PDA

Prikaži potpunu verziju : Rulers of Nations - Geopolitical Simulator 2


Stranger2
10.9.2010, 19:59
Novi geopolitiči simulator koji bi trebao izaći za 20-ak dana.

Xwk2e02kc84

Will you become the greatest
Head of State ?


Play one of the powerful rulers of a nation! . Slip into
the shoes of the President of the U.S., or the leader
of China, Russia, United Kingdom, or other countries.
Expand your influence on the world stage.


Two game modes are available

● Competition Mode : Play solo or with other players
(up to 16 internet players). Confront one another or ally
with other heads of state. Armed conflicts, economic
wars, attacks, spying, treason and alliances . . . anything
could happen between computer and human players.

● Simulation Mode : Choose a Head of State among
the 170 proposed nations. Plunge into each of the 20
contextual scenarios included, such as "Get out of the
World Crisis" or "Afghanistan: The New Vietnam?" or
"Iran, the next nuclear power ?"

The world's only simulation engine of its kind. With a new engine that includes thousands of updated values for 2011, players have access to more than 1,000 different actions
and can interact with 3D characters with over 6 hours of dialogue


Several integrated options:

● Online and real-time player rankings.
● Choice of secret objectives.
● Integration of your own photos or 3D faces, logos, and
names, to make the game even more realistic.
● Interactive world map with more than 100 types of units
(buildings, military units, industry plants,...) in realtime 3D
● Interactive and realtime tutorial to easily learn main game
mechanisms.
● Original quiz game "test your knowledge" with over 3,000
questions. Various thematics, multiplayer and ranking
options: a good way to learn by playing!

Stranger2
18.10.2010, 23:30
Izasla je pre nekoliko dana!

Oficijelni sajt: http://www.rulers-of-nations.com/

http://www.rulers-of-nations.com/img/jaquette.png

mikicaa
20.10.2010, 16:44
izgleda veoma hard core;p

deltoid
20.10.2010, 23:32
posle diplomacy-ja na komodoru, ja nisam video neki geo-simulator koji vredi..a ovaj koliko vidim, po svim relevantnim recenzijama deluje jako bedno..svi ti simulatori diplomacy-ju ne mogu ni vodu da nose..uzgred, kad smo vec tu, dajte neka mi neko preporuci normalan politicki simulator, a ne nesto tipa supreme ruler ili democracy

Willy
1.11.2010, 19:27
Drugari jel ima negde ovaj hmmmm....znate vec :) ?

SFRJ-Forever [CG]
6.11.2010, 23:06
Pa jeli probao ko ovo, valja li sta?

JAZO
21.11.2010, 18:57
Kazu da je igra ok ali ima dosta bugova evo izasla narodna verzija malo prije

Mare911
21.11.2010, 22:36
http://img204.imageshack.us/img204/8273/83419263.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/2658/trollfacen.jpg

SFRJ-Forever [CG]
22.11.2010, 0:02
Znaci Kosovo, pa da, prva logicna stvar u igri ako se igra kao Srbija jeste povracaj teritorije.

DeCoy
22.11.2010, 0:16
Mislim da je ovo konačno "izašlo", ako me kontate ;)

viktors
22.11.2010, 2:18
:qliranje:;) thx

SFRJ-Forever [CG]
23.11.2010, 22:52
Ljudi, igram Srbiju i jednostavno non-stop dobijam minus na approval zbog press stejtmenta, znaci non stop.
Bez obzira sto usvojim nove zakone, tipa duzi raspust u skolama i slicno ne dobijam nista, tu su smajlici ali nema plusa u popularitiu, samo idem u minus, kao na slici.

Koji su najbolji nacini da ojacamo ekonomiju drzave, sta da gradimo?

