PDA

Prikaži potpunu verziju : AGP grafika upotrebljiva za novije igre ??


Strane : [1] 2

Knele
16.6.2006, 3:48
Plocha je ASRock P4VM800, proc. celeron D na 2.4 (2.27Ghz), grafika bedni fx5200...Interesuje me par stvari...Da li vredi uzimati agp grafiku u ovom trenutku, ili je preporucljivije da menjam plochu(sto bi mi zaista tesko palo, jer je mnogo gotivim, a i pokazala se kao jako stabilna:dedica: )
U planu sam imao neki 6600gt, naravno agp verzija, koji bi me od prilike izashao 130 ,,jevreja". Znam da cete svi reci - baci to njesra od ploche kroz prozor i kupi PCIE plochu ko sav chestit narod, ali je ja radije ne bih menjao ukoliko razlika nije bash veeelika, i ukoliko je moguce gurati igre i na ovoj sklopociji... Drugo pitanje je koji je najbolji procesor koji bi se mogao poterati na ovom chipsetu. Hvala na pravim odgovorima :n_klanja:

Garson
16.6.2006, 5:31
Prelazak na PCI-E je bolje reshenje, mada bi te dosta koshtalo jer za te komponenete ne bi mogao uzeti puno kesha.
Najjaci procesor koji bi se mogao poterati na tom cipsetu je (verovatno) Pentium (Prescott) na 3 Ghz ako se ne racunaju Extreme Edition procesori (Galatin jezgro).Mislim da se s478 procesori teshko nalaze kod nas.
Ako se odlucish na prelazak na PCI-E dobra kombinacija je ASUS K8N4-E nF4-4x ploca (65e), Sempron 2800+ (73e) i 7600GS (125e).
U slucaju manjka novca za prelazak na PCI-E ja bih uzeo 6600GT.
Presaberi se pa odluci.

ACHTUNG
16.6.2006, 11:43
Ne rece nam kolicinu rama koju imas.Ako imas 512,ubodi jos toliko,kupi taj GeForce 6600gt i ako ti bas ostane para,pokusaj da negde nadjes pravi Pentium 4 za taj slut,ovaj slot .

Knele
17.6.2006, 0:15
Pa maximalno sto bi izkeshirao je oko 200-250 eura. E sad, s'obzirom da vec imam giga rama na 400, mislio sam da kupim grafiku za 130 (staru ako uvaljam nekoj budali za 20 eura bicu srecan:) + natrchi neka ,,puna" cetvorka na 3.2 i sl. nadam se da bi ta makina mogla da gura igre koje ce izlaziti do kraja godine, pa mozda cak i do polovine sledece( pa makar u nekim mizernim rezolucijama).

Garson
17.6.2006, 1:30
Pa maximalno sto bi izkeshirao je oko 200-250 eura. E sad, s'obzirom da vec imam giga rama na 400, mislio sam da kupim grafiku za 130 (staru ako uvaljam nekoj budali za 20 eura bicu srecan:) + natrchi neka ,,puna" cetvorka na 3.2 i sl. nadam se da bi ta makina mogla da gura igre koje ce izlaziti do kraja godine, pa mozda cak i do polovine sledece( pa makar u nekim mizernim rezolucijama).
Pa ako dajesh 250e onda ti je najbolje ono shto sam ti predlozio:ASUS K8N4-E nF4-4x ploca (65e), Sempron 2800+ (73e) i 7600GS (125e).Ovo izadje 265e shto je samo 15e vishe.

ACHTUNG
17.6.2006, 1:52
Onda ti bolje novi komp.Ozbljno,sacekaj jos malo,ubaci jos koji evro i za koji mesec kupi celo novi kuciste(sa novim komponentama,naravno).A posto verujem da su ti to pare za od bake,deke ili slicno,verujem da ces da zagines samo upgrade.Ali bolje uzmi neku jac graficku za AGP.Proc nije toliko bitan.

Mr. Garrison
17.6.2006, 2:37
ma jok, AGP je zivo blato iz koga se treba sto pre izvuci, a ne ulagati u njega...

Hard2geT
17.6.2006, 9:38
Ne rece nam kolicinu rama koju imas.Ako imas 512,ubodi jos toliko,kupi taj GeForce 6600gt i ako ti bas ostane para,pokusaj da negde nadjes pravi Pentium 4 za taj slut,ovaj slot .

Apsolutno podržavam ovaj predlog. Mislim da se neisplati davati nege ogromne pare za nešto što polako odlazi u zaborav. Sa ovim apgrejdom ćeš dobiti mašinu koja je upotrebljiva bar još godinu dana. Mislim da nema nekog preteranog smisla davati pare i za procesor ( pošto verujem da drži cenu ), grafička bi trebala da ti reši problem! Moje mišljenje je da će ti 6600Gt završiti posao jer nisam imao iskustva sa 7600Gs.

ma jok, AGP je zivo blato iz koga se treba sto pre izvuci, a ne ulagati u njega...
Zašto?
Ako misliš zbog novih procesora, memorija isl. koje dolaze sa PCI-E onda dobro. Ali razlika u performansama istih grafičkih na sličnim mašinama i nije toliko velika 5-10%.

