PDA

Prikaži potpunu verziju : problem sa n95???


Bojanpanta
16.5.2010, 14:35
N95 i micro Sd card od 4 gb. Problem je sledeci: Svi folderi na kartici su mi odjedanput hiden i archive, i mobilni telefon ne moze da im pristupi tako da sada u galeriji umesto svojih slika imam jednu sliku koja je kopirana 800 puta. Kada sam povezao mobilni sa kompjuterom, pokusao sam da sve na kartici unhiddujem i unarchive ali on jednostavno izvrsi operaciju i sve se vrati na staro. 4 razlicita antivirusa sam koristio i skenirao i svoj kompjuter i sd karticu, i nista nije nasao... Da li neko znas sta se desava???:n-cc2::n-cc2::n-cc2:

miša topola
16.5.2010, 14:43
Probaj da formatiraš kraticu, ali tada će ti se svi podaci izbrisati.

Bojanpanta
16.5.2010, 15:09
aj nesto malo prakticnije... :)

miša topola
16.5.2010, 16:25
Šta praktičnije?
Jednostavno formatiraš karticu i to je to.
Kada priključiš telefon na računar, ideš u MyComputer pa desni klik na memorijsku karticu pa na format i OK. Ali pre toga prebaci slike i muziku na računar pošto će se sve izbrisati.

Bojanpanta
16.5.2010, 18:15
pa folder sa slikama je hidden ako ga prebacim na komp sta sam uradio??? kad formatiram karticu i vratim slike na nju, folder je jos uvek hidden

miša topola
16.5.2010, 18:28
Dobro onda nemoj da prebacuješ podatke, jednostavno ih izbriši formatiranjem kartice :)

Bojanpanta
16.5.2010, 18:45
pa al ja ocu da sacuvam sve te fajlove... :)

miša topola
16.5.2010, 18:50
Onda ih prebaci na računar ali samo fajlove (slike, muziku itd.), nemoj foldere.

Bojanpanta
16.5.2010, 18:52
au sine al ce tu da bude posla... :/ 800 slika jbt... u 50 foldera. hvala u svakom slucaju. I sta onda kad formatiram karticu sve ce biti ok ili sta?

miša topola
16.5.2010, 19:05
Tda će da bude potpuno prazna, neće biti ni bita na njoj :)
Ali samo da znaš, ne garantujem da se neće vratiti taj problem. Mada je formatiranje jedino rešenje, ako kažeš da si ga skenirao sa AV.

Bojanpanta
16.5.2010, 19:41
pa jesam. i sa avg i sa mcafee i sa avastom i sa ne znam cime jos. Jedino sto je mozda fazon je sto ja stalno iskopcam mobilni tj usb pre nego sto bude ono safely remowe hardeware... Jel to ima veze?

miša topola
16.5.2010, 19:53
Kod mene nije bilo problema sa N73, čupao sam kabl bez odjavljivanja :D
Probaj sa formatom, nemaš šta da izgubiš, osim malo vremena.

Marko93
17.5.2010, 18:20
Izgleda da cete da napravite veliku gresku. Karticu obavezno formatiraj u telefonu, nikako u kompjuteru.

Inace je pravilo da se kartica (ili bilo kakav memorijski uredjaj) formatira u uredjaju u kome ce biti koriscen, jer taj uredjaj tada prilagodjava karticu, file system i organizaciju foldera sebi.

EDIT: By the way, uvek pazi da imas najnoviji softver u telefonu, odnosno updateuj ga preko WiFi ili onog Nokia software updatera kad vec sve to radis, taj update ti nista ne brise tako da mozes da ga radis kad oces, a svakako je dosta korisno.