PDA

Prikaži potpunu verziju : DVD-R kopiranje?


huligan
21.6.2006, 11:03
Potrebna mi je pomoc,
posto sam skoro imao matursko vece,na kome smo imali snimatelja,jelte,on trazi 800 dinara za jedan obican dvd,koji naravno ima zastitu,e pa mene interesuje preko kog programa ja mogu da narezem taj isti dvd?Nacuo sam neke price da je to moguce sa Alchoholom?Da li je to istina?Ako jeste,kako bih to narezao?
Ajde ljudi pomagajte:D

korisnik
21.6.2006, 11:20
Mislis da uradis backup copiju? Pa mozes upotrebiti DVDShrink

holodoc
21.6.2006, 11:40
Pa ako za zaštitu sadržaja koristi klasičnu metodu koju za sada kao standardnu opciju ima Adobe Encore onda su ti najobičniji AnyDVD ili DVDIdlePro dovoljni.

Vodi računa da za kopiranje DVD-a ne koristiš Nero već (preporučujem ga) CloneCD. Tebi je potrebna egzaktna kopija originala ;) pa ćeš morati da koristiš program za tu namenu. Zato CloneCD. CloneDVD nije preporučljiv za ove svrhe jer on može da uradi ponovni remastering materijala prilikom snimanja i sve što ćeš dobiti je DVD sa zvukom bez slike.

Orvel
21.6.2006, 13:49
Ponekad je moguce narezati i sa Alcohol-om.Probaj mislim da ce moci.

holodoc
21.6.2006, 14:03
Materijal koji je zaključan je uglavnom CSS kodiran tako da sumnjam da bi čist Alkohol mogao da ga kopira jer ne može da dešifruje ulazne informacije. Alcochol je dobar za neke vrste zaštita igara (SecureRom, SafeDisk itd.) ali nije namenjen za DVD-e.

Lično sam probao skoro sve što je dostupno na tržištu, jer se inače bavim i DVD authoringom, pa je ponekad potrebno napraviti identičnu kopiju (veoma retko zaključavam sadržaj ali je nekad i to potrebno). Jedino što mi nikada nije pravilo problema je kombinacija DVD Idle Pro i CloneCD. AnyDVD ume ponekad da se zaglupi i da napravi glupost.

Probaj, isplatiće ti se.

SuperG
21.6.2006, 14:15
Potrebna mi je pomoc,
posto sam skoro imao matursko vece,na kome smo imali snimatelja,jelte,on trazi 800 dinara za jedan obican dvd,koji naravno ima zastitu,e pa mene interesuje preko kog programa ja mogu da narezem taj isti dvd?Nacuo sam neke price da je to moguce sa Alchoholom?Da li je to istina?Ako jeste,kako bih to narezao?
Ajde ljudi pomagajte:D

Batali sve ovo i uzmi DVD Clone. Definitivno najbolji.

holodoc
21.6.2006, 14:19
Batali sve ovo i uzmi DVD Clone. Definitivno najbolji.

I sa njim sam često dobijao na "domaće zaštićenim" diskovima crni ekran :)

Surovi
21.6.2006, 17:21
za obicno bekapovanje meni se gorepomenuti dvd shrink pokazao najbolje, velik je sveka 500-600kb a radi lavovski posao+sto je besplatan...:)

inace poslednji put sam ga koristio bas da bekapujem maturu i nije pravio probleme:) to je moja preporuka, izuzetno je lak za koriscenje... probaj sta ja znam, ovi drugi programi su veci imaju vise opcija itd a ovaj je samo za ovoga posla i jos je freeeee

holodoc
21.6.2006, 17:32
Da ali DVD Shrink ne može da čita samostalno CSS kodirane diskove :)

Problem je što mora da postoji program koji omogućava dešifrovanje podataka sa DVD-a. DVD Shrink je odličan kada se radi o nezaštićenim diskovima ali je bez pomenutih programa za dešifrovanje beskoristan.