ACHTUNG
17.6.2006, 13:12
Mr. Garisson zivi u tom nekom svom svetu najnovijih grafickih karitica i slutova.Za koje ni on jadan nema pare.Ako covek kaze da mu je maticna ploca extremno stabilna,zasto bi je menjao?Zbog pomodnosti?Graficke se isplati menjati svakih godinu dana,a maticnu ne.On ovde moze da ubode malo brzi proc i graficku i da ga vidi Bog.Mislim i taj 7600 ce da se pojavi u AGP varijanti.I sta onda?
A na ovu maticnu moze da se spuca i neki lep Pentium sa hyper-threading-om.

A,ako ima vise para neka lepo kupi nov kvalitetan komp koji se bazira na PCI-E .A ne da se krpi i da daje 65 evra za maticnu.E brate 65 evra.Bas se pitam koji je to kvalitet(ali pravi,a ne onaj iz imena).

Auror
17.6.2006, 16:19
Plocha je ASRock P4VM800, proc. celeron D na 2.4 (2.27Ghz), grafika bedni fx5200...Interesuje me par stvari...Da li vredi uzimati agp grafiku u ovom trenutku, ili je preporucljivije da menjam plochu(sto bi mi zaista tesko palo, jer je mnogo gotivim, a i pokazala se kao jako stabilna:dedica: )
U planu sam imao neki 6600gt, naravno agp verzija, koji bi me od prilike izashao 130 ,,jevreja". Znam da cete svi reci - baci to njesra od ploche kroz prozor i kupi PCIE plochu ko sav chestit narod, ali je ja radije ne bih menjao ukoliko razlika nije bash veeelika, i ukoliko je moguce gurati igre i na ovoj sklopociji... Drugo pitanje je koji je najbolji procesor koji bi se mogao poterati na ovom chipsetu. Hvala na pravim odgovorima :n_klanja:

Moj drug je juce rijesio ovaj problem juce.Kupio je 6600gt extreme 256 ddr3 PCI(220 eura)
stavio je u istu plocu ima isti procesor.Maksimum je ja mislim 2.6-odnosno procesor koji ima nozice,jer tvoja ploca samo to podrzava(novi procesori se prave bez nozica)!

Atila
17.6.2006, 16:49
Mr. Garisson zivi u tom nekom svom svetu najnovijih grafickih karitica i slutova.Za koje ni on jadan nema pare.Ako covek kaze da mu je maticna ploca extremno stabilna,zasto bi je menjao?Zbog pomodnosti?Graficke se isplati menjati svakih godinu dana,a maticnu ne.On ovde moze da ubode malo brzi proc i graficku i da ga vidi Bog.Mislim i taj 7600 ce da se pojavi u AGP varijanti.I sta onda?
A na ovu maticnu moze da se spuca i neki lep Pentium sa hyper-threading-om.

A,ako ima vise para neka lepo kupi nov kvalitetan komp koji se bazira na PCI-E .A ne da se krpi i da daje 65 evra za maticnu.E brate 65 evra.Bas se pitam koji je to kvalitet(ali pravi,a ne onaj iz imena).
Mr. Garisson има далеко већи критеријум што се компонената тиче, ал' то потиче управо из тога што има пара за много веће перверзије од оних о којима ми причамо.
Чак и ако се 7600GS појави у AGP варијанти то неће бити скоро и сигурно ће имати нереално вишу цену од PCI-E верзије.
И шта ће добити од hyper-threading-а, мало тога, можда чак и ништа.
Па шта ако плоча кошта 65e, зар би s754 плоча требала да кошта више од s939 плоче.

Ako misliš zbog novih procesora, memorija isl. koje dolaze sa PCI-E onda dobro. Ali razlika u performansama istih grafičkih na sličnim mašinama i nije toliko velika 5-10%.
AGP је живо блато јер једино исплативо што се може купити за њега је 6600GT која се не може наћи испод 130е док за 120е на PCI-E платформи можемо наћи 7600GS која је значајно јефтинија и бржа од већ споменуте 6600GT.Такође остајањем на AGP-у се малтене губи могућност било каквог каснијег upgrade-а.
Moj drug je juce rijesio ovaj problem juce.Kupio je 6600gt extreme 256 ddr3 PCI(220 eura)
stavio je u istu plocu ima isti procesor.Maksimum je ja mislim 2.6-odnosno procesor koji ima nozice,jer tvoja ploca samo to podrzava(novi procesori se prave bez nozica)!
Дати 220е за 6600GT је жешћа глупот каква год да је.

Што се конкретног случаја тиче мислим да је оно што је Garson предложио најисплативија и најбржа варијанта.

todos
17.6.2006, 17:17
ma jok, AGP je zivo blato iz koga se treba sto pre izvuci, a ne ulagati u njega...
Ja neznam sto si toliko protiv AGP jednako.Kolko para tolko muzike.

ACHTUNG
17.6.2006, 17:23
Ne budite smesni.
Samo samo dokazao da se prakticno poslednja generacija CPU-a moze staviti na tu maticnu,a ne da li se ima koristi od Hyper-thearding-om.
AGP nije zivo blato.Mogu da se nadju extra graficke i dalje za njega.Razlika u performansama izmedju njega i PCI-E je nikakva.Upgrade maticne bi se isplatio ako bi mu maticna bila krs.Posto je extra onda se ne isplati da je menja ja neku maticnu od 65 evra.Pazi bre tu cenu.Pa koje sirovine su gurane unutra da kosta toliko?Bubasvabine noge?To je bre osnova kompa.Jedna maticna za 3 godine.Lako je da se stavi jos 512 rama ako je maticna dobra.

Bre vi deca,samo bi po fazonu:ma dodaj jos 20 evra i to je to.Nije to to bato.Fazon je da sa postojecim parama napravis dobru kupovinu.DA predje sa INTELA na AMD???Pa to samo lud covek moze.

