PDA

Prikaži potpunu verziju : Chieftec kucista bez napajanja


Ron_Jeremy
20.6.2006, 12:46
Jel ima to da se kupi kod nas ili se prodajaju samo sa napajanjem?

Bokile
20.6.2006, 15:35
Mozes da trazis kucista i bez napajanja,prodavci ce ti rado izaci u susret,

optimus_prime
20.6.2006, 16:21
Jel ima to da se kupi kod nas ili se prodajaju samo sa napajanjem?


Kao sto rece Bokile mozes da nadhes ali Chiftec nije nista osebno bez svog napajanja, zbog toga je Chiftec , a ostalo kanta ko kanta!!!Pozz

Brane
20.6.2006, 21:15
Naravno ma da zasto da bacas pare jedino ako si neki fanatik i da ti je izgled bitan naravno ta kucista su funkcionalnija imaju bolje provetravanje od obicnih ali sve ima svoju cenu tako da ako ces u njega da stavis neke prosecne komponente bolje uzmi cisto napajanje i neko kuciste za 5 evra ovo je naravno stedljiva metoda :)

Lord
20.6.2006, 22:32
ali Chiftec nije nista osebno bez svog napajanja, zbog toga je Chiftec , a ostalo kanta ko kanta!!!Pozz
Varaš se sinko, grdno se varaš... Imam ja Chieftec, DX dragon serija, razlika izmedju kineskih i ovga je nebo i zemlja... Na ovom se nikada nisam posekao, a na kineskim sam odavno prestao da brojim posekotine... :D Da ne govorimo o pretankom limu, i ostalim manama...

Ron_Jeremy
21.6.2006, 8:25
Ma nisam ja fanatik nego mi treba veliko i prostrano kuciste,u ovom mom postala guzva.Imam chieftec napajanje tako da mi treba samo prostrana limarija.
Aj da ne otvaram novu temu,ako ima neko drugo kuciste pribliznih dimenzija kao chieftec bio bih zahvalan na informaciji.

Mario Pavićević
21.6.2006, 8:40
Moja iskustvo sa tim kucistima nije preterano dobro.Sad nije rec o kucistu kao kucistu.Od tri komada koja imamo u firmi na dva je dodatni ventilator posle mesec dana poceo manijacki da bruji pa je morao da bude zamenjen i zamenjen je isto chieftech-om i opet je riknuo posle mecec dana:opanachke sada su tu Titanovi bocni kuleri i vise problema nema.Sto se tice lima tu nema komentara stvarno su mogucnosti povrede minimalne,a sto se tice hladjenja nisam prometio razliku uu temperaturi u odnosu na istu masinu koja je u kineskom kucistu.

optimus_prime
21.6.2006, 9:56
Varaš se sinko, grdno se varaš... Imam ja Chieftec, DX dragon serija, razlika izmedju kineskih i ovga je nebo i zemlja... Na ovom se nikada nisam posekao, a na kineskim sam odavno prestao da brojim posekotine... :D Da ne govorimo o pretankom limu, i ostalim manama...

A to si u pravu 100% , chiftec jeste kvalitetna kanta , ali ako nema svog napajanja, svaka kanta moze da mu posluzi, dobro ne bas ona Kineska sto kazes sto nemoz samo rane da saniras, ali neka pristojnija!


Probaj Asus kuciste, ja ga imam na 2 masine, radi pefektno, i naravno nema posledica po ruke!

Pozz!!!

Bokile
21.6.2006, 10:26
ljudi citam vase postove i pitam se:Kakve posledice po ruke?
Ja se nikad nigde nisam isekao ni na jedno kuciste,a sigurno mi je stotinak proslo kroz ruke.
Da li je moguce da se stvarno isecete na ona kineska kucista,posto ja nikada nisam...:(

Mario Pavićević
21.6.2006, 11:46
ljudi citam vase postove i pitam se:Kakve posledice po ruke?
Ja se nikad nigde nisam isekao ni na jedno kuciste,a sigurno mi je stotinak proslo kroz ruke.
Da li je moguce da se stvarno isecete na ona kineska kucista,posto ja nikada nisam...:(
Pa onda nisi radio sa kucistima od 15evra:) sklopis racunar,pogledas u ruke kad ono imas sta da vidis...ivice kucista su ostre ko zilet jer stede na limu i uopste ne osetis kada se iseces samo posle primetis.Ili ako ti se znoje ruke pocne da te pece i onda imas sta da vidis:opanachke

