PDA

Prikaži potpunu verziju : Zamrzavanje računara


rogehpelb
2.12.2005, 15:23
OK ovo mi se vec neko vreme desava. Imam WinXP SP2 na ASUS ATi Radeon 9550, AMD Sempron na 1.5Ghz, 512 MB Ram-a i maticnu plocu ASUS A7V600-X. Desava mi se da u pojedinim igrama (Sims, Zoo Empire...) nakon pola sata, sat slika se zamrzne i jedino pomaze reseti, takodje ako editujem neke (velike) mape za wc3, comp se zamrzne za svega 2min :confused: A opet u neke igre se gotovo nikad ne zamrznu (Warcraft 3, Dawn of War, Ground Control...). Sta moze bit razlog ovom?!

Reloader
2.12.2005, 17:26
Recimo memorija

rogehpelb
2.12.2005, 20:56
Mozda ali to sam vec menjao a sad radi relativno dobro. A ako mislis da je to memorije premalo za te igre ja mislim da nije. Ne znam ja tipujem na maticnu (imao sam problema sa zvukom u nekim igrama) ili 3d karticu (posto jedino 3d igre zezaju) ali stvarno ne znam :/

Reloader
3.12.2005, 0:21
Ne mislim da je malo nego da je losa memorija.

RED CROSS
3.12.2005, 12:26
Definitivno maticna ili graficka.
Mada je moguce da je i memorija.
Probaj da na svoju maticnu plocu stavis druge memoriju i graficku(pozajmi od nekoga).Ako se problemi ponovo jave maticna je, a ako ne, onda je...

Wizard
4.12.2005, 11:24
A da se ne pregreva procesor? U svakom slučaju, treba ispitati memoriju GoldMem ili nekim sličnim programom.

milos2001
4.12.2005, 12:38
Memorija 300%. Sve sto si naveo kao problem, vec sam video kod prijatelja na kompu, problem je nestao kada je promenio memoriju.

Ogi
5.12.2005, 1:18
Koji ste vi likovi, pa zar niste shvatili da se ovakvi problemi ne mogu resavati preko foruma? JEDINI i apsolutno JEDINI nacin za utvrdjivanje problema ovakvog tipa (hardverskih problema) je testiranje komponenata po principu "izvadi pa probaj" ...

Svi kao nesto znate a u stvari svi samo pricate na pamet...

Phylon
5.12.2005, 2:56
Lepo receno! Inace ne mora da bude hardverski problem. Proveri drajvere proveri DX i naravno temperaturu. Skini sa neta Lavalysov Everest Ultimate Edition i testiraj snjim racunar, pa vidi da li se zakucava zbog memorije.

brks91
18.11.2009, 20:32
ja imam slican program samo sto meni koju god igricu da pokrenem pole pet minuta kompjuter ustopa i onda ga moram restartovati...znaci ne mogu igrice poput monopola koje ne zauzimaju ni 100 mb..nez sta mu je ako iko ima resenje nek se javi...