PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji C++?


hacker_aca
1.12.2005, 23:52
Kupio sam knjigu "Naučite C++ za 21 dan" od Jesse Liberty. E, sad, u knjizi nema ništa koji C++ treba, pošto sam ja čuo da ima više njih. Uzeo sam bio Borland C++ Builder 5 Enterprise ali nisam primetio da je za starije verzije Windowsa, a meni je Win XP.Pošto živim u Budvi, a nema nikakvih CD-shopova sa ovakvom vrstom programa, moram da putujem do Podgorice da bi kupio tako nešto. Evo i knjigu sam kupio u PG. Molim da iskusniji programeri kažu trebali kakav posebni C++ da uzmem.

diablo_
1.12.2005, 23:59
Imam potpuno istu knjigu od istog autora!Tebi treba Microsoft Visual C++ i on je sastavni deo Visual Studija...

hacker_aca
2.12.2005, 0:05
Jel sigurno taj C++? Pošto imamo istu knjigu, a ti si je sigurno pročitao, jel dobra, jel nauči dosta toga potrebnog za C++?

voodoo_
2.12.2005, 0:22
Onaj koji se dobija uz Visual Studio .NET (pažnja: NE PRAVIŠ .NET aplikacije, nego standardni Win32 executable), ili gcc koji dolazi uz Dev-C++. Ako ništa, prave fino optimizovan kod i 100% poštuju standard.

diablo_
2.12.2005, 0:56
Na zalost nisam procitao celu knjigu ali sam stigao do neke mozda trecine i dosta je lepo sve objasnjeno tako da ne bi trebalo da bude problema.Siguran sam da je taj c++ posto sam vec pravio neke programcice i radio primere iz te knjige.

Ali ova knjiga se ne bavi programirnjem win32 tako da ces za to morati da kupis novu...

voodoo_
2.12.2005, 12:29
Kako se ne bavi? Ako je to C++ za 21 dan, tu se ne odmiče dalje od ispisivanja/upisivanja sa/na cout/cin. Znači čist win32 konzolni program, iako su sourcevi upotrebljivi i na drugim platformama. Ajde da se bavi MFC-om, VCL-om ili .NET-om, to bi bilo drugo...

diablo_
2.12.2005, 12:51
Ne razumem se ja mnogo u te stvari!Zar nije win32 programiranje u windowsu (znaci mogu se izraditi prozori,padajuci meniji,itd...) a ne win32 je samo programiranje u konzoli!?

voodoo_
2.12.2005, 14:36
Svejedno, i konzolni (ne DOS!) program je standardni win32 program, s tim što ne moraš da se brineš oko interfejsa već ti Windows da standardni ulaz i izlaz i rokaj...

sucur_87
2.12.2005, 19:24
C++ je svaki isti, tj. to je jezik, e sada koji kompajler, to je vec nesto drugo.
Ja koristim VS2003.NET i nemam primjedbi.

hacker_aca
3.12.2005, 0:25
Kada sam kupio ovaj Borland C++ za starije verzije windowsa, instalirao sam ga bez problema. Samo je problem bio kada ukucam kod (iz knjige) nije hteo da ga pokrene. Onda sam uzeo kompajler Dev-C++ 4.9.9.2 i probao sa njim da prevedem kod, ali nije hteo. U malih 7 redova on nađe 501 grešku! :confused: Sad da nije možda i ovo što mi nije ovaj C++ dobar... Inače, sucure, gde mogu da nađem taj kompajler? Ako nemaš primedbi na njega, onda pretpostavljam da radi. :D Ako može negde da se skine sa interneta, možda bi mogao da staviš adresu pa da ga preuzmem.

diablo_
3.12.2005, 0:44
Ne znam ali ja sam ovako razumeo!Borland c++ i Microsoft c++ imaju razlicitu sintaksu!