Uros12
23.11.2010, 23:18
Uuuu ovo mora da se proba:Dima li nekih vecih bugova i da li je igra igriva?

galebns
23.11.2010, 23:25
Ja sam uspeo da smanjim deficit i povecam prihode sa dosta ugovora o prodaji (izvozu), kukuruz npr (Moiza il tako nesto u igri) prozivodimo mnogo vise nego sto nam treba a moze se naci dobar kupac. U novinama vecina clanaka me hvali ali sam se za***** sa spijunazom (cak sam i neke teroriste u Severnoj Koreji finansirao :D) i to mi je srozalo popularnost na 0%. Inace kad sam doneo zakon da se motorna vozila ne smeju kretati centrom grada ako je zagadjenje vazduha previsoko, samo sto nije revolucija izbila :to_care:

EDIT: UI igre deluje prilicno tromo tj nekako deluje da se "vuce" al nekih vecih bagova nisam video.

SFRJ-Forever [CG]
23.11.2010, 23:29
Mislim da je popularity sistem totalno prolupao, uopste ne funkcionise kako treba, jedino sto sam dobio + jeste bilo nakon protesta 2500 ljudi da se izgradi univezitet, to dobih i to je to, posle toga sve u minus.

Jeli neko nasao neki trainer, ima +1 za kviz da stopira vrijeme, ali ne mogu da nadjem nista za 100% popularity!

Update 1: Nasao sam trainer za sve na cheathappens.com, samo sto traze da im se plati za trainer, ako neko nadje negde drugo neka javi!!!

viktors
24.11.2010, 4:50
Popularity jos moze da se dobije i punopravnim clanstvom u UN, najvise mi je bilo na 72%. A najvise izvozim u Rusiju i Hrvatsku. Uglavnom kukuruz, secer i sl. ;)

Ali kad krenu protesti smori me igra i ne mogu da povatam sve.:kreza:

Gruja82
10.12.2010, 19:00
;1195456']Ljudi, igram Srbiju i jednostavno non-stop dobijam minus na approval zbog press stejtmenta, znaci non stop.
Bez obzira sto usvojim nove zakone, tipa duzi raspust u skolama i slicno ne dobijam nista, tu su smajlici ali nema plusa u popularitiu, samo idem u minus, kao na slici.

Koji su najbolji nacini da ojacamo ekonomiju drzave, sta da gradimo?
Ja imam isti problem. Resavam ga tako sto kada mi popularnost padne blizu 50% pozovem neku poznatu licnost koja je popularna i koja ima visoko misljenje o meni i trazim od nje da prica o meni u javnosti. Tako dobijem nekih 15% popularity (u mom slucaju zvao sam nekog komentatora).

viktors
12.12.2010, 10:23
Evo nekih Cheatsa ko hoce da igra tako ... ;)

Rulers of Nations Cheat: Cheat List
Hit (Left) CTRL + (Left) SHIFT + ENTER to open the console and enter the following cheats for the desired effect.


whereismyslushfund - The budget is increased by 0.1% of GDP (effect rotates due to a bug at some point)
mypeoplelikeme - +10% popularity
welovetheworld - External popularity rises sharply
ihopetheywillnotputschme - 100 units of each type at the highest level (5 stars)
itoldyou2012wastheend - The world will be destroyed
trustmeyeswecan - All politicians of their own country (including trade unions and associations) like an instant

Vujasss
14.12.2010, 13:17
koji je najnoviji patch za igru? meni je trenutno 4.18...ima li noviji?

Miloš987
16.12.2010, 18:24
Valja li ovo sta? Da znam da li da je "kupujem"...:D

viktors
16.12.2010, 19:49
Sa cheatom valja :dzavo:

Vujasss
18.12.2010, 20:06
s kim igrate i kako napredujete?
ja s rusijom, pocetak 2012 godine, skoro pa je poceo 3 svjetski rat :)

M1los
19.12.2010, 17:24
Postoji li neki način da se promijeni stav naroda države? Malo mi je nelogično da je narod Srbije nezadovoljan i pravi demonstracije kad homoseksualce bacim u ilegalu i povratim Kosovo upotrebom brutalne vojne sile :D . Mogu li nekako da ih okrenem ka desnici?

viktors
19.12.2010, 20:40
Kao sto sam rekao, zanimljivo je igrati sa cheatom, postoji "sifra" da promenite drzavu dok vec igrate.