Surovi
21.6.2006, 18:02
Da ali DVD Shrink ne može da čita samostalno CSS kodirane diskove :)

Problem je što mora da postoji program koji omogućava dešifrovanje podataka sa DVD-a. DVD Shrink je odličan kada se radi o nezaštićenim diskovima ali je bez pomenutih programa za dešifrovanje beskoristan.

pa ovaj meni cita i zasticene... tj uglavnom ga koristim kada su dvdovi ono kao preko8gb i kad nero nece da reze... mada imam instalirane i te tvoje programe i dvd decrypter tako da mozda oni pomazu shrinku nekako, ali ne verujem...

holodoc
21.6.2006, 18:12
@Surovi

Veruj da su oni. Svaki put kada ubaciš zaštićen DVD podižu se u pozadini i u realnom vremenu dekodiraju CSS:)

Surovi
21.6.2006, 18:27
@holodoc
bice bice bice da si ipaq u pravu:)
opet fin je taj dvd shrink bas je nekako ...LEP:rofl: :rofl:

NenadN
21.6.2006, 21:09
DVD Shrink, DVD Decrypter za CSS i CRPM zastitu nemaju premca ali laki su, inace za backap DVD->DVD jedino Preporucujem DVD Shrink (lak za upotrebu i sve ostalo)

huligan
22.6.2006, 21:12
Mozda nisam objasnio kako treba,ali ja hocu da narezem taj DVD,a ne da ga buckup-ujem,dakle sta je za tu svrhu odgovarajuce?:alealeee:

NenadN
22.6.2006, 21:30
Pa rezanje sa jednog DVD na drugi se zove kopiranje ili bekapovanje ( u smislu cuvanja, jer ako kazes samo kopiranje odmah se zna da je piraterija u pitanju, bekapovanje je blaza rec).

Inace DVDShrink, Nero Recode, DVD Decrypter+Nero itd

huligan
22.6.2006, 22:45
Hvala u svakom slucaju,provericu sve ove programe pa cu vam javiti rezultate

Bolton
23.6.2006, 9:49
Nema tu previše mudrosti: instaliraj DVD Decrypter, ubaci DVD, napravi folder u koji ćeš kopirati DVD na hard disk, ali obrati pažnju na jednu bitnu stvar: kada kreiraš folder, unutar njega moraš da kreiraš još dva foldera koja ćeš nazvati AUDIO_TS i VIDEO_TS, a zatim u DVD Decrypter-u kao destinaciju navedi folder VIDEO_TS. Pritisni veliki taster pri dnu prozora i sačekaj da on završi posao. Sada pokreni Nero i odaberi DVD-Video i u folder VIDEO_TS kopiraj sadržaj iz foldera VIDEO_TS koji si napravio sa DVD Decrypter-om. Posle toga klikni na taster Burn i to je sve. Ovo važi samo ukoliko je DVD single layer, odnosno ako ne prelazi 4,35GB. U suprotnom, moraćeš da upotrebiš DVD Shrink za sabijanje materijala kako bi on stao na običan DVD. Ukoliko ti je potrebno, mogu ti poslati uputstva kako sve to treba da odradiš.

korisnik
23.6.2006, 12:14
Ne slazem se da decrypter ili neko drugi u pozadini dekodira DVD. DVDShrink to radi sam. Ja metnem samo DVDShrink, mada mozda utice i to sto je vecinom i poerdvd gor, pa mozda on instalira neku knjiznicu, ali ipak mislim da to shrink sam.

