PDA

Prikaži potpunu verziju : [Laptop] HP Compaq Mini 110c


Schnak3
18.6.2010, 23:02
Evo, ima vec mesec dana kako koristim ovaj netbook pa sam resio da napisem jedan review.

Pocecu od izgleda netbook-a koji je sasvim lepo uradjen. Jedna zamerka je to sto nigde nema HP logo-a, vec samo Compaq logo. Na gornjoj strani se moze primetiti veliki broj malih krugova, veoma diskretne tamno plave boje, tako da su skriveni, ali veoma lepo.

http://notebookitalia.it/images/stories/hp_compaq_mini_110/compaq_mini_110c_cover.jpg

Netbook ima samo DVE nalepnice, Interl Atom Inside i Energy star, sto je lepse u odnosu na neke modele sa 6 ili vise nalepnica. Netbook ima dva dodatna tastera, power i wi-fi, koji su osrednje uradjeni. Aktivacija se aktivira povlacenjem tastera u desnu stranu i kratkog drzanja u trenutnoj poziciji (manje od sekunde). Sa donje strane vidimo par nalepnica kao i Windows XP CD key. Netbook ima 4 otvora za hladjenje, jedan sa leve strane, jedan sa prednje, jedan sa zadnje, kao i jedan za ram. Trackpad je dobar, iako mu je potrebno 5 sekundi dok proradi kada se upali iz hibernacije (preskace prvih 5 sekundi i onda dobro vrsi posao). Jedna od cudnih stvari je raspored levih i desnih tastera- kao sto i ime kaze, na istovetnim stranama trackpad-a se nalaze, a to moze nekom biti problem.

http://static.modnews.ru/uploads/image/obz_note/hp_mini_110c/07.jpg

Tastatura je veoma dobra, mada raspored izmedju tastera moze predstavljati problem jer sakuplja prasinu i vece cestice. Sam hardver je standardan, 1.6GHz dual core CPU, 1gb RAMa, 160gb hard disk i ostale komponente. XP se veoma solidno pokazao, ali ja sam instalirao Windows 7 koji zauzima 600mb RAMa, a tih 400 je vise nego dovoljno za winamp, word i par tabora u Firefox-u. Ekran je odlican i tekst je dosta vidljivi i na direknom prepodnevnom suncu.

http://www.laptopspirit.fr/wp-content/uploads/new/hp-compaq-mini-110c-tr.jpg

Problemi: -preterano zagrejavanje- temperatura procesora, nakon 2h gledanja youtuba, je iznosila manje od 70 stepeni
- wi-fi drajveri: u XP sam imao problem, kao i nekoliko korisnika na stranim forumima, sa drajverima za wi-fi. Naime, prvo konektovanje je radilo i signal je bio odlican, ali nakon restarta racunara nisam mogao da pronadjem nijednu mrezu. Resenje je da se pokrene iz Internet Explorer-a Diagnostic program (dugme koje se pojavi u IEovoj error strani)

Manji problemi:
-cudni levi i desni tasteri
-tastatura skuplja prasinu
-power i wi-fi tasteri su traljavo napravljeni
-kamera je solidna

player1
19.6.2010, 10:34
Sam hardver je standardan, 1.6GHz dual core CPU, 1gb RAMa, 160gb hard disk i ostale komponente.

Nije to nikakav dual core, nego jedan Atom sa hyperthreadingom.

Schnak3
19.6.2010, 10:46
Nije to nikakav dual core, nego jedan Atom sa hyperthreadingom.

Ok, moja greska. Pomislio sam da ima dva jezgra jer se u Task Manager-u pojavljuju dva grafika.

player1
19.6.2010, 10:53
Da, hyperthreading se vidi kao dodatna jezgra u task manageru.

Npr. Core i7 sa 4 jezgra ima 8 stavki u task manageru.