PDA

Prikaži potpunu verziju : Knjigovodstveni program?


Branislav Gavric
4.7.2006, 18:17
E, sada, verovatno ce vam ova tema biti monotolna, bicu kratak:

Firma u kojoj sam zaposlen ima knjigovodstveni program koji zeli da promeni za "neki bolji".

S tim u vezi "koji bolji" postoji (nisam upucen!)

Voleo bih, buduci da nisam KNJIGOVODJA tako da ne znam sta knjigovodjama moze najbolje da odgovara, ako ima posetioca ovog foruma da mi preporuci naziv i po mogucnosti kontakt informacije firme koja je proizvela knjigovodstveni program koji se koristi mozda u vasem preduzecu, a da su vase knjigovodje sa istim zadovoljne?

P.S. pozeljno je da su u pitanju knjigovodstveni programi koji su sposobni za 100% pouzdano da obradjuju baze podataka od oko 40.000 stavki (artikala!)

Srdacno, i sorry for the smetnja :)

Brana

Branislav Gavric
17.1.2009, 16:18
Hvala na predlozima, sugestijama i preporukama, ma zaista ste bili divni u zadnjih 900-tinjak dana te se sami sebe nadmasili - ma NITI JEDNE sugestije nisam dobio khm-pljuc!:boodala:

Uzgred, ako mogu (opet, kao i prvi put!!!) da pitam za misljenje, iz iste teme ali sa skroz drugacijim "uglom gledanja" naime

ZAR JE MOGUCE DA SE TRAZI 3GHZ CPU racunar za prosecan KNJIGOVODSTVENI program? Mislim, koliko ja znam (a ne znam puno jer nisam knjigovodja!) knjigovodstveni program u sustini radi gomilu sabiranja, procenta, malte-ne poput DIGITRONA samo sa bazom podataka gde belezi pojedinacne stavke svakog artikla i/ili komitenta...

Sad, da li mene neko "vacari" ili je ZAISTA potrebno CPU od 3GhZ?!?


Voleo bih vase komentare (sacekacu jedno 5-6 godina da se neko smiluje da odgovori na ovu temicu ovde!)

:dedica:

Brana

Branislav Gavric
17.1.2009, 16:19
P.S. jel vidite kako STARIM!

generalni
17.1.2009, 19:05
Брано, код мене на шљаци се користи неки старински програм који се базира МС Ексесу 2003. Тера базу преко мреже, више људи истовремено ради на бази која је на серверу итд. итд. Прилично основна и максимално неоптимизована варијанта. Али ради. Ево чисто да ти дам неко поређење. У тој неоптимизованој бази се налази око 4000 артикала и годишње се направи око 2000 фактура. Буде прилично тром софтвер (треба му око 3-5 секунди за поједине операције) али је то последица лоше оптимизације базе и старинске технологије на коју се ослањала сама идеја при развоју софтвера. Код мене на послу су машине неки стари Атлони, стари бар 4 године колико сам ја у фирми.

Не знам какве су ти потребе, колика је фирма и како је одрађена мрежа те да ли постоји потреба за ''мрежним'' убацивањем података, али мој одговор би био свакако НЕ, није ти потребна моћна машина ако човек који ти продаје софтвер није клинац од 18 година који је радио програм као матурски рад па решио да свој минули рад наплати.

Само ми није јасно баш ''ваћарење'', да ли хоће да ти прода и и рачунар од 3 гигахерца?

Branislav Gavric
20.1.2009, 16:45
Citat:

Буде прилично тром софтвер (треба му око 3-5 секунди за поједине операције)

Vidis, to je interesantno sto si mi pomenuo. Naime, ideja da mu treba 3-5 sekundi za pojedine operacije po mom misljenju nije nista strasno (ako se npr. uzme u obzir da ja radim u PhotoShopu, i da PhotoShopu treba, nekad i 15 sekundi da primeni neki filter, sencenje i slicno) tako da ako bi se ja pitao - rekao bi da 3 - 5 sekundi po "operaciji" u knjigovod. programu nije - nista "strasno". Ali, opet, posto ja nisam knjigovodja, ova tvoja informacija mi je bila - jako korisna!

Inace, u pitanju je 16 do 18 racunara umrezenih u jednu mrezu preko jednog HUB-a od 100Mbps-a, neki racunari su Win98-ice a neki imaju WinXP. U principu, to su racunari od 1.8Ghz do 2.8Ghz procesori. Obradjuju bazu artikala preko mreze (LAN) koja ima negde oko 60.000 (sezdeset hiljada) artikala (!!!) i baza zauzima nekih 700 megabajta.

I u takvim uslovima sa takvim masinama i takvom mrezom treba mu od 3 do 5 sekundi po operaciji u knjigovodstvenom programu!

I zbog tih 3 - 5 sekunde ovde kod mene ce se uzeti racunar na 4 Ghz!

Ja sam protiv toga tj. smatram bacanjem para ali opet - nece biti iz mog novcanika tako da mi je svejedno a Vama hvala srdacno na misljenju!

