PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa Tv karticom i msn-om


Zdravche
30.8.2010, 23:59
Pozdrav svima,

Imam jedan problem sto se tice msna i tv kartice. Evo o cemu se radi, danas sam kupio Leadtek winfast tv 2000 global tv karticu i super radi ali kada upalim msn (koji najvise koristim) prepozna mi tv karticu kao mikrofon, tj. onaj s kime pisem cuje moj tv program umesto mene preko mikrofona. U control panel-u mi je sve podeseno da prepoznaje default opcije tj. realtek kao i u msnu, ali i dalje kada ukljucim msn cuje se zvuk tv programa a kada je tv ugasen mikrofon i dalje ne radi.

Da li postoji neki nacin da razdvojim obican mikrofon od tv kartice u msnu posto u opcijama imam samo Realtek tj. moju zvucnu karticu kao default, nista drugo, da li neko ima iskustva sa ovim i da li bi mogao nekako da mi pomogne oko toga?

Unapred hvala

Mario Pavićević
31.8.2010, 8:06
Koja kartica je u pitanju? Gde si prikljucio izlaz za zvuk iz nje? Da li si probao da u Control Panel-Sound and audio devices, Audio tab stikliras opciju use only default devices i da za Sound Recording podesis taj Realtek, to bi trebalo da natera sve programe da koriste samo njega.

Zdravche
31.8.2010, 10:33
Kartica je Leadtek Winfast tv 2000 xp global , a kabal za zvuk sam ukljucio u plavi ulaz na zvucnoj kartici i mislim da je to sve ok povezano posto kartica radi dobro i zvuk programa se ok cuje. Jedino imam taj problem sa msnom. U control Panel-u je sve dobro podeseno stoji Realtek kao default i otkaceno je ono dole da koristi samo default programe, zato me to i cudi sto mi tv karticu prepoznaje kao mikrofon u msnu.
Sound recording je takodje podesen na Realtek.

starx
31.8.2010, 15:19
Ubodi u line in tv karticu,i u MSN-u podeci da ti mikrofon bude gde treba, da nisi pomesao? To je samo moguce i nista vise.Pazi sta gledas da necuju :to_care:

Zdravche
31.8.2010, 20:54
Kartica je ukljucena u Line in (kod mene je to plavi ulaz na zvucnoj) a i proverio sam u programu od kartice da je taj plavi podesen kao Line in tako da je to to, a u MSN-u imam opciju kod mikrofona da biram samo Realtek tj. moju zvucnu, nema bas bas mikrofon da cekiram (ako si koristio msn Tools>audio and video setup pa tu ima ta opcija) za mikrofon realtek a dalje kad idem za video tu normalno prepozna kameru. Samo da napomenem da su mi kamera i mikrofon odvojeni, znaci nije neka kamerica sa mikrofonom u jedom, znaci kamera radi samo taj mikrofon zeza. Inace mikrofon je standardno ukljucen u onaj rozi ulaz gde i treba da bude, ma to je sve radilo kako treba u msnu dok nisam ubacio tu tv karticu, sad odjednom prepoznaje karticu kao mikrofon, nzm sto, cudno...



Takodje hvala svima na odgovorima, ali ako neko ima jos predloga ili saveta neka napise posto i dalje zeza taj mikrofon a dok to ne resim pazicu sta gledam ;)

starx
1.9.2010, 11:26
A kad im zamenis mesta mikrofonu i kartici ?

Zdravche
1.9.2010, 20:22
Ma sto se tice tih kombinacija pokusao sam sve zivo, cak i ono sto nema nikakve logike al ajde i to sam probao tek onako da proverim da nije neki bag, ali nista. Znaci sto se povezivanja tice tu sam probao sve, mora da je neka greska u programu ili ko zna gde vec.

Za sad sam nasao privremeno resenje, tj. pre nego sto upalim kameru i mikrofon preko msna moram prvo da idem na Control Panel > Sounds and Audio Devices i onda pod Voice tabom ispod Voice recording idem na Test hardware... , i tek kad ga istestiram mikrofon proradi. To je to za sad , samo sto je malo zamarajuce da to stalno radim kada mi zatreba mikrofon (a to je cesto)...