Knele
17.6.2006, 18:53
Au bre ljudi moji gde vi odoste...Prva stvar, pare za tu celokupnu *****nciju od apgrejda zaradjujem sam, i jako bih voleo kad bih mogao za 10 dana da ,,napravim " 1000 evra pa da kupim high-end makinu. Sve zavisi od toga kolko cu da se ,,stisnem". Ako bude ko po starom, soma dinara onde, soma ovde, aj da kupim jos neku majcu, aj ovo aj ono....kupicu samo gf6600gt i teraj...Ako obuzdam svoju narav pa se bacim u debelo shtekanje jedno 2 nedelje...razmislicu...kad i ako to budem uspeo da izvedem.
Sto se igara tiche ne bolujem od toga da ih igram na nekoj previsokoj rezoluciji i sa svim detaljima na maximumu...Npr. FEAR, Far cry itd. sam obrnuo sa sadasnjom masinom, samo sto sam tada imao 256 RAMA !!! Da dobro ste procitali. Kako su radile, ne treba mnogo ni da objasnjavam...to je bilo muka za gledati...al sam ih opet igrao do kraja jer, nije da mi ne smeta, ali mi nije od presudnog znacaja grafika u igri...vazno mi je da uopste mogu da je pokrenem i kako-tako odigram. Tako da se nadam da bi sa 6600gt mogao da cepam igre jos jedno...godinu dana, pa makar u rez. 640X480.
Neko reche da u sadasnju plocu ne mogu da ubodem nista preko 2.6...zamolio bih da mi neko ko je siguran o kojoj se ploci radi da proveri za sigurno da li je to istina, posto sam vec dogovarao sa jednim likom iz kraja da mi proda prescott 3.2ghz....
Hvala vam svima na odgovorima

Garson
17.6.2006, 20:38
Ne budite smesni.
Samo samo dokazao da se prakticno poslednja generacija CPU-a moze staviti na tu maticnu,a ne da li se ima koristi od Hyper-thearding-om.
AGP nije zivo blato.Mogu da se nadju extra graficke i dalje za njega.Razlika u performansama izmedju njega i PCI-E je nikakva.Upgrade maticne bi se isplatio ako bi mu maticna bila krs.Posto je extra onda se ne isplati da je menja ja neku maticnu od 65 evra.Pazi bre tu cenu.Pa koje sirovine su gurane unutra da kosta toliko?Bubasvabine noge?To je bre osnova kompa.Jedna maticna za 3 godine.Lako je da se stavi jos 512 rama ako je maticna dobra.

Bre vi deca,samo bi po fazonu:ma dodaj jos 20 evra i to je to.Nije to to bato.Fazon je da sa postojecim parama napravis dobru kupovinu.DA predje sa INTELA na AMD???Pa to samo lud covek moze.
Ja verujem da je coveku ona ploca stabilna ali ASRock sa VIA cipsetom za Intel... Ima li gore kombinacije?
Pomenuta ASUS ploca sa nF4 cipsetom je sasvim solidna i stabilna ploca.
Shto se AGP-a tice nije stvar u performansama, niko nije rekao da je PCI-E bolji jer je brzi.AGP je zivo blato iz dva razloga:
1.AGP kartica je skuplja od svog PCI-E ekvivalenta
2.nemogucnost daljeg apgrejda.
@Knele
Za koliko ti nudi tog Prescotta?
Sad sam bio na sajtu ASRocka, ploca ima VIA P4M800 cipset i podrzava Prescott procesore, FSB do 800 Mhz i Hyper Threading.Mislim da bi taj Prescott radio.

ACHTUNG
17.6.2006, 21:11
Pazi,slazem se ja da ako covek hoce da kupi dobar komp,to ne moze bez PCI-E nikako.To jeste buducnost.Ali i trenutno je tako.Decko hoce upgrade da mu rade igrice,molim lepo.Ali nece da za dodatnih 100 evra dobije 10% razlike.Inace bas me cudi sto se 90% grafickih i dalje pravi u AGP varijanti(sad ce Mr.Garsson da me napadne kako x6666XTX se ne pravi za AGP...).

VIA+AMD je krs
VIA+INTEL nije krs
mislim da svi prostom logikom zakljucuju sta je krs...

Garson
17.6.2006, 21:32
Pazi,slazem se ja da ako covek hoce da kupi dobar komp,to ne moze bez PCI-E nikako.To jeste buducnost.Ali i trenutno je tako.Decko hoce upgrade da mu rade igrice,molim lepo.Ali nece da za dodatnih 100 evra dobije 10% razlike.Inace bas me cudi sto se 90% grafickih i dalje pravi u AGP varijanti(sad ce Mr.Garsson da me napadne kako x6666XTX se ne pravi za AGP...).

VIA+AMD je krs
VIA+INTEL nije krs
mislim da svi prostom logikom zakljucuju sta je krs...
Pa ni nVidia+AMD nije krsh, bolje je nego VIA+Intel.Pazi ovako, 6600GT AGP je oko 155e a taj Prescott 3.2 koji on hoce da uzme nece biti manje od 80e.To je u zbiru oko 235e.Ono shto sam ja predlozio je oko 265e s tim shto je graficka jaca pa i ploca.Ja predlazem PCI-E cisto iz finansijskih razloga i laksheg buduceg apgrejda.

