PDA

Prikaži potpunu verziju : Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?


despot77
8.7.2010, 20:49
http://whathappenedinmybirthyear.com/

Bokile
8.7.2010, 20:55
Najbolji sajt na koji mi je neko ukazao ove godine...:tapsh:

NIx Car
8.7.2010, 21:04
ju ju nisam ni znao kolko se stvari desilo te godine. Samo me zanima kako nekog nije mrzelo tolko da pise :kreza:

mp3lopov
8.7.2010, 21:05
:n_klanja:

NikolaS93
8.7.2010, 21:22
Mocno.:tapsh:

doctor
8.7.2010, 21:41
Ovo mi palo na pamet da tražim jednom, ali sam zaboravio.
Pih, zašto ovde nema zahvalnica... :D
Hvala :tapsh:

Fiky
8.7.2010, 22:14
superrrr
hvala! :tapsh:

ivan90BG
8.7.2010, 22:14
Dirljiv sajt, ali šta vredi kad je pisan za Amerikance i kad je ova država ušla u opsadno stanje godinu i nešto dana po mom rođenju.

Na sajtu ne piše da sam u 7 i 8 godina (a možda i ranije) stajao u redu za ulje da bi dobili više flaša, da sam se igrao sa novčanicama milionskih iznosa i da sam bio budan celu noć dok su se napolju čuli strašni prodorni zvuci.

DylaN
8.7.2010, 22:16
:tapsh:

Edit: There was no Google yet.Or Yahoo.Or Sk.rs, for that matter :eek:

Ovo ne kapiram :opanachke

Sun Tzu
8.7.2010, 23:02
^ pa sa sk.rs si otišao na njihovu stranu, zato ga i spominju.

Bokile
8.7.2010, 23:05
Dirljiv sajt, ali šta vredi kad je pisan za Amerikance i kad je ova država ušla u opsadno stanje godinu i nešto dana po mom rođenju.

Na sajtu ne piše da sam u 7 i 8 godina (a možda i ranije) stajao u redu za ulje da bi dobili više flaša, da sam se igrao sa novčanicama milionskih iznosa i da sam bio budan celu noć dok su se napolju čuli strašni prodorni zvuci.
:offtopic:
Jel mora brate ta patetika,a?
Svima nama se svidja,jedino ga ti drvis da ne valja,i kakve veze sa ovim imaju amerikanci i rat 99'?
Boze kad li ce prestati da vam ispiraju mozak...

ivanza
8.7.2010, 23:13
In 1983, the year of your birth, the top selling movie was Star Wars Episode VI: Return of the Jedi. People buying the popcorn in the cinema lobby had glazing eyes when looking at the poster.

Just in time.:D

Stojadin
9.7.2010, 0:41
:offtopic:
Jel mora brate ta patetika,a?
Svima nama se svidja,jedino ga ti drvis da ne valja,i kakve veze sa ovim imaju amerikanci i rat 99'?
Boze kad li ce prestati da vam ispiraju mozak...
Jel mora brate ta patetika, a?
Jednom coveku se ne svidja a ti drvis "e pa meni se svidja"...
Ko li je tebi isprao mozak?

--ComputerBoy--
9.7.2010, 8:22
Jako dobro. Mnogo mi se sviđa. :aplauz:

Dirljiv sajt, ali šta vredi kad je pisan za Amerikance i kad je ova država ušla u opsadno stanje godinu i nešto dana po mom rođenju.

Na sajtu ne piše da sam u 7 i 8 godina (a možda i ranije) stajao u redu za ulje da bi dobili više flaša, da sam se igrao sa novčanicama milionskih iznosa i da sam bio budan celu noć dok su se napolju čuli strašni prodorni zvuci.

To je zato što su druge države živele normalno. I samo zato što je nama, maloj državici bilo loše, mi treba sad ceo svet da silujemo pričama o tome. Šta onda da radi Irak? Avganistan? A sad i Haiti? Ma daaaaj...

Možda da si napisao 1991, pisalo bi nešto o tome.



:offtopic:
Jel mora brate ta patetika,a?
Svima nama se svidja,jedino ga ti drvis da ne valja,i kakve veze sa ovim imaju amerikanci i rat 99'?
Boze kad li ce prestati da vam ispiraju mozak...

Amin! :n_klanja: Kako mi je krivo što ovde nema zahvalnica.

Jel mora brate ta patetika, a?
Jednom coveku se ne svidja a ti drvis "e pa meni se svidja"...
Ko li je tebi isprao mozak?

Nije mu niko isprao mozak, jer tako onda ne bi razmišljao. I da li ćeš ikad u životu da nešto prokomentarišeš u vezi teme, nego da što se uvek ubaciš sa nekakvim tupavim upadima?

Bokile
9.7.2010, 8:32
/ignore

--ComputerBoy--
9.7.2010, 8:41
For a loooong time already... :a_whistli

Stojadin
9.7.2010, 8:41
Ма класика... другачије мишљење = испран мозак...

Кад сам се ја родио људи су ишли у биоскопе да гледају филмове , нису их скидали :kreza:.

For a loooong time already... :a_whistli
Па што се онда јављаш ?

jozvan_Kg
9.7.2010, 9:55
Hah, dobar sajt.
Jbt, 'Top Gun' najbolje prošao u bioskopima, a 'It' od Stivena Kinga najprodavanija :kreza:

Pandemonium
9.7.2010, 10:23
:tapsh: za link.

Najgej stvar ikad je bila hit '84 - Wham - wake me up before you go go :(

--ComputerBoy--
9.7.2010, 11:04
Па што се онда јављаш ?

Zato što mi se 'oće!

Nikola16789
9.7.2010, 13:09
Sjajna stvar, ali zaista ne mogu da razumem kako nisu stavili da smo cekali u redu za ulje i mleko, bez toga ovaj sajt jednostavno nije potpun, fali mu ta kruna koju je autor namerno izostavio kako bi se podmsevao nama i nasim mukama. :dzavo:

Ma daaaj... :rolleyes:

todos
9.7.2010, 16:42
Izgleda da je najvažnija stvar koja se dogodila u 1971. godini kad sam se rodio da je lider grupe the doors Jim Morison otego papke u Parizu.:D

Supreme.50
10.7.2010, 4:19
Sjajna stvar, ali zaista ne mogu da razumem kako nisu stavili da smo cekali u redu za ulje i mleko, bez toga ovaj sajt jednostavno nije potpun, fali mu ta kruna koju je autor namerno izostavio kako bi se podmsevao nama i nasim mukama. :dzavo:

Ovo mi nije ni palo na pamet zato sto je, jelte, suludo i superegoisticki ocekivati da neko spomene bas nas... ovde se ratovi vode proslih ~1200 godina, kao i na jos stotinak mesta u svetu, pa nisu ni njih pomenuli.

Inace sajt je zesci, ne mogu sada da citam umirem, sutra cu. Probao sam da vidim sta ce da bude za 1922. i ima puna istorija :). Cak nije ni genericki pravljeno kao vrsta bota (kao sto sam mislio), ovde kaze da nije postojao DVD pa cak ni VHS... ima jos stvari koje su dodate i odusevljavaju me :D.

Mare911
10.7.2010, 10:16
Vise kao http://whathappenedinmybirthyear-for-us-citizens.com/ :D

Uostalom njihov sajt, njihova publika

youngster
10.7.2010, 11:02
Probajte da izadjete sa sajta dok jos kuca. Napise nesto ovako :
page typing to slow?...lets load it all at once :)

CTOJAH
10.7.2010, 19:12
Hmmmmmm....
U pocetku (pri prvom citanju) sajt se cini zabavnim, ali ako probate nekoliko puta, naravno za razne "birthday-e", uvidecete da je obican klishe sa otprilike 10-tak recenica a izmedju je umetnuto deo svetske (citaj 99% Americke) istorije.
Znaci zabavno je za Amere i to samo prvo citanje.
P.S. Kad bolje razmislim... ...ma zabavno je Amerima svako citanje (s'ogledom na njihov IQ) :)

Uros12
11.7.2010, 0:53
Pa dobro,nije los sajt,ipak je to veliki posao iako se sve ponavlja.