Npr igrate kao Srbija, hocete da povratite Kosovo.
Promenite na Kosovo, i napadnete Srbiju, tada promenite na Srbiju.
Kazete UN kako je napad ne osnovan, oni donesu Rezoluciju i daju vam mogucnost da ih napadnete i zauzmete njihovu teritoriju i pripojite Srbiji.

Isto cheat za pare, promenite drzavu na USA, odete na Aids i posaljete Srbiji pomoc u vrednosti od nekoliko milijardi, promenite opet na Srbiju i igrate.

Napisacu vam u Spileru ako hocete. :)

"Posteno igranje" ne vredi, cim krenete sa Srbijom, za 2 meseca krenu demonstracije i ne mozete ih zaustaviti, povecate njima plate ili nesto, drugi se pobune. :to_care:

M1los
19.12.2010, 23:04
Može cheat za mijenjanje države? :)

viktors
19.12.2010, 23:24
Ovako evo u Spoileru.


Da bi video ID drzave, (Left) CTRL + (Left) SHIFT + ENTER
U polje ukucas ilovecheetahs
Otvori ti se konzola.
klikom na drzavu da ti stoji u gornjem desnom cosku
i potom ukucavanje komande whatisthisnation
dobices odgovor.
Npr. obelezis Kosovo, (Left) CTRL + (Left) SHIFT + ENTER
ukucas ilovecheetahs
Otvori ti se konzola, onda ukucas whatisthisnation
odgovor ce biti Kosovo (105)
zatim ukucas dok si jos u konzoli
switchnation 105 i onda ces primetiti da nisi vise lider Srbije vec Kosova.
Napadnes Srbiju.
Opet ukucas ilovecheetahs
Otvori ti se konzola, ukucas switchnation 176 i prebacice te na Srbiju.
Tako ti je za sve.

Za PARE. je isti princip, prebacis na USA (210) Ides na AIDS nadjes Srbiju, prebacis lovu. Prebacis se na Srbiju i igras. :)

Ovo su neke sifre drzava za cmd switchnation:
Srbija - 176
USA - 210
Japan - 98
Rusija - 165
Kosovo - 105
Nemacka - 75
UAE - 208
Crna Gora - 177
BiH - 26
Hrvatska - 50

Willy
27.12.2010, 18:48
Igra je jako zanimljiva al brate vredi da se igra samo sa USA. Pokusao sam sa Severnom Korejom i naravno Srbijom. Izdrzim najvse 2 meseca. Naravno prva stvar koju sam uradio kad sam vodio Srbiju je "prihvatanje realnosti" na Kosovu tako sto sam ih realno zgazio tenkovima, al oni gejevi iz UN odma` smaraju...

Nikola16789
28.12.2010, 14:33
Drzao sam se lepo mesec i po, a onda mi je palo na pamet da izgradim nuklearku, pa je narod poludeo i smenili su me :kreza:

admir88
12.1.2011, 21:03
druze ali kako meni se desava da me izbace iz drzave a sve radim kako traze a sve mi bude uredu

pele333
13.1.2011, 22:16
pozz ljudi, poceo sam sa Srbijom da igram, i vec na pocetku sam krenuo da idem u minus, a onda su krenuli protesti i narod nikako nije hteo da odustane od protesta, cak su se u ubijali, u NS je bilo 62 ubijeno pa sam zbog toga morao da uvedem policijski cas i vanredno stanje :nov_mad2:
a umalo i da bankrotiram ali sam potpisao mnostvo ugovora i taman kreno sam da se oporavaljam i sve se smirilo kad odjednom neko izvrsi atentat na mene i GAME OVER :n-cc2:
a nisam ni do ferbuara dosao :to_care:

juice
16.1.2011, 23:57
Kako da vratim Kosovo??? Unistio sam im svu vojsku i sta sad? :n-cc2:

Vujasss
20.1.2011, 1:21
kako si im unistio vojsku citavu? :D
jesu li ostale drzave na to reagovale?

juice
30.1.2011, 0:16
kako si im unistio vojsku citavu? :D
jesu li ostale drzave na to reagovale?
Nijedna drzava nije reagovala...Vjerovatno zato sto sam koristio switchnation cit da napadnem sam sebe.
Jel' se meni cini, ili igra kao da je isprogramirana da u svakoj partiji zaratuju Rusjia i Bjelorusija protiv zapada? :paranoia:

Gehoth
6.3.2011, 18:51
Mogu li da se "formiraju" drzave koje trenutno ne postoje (npr. Jugoslavija ili Engleska) kao u HoI ili Victoria 2:confused:

hisamuraj
26.8.2011, 11:56
...:D:o...

Shinigami
17.9.2011, 18:42
Изем им интерфејс у игри да им изем, могли су лепо к'о људи да ископирају нешто од Еуропе Универзалис и да убаце неке нормалне звуке и музику у игру. А бре људи, игра ме изиритира за 15 минута :nov_mad2:

Flexyy
5.2.2012, 3:25
Evo da ozivim temu malo...Da li znate za neki sajt tipa filehippo samo za igrice? Razlog zasto to pitam ovde je zasto sto nigde ne mogu da nadjem 4.27 ili 4.29 englesku verziju , samo izlaze neke ruske :D.Tako da vas molim da mi ostavite link do patch-a ako imate ili do nekog sajta na kom se to moze naci , unapred zahvalan.


Edit:Tadodje bi pomoglo ako bi neko znao kako se dodaje jezik(engleski) ili koji je fajl za jezike.

Pegasus
5.2.2012, 14:40
Изем им интерфејс у игри да им изем, могли су лепо к'о људи да ископирају нешто од Еуропе Универзалис и да убаце неке нормалне звуке и музику у игру. А бре људи, игра ме изиритира за 15 минута :nov_mad2:

Искрено, не видим што би се ико уопште и бакћао са оваквим јадним остварењима када постоје HoI и EU.

Stranger2
6.2.2012, 11:00
Evo da ozivim temu malo...Da li znate za neki sajt tipa filehippo samo za igrice? Razlog zasto to pitam ovde je zasto sto nigde ne mogu da nadjem 4.27 ili 4.29 englesku verziju , samo izlaze neke ruske Pa mislim da ja takav fileplanet i gamers hell sajt ali nemaju ni oni sve... moraš preko googlea tražiti.

sNip_92
7.2.2012, 19:11
igra je prilicno dobra.. nervira me samo sto je narod jako nezadovoljan sta god ja ucinio. Ni jedna moja imperija ne traje ni 3 meseca.

Pegasus
8.2.2012, 13:30
То је онда један озбиљан пропуст.

Flexyy
8.2.2012, 17:01
igra je prilicno dobra.. nervira me samo sto je narod jako nezadovoljan sta god ja ucinio. Ni jedna moja imperija ne traje ni 3 meseca.

Malo smanjis porez , povecas plate itd :D sve zavisi koju zamlju vodis.

Btw trazim ovaj pec jer se uz njega dobija moddification tool sa kojim moze da se edituje sve u igri .Zemlje , likovi , stranke odnosi mendju drzavama , ekonomka i vojna moc ,sve.Takodje mogu da se pravi scenario sto moze da bude veoma zanimljivo..

JAZO
12.2.2012, 20:00
Je li igra kompleksna?Teska?

Kutuzov
13.2.2012, 1:53
Je li igra kompleksna?Teska?

pa onako, kompleksna jeste...ali ti je za nju kljucno znanje engleskog jezika ;)

Leverquin
26.3.2012, 3:45
Искрено, не видим што би се ико уопште и бакћао са оваквим јадним остварењима када постоје HoI и EU.
sta je HoI? :confused:
meni se ova igra uopste ne svidja, i nije mi jasno kako neko od vas moze da igra uopste sa Srbijom? Ja to nisam znao da namestim, nego sam morao da biram izmedju onih,hm,recimo desetak nacija.

Pegasus
26.3.2012, 8:05
sta je HoI? :confused:
Hearts of Iron

Grand Strategy игра смешена у период другог светског рата.

Leverquin
26.3.2012, 13:41
aaaa da igrao sam xD
dvojku cini mi se. od Paradoxa :D
jest. Samo oni su mi vec postali dosadni. Sve su im igre na istu foru.
ja sam igrao i Supreme ruler:cold war, i dosta mi se svidjao, ali me je odbijalo sto mi se igra srusi svaki put da pokrenem load fajl. uglavnom. kolko igras u cugu.....igras. ne znam kako da resim ovaj problem, inace bih igrao jos. i tu je najbolje igrati sa Etijopijom :D

(http://www.paradoxplaza.com/games/supreme-ruler-cold-war)

Pegasus
26.3.2012, 15:00
Da budem iskren, Paradox je izgleda jedini sposoban odraditi to kako treba, dosadasnje iskustvo je pokazalo da ove ostale firme sve odrade preko ***** sa tonom bagova i losim interfejsom.

Uros12
1.4.2012, 19:13
Kako uopste da odaberem Srbiju?Klikcem na nasu teritoriju ali ne reaguje,dozvoljava samo da se odaberu vece drzave tj. USA Rusija Kina itd.

Nikola Lavrnja
2.4.2012, 11:56
Kako uopste da odaberem Srbiju?Klikcem na nasu teritoriju ali ne reaguje,dozvoljava samo da se odaberu vece drzave tj. USA Rusija Kina itd.
Moram odmah da kazem da ne mogu da verujem da nisi nasao :D :p Ti si isao na prvu opciju, a treba na drugu, valjda se zove world simulation. U njoj odaberes koju hoces misiju, prva je prakticno grand campaign, ostale su neke kratke. Kad odaberes misiju, u sledecem prozoru po defaultu je stavljena USA, samo kliknes na njihovu zastavu i otvorice ti se lista od 165 zemalja sa kojima moze da se igra i naravno Srbija.

Uros12
2.4.2012, 13:06
Sad ni meni nije jasno kako to pre nisam provalio:Dsamo me zanima ko bi ovde igrao sa Kosovom,kad je "drzava" dosta mala i koliko sam uspeo da vidim slaba.

minist@r
8.4.2012, 0:43
Kosovo zgazis za manje od nedelju dana i to sa Srbijom.

Kutuzov
8.4.2012, 0:44
Kosovo zgazis za manje od nedelju dana i to sa Srbijom.

a onda tebe zgazi NATO za jos manje dana :D

Pegasus
8.4.2012, 0:47
a onda tebe zgazi nato za jos manje dana :d

Ако је ово ко једна друга, слична, игра коју сам играо, nato ће седети и правити се луд. Ко зна, можда је тако и боље. :kreza:

Kutuzov
8.4.2012, 0:54
a zbilja, igra li je ko ovih dana? ako igra neka opise malo tok svoje vladavine i tako to :)

NjegovaWisost
8.4.2012, 11:21
Da budem iskren, Paradox je izgleda jedini sposoban odraditi to kako treba, dosadasnje iskustvo je pokazalo da ove ostale firme sve odrade preko ***** sa tonom bagova i losim interfejsom.

A dje nadje Paradoks kao primjer ispravljača bugova -_- Za 5 godina ne mogu da naprave da im igre podržavaju dual core.
Svojevremeno sam na EU3 sa Srbijom skoro čitav svijet osvojio i prebacio u pravoslavlje :to_care: Ali sam igrao sa time patchom do 2300 i neke...

Sad igram Crusader King II i opet bugovi - pucanje sejva, random iskakanje...

