PDA

Prikaži potpunu verziju : Intracom ISDN callid preko RS232


jzeljko
3.7.2010, 16:14
Pozdrav svima.

Treba da u javi napravim program koji ce mi prikazivati na racunaru identifikaciju poziva koji stizu na Telekomov ISDN marke intracom koji je valjda standardan uredjaj koji telekom isporucuje svojim korisnicima.

Prvo mi preko net mode managera(programa koji se isporucuje od strane telekoma) nije prikazivao nista.
Onda sadm uradio upgrade firmware-a na 3.84 verziju i sada mi u terminalu Net mod mannagera daje milion podataka medju kojima se moze naci i broj telefona.

Ovo dobijem u terminalu kada stikliram sve opcije za prikaz U,L1,L2,L3,App a sa XXXXXXX sam zamenio brojeve telefona.

Citat:


Call Reference : 1 (From Originating side)
Message : SETUP
Sending Complete :
Bearer Capability :
Coding Standard : CCITT
Information Transfer Capability : Speech
Transfer Mode : Circuit
Information Transfer Rate : 64 kbit/s
User Information Layer 2 : Rec. Q.921 (I.441)
Channel Identification : Indicated B1, Exclusively
Calling Party Number : National, ISDN/Telephony, XXXXXXXX
Called Party Number : Subscriber, ISDN/Telephony, XXXXXX
118650 L3 0001---- Rx2






Ovu sekvencu mi ponavlja nekoliko puta sto mozete da vidite u log32.txt fajlu koji je okacen a takodje ga je generisao net mod manager.

Medjutim kada sam probao da vidim sta se desava u Hyper terminalu a podesio port na COM1 i 115200 brzinu jednostavno nije se desavalo nista.
Ovo mi mnogo treba da bi mogao da napravim aplikaciju u javi koja ce da mi kupi ovo sa seriskog porta.

Takodje i probna verzija aplikacije koja samo slusa port ne prikazuje nista.

Verovatno da ISDN-u moram da posaljem neke at komande verovatno da ga podesim u mod za slanje, verovatno je to uradjeno u net Mod manageru cim on pokazuje sta sve stize.

Nasao sam ovaj pdf ali nikako da provalim sta bi trebalo da uradim da ga nateram da salje podatke.

http://netmod.fornax.hu/ENG/DownLoad/netMod_manual_e.pdf

Sigurno se neko od vas bavio ovim pa bi zamolio za pomoc.