ed_hunter
11.7.2010, 2:41
nije loša ideja, ali je užasno realizovana. ne treba meni tamo neki sajt da mi naklapa da kad sam se rodio nije bilo dvd-ja i da su ljudi sa žarom u očima gledali filmove u bioskopu. drugo zašto smaraju sa ovim što tekst ovako polako izlazi, prosečan čovek čita bar 3 puta brže. a kad ga pustiš da ispiše malo više pa da pokušaš da pročitaš on ti radi neku vrstu autoskrola na onu poziciju gde trenutno ispisuje tekst. i ne nije mi ispisao ceo tekst kad sam pokušao da ugasim sajt, jednostavno je ugasio. ja sam mislio da ću da saznam nešto novo, al sam već znao 90% bitnih stvari koje su se desile godine kad sam rođen, pa svako ko je posetio wikipediju 3 puta u životu zna to. kad sam video naziv teme mislio sam da članovi foruma kao treba da iznesu neke zanimljive i bitne stvari koje su se desile godine kad su rođeni. anyway hvala za link.

mvasic
11.7.2010, 3:07
Dirljiv sajt, ali šta vredi kad je pisan za Amerikance i kad je ova država ušla u opsadno stanje godinu i nešto dana po mom rođenju.

Na sajtu ne piše da sam u 7 i 8 godina (a možda i ranije) stajao u redu za ulje da bi dobili više flaša, da sam se igrao sa novčanicama milionskih iznosa i da sam bio budan celu noć dok su se napolju čuli strašni prodorni zvuci.

:offtopic:

Rasplakacu se. U srce me dirnula prica. Suza suzu stize.... Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi. Sredina devedesetih je prosla pre 15 godina, koga briga vise za to? Da krenemo svi sa svojim tuznim pricama? Pazi, neces mi verovati, ali ima jos ljudi na forumu sa tuznim pricama. E sad kad svi krenuli sa svojim, bilo bi malkice depresivno, ovaj deo foruma je ipak namenjen zabavi. Zato lepo odes u podforum Brbljaonica, otvoris topic "Moja tuzna prica" i udri o devedesetim, osamdesetim, i td.

On topic:

Kum 2 uzeo Oskara, a Svabe svetsko u fudbalu. :alealeee:

... ...ma zabavno je Amerima svako citanje (s'ogledom na njihov IQ) :)

Lupio si, a nisi svestan kolliko :)

shrafko
11.7.2010, 3:58
Rasplakacu se. U srce me dirnula prica. Suza suzu stize.... Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi. Sredina devedesetih je prosla pre 15 godina, koga briga vise za to? Da krenemo svi sa svojim tuznim pricama? Pazi, neces mi verovati, ali ima jos ljudi na forumu sa tuznim pricama. E sad kad svi krenuli sa svojim, bilo bi malkice depresivno, ovaj deo foruma je ipak namenjen zabavi. Zato lepo odes u podforum Brbljaonica, otvoris topic "Moja tuzna prica" i udri o devedesetim, osamdesetim, i td.



Da smo više slušali te tzv. tužne priče, kako ih ti ironično nazivaš, možda bi saznali da je '72ge u Boliviji isto postojala Dafina, samo je se zvala Manuel. A Manuelka je uradila isto što i ova naša, samo mnogo ranije. Zar ne misliš da bi, da su to pročitali, pojedini ljudi sabrali dva i dva i došli do zaključka da je zbir 4, a ne 12% na mesečnom nivou?

Najlakše je odbaciti znanje koje ultimativno TEBI može najviše koristiti ;)


P.S: I pogrešio si za "Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi." Ali takav stav proizilazi iz nedostatka informacija (znaš, to je ono što omalovažavaš).
P.P.S: Odlična tema, svaka čast despot77.

mvasic
11.7.2010, 5:41
Nisi razumeo, nemam ja nista protiv sticanja znanja, ali cemu takav komentar na ovakvom topicu?

Sajt, koji je generalno lagana razbibriga i nista vise. Nema potrebe za takvim komentarom. Pod "tuzna prica" mislio sam na "ja sam cekao u redu za ulje" . Svako od nas moze da kaze nesto slicno, i sta onda?

