PDA

Prikaži potpunu verziju : Slackware i Internet!


Payne
13.9.2010, 14:26
Pozz drustvo!
Evo dobih od druga Slack 13.1 i reko da ga probam.Medjutim imam jedan problem.Pretrazih ceo net,probao na vise nacina ali nikako ne mogu da namestim net da mi radi na njemu.Naime imam D-Link DWL G510 rev.C mrezni adapter(ja mislim da ima Ralinkov chipset).Po onome sto sam procitao Slack 13.1 bi trebalo da ima genericke drajvere za nju,medjutim kad udjem u KDE nema ikone za net(donji desni ugao),i ne mogu ni da nadjem mrezni adapter kad probam da koristim onaj default program za wifi mreze.Probao sam kao root da pokrenem sa komandama tipa:ifconfig wlan0 up,iwconfig,itd medjutim ne radi mi nista od toga,a treba mi neta na njemu,pa ako neko zna,neka ne cuti :P Jos jedno pitanje , takodje kad hocu da promenim windows style u Apearance, cim hocu Gtk ili Oxygen,zablokira mi prozor,ali pretpostavljam da trebam druge drajvere,ali za to mi treba net :P Akop neko zna neki nacin ili sta treba,dobro ce mi doci... Pozz
Samo da dodam jos da se radi o wlan konekciji,dakle na ruter se kacim,koji ima adsl konekciju...ip adresa dodeljena od strane dhcpa....

blast beat
13.9.2010, 17:06
Sve radis sa sudo naredbom. Kucas iwconfig i vidi kako ti se zove interfejs, verovatno je wlan0. Pa kucas ifconfig wlan0 up(ako je wlan0). Zatim iwlist wlan0 scan da vidis spisak mreza. Ako ti je mreza zasticena WAP zastitom kucas sledece iwconfig wlan0 essid "ime tvoje mreze" key tvoja_sifra, a ako nemas WAP zastitu izbaci ovo key i tvoja_sifra. I na kraju dhcpcd wlan0

Payne
13.9.2010, 17:15
Ajd da probam tako...Hvala na savetu! :)
Javicu da li je upalilo!
Evo upravo pisem iz SLacka :).Hvala puno!Jos jedno pitanje samo,ako nije problem...Kako da namestim da mi se to za net samo odradjuje kad udjem u system,takodje kako da namestim da se KDE sam ucitava bez kucanja startx?
Hvala jos jednom!!

dare023
13.9.2010, 18:19
Imaš slackbook (http://www.slackbook.org/),tu je sve dobro objašnjeno.

Payne
13.9.2010, 18:47
Hvala na informacijama!
Puno ste mi pomogli!
Puno pozdrava :)