Pozdrav
Brana

DaySleeper
20.1.2009, 17:56
Vid stvarno bruke nikoga da odg. za 3 godine :) Ne znam kako da je kompleksan taj knigovodstveni program mislim da ti nije potreban CPU na 3 giga, a sto se tice 3-5 sek. za operaciju u programu, vjerujte mi to ne mozete porediti sa fotosopom, meni ako program "zakoci" sekundu za neke najosnovnije operacije pa jos tako moram da cekam vise puta po sekund to me izludi. Sto se preporuka za softver tice vjerovatno si ga za 3 god. vec nasao... :D

Citat:
I zbog tih 3 - 5 sekunde ovde kod mene ce se uzeti racunar na 4 Ghz!

Ako su racunari umrezeni vazno je da imas bas jak server na kome je smjestena baza podataka i koji komunicira sa ostalim racunarima i na njega nije steta potrosit koliko god mozete, a sto se ostalih racunara tice mislim da ti sadasnji treba da ti rade posao. Ipak saslusaj i druga misljenja, ali to mi je logicno.

oluja
21.1.2009, 10:20
Ocigledno se malo ljudi bavi programima za knjigovodstvo. Nije tu potrebna nikakva "zver" od racunara. IMHO, najvaznije bi bilo imati HDD-ove postavljene u RAID ("miroring") zbog vece sigurnosti podataka.

cupa
10.2.2009, 0:12
NIsam hteo ovde da reklamiram svoju firmu, ali kad niko ne odgovara pogledaj na www.fiposoft.com

holodoc
10.2.2009, 1:16
NIsam hteo ovde da reklamiram svoju firmu, ali kad niko ne odgovara pogledaj na www.fiposoft.com (http://www.fiposoft.com)
A gde tačno treba da pritisnemo da uđemo na sajt :icon_scra
Baš me interesuju vaši radovi na temu pouzdan softver i tako to :)
27211

na12
10.2.2009, 1:28
A gde tačno treba da pritisnemo da uđemo na sajt :icon_scra
Baš me interesuju vaši radovi na temu pouzdan softver i tako to :)
27211

Izgleda da sajt ne radi posle 9h.:D

white-kit-kat
8.6.2009, 11:27
Potreban mi je softver za vodjenje knjiga vise str radnji..da li mi moze neko preporuciti neki softver i gde ga mogu nabaviti?

malovicn
8.6.2010, 21:58
Potreban mi je softver za vodjenje knjiga vise str radnji..da li mi moze neko preporuciti neki softver i gde ga mogu nabaviti?

Ja sam na ovu temu pokrenuo ceo blog gde prikazujem stanje na trzistu programa za knjigovodstvo u Srbiji i dokumentujem izradu svog programa.

Koga zanima, nek izvoli :)

Nikola
http://****.rs/blog

malovicn
8.6.2010, 23:58
Ja sam na ovu temu pokrenuo ceo blog gde prikazujem stanje na trzistu programa za knjigovodstvo u Srbiji i dokumentujem izradu svog programa.

Koga zanima, nek izvoli :)

Nikola
http://*****.rs/blog

Zaboravih da kazem da na adresi www.lidder .net/index.php?/konkurencija/softver/ (http://www.lidder%20.net/index.php?/konkurencija/softver/) postoji lista od oko 200 linkova proizvodjaca knjigovodstvenih programa. Sajt nije moj (da se ogradim), ali mi je naveden kao najbolja refrentna lista kod nas

Nikola
Knjigovodstvo i knjigovodstveni programi - Srbija (http://xxxxxxx.xxx)

holodoc
9.6.2010, 0:19
Zaboravih da kazem da na adresi www.lidder .net/index.php?/konkurencija/softver/ (http://www.lidder%20.net/index.php?/konkurencija/softver/) postoji lista od oko 200 linkova proizvodjaca knjigovodstvenih programa. Sajt nije moj (da se ogradim), ali mi je naveden kao najbolja refrentna lista kod nas

Nikola
Knjigovodstvo i knjigovodstveni programi - Srbija (http://****.rs)Sajt nije tvoj već persone koja se zove Nikola Malović... Gee...Pitam se pitam zašto je tvoj nick onda malovicn :dzavo: I'd say epic fail :facepalm

P.S. Nešto kao "savršeni program za knjigovodstvo" jednostavno ne postoji a daleko od toga da bilo šta što se može naći kod nas ili preko ispunjava kriterijume da se nazove pogodnim ;) Jednostavno proces "obrade" robe, računa, klijenata itd. je gotovo uvek prilagođen konkretnom poslu i neko zadovoljavajuće rešenje generalnog tipa ne može da postoji.

shrafko
9.6.2010, 5:10
Lol holodoc, opasan si. Ako mi ikada bude trebao privatni detektiv koji tako dobro i efikasno prikuplja inkriminišuće podatke, moj si čovek :D

Što se Gdina Brane tiče (koji je u međuvremenu banovan, igrom slučaja :rolleyes:) i odgovora na njegovo pitanje (možda nekome bude bio od koristi) - zašto pitati takve stvari na SKF-u i još biti sarkastičan kad se ne dobije očekivani odgovor ? Msm, da si pitao nešto u vezi sa Dragon Ageom, dobio bi 10 odgovora u isto toliko minuita. Postoje knjigovodstvene agencije, koje će ti adekvatan savet na ovo i na milion drugih pitanja koja te mogu interesovati dati u roku od nekoliko sati (ili dana, ajde), i za nekoliko stotina evra ili čak manje.

