PDA

Prikaži potpunu verziju : PowerColor 4770 overclock failed


OWERKLOKER
27.5.2010, 23:06
Pozdrav.
Imam problem sa klokovanjem grafe.Probao sam preko RT i MSI Afterburner-a i isto se desava.Naime,problem je u tome sto furmark radi stabilno na 850/1080,world in conflict na 850/1000 a crysis i grid pucaju cak i na 830/850(standardan OC za svaku 4770).Problem je u tome sto samo odjednom zabode i nestane slika sa monitora i pomaze samo hard restart.Na defu sve ide bez problema.Ima li neko ideju kako bih mogao ovo da resim?

NIDZA bOj
27.5.2010, 23:35
Probas da dignes voltazu za gpu i mem,preko flasha biosa ili preko olovke...

OWERKLOKER
27.5.2010, 23:47
Probas da dignes voltazu za gpu i mem,preko flasha biosa ili preko olovke...

Moze neko uputstvo za flash?

Beagle
27.5.2010, 23:56
http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/34

http://www.tomshardware.co.uk/forum/246888-11-guide-bios-modding-flashing

http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=ATI&manufacturer=Powercolor&model=HD+4770&interface=&memSize=0

Na tvom mestu ja to ne bih radio. Dobici zaista nisu vredni rizika.

OWERKLOKER
27.5.2010, 23:57
I ja sam malo skeptican prema tome,ali nemoguce da nema drugog resenja za klokovanje.Moze li se nesto uraditi ovako?
Bas me cudi da nece ni na 830/850.Samo def...:mad:

Beagle
28.5.2010, 0:03
Sta da ti kazem, imas karticu koja nije raspolozena za OC.

doctor
28.5.2010, 0:09
I noticed one thing during overclocking, which is that the card crashes when certain core / memory clock combinations are set. The crash is caused by a bug in the BIOS which calculates wrong clock settings for the given input clocks. If you encounter this problem, just increase the other clock you were not changing. So if you increase core and it crashes, change memory by 10 MHz up or down, then you can set the core clock you were initially trying to set - and vice versa.
Sa ove (http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4770_PCS/33.html) stranice. Biće da je do BIOSa možda.
U svakom slučaju, ja lično bih flashovao BIOS jer sam mozga bez, i volim da rizikujem i istražujem :) Ali, nije vredno rizika kao što rekoše.

OWERKLOKER
28.5.2010, 0:12
Sta da ti kazem, imas karticu koja nije raspolozena za OC.
To samo meni moze da se desi.:nov_mad2:
Sa ove (http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4770_PCS/33.html) stranice. Biće da je do BIOSa možda.

Procitao sam taj test,mada meni na razlicitim klokovima blokira u crysisu i gridu,dok world in conflict prolazi benchmark,kao i test stabilnosti u furmarku...

doctor
28.5.2010, 0:41
Najsvežiji drajver za grafu ti je instaliran i temperature su OK? Čista je od prašine? Napajanje je dovoljno jako (jes' da je Corsair ali 400W nije puno)?

OWERKLOKER
28.5.2010, 0:46
Najsvežiji drajver za grafu ti je instaliran i temperature su OK? Čista je od prašine? Napajanje je dovoljno jako (jes' da je Corsair ali 400W nije puno)?

Drajver je instaliran pre mozda mesec dana(mozda i manje),temperature su sasvim u redu,ciscena je danas.Pa ne trosi moja konfa ni blizu 400W.Ne znam sta vise da radim...

doctor
28.5.2010, 0:51
Onda je vrlo verovatno da si jednostavno "ubo" primerak koji ne da puno... Šta da ti kažem više sreće drugi put :)
Probaj ono sa menjanjem frekvencije što sam quote-ovao dole... Mada sumnjam da će ti uspeti.

OWERKLOKER
28.5.2010, 6:50
'Oce mene to,nikad da ubodem nesto sto valja majku mu.:mad:
Hvala na pomoci.;)

doctor
28.5.2010, 13:30
Nisi jedini :D Nažalost :( Jednostavno ne mogu da dobijem od svoje grafe i proca ni pola koliko drugi izvlače, a uz to su mi temperature na granici. Ali ja za to krivim kinesko napajanje koje će uskoro da završi u kanti :)

OWERKLOKER
28.5.2010, 14:06
Nisi jedini :D Nažalost :( Jednostavno ne mogu da dobijem od svoje grafe i proca ni pola koliko drugi izvlače, a uz to su mi temperature na granici. Ali ja za to krivim kinesko napajanje koje će uskoro da završi u kanti :)

Pa najverovatnije ti i jeste problem u napajanju.;)
Ali,ja ovo s***e ne mogu da klokujem uopste.Ma moracu da probam da mu stavim bios od asusa pa sta bude.:D

Thaedass
30.5.2010, 15:08
Ja ne bih to radio da sam na tvom mestu. Mi smo pri jednom testu Gigabyte-ove 4890 uflesovali BIOS od Asus-a i trajno uspavali karticu (razloge zasto smo to uradili necu spominjati :D)... Isti slucaj je i sa blago izmenjenim (nezvanicnim) BIOS-ima - cak i razlicita kolicina memorije na kartici zna da je "zabode"..

Btw zasto Furmark? On je vise za testiranje maksimalne temperature/potrosnje. 3DMark 06/Vantage uz sva podesavanja na maksimumu i traganje za anomalijama je mnogo merodavnije resenje :)

OWERKLOKER
30.5.2010, 18:51
Ja ne bih to radio da sam na tvom mestu. Mi smo pri jednom testu Gigabyte-ove 4890 uflesovali BIOS od Asus-a i trajno uspavali karticu (razloge zasto smo to uradili necu spominjati :D)... Isti slucaj je i sa blago izmenjenim (nezvanicnim) BIOS-ima - cak i razlicita kolicina memorije na kartici zna da je "zabode"..

Btw zasto Furmark? On je vise za testiranje maksimalne temperature/potrosnje. 3DMark 06/Vantage uz sva podesavanja na maksimumu i traganje za anomalijama je mnogo merodavnije resenje :)

Znam za sta je furmark samo sam napisao da je on stabilan na tim taktovima,dok igrice nikako.
Izgleda da mi je problem u jezgru,jer sa 750/1000 prolazi crysis benchmark ali nema nikakvog napretka(cak ni frejm) tako da sam vratio na def.
I nisam vise ni pokusavao jer je izgleda ocajan primerak za OC.:mad: