PDA

Prikaži potpunu verziju : Silent Hill


FMW_SLaUGhter
1.12.2005, 21:48
Eto ti! Pre neke 4-5 godine, kada je Silent Hill jos bio jos svez i trenutno najbolja horor igra (sta bre ja pricam pa jos uvek je najbolja!), izlete se onami pa najavi i film i aj sto se izletose za to, nego jos i rekose da ce glavnog baju da glumi dragi mi Johnny Depp! E sad, 4-5 godina kasnije, jos ce i da naprave film! ALI, normalno da od Johnny Deppa nema nista!
No dobro, sve u svemu , film obradjuje pricu prvog dela igre, ali iz drugog ugla, tako da neam pojma kako ce to da ispadne!
Sto se tice podele uloga, kao sto reko, od Johnny-a nema nista, nego se ubaci Sean Bean (Golden Eye, The Fellowship Of The Ring, serija Sharp) umesto njega, dobro to i nije toliko lose, tu je i Radha Mitchell (U potrazi za nedodjijom, Telefonska govornica, Johhny English, Pitch Black) dobro ni to nije lose, a tu je i Laurie Holden (glumila u X-Files, a i u filmu Majestic sa Jim Carrey-em) opet nije lose...
E, sad, dzabe i dobar literarni predlozak i glumci ako je reziser vunster! Al' i tu iznenadjenje! 'Ladno Christophe Gans! Lik koji je rezirao "Le pacte des loups"! More, KONAMI se izgleda ne sali kad su u pitanju njihovi top hitovi i ekranizacija istih, pitam se da li planiraju Metal Gear Solid, to bi tek bilo...
I tako, poceh da pisem o filmu kako bi ga ispljuvao i odma stavio na listu najvecih promasaja 21. veka, a ono ispade da jos ima potencijala da bude nesto dobro, ko zna, kad su Rodriguez, Tarantino i Frank Miller mogli da naprave dobar film po stripu u vreme kad izlaze sve sama sra*a sa istom idejom, sto ne bi Gans uspeo da napravi dobar film po igri u slicnim okolnostima? Zivi bili pa videli!

P.S. A zamisli tek Pro Evolution Soccer na velikom ekranu, vau :D

N_i_k_o_l_a
5.12.2005, 0:54
Jedva cekam! Nadam se da ce film uspesno docarati atmosferu iz igre...

AmigAdi
5.12.2005, 15:14
POSTAVA

Directed by
Christophe Gans

Writing credits (in alphabetical order)
Roger Avary
Nicolas Boukhrief story
Christophe Gans story
Roger Roberts

Cast (in credits order)
Radha Mitchell .... Rose
Laurie Holden .... Cybil Bennet
Sean Bean .... Christopher
Deborah Kara Unger .... Dahlia Gillespie
rest of cast listed alphabetically:
Tanya Allen .... Alessa Gillespie
Christopher Britton .... Adam (as Chris Britton)
Kim Coates .... Officer Gucci
Jodelle Ferland .... Sharon
Alice Krige .... Cristabella

PRIČA
Rose cannot accept the knowledge that her daughter Sharon is dying of a fatal disease. Over the protests of her husband, she flees with her child, intending to take the girl to a faith healer. On the way, she ends up driving through a portal in reality, which takes her to the eerie and deserted town of Silent Hill. Sharon disappears in Silent Hill, and Rose follows what she thinks is her daughter's silhouette all over town. It's soon clear the town is not like any place she's ever been. It's inhabited by a variety of creatures and a living darkness that descends and literally transforms everything it touches. The human inhabitants - the ones who are left - are trapped and fighting a losing battle against the Darkness. Joined by a cop named Cybil, who has been sent to bring her and Sharon back, Rose searches for her little girl while learning the history of Silent Hill and that Sharon is just a pawn in a larger game. To save her daughter, Rose makes a deal with a demon in the form of a little girl.....


Novosti : http://www.imdb.com/title/tt0384537/

NenadN
9.12.2005, 22:28
Igra je KEWA ali mi se cetvrti deo ne svidja, valjda ce film da bude takodje KEWA

mmilos085
10.12.2005, 2:38
Igra je KEWA ali mi se cetvrti deo ne svidja, valjda ce film da bude takodje KEWA
Slazem se za 4 Deo, bas je truba...
Samo mi nije jasno koji ce zavrsetek imati film, jer u zavisnosti od toka igre ima 5 zavrsetaka + 1 skriveni za PRVI DEO...