Atila
17.6.2006, 21:59
DA predje sa INTELA na AMD???Pa to samo lud covek moze.
Ја сам управо то урадио и јесам ли можда луд, наравно да нисам јер је A64 3000+ један од најисплативијих gamer процесора икада направљених.Овим што му ми предлажемо прешао би на Sempron-а који јесте пристојно слабији од A64, ал' је што се игара тиче далеко је бољи избор од келерабе.
Inace bas me cudi sto se 90% grafickih i dalje pravi u AGP varijanti(sad ce Mr.Garsson da me napadne kako x6666XTX se ne pravi za AGP...).

VIA+AMD je krs
VIA+INTEL nije krs
mislim da svi prostom logikom zakljucuju sta je krs...
Сад га одвали и то жешће, производња AGP графичких готово да и не постоји, 6xx0 и Xx00 генерације се не производе, за AGP још једино имамо 7800GS који је потпуно неисплатив, X1300Pro и X1600Pro који се код нас могу наћи на кашичицу.
VIA+AMD уопште не мора да буде крш, а добар пример је Gigabyte K8VT890-9 (http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=8627)

ACHTUNG
18.6.2006, 12:00
Cekajte sta se toliko uzbudili?E pa oko grafickih padne najvice infarkta.
To sto nesto nema kod nas ne znaci da nema u svetu.
I to oko chipsetova,molim vas.Ocigledno je da se vidi da sve zavisi od procesora.
nVIDIA jeste malo popravila stvar,ali...
Terajte vi kako ocete ali PCI-E jos nije za Srbiju.

Atila
18.6.2006, 16:42
Cekajte sta se toliko uzbudili?E pa oko grafickih padne najvice infarkta.

Ко се узбудио, ја само не волим да се шире дезинформације и још горе острашћеност.

To sto nesto nema kod nas ne znaci da nema u svetu.
Је л' ће Knele да купује код нас или у свету :rolleyes:
У сваком случају количински производња AGP графичких је смешна у односу на производњу PCI-E графичких.

I to oko chipsetova,molim vas.Ocigledno je da se vidi da sve zavisi od procesora.
Од процесора зависе перформансе, ал' џаба ти и најбољи проц. ако ти је chipset њесра.

nVIDIA jeste malo popravila stvar,ali...
Шта али, ако изузмемо скорашње ATi-јеве продоре, nVidia прави најбоље chipset-ове за AMD и то врло добре.

Terajte vi kako ocete ali PCI-E jos nije za Srbiju.
За оног ко купује нов комп и што је још важније хоће да upgrade-ује PCI-E је у суштини једини паметан избор.

Garson
18.6.2006, 18:46
Cekajte sta se toliko uzbudili?E pa oko grafickih padne najvice infarkta.
To sto nesto nema kod nas ne znaci da nema u svetu.
I to oko chipsetova,molim vas.Ocigledno je da se vidi da sve zavisi od procesora.
nVIDIA jeste malo popravila stvar,ali...
Terajte vi kako ocete ali PCI-E jos nije za Srbiju.
Kako PCI-E nije za Srbiju kad je PCI-E kartica jeftinija od AGP ekvivalenta za nekih 20%? Znaci ti preporucujesh skuplju varijantu?

ACHTUNG
18.6.2006, 23:55
"Од процесора зависе перформансе, ал' џаба ти и најбољи проц. ако ти је chipset њесра."

Opet si pricao sa Sasom Uzelcem?Cekaj bre brate.Mislio sam na tip procesora.Ako je Intel onda je bolja stabilnost itd...Ako je AMD onda su malo bolje performanse ali koliko para toliko stabilnosti.

Nego bre ljudi.Najbolji chipesetovi se prave za Intel.

Sto se tice PCI-E,on je dobar za novi komp.Ako covek oce ono sto je on rekao onda mu to ne treba.I tacka.Sad ce on da daje dodatnih 200 evra da bi mu graficka bila jeftinija za 20 evra...

Atila
19.6.2006, 0:34
"Од процесора зависе перформансе, ал' џаба ти и најбољи проц. ако ти је chipset њесра."

Opet si pricao sa Sasom Uzelcem?Cekaj bre brate.Mislio sam na tip procesora.Ako je Intel onda je bolja stabilnost itd...Ako je AMD onda su malo bolje performanse ali koliko para toliko stabilnosti.

Nego bre ljudi.Najbolji chipesetovi se prave za Intel.

Sto se tice PCI-E,on je dobar za novi komp.Ako covek oce ono sto je on rekao onda mu to ne treba.I tacka.Sad ce on da daje dodatnih 200 evra da bi mu graficka bila jeftinija za 20 evra...
Какав Intel, каква стабилност, човеку треба gaming машина, а ти му препоручујеш Intel-а.Свиђало се то неком или не тренутно у играма AMD шије Intel-а и далеко је исплативије решење.

Оно што је Garson предложио је бржа варијанта која има далеко већу могућност каснијег upgrade-а тако да стварно не знам о каквих додатних 200е говориш.

Intel+Intel(nVidia)
AMD+nVidia(ATi)

То су комбинације процесора и chipset-ова које тренутно вреди куповати и тачка.

Даља лупетања и навијачко фаворизовање Intel-а ти нећу толерисати.

Garson
19.6.2006, 0:38
Prica o boljoj stabilnosti Intela je u danashnje vreme u najmanju ruku smeshna.Beshe to mozda pre deset godina, sada ne.Niko iole ozbiljan to vishe ne pominje.I shta znaci ovo, najbolji cipsetovi se prave za Intel?

