PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako se prave cirilicni DVD titlovi?


Snipe
17.6.2006, 1:51
Polazim od ideje da u jedan deciji DVD film ubacim cirilicni prevod.
Znaci da postojeci latinicni prevod ripujem, zatim taj tekst prepravim u cirilicu (samo ne znam u kom programu, ako je uopste i potreban neki program za to :confused: ) i nakon tog uradim autoring DVD-a sa 2 titla, laticnim i cirilicnim.

Sta mi je potrebno od alata za ovu vrstu posla? Konkretno za pisanje cirilicnog prevoda?

I jos me jedno pitanje muci, koji program se koristi za ripovanje cirilcnog prevoda sa DVD-a?
Moze li i to SubRip da odradi? Nisam nikad probavao a ni imao prilike da probam.

Hvala!

P.S-Ako je vec postojalo pitanje oprostite mi, nov sam na forumu.

dodo
17.6.2006, 11:59
Upravo tako kako si naveo - SubRip. Mozes da ripujes direktno u cirilicu, pa da posle samo ispravis lj, nj i slicno. U samom SubRipu ce ti verovatno prikazivati samo kvadratice umesto slova, ali nemoj da brines- playeri ce prikazivati OK. Slovca mozes srediti u bilo kom editoru koji prikazuje unicode karaktere.

Spawn BG
17.6.2006, 23:15
Zapravo treba malo vise posla... Subrip, pa posle toga srt2sup za pripremu prevoda za dvd. U novijim verzijama Subrip-a mozes podesiti cir. uz naravno cir. tastaturu. Za doterivanje .srt prevoda SubtitleWorkshop.
I jos... u srt2sup izabrati font u kome mozes da dobijes sva cirilicna slova (ne moze bilo koji)