Mislim da takav stav, tipa: "eto oni se zavitlavaju na svom sajtu, a ne znaju kako je nama bilo" nije u redu. Recimo, 1990. godine sam ziveo u Sovjetskom Savezu i video bedu koja je daleko gora od svega sto se desavalo devedestih kod nas.

shrafko
11.7.2010, 6:27
Pazi, ja na ovaj FSK gledam prvenstveno kao na sajt za intelektualni razvoj (da, dobro ste pročitali). Dalje, po meni, intelektualni razvoj dolazi kao posledica 1) posedovanja dovoljne količine informacija i 2) sposobnosti logičkog zaključivanja. Analitičko razmišljanje i logičko zaključivanje proizilaze kao posledica obrade velikih količina podataka - iskustvo, drugim rečima.

Što znači: razvoj nastaje i kroz zabavu, zayebanciju, "na netu", gledanjem South Parka, kao i u brbljaonici, i razmišljanjem o onome o čemu je vredno razmišljati. Da je postavljač ove teme stavio još jedan lolcat, od toga ne bih imao koristi, video sam ih na hiljade do sada (a to bi po tebi verovatno bilo "smešno"). Na ovaj način, pružena mi je mogućnost da se podsetim (ili poTsetim, zorane ispravljaj..) nekih stvari koje sam ZNAO, ali sam ZABORAVIO. Sve dok se istih stvari NE SETIM, kao da ih nisam ni znao.

A danas svi kao da teže da idu iz krajnosti u krajnost. Imaš "Crkvu" imaš "Nauku". Imaš "Crvene" imaš "Plave". Pa milion puta pročitam na forumu izjave kao što je "VHS je s_anje, CD/DVD/BR je zakon". Ili "kako možete da igrate CS, ima toliko boljih igara". Ili - moja omiljena - "a zašto nema avatara na forumu? a šta treba da radim pa da postanem mod?". A toga ne bi bilo da se ljudi malo više informišu, na ovaj ili na onaj način, i da nisu tako brzi na obaraču sa kritikama i neumesnim upadicama.

A kad čitaš ovakve stvari (koje tebi smetaju), kapiraš KAKO je došlo do DVD-a. ŠTA je prethodilo Ratu klonova, zašto su Talibani u Afganistanu, i zašto "te je banka/poslodavac/SISTEM zayebao, mamu im lopovsku". Ako pročitaš/naučiš prave stvari u pravo vreme, nemaš da brineš u životu. Your call ;)

RUSuper
11.7.2010, 7:38
:offtopic:
Jel mora brate ta patetika,a?
Svima nama se svidja,jedino ga ti drvis da ne valja,i kakve veze sa ovim imaju amerikanci i rat 99'?
Boze kad li ce prestati da vam ispiraju mozak...

Al si sad lupio :kreza:
Cul kakve veze imaju Amerikanci i rat 99.Pa ko nas je bombardovao da nisu Kinezi slucajno?

Mada upravu si ti.Te fore hate america i ta cuda smaraju.Gluposti kako su svi losi a mi dobri.Sajt jeste ql,ali recimo ja nisam video nista posebno toliko u njemu.Jednostavno nabrajanje necega sto sam i sAm vec uglavnom znao,ok nisam znao koji je tad bio najgledanij film i najcitanija knjiga,ali recimo smara fora da on 50 puta ponovi da je svet bio tada drugaciji.50 puta ponovi da nije bilo ove tehnologije samo na razlicite nacine."Tada nije bilo ovakve tehnologije" Pa onda "Tada nije bilo DvD playera" Isto si mi rekao samo na drugi nacin.Licno ja nista impresivno nisam video,ali nije ni smorno citati,moze se procitati i uzivati u citanju.....to je neko moje misljenje

todos
11.7.2010, 11:05
Da smo više slušali te tzv. tužne priče, kako ih ti ironično nazivaš, možda bi saznali da je '72ge u Boliviji isto postojala Dafina, samo je se zvala Manuel. A Manuelka je uradila isto što i ova naša, samo mnogo ranije. Zar ne misliš da bi, da su to pročitali, pojedini ljudi sabrali dva i dva i došli do zaključka da je zbir 4, a ne 12% na mesečnom nivou?

