PDA

Prikaži potpunu verziju : Ne mogu da oporavim sistem


MirkoCema
6.9.2010, 12:11
Kada ubacim instalacioni disk,i idem na recovery system on mi trazi neki pasword administrator,ne znam sta je u pitanju,nikakave sifre nisam stavljao,a kad hocu da dignem nov sistem on radi normalno...

Marti Misterija
6.9.2010, 12:27
Koji OS posto si postovao u temi "Slobodni operativni sistemi", mada bih prema problemu rekao da se radi o Windowsu i to XP?

MirkoCema
6.9.2010, 12:28
da,da Windows XP SP2...

Marti Misterija
6.9.2010, 12:44
Mozda ti nisi stavljao nikakav administrative password ali ako si kupio racunar sa preinstaliranim OS (bez obzira koliko puta kasnije ga reinstalirao) ili ga nosio nekad na opravku, mozda su tada tamo stavili neku administrative pasword za koju ti neznas a ostala je upamcena.
Ja sam jos daaaavno pre nego sto se pojavila i Vista imao isti problem koji tada nikako nisam uspevao da resim i kada sejavi neki problem jedino resenje je bio reinstal sistema jer je recovery iz poznatog razloga bio nemoguc.
Naravno mozes potraziti na netu neki program koji bi probao da resetuje tu lozinku, recimo Admin password reset (valjda se tako zove) pa da prvo resetujes password i da onda odradis recovery ili da se manje zezas, odradis back-up podataka i odradis reinstal sistema, a moj savet ti je da onda instaliras Win7.

MirkoCema
6.9.2010, 12:46
ok,hvala ti...a reci mi ako te ne mrzi kako da uradim backup,da mi se sacuvaju podaci na kompu a da dignem novi sistem...neki progrm,nesto drugo??

milke
6.9.2010, 12:50
Skini .iso fajl neke linux distribucije, recimo Ubuntu sa www.ubuntu.com, nareži ga i podigni sistem sa tog diska. Onda isprati neko upustvo o instalaciji Ubuntua, i eto :)
Bilo kakav drugi odgovor bi bio off topic :D

Marti Misterija
6.9.2010, 13:25
ok,hvala ti...a reci mi ako te ne mrzi kako da uradim backup,da mi se sacuvaju podaci na kompu a da dignem novi sistem...neki progrm,nesto drugo??

Jednostavno samo kopiraj slike, muziku, filmove, instalacije, save game-ove na neki eksterni hard ili na neku drugu particiju i odradi reinstal sistema.
Inace za back-up kompletnog OS ili pojedinacnih particija koriste se razni programi (Acronis True Image Home, Norton Ghost etc.) koji prave sliku sistema i kasnije u slucaju nepredvidjenih situacija/kurslusa pomocu tog image fajla instaliras/vracas sistem u stanje u kom ti je bio u trenutku pravljenja slike.
Obzirom da ti imas problem na sistemu to za tebe nikako nije resenje, tako da samo prekopiraj vazne fajlove na neki drugi hard ili drugu particiju i odradi reistal sistema i zatim vrati te fajlove. Naravno u tom slucaju moraces da instaliras i programe/igre iznova ali i to je bolje nego raditi i dalje na OS sa nekim problemom.

MilG
6.9.2010, 15:13
Najprostiji nacin:

Jedino u slucaju da ne mozes ni na kakav nacin da podignes operativni sistem uradi sledece.Izvadi hard disk iz kompjutera i prikaci ga na neki drugi kompjuter.Skini potrebne podatke na taj drugi kompjuter.Vrati hard disk u kompjuter,formatiraj ga i instaliraj operativni sistem,drajvere, itd.Zatim ponovo izvadi hard i prikaci ga na kompjuter gde si ostavio podatke.Prebaci podatke i ponovo vrati hard u svoj kompjuter.

Marti Misterija
6.9.2010, 15:21
Najprostiji nacin:

Jedino u slucaju da ne mozes ni na kakav nacin da podignes operativni sistem uradi sledece.Izvadi hard disk iz kompjutera i prikaci ga na neki drugi kompjuter.Skini potrebne podatke na taj drugi kompjuter.Vrati hard disk u kompjuter,formatiraj ga i instaliraj operativni sistem,drajvere, itd.Zatim ponovo izvadi hard i prikaci ga na kompjuter gde si ostavio podatke.Prebaci podatke i ponovo vrati hard u svoj kompjuter.

Zar mu nije jednostavnije da podatke prekopira na eksterni hard, reinstalira OS pa da ih posle vrati sa eksternog harda nego da otvara racunar, vadi hard, ubaca ga u drugi racunar, kopira podatke sa njega, vadi hard, vraca ga u prvi racunar, reinstalira OS, ponovo vadi hard, ubaca ga u drugi racunar, kopira podatke na njega, vadi hard, vraca ga u prvi racunar i zatvara racunar?:confused:

Ne znam kako si ti proracunao da mu je to najprostiji nacin ali 'ajde kad tako kazes.;)

DaySleeper
6.9.2010, 19:43
Zar mu nije jednostavnije da podatke prekopira na eksterni hard, reinstalira OS pa da ih posle vrati sa eksternog harda nego da otvara racunar, vadi hard, ubaca ga u drugi racunar, kopira podatke sa njega, vadi hard, vraca ga u prvi racunar, reinstalira OS, ponovo vadi hard, ubaca ga u drugi racunar, kopira podatke na njega, vadi hard, vraca ga u prvi racunar i zatvara racunar?:confused:

Ne znam kako si ti proracunao da mu je to najprostiji nacin ali 'ajde kad tako kazes.;)

Ooooooo presmijah se :rofl:

GoranSTX
6.9.2010, 19:57
Tema na pogrešnom mestu, predlažem da se postavi nova u odgovarajući podforum, a ja ću ovu zatvoriti pošto nema svrhu... a iskreno, mrzi me da je čistim i prebacujem ;)