Pre neki dan drug mi dolazi i kaze poceli smo da ucimo c++ ajde pocni da pravis nesto da vidim kako znas.Ja sve lepo odradio dok nisam stigao do "cout".Tad smo poceli da se svadjamo posto je kod njih ta funkcija zamenjena sa "printf" i uopste ne koriste <iostream.h> nego neki blabalbal header :D

voodoo_
3.12.2005, 0:56
Kada sam kupio ovaj Borland C++ za starije verzije windowsa, instalirao sam ga bez problema. Samo je problem bio kada ukucam kod (iz knjige) nije hteo da ga pokrene. Onda sam uzeo kompajler Dev-C++ 4.9.9.2 i probao sa njim da prevedem kod, ali nije hteo. U malih 7 redova on nađe 501 grešku! :confused: Sad da nije možda i ovo što mi nije ovaj C++ dobar... Inače, sucure, gde mogu da nađem taj kompajler? Ako nemaš primedbi na njega, onda pretpostavljam da radi. :D Ako može negde da se skine sa interneta, možda bi mogao da staviš adresu pa da ga preuzmem.
Da li si sve lepo prepisao? Da li si udario tačke zareze svuda?
Ako program koristi <iostream.h>, umesto toga upiši:

#include <iostream>

using namespace std;

Inače nemoj da te plaši ogroman broj grešaka, gledaj prvu (ili prvih nekoliko) a ostale obično nestanu kad se to prvo koriguje...

hacker_aca
3.12.2005, 1:03
Da, da, sve sam upisao kao što je i pisalo u knjizi, ali ništa. Kad neće da radi kod, ja ga izbrišem i ponovo. Koliko sam ga puta kucao taj jedan isti kod, skoro sam ga zapamtio! :D

Ali, ništa, sigurno je to zbog ovoga što je ovaj koji imam C++ za starije verzije windowsa, a meni je xp. Tako da ću probati da uzmem ovaj Visual Studio .NET pa ću probati sa njim.

Brains
3.12.2005, 2:55
Da, da, sve sam upisao kao što je i pisalo u knjizi, ali ništa. Kad neće da radi kod, ja ga izbrišem i ponovo. Koliko sam ga puta kucao taj jedan isti kod, skoro sam ga zapamtio! :D
Ali, ništa, sigurno je to zbog ovoga što je ovaj koji imam C++ za starije verzije windowsa, a meni je xp. Tako da ću probati da uzmem ovaj Visual Studio .NET pa ću probati sa njim.

Koja verzija Borlanda je u pitanju? Inace, Borland je daleko blizi totalnom drzanju uz C++ specifikaciju od Microsoftovog C++. Naravno, bitno je kakav je to kod... Ajde, prepisi ga ovde, i reci cu ti odmah gde su pogresili ako uopste ima neka greska... Razlike izmedju MS i Borland-a su krajnje suptilne, inace... Naravno, ako se radi o nekom pravljenju prozora, ili tako nesto, e, tu ce biti problema ako je knjiga pisana za MS visual studio.

Brains
3.12.2005, 3:05
Ne znam ali ja sam ovako razumeo!Borland c++ i Microsoft c++ imaju razlicitu sintaksu!

Lose si razumeo... Ili su te zesce zeznuli. C++ je standardizovan jezik (za razliku od obicnog C-a), tako da se i MS i Borland moraju pridrzavati 99,9% sintakse.

Pre neki dan drug mi dolazi i kaze poceli smo da ucimo c++ ajde pocni da pravis nesto da vidim kako znas.Ja sve lepo odradio dok nisam stigao do "cout".Tad smo poceli da se svadjamo posto je kod njih ta funkcija zamenjena sa "printf" i uopste ne koriste <iostream.h> nego neki blabalbal header :D

cout je iskljucivo C++ "naredba". Stavio sam pod znake navoda jer se u stvari radi od izlaznom toku (console out, podklasa klase ostream) u koji preusmerujes podatke. Odatle i #include <iostream> i obavezno jos i ono using namespace std;
printf je obicna C naredba koja je ostavljena u C++ radi kompatibilnosti. Za printf se ukljucuje <stdio.h> sto je C biblioteka. Mozda ti ovo vec sve znas, ali bilo bi dobro da poducim i ostale... :D

diablo_
3.12.2005, 10:41
Znaci cout i printf su potpuno iste komande samo sto koristi drugu biblioteku (jbg nisam znao kako se zove pa sam video .h(eader) :D )?

voodoo_
3.12.2005, 12:17
Ne, cout uopšte nije komanda nego stream na koji upućuješ podatke.

Znaš šta, preporučujem ti da batališ tu knjigu uz koju ništa nećeš naučiti, i lepo da kupiš "Programski jezik C++" od Lasla Krausa.

Brains
3.12.2005, 15:04
Znaš šta, preporučujem ti da batališ tu knjigu uz koju ništa nećeš naučiti, i lepo da kupiš "Programski jezik C++" od Lasla Krausa.

Mada, Kraus ume samo da predaje na teoretskom nivou. Zgodno je to jer se lepo nauce sve uzajamno posledicne veze i zasto nesto radi tako. Za neko iole malo specificnije programiranje, Krausove knjige nisu na mom prvom mestu. Idealan je za pocenike ali ako neko vec zna da programira, slaba vajda... Popunice par rupa u znanju ali to je to. Znaci pocetnici, navalite na Krausa da prvo udjete u stos a tek onda predjite na neko naprednije stivo. :)

Brains
3.12.2005, 15:09
Znaci cout i printf su potpuno iste komande samo sto koristi drugu biblioteku (jbg nisam znao kako se zove pa sam video .h(eader) :D )?

Razlika je ogromna... cout je kao sto vec rekoh objekat (klasa, znaci OOP (objektno orjentisano programiranje)) a printf je obicna funkcija (iz proceduralnog jezika)... :D

voodoo_
3.12.2005, 15:21
Znaci pocetnici, navalite na Krausa da prvo udjete u stos a tek onda predjite na neko naprednije stivo. :)
Svakako, ali čovek koji je pokrenuo thread očigledno nema nikakva iskustva sa bilo kojim programskim jezikom (a odma' se u'vatio za OOP), tako da je Laslo mnoooogo bolje rešenje od tih kvazi-učila tipa "C++ za 15 minuta"...

hacker_aca
4.12.2005, 1:39
Koja verzija Borlanda je u pitanju? Inace, Borland je daleko blizi totalnom drzanju uz C++ specifikaciju od Microsoftovog C++. Naravno, bitno je kakav je to kod... Ajde, prepisi ga ovde, i reci cu ti odmah gde su pogresili ako uopste ima neka greska... Razlike izmedju MS i Borland-a su krajnje suptilne, inace... Naravno, ako se radi o nekom pravljenju prozora, ili tako nesto, e, tu ce biti problema ako je knjiga pisana za MS visual studio.

Evo koda:

1: #include <iostream.h>
2:
3: int main()
4: {
5: cout << "Zdravo svete!\n";
6: return 0;
7: }

Voodoo, naravno da nemam nikakva iskustva u programiranju, pa nisam ni znao kakvu knjigu da uzmem. Ajde videću ako mogu kako da iskoristim ovu knjigu što imam, pa ću uzeti tog Lasla. Inače, što je OOP?

darthmajor
4.12.2005, 2:39
Probaj da promenis " cout << "Zdravo svete!\n";" na " cout << "Zdravo svete!" << endl;"
I ja sam pocetnik, ali ovaj '\n' me vec zezao...
I izbrisi '.h' da ti ukljuci drugi header.

Brains
4.12.2005, 3:22
Evo koda:
Voodoo, naravno da nemam nikakva iskustva u programiranju, pa nisam ni znao kakvu knjigu da uzmem. Ajde videću ako mogu kako da iskoristim ovu knjigu što imam, pa ću uzeti tog Lasla. Inače, što je OOP?

OOP je Objektno Orjentisano Programiranje. :D

Posto se cout nalazi u imenskom domenu (namespace) std, fali ti samo ono sto sam ti napisao crvenom (2. red). Na zalost, umesto normalne poruke o gresci, kompajler za ovaj propust uglavnom prijavljuje glupost koja je pocetnicima ne znaci nista. Kad budes usao u stos, shvatices da ti prijavljuje nesto korisno, ali dalek je put do toga. :) Samo strpljivo i polako... Covek je napravio C++, znaci da ga i covek moze nauciti... :D

1: #include <iostream.h>
2: using namespace std;
3: int main()
4: {
5: cout << "Zdravo svete!\n";
6: return 0;
7: }

Brains
4.12.2005, 3:27
Probaj da promenis " cout << "Zdravo svete!\n";" na " cout << "Zdravo svete!" << endl;"
I ja sam pocetnik, ali ovaj '\n' me vec zezao...
Na zalost, ova dva su skoro potpuno ista.

endl(basic_ostream<charT, traits>& os)
{
os.put( charT('\n') );
os.flush();
return os;
}


I izbrisi '.h' da ti ukljuci drugi header.
I ovo je potpuno svejedno... :) Ako se pogleda fajl "iostream" (bez ikakve extenzije) koji se nalazi u include direktorijumu, videces da ima samo jedan red: #include <iostream.h> Ili je to ili sam kompajler dodaje .h :D