Sta mislite Hoce li se zavrsiti sa UFO Endingom ili recimo neki A+ ending???:confused:

NenadN
10.12.2005, 19:49
Ipak mislim da ce ce biti GOOD+

Henry Townsend
20.12.2005, 0:03
Daj ljudi, pa što četvorka najgora?Ubi me sramota!Cool trip za film-maher što je provalio ima vopi!
Živi bili pa videli!

mmilos085
20.12.2005, 1:52
Ipak mislim da ce ce biti GOOD+
Moze sve da se desi, zavisi samo od scenariste, da li je on doziveo igru kako dolikuje

Dimo
24.12.2005, 15:31
Jedva cekam! Nadam se da ce film uspesno docarati atmosferu iz igre...

To ce biti film sa rejtingom "nikako sam gledati".

F@n@T!c_KV®
26.12.2005, 13:07
Sve svoje nade polazem u ovaj film..:worshippy . Posto su me SVI prethodni filmovi bazirani na igricama bacili u bedak!

NenadN
27.12.2005, 20:55
Daj ljudi, pa što četvorka najgora?Ubi me sramota!Cool trip za film-maher što je provalio ima vopi!
Živi bili pa videli!
Pa sto se podpisa tako sto nisi James ili Heather ili pak Henry iz keca. :icon_mrgr
Cetvorka uopste nije tako losa cak sta vise prica je vrlo ubedljiva. Igrivost je s*****a, Posle tri dela istih komandi u cetvorci prave *****a. Navikne se covek ali nije to to. Odmah ostavi los utisak to sto komande nisu iste kao ni kamere i prvo lice.

Shakal
19.1.2006, 15:17
To ce biti film sa rejtingom "nikako sam gledati".
Sumnjam da ce biti tako...ali se veoma nadam da ce biti!
Poz

Grond
23.1.2006, 11:59
Gledao sam trejler i cini mi se da su uspjeli da uhvate onu "zardjalu" atmosfetu, sve neka trzava tijela i neke mehanicke ZARDDJALE (!!!!!) naprave i neki pumpajuci zvukovi u podlozi. Cini se da ce biti dobar film.

NenadN
24.1.2006, 14:55
Maglu su skinuli extra.

Shakal
26.1.2006, 12:20
sad sam se popalio...aj nek neko kaze odakle je skinuo trejler!

eniac
28.1.2006, 2:40
Sillent hill2 je remek djelo

Patton
28.1.2006, 10:39
Sillent hill2 je remek djelo
Sva 4 dela su remek dela. Takvu atmosferu jos nisam video u igricama. Ja sam inace veliki ljubitelj psiholoskih trilera i horor filmova, pa se odusevim kada nabasam i na takvu neku igru.

NenadN
28.1.2006, 14:10
Sva 4 dela su remek dela. Takvu atmosferu jos nisam video u igricama. Ja sam inace veliki ljubitelj psiholoskih trilera i horor filmova, pa se odusevim kada nabasam i na takvu neku igru.
Pa mozda ipak cetvrti malo odudara od standarda ali je dobar. Izvlaci ga to sto ima dobru grafiku u odnosu na predhodne

Patton
28.1.2006, 18:45
Pa mozda ipak cetvrti malo odudara od standarda ali je dobar. Izvlaci ga to sto ima dobru grafiku u odnosu na predhodne
Hmm, nekako mi se vise svidja grafika u trecem delu. Kada se setim samo scena iz "alternativne" bolnice i one krvi po zidovima. Ma... shaderi rulaju :D

NenadN
29.1.2006, 1:35
Hmm, nekako mi se vise svidja grafika u trecem delu. Kada se setim samo scena iz "alternativne" bolnice i one krvi po zidovima. Ma... shaderi rulaju :D
Malo su ga preterali sa krvavim zidovima u trojci ipak dvojka ima po meni najlepsu grafiku. Cetvorka ima superiornu grafiku ali igra peh. Ne moze sve da ima. Jesi li slucajno nasao negde ovaj remake za keca to jest PC verziju keca

AmigAdi
25.2.2006, 1:42
Sillent hill2 je remek djelo

JESTE!
Vredi da se obrne 6 puta (6 krajeva!), jedno sto sam posle DOG Ending-a udarao glavu o sto bar 5 minuta! :boodala:

AmigAdi
25.2.2006, 1:49
Remake ili (con)version je ustvari PSX Sony image SH1 + ePSXe emulator, ali sve to upakovano kao PC verzija! ;(

Nillaith
12.3.2006, 12:13
JESTE!
Vredi da se obrne 6 puta (6 krajeva!), jedno sto sam posle DOG Ending-a udarao glavu o sto bar 5 minuta! :boodala:

Ja sam je i obrnula 6 puta... zaredom. Strasno kako igra moze da se predje za nkih sat i petnaest minuta, a prvi put sam provela bar 8 sati lupajuci glavu "gde SADA da idem?"