Ako Brana (tj. njegov saradnik) ima potrebe da koristi bazu podataka sa 40.000 artikala, onda to znači da ima toliki obim posla i da generiše tolike prihode da je za njega tih 100-200 evra koje će dati profi i registrovanoj firmi sasvim razumna i mala investicija, sa sve odbitkom od PDV-a kasnije.

GoranSTX
9.6.2010, 9:35
Mislim da je malovicn mislio da link sa spiskom softvera nije njegov, a ne blog koji tako zdušno reklamira...

malovicn
9.6.2010, 9:36
Mislim da je malovicn mislio da link sa spiskom softvera nije njegov, a ne blog koji tako zdušno reklamira...

Bas tako

malovicn
9.6.2010, 9:41
Sajt nije tvoj već persone koja se zove Nikola Malović... Gee...Pitam se pitam zašto je tvoj nick onda malovicn :dzavo: I'd say epic fail :facepalm

P.S. Nešto kao "savršeni program za knjigovodstvo" jednostavno ne postoji a daleko od toga da bilo šta što se može naći kod nas ili preko ispunjava kriterijume da se nazove pogodnim ;) Jednostavno proces "obrade" robe, računa, klijenata itd. je gotovo uvek prilagođen konkretnom poslu i neko zadovoljavajuće rešenje generalnog tipa ne može da postoji.

Ne zelim da otimam thread glupim dijalozima, ali kad sam vec direktno prozvan da sam epic fail... :dedica:

Da sam hteo da se krijem ili tkao nesto,sigurno ne bi uzeo nick sa prezimenom i imenom :)

Sto se tice savrsenstva, nacelno to je ideal i kao takav dostizan, ali prakticki imajuci u vidu kvalitet programa na nasem trzistu verujem da moze da se napravi 'savrseni' program. Ako te zanima vise detalja o atributima savrsene poslovne aplikacije , imas na mom blogu trenutno dva clanka koji ilustruruju to

Peace :)
Nikola
Knjigovodstvo i knjigovodstveni programi - Srbija (http://xxxxxxxx.xxx)

holodoc
9.6.2010, 13:21
Pa ovo je verovatno prvi put da sam na bilo kom forumu upotrebio izraz "fail" ali moraš da priznaš da si pomalo i sam kriv jer očigledno nisi obratio pažnju na činjenicu da se ovde izbegava bilo kakvo direktno ili indirektno reklamiranje (u konkretnom slučaju indirektna reklama putem linkova ka sajtovima potpuno komercijalnog tipa) plus konstantno potpisivanje poruka sa backtrack linkovima što ovde generalno nije dozvoljeno ;)

Elem, neću se previše zadržavati na ovoj tematici koju si ponovo aktivirao posle davnašnjeg "banjovanja" našeg nam dragog i nikad prežaljenog gospodina Gavrića (evo sad će još malo pa da mu damo pola godine na SK-u :) ) ali sumiraću svoje mišljenje o tvom pokušaju kreiranja "savršenog programa za knjigovodstvo" citatom jedne rečenice sa tvog bloga:Svaki je biznis poseban (svaki knjigovodja radi drugačije)Sve od domaćih knjigovodstvenih rešenja koje nude veterani tipa InfoSys pa do stranskih tipa nemačkog Amicrona... Svi ti knjigovodstveni programi pate od jedne ozbiljne mane a to je da svaki knigovođa funkcioniše na drugačiji način i da svaka firma ima sopstvenu interpretaciju mogućnosti u okviru kojih će manipulisati svojim kapitalom. Da stvar bude gora u Srbiji se zakoni koji regulišu finansije u okviru preduzeća mnogo češće menjaju nego što je to slučaj recimo u stranim zemljama. Primera radi mislim da se Nemci izuzimajući uvođenje evra u platni sistem ne sećaju da su skoro imali neku značajniju izmenu u FIBU (Finanzbuchhaltung) zakonima.

Da skratim jer sam kratak sa vremenom a i iskreno temu sam toliko puta prežvakao da mi je pomalo muka kad se samo i pomene. Ne kažem da ne treba da odustaneš od svoje ideje (i ja sam po prirodi uporan i tvrdoglav ponekad) ali mislim da sam do sada stekao dovoljno iskustva da sa sigurnošću mogu da kažem da je nešto kao "savršen" program čista Utopija a posebno kad je u pitanju knjigovodstvo.