PDA

Prikaži potpunu verziju : Maticna(obavlja funkciju)-procesor(dotrajao)


Nenadyus
3.7.2006, 13:12
Ljudi resite me bede. Ne razumem se dovoljno dobro da bi sam mogao da resim problem. Imam maticnu plocu MSI M952 i na njoj Procesor Intel Celeron na 2 ghz sa 128 kb l2 kesha. E sad mene zanima, da li neko zna koji bi ja procesor(bolji od postojeceg) mogao da nagruvam na ovu plocu, a da to radi bolje nego sada Ida li na ovu plocu mogu da stavim Procesor sa vecim L2 keshom? Inace sam u manualu od maticne procitao da ona podrzava procesore(na podnozju 478 naravno) maksimum do 2,5ghz.+ me interesuje, koliko bi moglo da kosta to osvezenje masine. Moram da napomenem da mi jednostavno ne pada na pamet da na komp trosim velike pare, ne preko 70-80e. Hvala unapred.:o

Atila
3.7.2006, 13:15
Ако су ти игре примарне боље ти промени графичку, мало јачи проц ти неће помоћи ако ти је графичка shit и ако имаш мало RAM-а.

Sasa
3.7.2006, 14:48
Nemas MSI plocu vec PCChips, znaka te ploce je MS M952 i ima VIA cip-set....

Na nju mozes stavis bilo kakav s478 procesor.
Za 70-80 evra se upgrade-uj na neki P4 2.8, 3.0, trebalo bi da mozes da prodas taj celeron za 20tak evra i da za 90 kupis neki brzi Pentium 4 s478.

Rocker
3.7.2006, 15:30
Pretpostavljam da misliš na neki polovan Northwood, jer Prescott verovatno ne bi radio na toj ploči i nigde ga neće naći za 90e!

Sasa
3.7.2006, 16:57
Pretpostavljam da misliš na neki polovan Northwood, jer Prescott verovatno ne bi radio na toj ploči i nigde ga neće naći za 90e!

Kad se neko upgradeuje i mene pitaju za savet dobiju:
2.4- 70, 2.6-80, 2.8-90 i 3.0-100e.
Prescota imas od 2.53 tako da "preskota nece naci za 90e ne pije bas vodu ;).

Novi 2xPrescott (805tica) kosta 130 evra nova, pravi preskot 506tica je oko 100.

Rocker
3.7.2006, 22:12
805-ica ima i za 120e, ali to njemu ništa ne znači kao ni 506-ica koja je takođe LGA775. Pitanje je da li bi na toj ploči Prescott jezgro uopšte i radilo. Viđao sam ploče sa 845PE čipsetovima koje i pored update-a bios-a nisu htele da rade sa Prescottom. S obzirom da on ima neku VIA-u...Bolje da prvo proveri i bude siguran.

Sasa
4.7.2006, 0:47
805-ica ima i za 120e, ali to njemu ništa ne znači kao ni 506-ica koja je takođe LGA775. Pitanje je da li bi na toj ploči Prescott jezgro uopšte i radilo. Viđao sam ploče sa 845PE čipsetovima koje i pored update-a bios-a nisu htele da rade sa Prescottom. S obzirom da on ima neku VIA-u...Bolje da prvo proveri i bude siguran.

Via je kompatibilnija od Intela. Intel namerno formira nekompatibilnost da bi naterao covek da se upgrade-uje sa plocom kad menja CPU. VIA se i ovako tesko prodaje pa ne moze sebi da dopusti taj luksuz, oni rade sa svime sto je fizicki kompatibilno (sa par izuzetaka naravno, ali generalno je via kompatibilnija ma kako to zvucalo).

Mario Pavićević
4.7.2006, 11:23
Via je kompatibilnija od Intela. Intel namerno formira nekompatibilnost da bi naterao covek da se upgrade-uje sa plocom kad menja CPU. VIA se i ovako tesko prodaje pa ne moze sebi da dopusti taj luksuz, oni rade sa svime sto je fizicki kompatibilno (sa par izuzetaka naravno, ali generalno je via kompatibilnija ma kako to zvucalo).
Slazem se sa ovim ono sto je navedeno na sajtu porizvodjaca definitivno uvek radi(cak rade i jaci procesori od predvidjenih bez nekih problema recimo kod devoje na via kt133 cipsetu radi athlon 2200+ bez problema) tako da mu to nece predstavlajti problem.