Mr. Garrison
19.6.2006, 1:25
Ja neznam sto si toliko protiv AGP jednako.Kolko para tolko muzike.
ne znam se pise odvojeno.
sto sam protiv izumrlog AGP-a? pa zato sto karte kostaju vise, a nove se prave sve manje i manje, pa je normalnom coveku logicno da bi trebalo da se nekako izvuce iz takve situacije. jos kad se na to doda da se za sitnu kintu moze preci na PCI-E konfiguraciju ovih dana...jasno je sta valja ciniti, zar ne?
@Achtung:
tvoji postovi cak i laiku za hardver izazivaju grceve u stomaku od smeha. kad bih hteo da te demantujem za sve sto si izlupetao, potpuno bih unistio svoju tastaturu...
pravi si sampion u disciplini broj gluposti/broj upotrebljenih karaktera ;) cifra tezi beskonacnosti...

Hard2geT
20.6.2006, 9:25
Mislim da je ovo otišlo predaleko. Dečko je lepo rekao:
Znam da cete svi reci - baci to njesra od ploche kroz prozor i kupi PCIE plochu ko sav chestit narod, ali je ja radije ne bih menjao ukoliko razlika nije bash veeelika, i ukoliko je moguce gurati igre i na ovoj sklopociji... i mislim da nema potrebe za komentare tipa: ne znam se pise odvojeno.
U datoj situaciji ja bih kupio 6600GT (možda čak i polovnog) i rešio sebi problem na neko vreme. I mislim da nebi bilo neke velike razlike u performansama sa kupovinom jačeg procesora. Bolje za pare što bi dao za procesor da kupi dobro hladjenje za procesor i grafičku (koje može i da upotrebi i pri eventualnoj zameni celog računara) i malo ubrza grafičku i procesor.I u kombinaciji sa 1GB rama dobije poprilično dobru mašinu.
A što se tiče razlike u performansama tj. u zameni celog kompjutera zbog PCI-E mislim da investicija od jedno 600 € u računar (bez monitora) bi jedino imala smisla. Pošto u predloženoj varijanti sa 6600GT će imati sasvim pristojne performanse.
Pozdrav svima i izvinite na eventualnim gramatičkim greškama:)!

Garson
20.6.2006, 20:04
Mislim da je ovo otišlo predaleko. Dečko je lepo rekao:
i mislim da nema potrebe za komentare tipa:
U datoj situaciji ja bih kupio 6600GT (možda čak i polovnog) i rešio sebi problem na neko vreme. I mislim da nebi bilo neke velike razlike u performansama sa kupovinom jačeg procesora. Bolje za pare što bi dao za procesor da kupi dobro hladjenje za procesor i grafičku (koje može i da upotrebi i pri eventualnoj zameni celog računara) i malo ubrza grafičku i procesor.I u kombinaciji sa 1GB rama dobije poprilično dobru mašinu.
A što se tiče razlike u performansama tj. u zameni celog kompjutera zbog PCI-E mislim da investicija od jedno 600 € u računar (bez monitora) bi jedino imala smisla. Pošto u predloženoj varijanti sa 6600GT će imati sasvim pristojne performanse.
Pozdrav svima i izvinite na eventualnim gramatičkim greškama:)!
Kojih bre 600e? Mi ovde izracunasmo da sa 265e prelazi na PCI-E, nov procesor, ploca i 7600GS.Ovako za sporiji 6600GT treba da da 155e i ostaje na krsh procesoru i ne bash sjajnoj ploci.

Hard2geT
21.6.2006, 8:19
PCI-E sam po sebi i nije za sada dovoljan razlog za prelazak sa AGP-a. Dali se neko seća razlike između AGPx4 i AGPx8!? I nije bila velika, kao ni između PCI-E i AGPx8 da bi opravdao zamenu cele konfiguracije.
Ali ako bi zamenio i DDR za DDR2, ATA za SATA2, procesor tipa AM2 i naravno 7600gt tada bih mogao da kažeš da si u toku sa trendovima u IT industriji. Ja već duže vreme imam bartona 2500+@3200+, 6600GT@570/1150 i 2x512DDR i idalje nemam realnu potrebu da menjam kofiguraciju. I sa 150€ bi on dobio sličnu mašinu koju bi još neko vreme bila upotrebljiva. A ovako uloži 265€ i dobije mašinu koja je destak posto brža od konbinacije sa 6600GT i veći deo komponenti će biti neupotrebljiv za šest meseci.

Mr. Garrison
21.6.2006, 13:56
ali je za razliku od samo 115e presao na PCI-E, a ti ces, ako odugovlacis, prodati svoju masinu u bescenje...a on ce samo menjati graficke posle...

tomas
26.6.2006, 15:32
ali knele ce kad tad morati da predje na picex,zar ne? Ima i poca sa pciex slotom koje su takodje stabilne a i stabilnije od njegove:opanachke

Totti
1.7.2006, 2:06
Pozdrav,svima na forumu. Ovako,potreban mi je savet oko kupovine nove graficke do nekih 140-150e. Ono shto me zanima jeste neka najbolja koja moze da se izvuce za te pare! Moja ploca je GIGABYTE GA-7VR kt333 sa agp slotom. Zapala mi je za oko ATI X1600pro (nekih 150e) ali je pci-e , pa me zanima da li postoji agp verzija ove graficke i gde moze da se nadje.