Meni je glupo što su u ovoj igri težili realnosti po svaku cijenu. Daj bre, nek popuste malo, dozvole veliku albaniju, veliku Srbiju, NDH :D

Pegasus
8.4.2012, 11:33
Zato sto nema niko bolji, pa Paradox ispada najbolji iako i oni imaju probleme sa bagovima. Bar se trude. :)

Aleksandar1987
18.4.2012, 19:15
Vredi li igrati ovo? Jel nema puno bagova?

minist@r
18.4.2012, 22:32
Ima kol'ko oces ali meni je bilo zanimljivo

Aleksandar1987
18.4.2012, 22:50
Odjednom mi prekine igru... :S Pita me hocu da sacuvam i to je to, salje me na pocetni meni.
Postoji li neka slicna igra ovoj, gde ima Srbija? :)

Pegasus
19.4.2012, 0:12
Superpower 2. Nisam je igrao ali mi deluje kao isti fazon. Nesto je starija tako da imas SCG, ali to ti dodje na isto.

sonebrate
20.10.2012, 19:25
Ljudi, ne znam da li neko igra ovo, ali imam jedno pitanje. Da li je moguce izvrsiti rebalans budzeta? Npr. da iz vojnog budzeta prebacim visak para u prosvetu ili poljoprivredu. Posto igram sa Srbijom i ostvario sam visak love pomocu izvoza hteo bih lovu pametno da iskoristim, ali igra mi podjednako baca budzet po defaultu sa pocetka. Cak ni na kraju godine nisam dobio opciju da izvrsim rebalans. Vojsku sam modernizovao i profesionalizovao, tako da sam smanjio troskove i sada u vojnom budzetu imam nekih 200 miliona eura viska koje bih hteo da prebacim na druga ministarstva. Da li je to moguce i kako? Hvala unapred.

Nikola Lavrnja
20.10.2012, 20:09
Nisam siguran da razumem sta pitas, jer je ovo poprilicno lako - one zvezdice su ti izdvajanja u budzetu, ako nekome smanjis broj zvezdica, te pare ti se odmah premestaju u budzet, odande ih saljes tako sto ces nekome da povecas broj zvezdica.

hisamuraj
20.10.2012, 20:16
Nisam siguran da razumem sta pitas, jer je ovo poprilicno lako - one zvezdice su ti izdvajanja u budzetu, ako nekome smanjis broj zvezdica, te pare ti se odmah premestaju u budzet, odande ih saljes tako sto ces nekome da povecas broj zvezdica.

jesteee.

sonebrate
21.10.2012, 21:05
Nece biti. Imas 2 slider-a na vrhu svakog ekrana koji pokazuju budzet za svako ministarstvo i ukupan budzet (levi za doticno ministarstvo desni za celu drzavu). Ako odes u crveno levim slider-om probio si budzet ministarstva i ministarstvo slabije funkcionise bez obzira sto ti je ukupan drzavni budzet u plusu (manje efikasna gradnja, subvencije losije uticu na porast proizvodnje, uopste efekat ulaganja je smanjen). To sam uspeo da nadjem po forumima. Ali, na ekranu "Budget" (nalazi se u skroz levom meniju) mozes da vidis koliko procenata od ukupnog budzeta svako ministarstvo dobija. Mene interesuje kako da menjam te procente. Da smanjim vojni, a povecam one koji mi trebaju. Ne mogu nigde da nadjem odgovor.

Arsa20
5.12.2012, 23:21
Jel zna neko gde mogu da skinem taj moding tool?

Milivoj
27.2.2018, 10:13
Pitanje, posle skoro šest godina :)
Da li je neko provalio kako se radi rebalans budžeta, TJ kako se menjaju procenti?

Pozzzzzz

sonebrate
28.2.2018, 12:55
Nikako :D

Nema ta opcija, dečko. U poslednjoj verziji igre (Power & Revolution) se automatski rebalansira na kraju godine, tačnije procenti se automatski menjaju u zavisnosti od toga koliko love trošiš od budžeta u određenom sektoru. I dalje mislim da je to jedna od najkretenskijih odluka developera u igri. Ubedljivo najkretenskija je da ne možeš da gradiš autoputeve i klasične pruge po svom nahođenju.