Cetvorka je drugacija od ostala tri dela, ali je sjajna :) Samo nikako da je zavrsim, eh...

Film obecava, pogotovo zato sto je Pyramid Head u njemu :D Jedva cekam da odem u bioskop i vidim reakcije ljudi kada se ON pojavi...

IReBooT
17.4.2006, 13:09
:) ...Nego da li ce posle ovoga biti price za nastavcima ... ako bude ... to moze biti i lose i dobro ... ne zelim da uniste ovako brilijantno dijelo :)


a Gdje si stala u 4-ci .. :)

Da li je neko obrnuo sva 3 kraja u prvom dijelu ...ja samo 2 :( nikako treci !!!

A nisam znao da je Johnny trebao da glumi ... aooo ... sad sam razocaran :(

!!!

NenadN
17.4.2006, 14:05
Film obecava, pogotovo zato sto je Pyramid Head u njemu Jedva cekam da odem u bioskop i vidim reakcije ljudi kada se ON pojavi...:kreza: :paranoia:

Da li je neko obrnuo sva 3 kraja u prvom dijelu ...ja samo 2 Prvi deo ima pet krajeva i obrnuo sam svih pet

Patton
17.4.2006, 14:34
JESTE!
Vredi da se obrne 6 puta (6 krajeva!), jedno sto sam posle DOG Ending-a udarao glavu o sto bar 5 minuta! :boodala:
Kao ja posle UFO endinga u SH3 :kreza:

Mrmot
19.4.2006, 0:49
ej djeco jel znate mozda da li ce ovaj film da dodje kod nas u bioskope?

btw Nillaith kad sam vid'o pyramid heada na posteru za film htela je srcka da me u'vati :D

kroz pola drugog dela sam vuk'o onaj njegov Great Knife, jeste neupotrebljiv kao oruzje ali je premocnog izgleda :D

DorianGrey
19.4.2006, 1:49
Evo malo slika iz filma, koga interesuje

http://www.joblo.com/wallpapers.php?mode=movies&id=1274

NenadN
19.4.2006, 12:13
Mozete da skinete HD trailer koji je tezak negde 25-30MB gde ima Pyramid Head

Patton
19.4.2006, 15:50
Mozete da skinete HD trailer koji je tezak negde 25-30MB gde ima Pyramid Head
JEZIVO!!! Obavezno pogledajte i teaser :Freddy:

Nillaith
9.5.2006, 10:39
A sad jedno pitanje: Da li je ovaj film dosao do nas ili ce doci ili nece ni doci? >_>;;

NenadN
9.5.2006, 12:00
A sad jedno pitanje: Da li je ovaj film dosao do nas ili ce doci ili nece ni doci? >_>;;
U biskopima ne kao sto sam i predvidjao bilo bi suvise lako da mi gledamo premijeru ranije i ili u isto vreme kao amerika. Osecam da ce film tek kod nas da se emituje negde sredinom leta. Tako isto i za Scary Movie 4, ali svakako mozes da ga nadjes kod pirata i to dobra kopija.

markoca
10.5.2006, 2:07
Znaci ipak ce doci? Film cekam otkad sam presao drugi deo igre. Jako bih voleo da vidim Jamesa Sunderlanda u filmu! Sve nade polazem u ovaj film SAMO NEKA DODJE DO NAS!!!!!Nigde ne mogu nabaviti pirata.....

eniac
13.5.2006, 0:58
Film u Hrvatska kina stiže poćetkom Lipnja tj 6. mjeseca
nadm se da će i kod vas tada, da ne ćekate puno

markoca
13.5.2006, 19:02
Uuu lepo! Onda ce i kod nas u junu!

NenadN
13.5.2006, 20:38
Uuu lepo! Onda ce i kod nas u junu!
Nema teorije, ali videcemo. DAJ BOZE, zabole me glava od ovih losih kopija, ovo je katastrofa, i nije mi jasno kako je u opste za ofaj film mogao da bude nagore moguci los biskopski snimak, katastrfa.

Nash Knight
13.5.2006, 23:46
Evo kratke kritike u crtanoj formi :)

http://www.penny-arcade.com/comic/2006/04/24