Mr. Garrison
1.7.2006, 2:10
tesko ces naci X1600pro u AGP verziji, ali je potrazi (PCI-E kosta oko 115e, izabrao si losu firmu). ako je ne nadjes idi na 6600GT AGP.

Sasa
1.7.2006, 3:08
tesko ces naci X1600pro u AGP verziji, ali je potrazi (PCI-E kosta oko 115e, izabrao si losu firmu). ako je ne nadjes idi na 6600GT AGP.

Moze se naci X1600Pro za AGP lako, Sapphire-ov model.
Kosta 130-140E.

Mr. Garrison
1.7.2006, 4:44
moguce, ali vidim ljudi kukaju po forumu da ih nesto nema u poslednje vreme...kad pozovu ono sto vide na pc berzi u firmi kazu "nema".

Sasa
1.7.2006, 23:27
moguce, ali vidim ljudi kukaju po forumu da ih nesto nema u poslednje vreme...kad pozovu ono sto vide na pc berzi u firmi kazu "nema".

Ko jos gleda PC Berzu, tamo nema dva valjana prodavca, tamo niko nista pametno ne moze da kupi, ali moze da nadje najnizu cenu u drzavi. Naravno, kad robe nema :)

Garson
2.7.2006, 0:02
Ko jos gleda PC Berzu, tamo nema dva valjana prodavca, tamo niko nista pametno ne moze da kupi, ali moze da nadje najnizu cenu u drzavi. Naravno, kad robe nema :)
Mnogi gledaju.
Nije bash tako, ima OK firmi, problem je shto PC Berza neredovno azurira podatke.

Mr. Garrison
2.7.2006, 6:20
nije problem ni do pc berze. oni okace cenovnike koje im firme posalju, i njih bas briga da li su oni istiniti ili ne.

Rocker
4.7.2006, 0:15
Ko jos gleda PC Berzu, tamo nema dva valjana prodavca, tamo niko nista pametno ne moze da kupi, ali moze da nadje najnizu cenu u drzavi. Naravno, kad robe nema :)
Svi pljuju PC berzu. Ne kažem da nema razloga, ali me interesuje da li postoji neki ažurniji "pretraživač cenovnika" kod nas? Meni je PC berza jedini izvor informacija kad tražim nešto kod nas.

Mario Pavićević
4.7.2006, 11:25
PC berza je potpuno ok.mislim uvek mozes sa dva klika da odes na sajt onog ciji te proizvod interesuje i da proveris trenutnu cenu mada nista nije merodavno dok se ne cujes sa ljudima.:opanachke

Garson
5.7.2006, 11:52
Moze se naci X1600Pro za AGP lako, Sapphire-ov model.
Kosta 130-140E.
Ej, ljudi pojavio se Club3D X1600Pro AGP (512MB DDR2 na 780Mhz-nije loshe, samo 20 manje od defaulta, GPU na 500) za 146e

AGPovci, navalite dok josh ima.:kreza:

Rocker
7.7.2006, 2:12
Ja ću ipak da sačekam 7600GT. Pored toga što ne gotivim baš ATI, 1600PRO nije toliko brža od 6600 kojeg imam da bih je razmatrao a upgrade. Nemojte samo da počnete sa 3D markovima i FPS-ima u F.E.A.R.-u. Znam da je brža, ali ne dovoljno da bih je kupio.

Mr. Garrison
7.7.2006, 2:50
odlucio si da sacekas 7600GT AGP? ako to uopste stigne u ove krajeve budi spreman da se otimas o nju i rukama i nogama.

Garson
10.7.2006, 15:55
Pojavio se u jednoj firmi Sapphire X1600Pro 256MB AGP za samo 123e.

PAIN
11.7.2006, 12:51
Znam tacno o kojoj firmi pricas.A ako je istina ono sto su mi rekli ima ih jos nekoliko.A i sada je pala cena sa 123 na 118.

Garson
11.7.2006, 14:07
Znam tacno o kojoj firmi pricas.A ako je istina ono sto su mi rekli ima ih jos nekoliko.A i sada je pala cena sa 123 na 118.
Jeste sad je 118e, i verovatno ce se brzo razgrabiti.

PAIN
11.7.2006, 15:14
Pa ne bih rekao.Imaju je vec nedelju dana.

Garson
11.7.2006, 15:17
Hocesh da kazesh da nije trazena? A i shta je sedam dana?

Sasa
12.7.2006, 1:39
Bez mnogo licnih procena da li se nesto prodaje ili ne, obzirom da tesko da iko od vas ima uvid sta se prodaje a sta skuplja prasinu. Bez ljutnje, ali ajde da probamo da se ne izjasnjavamo o stvarima o kojima ne znamo nista, u ovom slucaju je to "koliko se x1600pro agp kartica proda dnevno/nedeljno tj. koliko brzo".

PAIN
12.7.2006, 12:39
E pa bas toliko da "ne znamo"i nije tacno......

Mr. Garrison
12.7.2006, 13:13
upravo tako. nekoliko nas ovde imamo drugare u firmama i lako mozemo da saznamo sta se desava sa pojedinim kartama. svakako ne pricamo napamet. kad sam ja ranije trvdio da se 7600GT dobro prodaje, to sam rekao zahvaljujuci informacijama iz jedne firme. a vi ste svi bili u fazonu "ko jos u Srbiji ima 200e" za grafiku...

PAIN
12.7.2006, 13:23
Da su samo drugari.Meni i neki clanovi porodica se bave trgovinom racunara.

