PDA

Prikaži potpunu verziju : Treba mi velika pomoc oko 3 prosta zadatka u C-u


miticfam
15.6.2010, 12:24
Dobio sam 3 zadatka da uradim iskljucivo u jeziku C pa vas molim da mi ih nekakko resite

1. Za unetih n brojeva napisati funkciju koja kao rezultat vraca koliko ima parnih i neparnih brojeva koristeci pokazivace na broj i petlju while.

2. Dat je popis funkcija voidf(int br, int *n). Objasni koji su od sledecih poziva funkcije neispravni i zasto. Promenljive k, n i br definisane su u glavnom programu
a) f(k,n);
b) f(&k,&n);
c) f(2*n-1,&k);
d) f(k,n,br);

3. Definisi funkciju min i max koja pronalazi najmanji i najveci od 4 brojeva. U glavnom programu je testirati tako sto za uneta 4 broja treba ispisati zbir najveceg i najmanjeg broja. Pokazivace koristi na minimum i maximum.

Hvala vam unapred na pomoci

pedjastudio84
15.6.2010, 18:47
Nece ovde niko da ti radi domace zadatke. Sedni malo i :icon_stud i pitaj bas ako negde zapnes.

miticfam
16.6.2010, 21:59
Da li se u pozivanju funkcije moze koristiti adresa promenljive npr &a ili &max?

enaB
16.6.2010, 23:04
Može.
Neispravan je poziv pod D, jer predaje 3 argumenta, a funkcija je deklarisana samo sa 2 parametra od kojih je samo jedan pokazivač, tako da su nepravilni i pozivi pod A i B, ali nisam siguran da li bi kompajler pravio problem ili bi prešao preko toga samo sa upozorenjem.