PDA

Prikaži potpunu verziju : Zadaci za kontrolni :)


JaSamKorisnik
16.6.2010, 19:28
Pozdrav, ovako, imam 10 zadataka koje trebam da naucim za kontrolni, pa sam se setio vas :) Ako neko zna i ima vremena evo zadataka za vezbanje :P

1. Napisite program koji ucitava 10 brojeva i racuna njihov prosek.
2. NP koji ucitava 10 brojeva i racuna njihov maksimum.
3. NP koji ucitava 10 brojeva i racuna njihov minimum.
4. NP koji ispisuje sve parne brojeve izmedju dva uneta broja.
5. NP koji ucitava tri broja koji predstavljaju kolicinu novca na stednom racunu, kamatnu stopu i broj godina. Izracunajte godisnju kamatu i ukupan iznos stednje posle svake godine. Izlas bi trebalo da izgleda ovako:

Ulazni podaci: kapital=30000.00 kamatna_stopa=12.5 br_godina=20.
Izlaz:

God. Kamata Ukupno
1 3750.00 33750.00
2 4218.75 37968.75
3 4746.09 42714.84
....
10 10824.39 97419.58

(ovaj zadatak ne morate, ne verujem da ce biti, ali ako neko zeli moze da ga uradi ^^)

6. NP koji ucitava brojeve i racuna njihov prosek dok se ne pojavi 0.
7. *NP koji ucitava ceo broj kao osnovu sistema, a onda ucitava broj cifru po cifru i ispisuje njegovu vrednost u dekadnom sistemu. Osnova ulaznog broja treba da bude manja od 10.
8. NP koji ucitava pozitivan ceo broj i racuna sledecu sekvencu: ako je broj paran, prepolovite ga, ako je neparan pomnozite ga sa 3 i dodajte 1. Ponavljajte proces dok ne dobijete 1, ispisujuci svaku dobijenu vrednost. Na kraju ispisite koliko ovakvih oberacija ste izvrsili.
9. NP koji broji samoglasnike u recenici koja se unosi sa tastature. Citajte tekst slovo po slovo dok ne dodjete do tacke. Onda ispisite broj pojavljivanja svakog samoglasnika u tekstu, ukupan broj slova i procentualno pojavljivanje svakog od samoglasnika u tekstu.
Izlaz bi trebalo da izgleda ovako:

Ulazni podaci: "Ovo je tekst koji smo uneli sa tastature na pocetku programa."
Izlaz:
A 5 E 5 I 2 O 6 U 3

Ukupno slova: 50
A 10%
E 10%
I 4%
O 12%
U 6%

10. NP koji ucitava recenicu slovo po slovo i stampa je rec po rec u svakom redu.
11. *NP koji ucitava broj na manji od 3 i ispisuje sve permutacije razlicitih trojki i brojeva manjih ili jednakih unetom broju.



To su svi zadaci, zadaci se rade u programu "C", i ako neko zna, jel moze da mi posalje download link za taj program :) Zadaci mi trebaju sto pre i rade se pomocu petlji, "while", "do while", i zaboravio sam 3. :s

Pozz :ciao:

fingerprint
16.6.2010, 19:56
A sta mi dobijamo za uzvrat :) ?

NISAM NESTO SMART
16.6.2010, 20:20
@fingerprint- verovatno nista

Sad ja uopste ne kapiram ti nama das 11 zadataka(a napisao 10 :D) i mi to da ti uradimo i ti sta?Da ih sve lepo naucis napamet?I kakav program "C" jel mislis na programerski jezik "C"?

GoranSTX
16.6.2010, 20:29
SK Forum ne biti servis za rešavanje zadataka.