Da podkrepim:

DVD Shrink will decrypt the vast majority of movies without you having to use DVD Decrypter first. I usually just use DVD Shrink to rip, compress (http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=123242#), ect. and then have it automatically link to DVD Decrypter and burn in ISO mode once it is finished. However, there are one or two nasty new copy protections (http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=123242#) out there now (ie Sony Arccos) which won't work with the vast majority of Decryption programs (including the latest DVD Shrink). For these, you will need to rip with DVD Decrypter first (use the File Mode) and then open up the folder with the ripped files with DVD Shrink and proceed from there. Note you will need the latest version of DVD Decrypter to do this (V3.5.2). Outside of this though there is absolutely no need to decrypt first before just running a disc through DVD Shrink, all it does is waste time. So always try running it through DVD Shrink first, if it keeps failing at a certain spot, then rip with DVD Decrypter first.
http://club.cdfreaks.com/images/statusicon/user_offline.gif

Spawn BG
23.6.2006, 13:36
4Bolton Nije potrebno praviti video.ts folder, jer kad u Neru izaberes videodvd, imas gotove video i audio ts, samo kopiras ifo, vob i bup fajlove u videots.
Inace, dvdshrink skida css i makroviziju, ako je disk zasticen, prikazuje isto kao dvddecrypter, key xx:yy...

huligan
23.6.2006, 21:00
4Bolton Nije potrebno praviti video.ts folder, jer kad u Neru izaberes videodvd, imas gotove video i audio ts, samo kopiras ifo, vob i bup fajlove u videots.
Inace, dvdshrink skida css i makroviziju, ako je disk zasticen, prikazuje isto kao dvddecrypter, key xx:yy...
Instalirao sam descrypter i za probu koristio Lajanje na Zvezde,lepo ga je prekopirao i film odlicno sljaka,kad uzmem dvd sa mature i odradim sav posao,javicu kako sljaka:alealeee:

Bolton
23.6.2006, 22:06
4Bolton Nije potrebno praviti video.ts folder, jer kad u Neru izaberes videodvd, imas gotove video i audio ts, samo kopiras ifo, vob i bup fajlove u videots.
Inace, dvdshrink skida css i makroviziju, ako je disk zasticen, prikazuje isto kao dvddecrypter, key xx:yy...
Nije potrebno, ali je poželjno. Sigurno bi pre narezivanja želeo da pogleda kako DVD izgleda, zar ne?

Spawn BG
23.6.2006, 22:30
Nije potrebno, ali je poželjno. Sigurno bi pre narezivanja želeo da pogleda kako DVD izgleda, zar ne?
Da. Otvori folder gde je smestio film, startuje video_ts.ifo i krene film. DVD plejeri (powerdvd, windvd) obično sami preuzmu .ifo, a ako ne, onda open with... powerdvd npr. i eto filma... (Usput, odmah da kažem da nisam uspeo da nateram WinDVD da mi otvori film sa HD, odmah traži na DVD drajvu, dok powerDVD 6 DeLuxe radi kao satić)
http://img147.imageshack.us/img147/7928/screenshot0013cx.jpg

Bolton
24.6.2006, 18:49
Da. Otvori folder gde je smestio film, startuje video_ts.ifo i krene film. DVD plejeri (powerdvd, windvd) obično sami preuzmu .ifo, a ako ne, onda open with... powerdvd npr. i eto filma... (Usput, odmah da kažem da nisam uspeo da nateram WinDVD da mi otvori film sa HD, odmah traži na DVD drajvu, dok powerDVD 6 DeLuxe radi kao satić)
Može da se pokrene film sa hard diska samo što za source odabereš folder gde ti se nalazi film, a za to treba da navedeš VIDEO_TS folder. To ćeš uraditi na sledeći način: pokreni WinDVD, ako ti automatski pusti film koji se nalazi u drajvu (po default-u to je CD/DVD uređaj) ti pritisni taster stop i pritisni desni taster miša, izaberi Source/DVD from folder/Naziv filma/VIDEO_TS. Preporučujem da u WinDVD-u odabereš opciju Setup i na kartici Preferences u polju Source poništiš Auto Play ako ne želiš da automatski po startovanju programa učita disk sa DVD drajva, ili da u polju Auto Resume postaviš Popup box to choose, ako želiš da te pita šta želiš da uradi sa filmom (da li da ga pusti od početka, sa pozicije gde si prekinuo gledanje filma ili da ne pušta film).

Spawn BG
24.6.2006, 22:07
Hvala na savetu, probacu, do sada mi nije uspevalo, pa sam ga batalio i koristim samo powerdvd.