PDA

Prikaži potpunu verziju : WD 200Gb SATA (ne "vidi" racunar)


djapeman
29.6.2006, 0:28
Људи помагајте! :eek:

Имам следеће:
MSI K8Neo V2.0
AMD Athlon 3000+.... остало мислим да није битно...

ЕлЕм, пазарио сам данас WD 200Gb SATA "тврди" диск и фино сам га повезао ... е сад, имам стари хард - Seagate Barracuda ATA 80Gb... пробавао сам све варијанте (на старом харду) master, slave... али нови хард ми се не препознава никако! :n-hang:

Помоћ... неко решење... :paranoia:

NenadN
29.6.2006, 0:34
Ne prepoznaje ti u biosu, ili u windowsu, incace, moras maxtor da stavis na maser a WD na slave, ako se ne varam moras da mu skines dzamper skroz jer je to slave(pogledaj slicice na oba hdd-a) inace probaj da promenis mesta flat kablu. Ako ne vidis nista u windowsu, moras nekim programom da mu kreiras particije jer je novi hdd

djapeman
29.6.2006, 0:38
Стари ми није макстор, ал нема везе...

На овом новом САТА немам уопште џампер, а онај стари сам пробао на мастер и једноставно Виндовс не види овај нови...

promenis mesta flat kablu

Извини, ја сам мало дудук... који је то и како? :(

Ron_Jeremy
29.6.2006, 7:21
Ajde malo pojasni kako ga windows ne vidi.Ako mislis da ga ne vidi tako sto otvoris My Computer a diska nema nigde to je zato sto nije formatiran.
Probaj ovako desni klik na My Computer/Manage/Disk Management, u gornjem desnom prozoru dobices sve particije koje sistem vidi.Uradi to pa javi koje se sve particije vide.

djapeman
29.6.2006, 11:26
Успео сам нешто да ишчачкам са Partition Magic-ом....

Хвала много, у сваком случају... :n_klanja:

djapeman
29.6.2006, 12:10
Људи опет имам проблем! :n-cc2:

Данас кад сам упалио комп, опет ми се не види нови хард... ево како отприлике изгледа у Device Manager-у:

http://img158.imageshack.us/img158/415/devicemanager8is.jpg

што је најгоре... и у БИОС-у ме зеза... :nov_mad2:

помоћ! :(

Lord
29.6.2006, 12:18
Ne prepoznaje ti u biosu, ili u windowsu, incace, moras maxtor da stavis na maser a WD na slave, ako se ne varam moras da mu skines dzamper skroz jer je to slave(pogledaj slicice na oba hdd-a) inace probaj da promenis mesta flat kablu. Ako ne vidis nista u windowsu, moras nekim programom da mu kreiras particije jer je novi hdd
Kod SATA standarda svaki uredjaj je master. I ima samo jedan konektor za disk na kablu.
@djapeman - Jesi instalirao drivere za SATA kontroler? Mozde te to zeza?

sErGiO
29.6.2006, 12:23
Meni se cini da je pocela da vrisnjava elektronika na tom disku.

djapeman
29.6.2006, 12:30
Meni se cini da je pocela da vrisnjava elektronika na tom disku.

KOM? ШТА? :eek:

Синоћ је одлично радио... и партиције сам направио... :(

djapeman
29.6.2006, 12:55
Ишчачкао сам у БИОС-у на стари добри начин - искључи - укључи (сата).. и сад ради...

...надам се да ме више неће њакати..

хвала свима на помоћи. :tapsh:

NenadN
29.6.2006, 13:13
Kod SATA standarda svaki uredjaj je master. I ima samo jedan konektor za disk na kablu.
@djapeman - Jesi instalirao drivere za SATA kontroler? Mozde te to zeza?
Ma znam nego nisam lepo procitao njegovu poruku (bio sam dosta posan) i mislio da je rec o ATA disku sto se moze zakljuciti iz mog posta.

@djapeman bilo bi lepo da instaliras RAID/SATA drajvere jer predpostavljam da je ovaj unknown device bas to, inace drajvere imas na disku od maticne ploce

sErGiO
29.6.2006, 14:47
KOM? ШТА? :eek:

Синоћ је одлично радио... и партиције сам направио... :(

I ja sam nekad imao Maxtor-a od 80 GB SATA pa mi je vrisnula elektronika posle 3 meseca. Normalno je radio, a onda je pocelo da se desava to da se ne vidi u BIOS-u ponekad i ubrzo je otisao u vecna lovista. Crkla elektronika i sa njom 40 GB fimova :n-cc2:

djapeman
29.6.2006, 16:21
Да чукнем у дрво... мени овај макстор има добрих 3,5 година! И нисам имао скоро никаквих проблема са њиме... видећемо како ће да ради са новим WD.. :alealeee: