PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa kodecima i BS playerom


vortex88
19.5.2010, 19:02
Postovani imam probelm sa bsplayer-om koji je poceo da izbacuje neku gresku,imam win 7 i k-lite kodec pack.Pre je na xp u mogu primetiti bila mnogo bolje slika ,a sada na 7-ci i kada probam sa gom ili km player -om slika je pixelizirana - ima kockica ako zna neko resenje neka pise .
Hvala unapred

mp3lopov
20.5.2010, 1:06
Kakvu gresku izbacuje?
Koja verzija BS Player-a?

ilic stefan
20.5.2010, 11:24
Izašla je verzija 5.9.6 k-lite-a. Probaj da obrišeš prvo taj stari i obavezno pobriši fajlove koji su ostali posle instalacije a onda uradi svežu instalaciju. Meni je brljavio ffdshow kodek pa sam problem rešio gore navedenim načinom.

http://www.codecguide.com/

PSP man
21.5.2010, 23:28
imam problem sa avi fajlom.. ne mogu da gledam na DVD playeru,a do sada sam mogao sta sam hteo.. sta moze da bude? on ucita sve lepo,al cim krene epizoda on preskoci na drugu i tako redom ceo CD,sta da radim :(

mp3lopov
22.5.2010, 0:04
Nemoj pisati iste postove u 2 teme. Kako tebi vecinu tih fajlova pusta na PC-ju a nece na DVD player-u verovatno je problem do tog player-a. Zato se ti drzi PC-ja. :D

PSP man
22.5.2010, 11:46
rado bi ja PCa ali ga nemam jer mi je u kvaru,tako da sam primoran da gledam na DVD playeru..... al ostali avi formati oce da rade al ovaj nikako nece a potpuno je isti ko i ovi prethodni :(

bojanh
2.6.2010, 10:07
Imam problem sa opcijom Fast Forward.
To vam je kad stisnete strelicu na tastaturi da preskocite par sekundi filma.
Kad stisnem strelicu,program preskace po 10 sekundi.
Na starijim verzijama je lepo preskakao po 1-2 sekunde.
Jel ima negde opcija da se namesti koliko ja hocu sekundi da preskace?
Nasao sam jedino ovo:
http://img534.imageshack.us/img534/628/44028894.jpg

Koliko god sekundi stavio,program uvek preskace po 10 sekundi.
Moja verzija je 2.52

Stranger2
3.6.2010, 15:36
Postoji posebna opcija da prilikom premotavanja skoci ne na taj trenutak vec na najblizi kljucni frejm. Ponekad film sadrzi mali bro jkljucnih frejmova i onda ne moze da "skocis" na koju god zelis poziciju.

U opcijama u grupi "generals" imas opciju "seek by keyframe (AVI or MKV files)". Mozes je iskljuciti ili ukljuciti. probaj pa vidi sta ti bolje radi.

Inace skakanje na keyfrejmove je uvek glatkije i tecnije.

bojanh
4.6.2010, 16:42
bravo druze.
evo iskljucio sam tu opciju i preskace po 2 sekunde sad :)

hvala.

Inace skakanje na keyfrejmove je uvek glatkije i tecnije.
jel to kad iskljucim ovu opciju koju sam iskljucio ?

Picard
4.6.2010, 20:24
Kada tu opciju ostavis ukljucenu.

Stranger2
5.6.2010, 0:04
Da.

Ta opcija i postoji radi glatkijeg premotavanja. Ali kada naletis na fajl koji je siromasan keyframeovima onda moze da te nervira sto ne skace tamo gde ti hoces.

p.s.
novi DivX Plus HD format prema specifikaciji predvidjajupotrebu bar jednog keyframea na svak usekundu videa tako da je premotavanja i ubrzavanje tih videa neverovatno glatko.

ilidan
5.6.2010, 1:32
Divx Plus HD predvidja upotrebu key-frejma na max 4 sekunde kao dobar balans izmedju glatkog premotavanja i kvaliteta video fajla.
Key-frejm od 1 sekunde moze da stvori vidljive oscilacije u kvalitetu kod pojedinih video fajlova.