Bokile
21.6.2006, 15:25
Pa onda nisi radio sa kucistima od 15evra:) sklopis racunar,pogledas u ruke kad ono imas sta da vidis...ivice kucista su ostre ko zilet jer stede na limu i uopste ne osetis kada se iseces samo posle primetis.Ili ako ti se znoje ruke pocne da te pece i onda imas sta da vidis:opanachke
Pa ako mi je proslo oko stotinak kucista kroz ruke mozes da shvatis da je bilo svega i svacega(kineza,neo,chieftec,asus...),ali ne shvatam kako neko moze da se isece,pa jel vi to ljudi radite rukama brze od svetlosti?
Polako,ne zuris nigde pa ces da vidis da li ces da se iseces...

optimus_prime
21.6.2006, 17:48
Meni se licno deslio samo 2x ! I to je bilo kad sam namestao cd rom, mrzelo me da skidam drugu srtranu reko cu napipam valjda "da nacentriram" i ebi ga recnuo sam se malkice, inace nikakve ozbiljne povrede nisam imao!

Mario Pavićević
21.6.2006, 19:10
Dobro malo preterujemo mozda nisu to ne znam kakve posekotine(tipa kao kad se iseces na papir) ali desi se povremeno da se secnes,nistra strasno ali ume da nervira:kreza:

Brane
21.6.2006, 19:36
Da nije bas smrtonosna povreda kako zelis ventilatori su ima sra** znaci zalivena plastika nema ciscenja samo bacanje za lim se slazem ali na kraju krajeva da li vredi davati 50 evra vise za lim :) Lepo uzmes neko obicno kuciste bez napajanja i ubacis mu Chieftec napajanje taman ces moci ako vec zelis da mu roknes i 500 W za te para i miran si to je moj predlog naravno ako imas kesa uzmi sta zelis.

optimus_prime
21.6.2006, 20:40
Da nije bas smrtonosna povreda kako zelis ventilatori su ima sra** znaci zalivena plastika nema ciscenja samo bacanje za lim se slazem ali na kraju krajeva da li vredi davati 50 evra vise za lim :) Lepo uzmes neko obicno kuciste bez napajanja i ubacis mu Chieftec napajanje taman ces moci ako vec zelis da mu roknes i 500 W za te para i miran si to je moj predlog naravno ako imas kesa uzmi sta zelis.


To sam i ja reko, Chiftec je nista bez napajanja!!! Poz!

Garson
21.6.2006, 23:07
Nisu Chieftec napajanja neshto posebno.Srednja klasa.

Brane
22.6.2006, 0:35
Za nas u Srbiji Chieftec je ne srednja nego extra visoka klasa :)

Garson
22.6.2006, 1:24
Za nas u Srbiji Chieftec je ne srednja nego extra visoka klasa :)
Pa shta je onda Cooler Master ili ne daj Boze Antec? Hiper Ultra Mega Giga visoka klasa.

optimus_prime
22.6.2006, 10:02
Nisu Chieftec napajanja neshto posebno.Srednja klasa.

Da da, pa sto onda svi(vecina) jure Chifteca , i kako si molim te zakljucio da nisu nesto, od svih racunara koje sam imao(imam), Chiftec i Asus nikad nisu pravili nikakve, ma ni najmanje probleme! POz

PAIN
22.6.2006, 10:39
Da da, pa sto onda svi(vecina) jure Chifteca , i kako si molim te zakljucio da nisu nesto, od svih racunara koje sam imao(imam), Chiftec i Asus nikad nisu pravili nikakve, ma ni najmanje probleme! POz
Pa da ali u svetu ima jos barem desetak dobrih firmi za koje ni ti ni ja nismo culi ili ih nema ovde u Srbiji.Sigurno da ne prave probleme kada su najskupli kod nas.Ali ima i boljih.

Lord
22.6.2006, 15:00
u svetu ima jos barem desetak dobrih firmi za koje ni ti ni ja nismo culi ili ih nema ovde u Srbiji
Da, npr. Enermax, Tagan, CoolerMaster, Antec, OCZ, Vantec, Zalman... Mada, šta fali Chieftecu? Dok radi korektno, bolje/skuplje mi ne treba...

optimus_prime
22.6.2006, 20:26
Da, npr. Enermax, Tagan, CoolerMaster, Antec, OCZ, Vantec, Zalman... Mada, šta fali Chieftecu? Dok radi korektno, bolje/skuplje mi ne treba...

Slazem se, jedan moj prijatelj vec 4 godine ima chifteca, 4 hdd, 2.4 nortwood, radeon 9200 (full non se), 4 opticka uredjaja i to radi i dan danas bez i najmanjih problema! POZ, SVIMA!

Garson
23.6.2006, 12:11
Da da, pa sto onda svi(vecina) jure Chifteca , i kako si molim te zakljucio da nisu nesto, od svih racunara koje sam imao(imam), Chiftec i Asus nikad nisu pravili nikakve, ma ni najmanje probleme! POz
Zato shto je kod nas izbor u najmanju ruku jadan, a i kako ne bi bio kad je svima na prvom mestu procesor, graficka a kucishte na poslednjem.
Pogledaj malo,na stranim forumima (npr. na Anandtech-u) od svih onih zveri od racunara niko ziv nema Chieftec-a niti ga iko pominje.Zna se da Antec, OCZ , Enermax i drugi dominiraju.

optimus_prime
23.6.2006, 13:35
Zato shto je kod nas izbor u najmanju ruku jadan, a i kako ne bi bio kad je svima na prvom mestu procesor, graficka a kucishte na poslednjem.
Pogledaj malo,na stranim forumima (npr. na Anandtech-u) od svih onih zveri od racunara niko ziv nema Chieftec-a niti ga iko pominje.Zna se da Antec, OCZ , Enermax i drugi dominiraju.


Ma ok, a sta covek ima od koristi da gleda na forumu kad ih u Srbiji nema, tako da je Chiftec kod nas car! Kolko sam ja video u Austriji dominira Termaltake, Asus, ima i chiftec, Antec!Ove druge nisam bas primetio!!! Poz.

Lord
23.6.2006, 17:25
Garson kaže:
Zna se da Antec, OCZ , Enermax i drugi dominiraju.
Enermax pravi lošija kućišta od Chifteca. Napajanje pravi bolja. ;)

Garson
24.6.2006, 2:26
Enermax pravi lošija kućišta od Chifteca. Napajanje pravi bolja. ;)
OCZ i ne pravi kucishta, pricam o napajanjima.Opet je Chieftec nishta posebno.

Magneto
24.6.2006, 22:06
Chieftec napajanja su klasičan intermedijerni proizvod. Solidan kvalitet, ali ništa specifično za pohvaliti. Raspravljati sad o trajanju, i načinu trajanja u tom radnom veku, nema mnogo smisla, jer se iskustva korisnika u najvećem broju slučajeva mimoilaze u znatnoj meri. Činjenica je da je chieftec često na listi "preminulih" upravo zato što je kod nas jedan od najčešće korišćenih. Čista proporcija.

Kućišta su vrlo lepe i kvalitetne izrade (iz višeg cenovnog ranga).

Flexy
11.7.2006, 18:13
chieftec je stvarno srednja klasa. pre bih uzeo neki cooler master ili thermaltake (kod nas dostupni) ili bih uzeo kreditnu karticu i uzeo neki antec ili jos bolje lian-li (da i taj postoji, koliko vas je culo za njega?). sto se napajanja tice najradije bih se opredelio za thermaltake ili antec, eventualno cooler master.

da mi post ne bude off topic- chieftec bez napajanja je moguce naci:D

Garson
11.7.2006, 18:23
Thermaltake svoja kucishta zasniva na Chieftecu tako da bih ja to preskocio.Cuo sam da su Thermaltake napajanja iz nize klase su dosta kritikovana.
Od napajanja bih uzeo Antec, OCZ mozda i Silverstone, Mushkin, Enermax.Sve to pre Thermaltake-a.

marko3581
11.7.2006, 18:47
Bas sam i ja imao takvu dilemu da li da uzmem Chieftec-a bez napajanja radi naknadne kupovine nekog boljeg.Napravio sam gresku i kupio Chieftec sa 360w.Rado je solidno jedno vreme.Medjutim prvo je crko jedan hdd pa drugi,tada sam ga zamenio u kuciste ubacio CM 430 extreme i ostao na gubitku za jedno napajanje.Tako da je po meni kombinacija Chiefetc kuciste + napajanje drugog proizvodjaca dobra.
Kao sto su i drugi rekli mozes ga naci bez napajanja,cak ih ima u mom malom gradicu.

Flexy
11.7.2006, 18:59
garson, za tt si u pravu, ali samo za neka kucista. ipak su im cooleri mnogo bolji, ali ne bih imao nista protiv jednog kandalfa ili aguile:D

todos
12.7.2006, 21:25
Joj,gde mi zivimo kad procitam pojedine marke gore pa kad im obidjem prezentacije muka mi dodje.:(

mad_skillz
12.7.2006, 21:38
eto ja sam uzeo Chenbro Xpider 2 kucishte i napajanje LC power 550W i radi kao zmaj , a nisam video da ljudi mnogo kupuju ovakva kucishta...

Bolton
13.7.2006, 1:22
Dvoumim se između Thermaltake i Chieftec kućišta. Naravno, prednost ima Chieftec zbog cene i napajanja koje se dobija uz njega. Koji model mi preporučujete? Napominjem da treba da ima napajanje od 400W.:icon_stud

tomas
13.7.2006, 10:19
Chieftec radi Thermaltake-a tako da ti je sve jedno koje cesh uteti,oba su kvalitetna :ciao:

Garson
18.7.2006, 20:41
Dvoumim se između Thermaltake i Chieftec kućišta. Naravno, prednost ima Chieftec zbog cene i napajanja koje se dobija uz njega. Koji model mi preporučujete? Napominjem da treba da ima napajanje od 400W.:icon_stud
Thermaltake uglavnom nashminka Chieftec kućište i opasno podigne cenu, tako da vidi koliko ti sve to treba.

MarkoFaca
26.8.2006, 23:24
Glupo pitanje: da li svako Chieftec napajanje pasuje u svako Chieftec kućište?! (mislim na noviju proizvodnju)

Lord
28.8.2006, 11:43
Da... ;)

Mean_Machine
28.8.2006, 16:57
Ako oćete dobru limaruju od Eurocasa bolje naći nećete.Celo kućište sa napajanjem košta 35evra.Lim 0.8mm Češki čelik(nije neki kineski) teško skoro 9 kila i naravno fino obradjene ivice.
Jeste da nema šine za optiku i držač za kartice ali izgleda sasvim okej.

Napajanje od 350W na njihovom sajt deluje OK imate podatke koliko daje po grani na temi Eurocase.
Na kraju krajeva uvek možete da kupite prazno kućište i stavite neki LC.

Ja ću najverovatnije zbog manjaka keša uzeti sve u kompletu pa kroz godinu dana proveriti kako radi napajanje.Ako pokazuje znake starosti kupiću neko bolje.

DukeofSerbia
4.9.2006, 18:46
Bas sam i ja imao takvu dilemu da li da uzmem Chieftec-a bez napajanja radi naknadne kupovine nekog boljeg.Napravio sam gresku i kupio Chieftec sa 360w.Rado je solidno jedno vreme.Medjutim prvo je crko jedan hdd pa drugi,tada sam ga zamenio u kuciste ubacio CM 430 extreme i ostao na gubitku za jedno napajanje.Tako da je po meni kombinacija Chiefetc kuciste + napajanje drugog proizvodjaca dobra.


Ja imam Chieftec LBX-01-W-W-W. Slažem se sa svima da su im kućišta odlična. Ali meni je i napajanje za sada ok, a upitanju je 360W model (HPC-360-202-DF).

DukeofSerbia
4.9.2006, 18:47
Pogledaj malo,na stranim forumima (npr. na Anandtech-u) od svih onih zveri od racunara niko ziv nema Chieftec-a niti ga iko pominje.Zna se da Antec, OCZ , Enermax i drugi dominiraju.


Istina. Međutim, Chiefteca nema u SAD (toliko), jer koliko sam ja gledao na njihovm sajtu oni su orijentisani na Evropu.


Zato shto je kod nas izbor u najmanju ruku jadan, a i kako ne bi bio kad je svima na prvom mestu procesor, graficka a kucishte na poslednjem.


Gore nego jadan. Katastrofalan! I da hoćeš bolje napajanje teško ga možeš pronaći, a cenu ne vredi ni spominjati.


Pogledaj malo,na stranim forumima (npr. na Anandtech-u) od svih onih zveri od racunara niko ziv nema Chieftec-a niti ga iko pominje.Zna se da Antec, OCZ , Enermax i drugi dominiraju.


Antec i nije toliko dobar (ima problematične serije). Enermax i OCZ su odlični, ali i FSP Group (Fortron Source), Apevia (Aspire), Rosewill je isto solidan, ali za sve njih je SeaSonic kralj kraljeva!

Garson
4.9.2006, 19:13
Antec i nije toliko dobar (ima problematične serije). Enermax i OCZ su odlični, ali i FSP Group (Fortron Source), Apevia (Aspire), Rosewill je isto solidan, ali za sve njih je SeaSonic kralj kraljeva!
Dobar je Antec, mnogo onih likova sa Anandtech foruma sa suludo dobrim mashinama imaju Antec shto ipak govori u prilog kvalitetu.
OCZ je takodje dobar ali je relativno mlad na tom polju, Rosewill takodje a i Corsair i Mushkin su skoro ushli u taj posao.
E sad, ko je najbolji teshko je reci , a SeaSonic, Silverstone i slicna egzotika u Srbiju nije niti ce skoro krociti.:(

DukeofSerbia
5.9.2006, 19:22
Објавио сам листу на Napajanje Unplugged. Rosewill је *ит.

Mean_Machine
12.9.2006, 22:30
Antec cesto vidjam na strani sajtovima gde testiraju komponente kao napajanje koje koriste pri testovima.