Rocker
12.7.2006, 14:28
"ko jos u Srbiji ima 200e" za grafiku...
Pa, ima nas par nenormalni' :to_care:

Garson
12.7.2006, 15:02
Bez mnogo licnih procena da li se nesto prodaje ili ne, obzirom da tesko da iko od vas ima uvid sta se prodaje a sta skuplja prasinu. Bez ljutnje, ali ajde da probamo da se ne izjasnjavamo o stvarima o kojima ne znamo nista, u ovom slucaju je to "koliko se x1600pro agp kartica proda dnevno/nedeljno tj. koliko brzo".
Teshko?Ortak mi je vlasnik jedne firme u kojoj je svojevremeno mogao da se nadje X1600Pro AGP a nigde drugo ga nije bilo.Lako mogu da saznam koliko se takvih karti proda dnevno/nedeljno.

Mr. Garrison
12.7.2006, 16:30
Sasa misli da smo neka deca sto nemaju pojma ni o cemu, ali...

mad_skillz
12.7.2006, 19:57
da , to je podcenjivanje kao da mi nemamo nikakve kontakte....:odoK:

AstraLogos
12.7.2006, 21:04
Pa u svakom slucaju svi mi imamo neke svoje izvore o tome sta se i po kojoj ceni prodaje. Jedino sto postoje razlike u informacijama jel nijedan diler nema sve niti je generalni uvoznik za sve. U tom smislu Sasa je donekle u pravu. ;)
No da se vratim na temu. Ne vidim ama bas nijedan razlog da se sa dobre AGP mashine prelazi na PCI-E. I jos navod da je AGP zivo blato. :p
Zbog graficke koja je 20% jeftinija da se pukne 200e + :confused:
Druga je stvar kada covek kupuje novu masinu izbor je onda sasvim logican PCI-E ne zbog graficke koja je jeftinija nego sto jednostavno ispljuvanog Bartona ne mozes da nadjes ni za lek. Mislim da to sve ukazuje da se ne gleda na stvari iz realnog zivota pa se onda konstatuje nesto u smislu - kupis PCI-E i samo menjas graficke kartice. :D
Nista drustvo od toga. S754 i S939 otisli su u kantu za samo manje od godinu dana. Neko ovde stalno pokusava da od babe opravi devojku. Sta hocu da kazem. I jedna i druga i treca platforma koriste DDR 1 memoriju tako da od brzeg racunara nema nista. Tih 10% brzine nije vredno zamene jake AGP masine za PCI-E.
Evo za jesen vec najavljuju nove Athlone sa kontrolerima za DDR 2 i DDR 3 memoriju a oglasili su se i proizvodjaci maticnih ploca da se spremaju za taj korak.
E to ce biti vec kvanitativan skok performanski kad nijedna memorija nece raditi ispod 800Mhz pa navishe.
Ljudi DDR 1 je iscedjen da jedostavno vise ne moze da se budji i svaka investicija u tom pravcu jednako je zivo blato koliko i AGP platforma.
Za buducu Vistu predpostavljam da ce DDR 2 okruzenje biti osnov za komforan rad na 64 bitnom systemu. I kolio ce onda vredeti PCI-E sa DDR 1 podrskom ( kontrolerom ) u chip setu. :confused:
Genralni je zakljucak da svi koji imaju jaku AGP masinu sacekaju novu generaciju kompjutera i operativnog systema i da ne bacaju dzabe 200e+ za nesto sto je vec tehnoloski prevazidjeno. A za 32 bitno okruzenje i PCI-E i AGP radice podjednako dobro tako da je opravdano ulaganje u grafiku pa cak ona bla i skuplja za 20% dok se ne skupi kinta za pravu 64 bitnu masinu koja ce da gura sve. A koliko snazan procesor, grafika i kolicina rama treba za 64 bitni OS saznacemo kad bude izasla finalna verzija.
Ne zelim da imam 64 bitnu masinu koja ce gurati 32bitni OS kakav je slucaj sa PCI-E. Zivi bili pa videli. ;)
Pozdrav drustvu! :)
P.S. Ovo je moje licno vidjenje stvari sto ne znaci da se svi moraju sa tim sloziti. :ciao:

Mr. Garrison
12.7.2006, 21:51
sad ce moja tastatura na poslu da strada :)
zasto je Sasa u pravu? ako ja npr. znam da se MSI 7600GT dobro prodaje, onda mogu reci da se 7600GT dobro prodaje.
kakve veze ima sto se Leadtek 7600GT lose prodaje jer je precenjen?
ja sam uveo termin "zivo blato", pa je red i da ga pojasnim. sta ce da rade ljudi kojima treba jaca karta od 6600GT ili X1600pro. nista. kako stoje stvari, jako je neizvesno da li ce se bilo sta jace pojavljivati od toga.
7800GS ne racunam, jer je on bacanje para (sad ce Rocker da se pobuni).
takodje, ja sam rekao da kad se predje na PCI-E da posle mogu da se menjaju samo graficke karte, sa malom ogradom, da treba da se kupi solidna masina, a ne neki entry PCI-E ready model. evo sta sam ja uradio. pred kraj prosle godine sam uzeo Venice 3500+ i dve kile rama i prosecni, ali i dalje solidni X800(GTO). mislis da ja necu moci da menjam samo graficke? hocu i to sigurno u narednih najmanje godinu i po. dve godine za masinu kao sto je moja je prava mera, ako nisi besan ili dekintiran.
mislis da necu moci da koristim Vistu na ovome? sazvakacu je i israti...
dalje, DDR2 memorija je shit, barem ako se gledaju igre. gledao sam testu u FEAR-u gde je s939 3500+ brzi
od AM2 3500+ za celih 10%, ako ne i vise. i sto bih se ja onda lozio na DDR2 memoriju i novu platformu?
sa druge strane, Intel ce izbaciti tog famoznog Conroe-a, koji ce po svemu sudeci biti dobar, brz i jeftin CPU,
ali kazem ti, zasto bih se zanosio sa promenom platforme, kad su igre ionako GPU zahtevne. ako bih menjao sve,
morao bih da svoje prodam u bescenje (a nije me ispalo bas jeftino) i da puknem gomilu para na sve novo,
sto takodje nije ni malo jeftino.
eto tako, nadam se da sam bio jasan :)
pozdrav za Logosa, iako po ovom pitanju ne mislimo isto ;)

