. I evo dva -tri dana mucim se non-stop da podesim. Net je pun nekih drajvera i sl. ali nikako da ih podesim ;). I mislim da ce Hardwerski modem koji se kaca na komp preko seriskog porta biti najbolje resenje mog problema.

Sta vi mislite o tome?

K'R' HooD
6.7.2006, 13:07
A da menjam za Lectron modem?!

AxeZ
6.7.2006, 14:37
A da menjam za Lectron modem?!

A da ti malo potrazis po netu i vidis koji "modem" 100% radi?

K'R' HooD
6.7.2006, 19:33
A da ti malo potrazis po netu i vidis koji "modem" 100% radi?

Zamisli koji sam ja baksuz, menjao sam sa ortakom Agere lucent za Lectron kad i on Agere :@ Sto mi to niste rekli? :(

K'R' HooD
12.7.2006, 10:25
E sve sam podesio na Ubuntu, znaci sve treba da je ok...
Kad idem preko wvdial da se konektujem, izbaci da je greska u username-u, password-u i broju, iako je sve kako treba...
hvala