Brains
4.12.2005, 3:37
Svakako, ali čovek koji je pokrenuo thread očigledno nema nikakva iskustva sa bilo kojim programskim jezikom (a odma' se u'vatio za OOP), tako da je Laslo mnoooogo bolje rešenje od tih kvazi-učila tipa "C++ za 15 minuta"...
Definitivno jeste. A posle bih mogao da preporucim neku malo ozbiljniju varijantu. Nesto kao C++ izvornik. Knjige u kojima stoji: za 21 dan uglavnom nisu pogodne. Previse povrsno objasnjavaju. Ali otom potom... Prvo treba da se savlada Kraus. :)

diablo_
4.12.2005, 11:02
E pogledajte ovu foru!Imao sam ovaj problem odavno!

Probaj da promenis " cout << "Zdravo svete!\n";" na " cout << "Zdravo svete!" << endl;"

U KDE prijavljuje gresku za drugi kod a za prvi ne dok u windowsu i visual studiu radi lepo 2 kod?!?!

darthmajor
4.12.2005, 11:30
U Visual Studiu koji mi treba za skolu nije svejedno da li je sa .h ili bez.
Cini mi se da .h ide sa namespace System i onda za ispisivanje koristimo Console::Writeline a pored cout mi uglavnom ne radi \n.
Ovo ne pisem da pametujem nego da imate priliku da mi lepo objasnite sta/kako/zasto posto imam profesora koji ne moze da razlikuje C++ i C...

sucur_87
4.12.2005, 14:04
Evo koda:

1: #include <iostream.h>
2:
3: int main()
4: {
5: cout << "Zdravo svete!\n";
6: return 0;
7: }

Pisi iostream, bez .h, dakle #include <iostream>, a odmah ispod toga:
using namespace std;
E oda ces moci koristiti cout i cin, na taj nacin, inace bez ovo using namespace std, moras pisati std::cout

Brains
4.12.2005, 14:36
E pogledajte ovu foru!Imao sam ovaj problem odavno!
Probaj da promenis " cout << "Zdravo svete!\n";" na " cout << "Zdravo svete!" << endl;"
U KDE prijavljuje gresku za drugi kod a za prvi ne dok u windowsu i visual studiu radi lepo 2 kod?!?!

Nisam radio u KDE-u ali moguce da je pravio ovaj problem ako nisi stavi using namespace std. Ne bi smeo da ti napravi problem oko endl-a. Visual Studio (valjda) sam radi using namespace std ako ne uspe da nadje naredbu u trenutnom namespace-u.

Brains
4.12.2005, 15:24
Ovo ne pisem da pametujem nego da imate priliku da mi lepo objasnite sta/kako/zasto posto imam profesora koji ne moze da razlikuje C++ i C...
Izem ti profesora. :D

C++ radi na sledeci nacin. Posto je moguce preklapanje funkcija (isto ime funkcije, razliciti argumenti ili isto ime funkcije isti argumenti, ali razliciti domen imena), morali su nekako obezbediti da se razlikuje kojoj pristupas. Evo primera. Inace ovaj kod radi :cool:!

#include <iostream.h>
#include <stdio.h> // Treba nam za printf naredbu

namespace brains { // pod imenskim domenom brains pravim klasu cout
class cout {
public:
void operator<<(const int n) const
{ printf("E, pa nece da ispise %d nego ce ispisati %d\n", n, n+1); }
}; // kraj klase
} // kraj imenskog domena brains

int main() {
brains::cout() << 5; // koristi cout iz domenskog prostora brains
std::cout << 5; // koristi se cout iz domenskog imena std
return 0;
}
Ono using namespace std ti sluzi samo da ne moras da kucas std:: ispred skoro svake naredbe. Naravno, ako imas dve naredbe koje bi lako mogle da se pobrkaju (isto ime, isti argumenti, razliciti imenski prostori), moras eksplicitno da navedes iz kog imenskog prostora uzimas naredbu bez obzira sto si rekao da ces koristiti neki odredjeni imenski domen.

Brains
4.12.2005, 15:24
U Visual Studiu koji mi treba za skolu nije svejedno da li je sa .h ili bez.
Veca je greska ne napisati .h.