Najlakše je odbaciti znanje koje ultimativno TEBI može najviše koristiti ;)


P.S: I pogrešio si za "Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi." Ali takav stav proizilazi iz nedostatka informacija (znaš, to je ono što omalovažavaš).
P.P.S: Odlična tema, svaka čast despot77.

Interesantno je onda videti jadne profesore iz bilo koje škole, koji su čekali kamatu iz takve
jedne piramidalne banke kao što je dafina, namerno malim slovom počrtno ime, videti kako stoje u redu za kamatu, a znaju da novac na taj način nikako nije moguće zaraditi. Strašno!!!:(

Bokile
11.7.2010, 11:09
ja sam vec rekao za ovu temu...
/ignore

LoshMeeBre
11.7.2010, 11:09
Hahahahha, spominje mi DJ Shadow-a, a bas njega vrtim trenutno :D Get away from my brain!!

Sve u svemu bas je zanimljiv sajt ;)

ed_hunter
11.7.2010, 11:42
A što nema avatara na forumu?

player1
11.7.2010, 12:15
Ne treba mi sajt da znam sta se najvaznije desilo godine kad sam se rodio. Tad je umro je Tito. Najvaznija stvar u staroj Jugoslaviji (i naravno, nepomenuta na tom sajtu). :cool:

Bokile
11.7.2010, 12:19
A što nema avatara na forumu?

Ne volimo avatare,oni su zavera...

NikolaS93
11.7.2010, 13:11
nije loša ideja, ali je užasno realizovana. ne treba meni tamo neki sajt da mi naklapa da kad sam se rodio nije bilo dvd-ja i da su ljudi sa žarom u očima gledali filmove u bioskopu. drugo zašto smaraju sa ovim što tekst ovako polako izlazi, prosečan čovek čita bar 3 puta brže. a kad ga pustiš da ispiše malo više pa da pokušaš da pročitaš on ti radi neku vrstu autoskrola na onu poziciju gde trenutno ispisuje tekst. i ne nije mi ispisao ceo tekst kad sam pokušao da ugasim sajt, jednostavno je ugasio. ja sam mislio da ću da saznam nešto novo, al sam već znao 90% bitnih stvari koje su se desile godine kad sam rođen, pa svako ko je posetio wikipediju 3 puta u životu zna to. kad sam video naziv teme mislio sam da članovi foruma kao treba da iznesu neke zanimljive i bitne stvari koje su se desile godine kad su rođeni. anyway hvala za link.


E ali neverovatno kako me nervira kad ovako nekome sve smeta i sve je lose. Sajt nije napravljen da bi ti reko sta se desilo kad si se ti rodio nego da kaze nesto o tom vremenu, i normalno da ce da kaze neke vazne stvari koje su se dogodile i svi znamo za njih a ne sad da iskopa nesto totalno nebitno, kako je neki cica izumeo kako vezati pertle na 1846. nacin... Sajt nije namenjen da sad ti nesto tu naucis jednostavno zamisljen je kao neki podsetnik sta se vazno tad desilo. A sto se tice sporok prikazivanja teksta i gasenja stranice trebalo je da kliknes stay on this page i otvorio bi ti ceo tekst, pa cak i da se ubagovao mogao si opet da probas.

White Ripper
11.7.2010, 13:34
Somalijska kriza :D

ed_hunter
11.7.2010, 17:40
E ali neverovatno kako me nervira kad ovako nekome sve smeta i sve je lose. Sajt nije napravljen da bi ti reko sta se desilo kad si se ti rodio nego da kaze nesto o tom vremenu, i normalno da ce da kaze neke vazne stvari koje su se dogodile i svi znamo za njih a ne sad da iskopa nesto totalno nebitno, kako je neki cica izumeo kako vezati pertle na 1846. nacin... Sajt nije namenjen da sad ti nesto tu naucis jednostavno zamisljen je kao neki podsetnik sta se vazno tad desilo. A sto se tice sporok prikazivanja teksta i gasenja stranice trebalo je da kliknes stay on this page i otvorio bi ti ceo tekst, pa cak i da se ubagovao mogao si opet da probas.