Cini mi se da .h ide sa namespace System i onda za ispisivanje koristimo Console::Writeline a pored cout mi uglavnom ne radi \n.
Malko si pobrkao. System, console i writeline su mi preko googla izbacile samo C# stvari. Jos se nisam sreo sa C#, pa ti ne mogu reci 100%. Za C++ je std domen imena koji si mislio. Znaci: std::cout.

sucur_87
4.12.2005, 15:26
using namespace std ti sluzi samo da ne moras da kucas std:: ispred skoro svake naredbe.
Upravo tako, to sam ja i spomenuo u postu prije.

darthmajor
4.12.2005, 16:32
Pa na primer evo koda koji je takav a ne razumem sta je ono #ifdef i komplikacije pred main ali ovo ti treba kada radis "managed c++ application" u VS-u.
#include "stdafx.h"

#using <mscorlib.dll>

using namespace System;

// This is the entry point for this application
#ifdef _UNICODE
int wmain(void)
#else
int main(void)
#endif
{
Console::WriteLine(S"Multidimensional Arrays");


A bas sam sada probao neke primere da dodam .h i odmah mi izbacuju greske. Jel' to mozda zato sto se Microsoft napravio pametan pa nije postovao standarde?

Brains
4.12.2005, 18:34
Pa na primer evo koda koji je takav a ne razumem sta je ono #ifdef i komplikacije pred main ali ovo ti treba kada radis "managed c++ application" u VS-u.evo sta sam nasao za afc.h, posto stdafc.h ne postoji u Borlandu. :D
// This is a part of the Microsoft Foundation Classes C++ library.
Pa ovo donekle moze objasniti zasto ide namespace System...

#ifdef _UNICODE
int wmain(void)
#else
int main(void)
#endif
#ifdef (if defined) je kompajlerska direktiva. Za tvoj primer ide ovako: Ako je definisana kompajlerska promenljiva _UNICODE uradi int wmain(void) a ako nije, uradi int main(void). Ovo bukvalno pre nego sto prosledi na kompajliranje zameni ceo blok #ifdef ... #endif sa onim sto treba u zavisnosti od tacnosti if izraza. Postoje jos i #ifndef (if not defined), #if (obican if), #define, #undef...

A bas sam sada probao neke primere da dodam .h i odmah mi izbacuju greske. Jel' to mozda zato sto se Microsoft napravio pametan pa nije postovao standarde?Heh, naterao si me da izvadim C++ izvornik i da vidim da sam pogresio u nekoj od prethodnih poruka. :o Iako je .h nastavak za biblioteke, standardne biblioteke imaju izuzetak, i po specifikaciji nemaju nastavak .h. Tako znaci da je <iostream> pravilnije od <iostream.h>. :D Ovo je posledica toga da se omoguci da se stare C biblioteke mogu lako ubaciti i pritom i razlikovati od C++ biblioteka. Recimo <string> ukljucuje C++ string biblioteku a <string.h> bi trebalo da ukljuci C biblioteku. Mada se za string preporucuje koriscenje <cstring.h> da bi razlika bila ociglednija. Jedino sto je Borland omogucio da dodavanjem sufiksa .h ne dolazi do greske.

sucur_87
4.12.2005, 18:52
Upravo tako .h je nastavak za C biblioteke, dok su C++, bez toga.

hacker_aca
5.12.2005, 23:43
Ljudi, stvarno ste me zbunili sa svim tim komandama i neznam što već. Našao sam na www.knjizara.com C++ izvornik od Lippman Stanely. Jeli to ta knjiga?

voodoo_
5.12.2005, 23:46
Ako hoćeš da učiš, a krećeš od nule, ja ti preporučujem Krausa...
Te buksare su za kasnije, kad malo staneš na noge...

hacker_aca
5.12.2005, 23:56
A gde da neđem Krausa? I jel taj C++ izvornik ili neku drugu knjigu od njega?

holodoc
6.12.2005, 0:17
Ja bih samo da napomenem jednu malu stvar a to je da uzmeš u obzir i mogućnost da postoje štamparske greške u knjizi koju koristiš. Obično su prva izdanja ovakvih naslova prepuna grešaka pa nemoj da se iznenadiš ako ti većina programa ne funkcioniše iako si kod prepisao korektno.

Znaš i sam da je samo jedan jedini znak dovoljan da napravi kod nefunkcionalnim.

hacker_aca
6.12.2005, 0:24
Da, ali u ovoj knjizi C++ za 21 dan, uzmem malo da prelistam i dođwm nešto dalje od sredine knjige, i vidim u kodove se pojavljuje onaj .h pa reko ne vredi mi... A knjigu sam platio 25 evra...:(

Brains
6.12.2005, 3:15
A gde da neđem Krausa? I jel taj C++ izvornik ili neku drugu knjigu od njega?
Ponedeljkom od 18-20h na VETS-u drzi Javu... :D Ma, potrazi ga na ETF-u... U knjizari imaju sigurno posto se iz nje uci... C++ izvornik je strana knjiga... Mislim da se Krausove zove: "Programiranje na jeziku C++" ili tako nesto.

Brains
6.12.2005, 3:18
Ljudi, stvarno ste me zbunili sa svim tim komandama i neznam što već. Našao sam na www.knjizara.com C++ izvornik od Lippman Stanely. Jeli to ta knjiga?
Jeste... Bas ta... C++ Izvornik je namenjen naprednijim ljudima... Za pocetak ti ipak treba nesto lakse... O C++ Izvorniku razmisljaj kasnije...

hacker_aca
9.12.2005, 0:53
Dajte, nemojte me zezati. Ovi likovi mi prije govore da uzmem C++ izvornik a ti mi kažeš da je ta knjiga za naprednije korisnike. :confused:

voodoo_
10.12.2005, 21:39
Uzmi i nju, biće ti extra korisna kad savladaš C++. Al da učiš iz nje, nije.

hacker_aca
11.12.2005, 5:13
Ajde, videću... Nego da vidite kako sam se iznervirao. Odem ja kod ovog u CD-šop da uzmem ovaj Visual Studio. Vidim ja, na 7 CD-ova. Ajde, uzmem ga, odnesem kući, neće da radi. Reko, mnogo je cd-ova pa se desi greška (ovo je sve piraterija, da se zna :) ). Odem sutra da ga zamijenim, kaže biće gotovo do sutra (to znači prekosutra, ili kako već). Odem ja sutra (prekosutra) uzmem cd, odem kući i ponovo neće da radi! Ma poluđeću od tog programiranja, bre! Evo pokušavam od avgusta da počnem, ali mi se neće. :mad:

darthmajor
11.12.2005, 11:29
"Ma poludecu od programiranja, bre!" - Hahahaha :)
Nemoj da se predajes, samo obrati paznju koji ti disk trazi, za 2002 ide prvi pa poslednji, pa drugi, itd...mozda i tu imas neku foru. A kako nije radilo?

Moram se zahvaliti za ono objasnjenje prosli put, posto mi je bas pomoglo! Zeleo bih da pitam da li ima neko literaturu u elektronskom obliku na srpskom, posto treba da pravim neki projekat o "nizovi, matrice, stringovi" i vec mi je muka od prevodjenja...znaci bilo sta na srpskom (posto prof. ionako ne zna C++ ;) )

Brains
11.12.2005, 15:15
Ma poluđeću od tog programiranja, bre! Evo pokušavam od avgusta da počnem, ali mi se neće. :mad:
Za prve korake preporucujem neki free kompajler. Dok se ti snadjes u grafickom okruzenju... :rolleyes: Uostelom, svi primeri iz knjiga rade sa notepadom. :D Mada, moram priznati... Intuitivnije je kada ti u nekom razvojnom okruzenju prijavi gresku...

hacker_aca
11.12.2005, 23:51
A kako nije radilo?

Pa pošto je na 7 cedeova ovaj Visual Studio, ubacim ja 1. cd da instaliram i kaže on meni da ubacim cd gde ima neki programčići što mi trebaju (SQL i još neki...), i onda: prvi, neće, drugi, neće,... i tek na 5 cd. Instaliram ja to, i kaže ajde sad da se instalira. Ubacim 1. cd i ide fino, ubacim 2. i njega prođe. Dođe na 4. i izbaci on meni poruku da proverim da li je na cd fajl taj i taj (ne sećam se imena, samo znam da je ekstenzija .cab) i da li mogu da mu pristupim. Fajl normalno, sve ono tamo je, neće nigde da beži (:) ) ali instalacija neće da nastavi. Kliknem da nastavi, a on opet izbacuje istu poruku. Odnesem ja cd kod ovoga gde sam kupio program, i on mi zameni, i opet ista stvar! na 4. cd traži fajl koji je na cd. :confused: Pa ko se nebi iznervirao?!