ja i dalje tvrdim: wikipedia ftw

sajt je zanimljiv, to sam i rekao i zahvalio sam se za link, ali da sam naučio nešto- nisam.... ne mogu da lažem, ja kažem ono što mislim. da sam hteo da se zabavljam posetio bih neki drugi od milion sajtova za zabavu, meni je ovo zvučalo kao da je namenjeno da se nauči nešto pametno

Rasa
11.7.2010, 19:30
Izgleda da je najvažnija stvar koja se dogodila u 1971. godini kad sam se rodio da je lider grupe the doors Jim Morison otego papke u Parizu.:D

Kod mene to ne pise, pise za Janis Joplin da je umrla u 27oj.

despot77
12.7.2010, 7:53
Uhuhu, nisam ni znao da će ovakva polemika nastati... :D
Na ovaj link koji sam postavio naletio sam na nekom stranom forumu, i bilo je svega par komentara na njega (uglavnom smajliji :D ) a ovde još malo teorija zavjere...

A da mi pravimo svoju verziju ??? :D

DragonSlayer
12.7.2010, 8:02
Ja pomislio "Roki" dobio oskara, (juče sam gledao neki dokumentarac) odem, ukucam godinu, i ono izlazi "Rocky win oscar" :D:D:D:D

tolmen
13.7.2010, 10:58
A new character entered the world of comic books: Donatello from the Teenage Mutant Ninja Turtles.

uvek sam nekako više gotivio rafaela

Don Lazar
14.7.2010, 11:35
Sajt je odličan, čak jako zanimljiv

ps. ukucajte 1900. godinu

Radojevicuros22
4.8.2015, 21:57
Ja samo znam da je te (1999) godine bilo NATO bombardovanje na Srbiju :(

player1
5.8.2015, 7:52
Umro Josip Broz Tito.

el_corona
9.8.2015, 18:52
Sto je vec neko pomenuo sajt je optimizovan za Americke dogadjaje i njihov auditorijum.

Mrzelo me je da cekam da se sav tekst pojavi na ekranu, lakse mi bilo da otvorim ovakav link http://whathappenedinmybirthyear.com/data/2009.txt i samo zamenim godinu koja me interesuje sacuvam tekst koji me interesuje u fajl sa ekstenzijom html i procitam. Dosta je brze :D

mciggzy
10.8.2015, 9:03
Gde iskopaste temu iz 2010... :D

Kidja
10.8.2015, 11:23
Aj kad ste nekrovali vec :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Chernobyl_disaster 6 dana nakom mog rodjenja. Znam da su mi pricali roditelji da su morali da me obmotaju folijom kada sam izlazio iz bolnice s obzirom da sam se rodio mesec dana ranije i koza mi se nije razvila kako treba tako da bi radijacija uticala valjda na kozu.
E sad ja mislim da je to BS ali eto bilo je tako :)

Lich_king2
11.8.2015, 0:56
Uvedene sankcije.

ivan90BG
12.8.2015, 10:21
Ujedinile se dve Nemačke, počo raspad Sovjetskog saveza, počo raspad Jugoslavije, dva dana pre mog rođenja pobuna Srba u Hrvatskoj :(, a na dan mog rođenja Jugoslavija pobedila Sovjete u finalu u Argentini, bajo moj :alealeee:.

Djordje Turjacanin
12.8.2015, 13:09
Dan poslije mog rođena, potpisan dejtonski sporazum u Parizu i tako okončan rat u BiH.

ivan90BG
12.8.2015, 18:36
Au brate, otvorio sam prethodne stranice ove teme, i našao svoj post star 5 godina koji je izazvao dosta negativnih reakcija. Ne mogu da verujem da sam ja to pisao. :eek: Zvuči ko neka mrzovoljna osoba koja vuče psihičke repove iz prošlosti. Ne znam u kakvom sam emocionalnom stanju bio tada. Šta god da je bilo ne ponovilo se. Po datumu vidim da je to bio neki kraj junskog roka u prvoj godini. Bem li ga, ispiti svašta mogu da urade čoveku :icon_stud

player1
12.8.2015, 19:08
Izgleda da je najvažnija stvar koja se dogodila u 1971. godini kad sam se rodio da je lider grupe the doors Jim Morison otego papke u Parizu.:D
E... bas bi ove godine u Parizu i poseti groblje poznatih, ukljucujuci i njegov grob.