Rocker
12.7.2006, 22:27
Ma ne bunim se ja za 7800GS, jeste to bacanje kinte...nego reče Garson da se pravio i neki 7800GT za AGP u nekoj manjoj seriji...to bi bilo lepo imati!!!:to_care:
A 7600(GT) za AGP će se sigurno pojaviti, pitanje je samo kad. Glavni razlog je taj što Intel nije prodao brdo 865 čipsetova koji su i dalje dosta traženi a treba imati poslednju generaciju grafičke kad već kupuješ novu mašinu. Ovo sam pročitao na nekoliko sajtova i upravo je to razlog zbog koga će nVidia morati da popusti i za'ebe malo priču sa neophodnošću prelaska na PCI-E!:dzavo:

Mr. Garrison
12.7.2006, 22:35
kakve veze ima Intel sa nvidiom? nvidia ce mozda izbaciti 7600GT AGP, ali to nece imati nikakve veze sa Intelom. 7600GS ne vredi nista, jer je truncicu brzi od 6600GT AGP. ko je lud da prelazi sa 6600GT na 7600GS?

Rocker
12.7.2006, 22:49
kakve veze ima Intel sa nvidiom? nvidia ce mozda izbaciti 7600GT AGP, ali to nece imati nikakve veze sa Intelom.
Pa kažem ti da sam tu informaciju video na nekoliko mesta na netu. Mrzi me sad da kopam ponovo i postavljam link. Ako te baš zanima, ukucaj 7600 for AGP na Google-u i ne mož' da promašiš! 7600GS nisam ni pominjao, znam da je značajno sporiji od GT-a.

AstraLogos
13.7.2006, 0:34
Garisson, nisam rekao da je Sasa u pravu vec da je delimicno u pravu a to nije isto. Radi se o informacijama koje cesto nisu podudarne. Vi ovde pisete o cenama nekih grafickih karti koje nemaju veze sa trzistem i daleko su skuplje. Verovatno je reper BGD i neki dileri ali to nije celo trziste Srbije da bi se generalizovalo. Ne mislis da bi trebao da zbog povoljne kupovine spremim sator i klopu za mesec dana, pa lepo u BGD ispred prodavnice i cekam kada ce i dali ce grafika stici. Lepo odem kod lokalnog dilera koji mi skine kozu sa ledja i to je realnost. Zato ja te stvari nabavljam preko prijatelja u Austriji ili Nemackoj. Dojadilo mi je da za najmanju komponentu dajem lokalnom serifu 15e+ samo zato sto i on zna da me toliko staje put do BGD-a. Sramota. :mad:
Inace sto se DDR 2 memorije tice prica je slicna kao sa SD memoriom KT133 i DDR 1 KT266. Razlika je stvarno bila mizerna. I gde je danas SD ram i ovaj napregnuti DDR 667Mhz. A trebalo je samo 4 godine da sa 600Mhz procesori odu na 3Ghz. Pri sadasnjem tempu razvoja IT tehnologije ovo vreme je upola skraceno tako da ocekujem za 2 godine DDR3 kao standard. Naravno implementiran i optimizovan.
Ma kupicu jednostavno PS3 i vise necu da razbijam glavu. :D
Hvala ti druze na korektnom pisanju iako nam vidjenja nisu ista. :)

Sasa
13.7.2006, 3:06
Pa u svakom slucaju svi mi imamo neke svoje izvore o tome sta se i po kojoj ceni prodaje.

Da, svi imaju izvore za sve, razumeju se u sve i mogu da predvide sve.
Misle. I onda se cudimo gde smo stigli, iako se svako u sve razume ? Aha.

da , to je podcenjivanje kao da mi nemamo nikakve kontakte....:odoK:

I ovo nije potcenjivanje, nego precenivanje.

AstraLogos
13.7.2006, 9:07
Da, svi imaju izvore za sve, razumeju se u sve i mogu da predvide sve.
Misle. I onda se cudimo gde smo stigli, iako se svako u sve razume ? Aha.
Gresis Sasa, mnogo gresis. ;) Dobro je da i ovoliko znamo i da imamo kakvu takvu svest o tome u kom pravcu ide tehnologija.
Porazavajuca cinjenica je da neki statisticki prosek u Srbiji ne zna sta je to ENTER na tastaturi. E vidis od takvih smo stigi tu gde smo a ne od nas usera koji smo tu da razmenjujemo misljenja, gresimao ali se i ispravljamo i dosta toga saznajemo. Znas i sam da pratimo i druge domace i strane forume, citamo, obavestavamo o tome i ne vidim sta je tu lose.
Od takvih mladih ljudi ova drzava ima koristi a od onih ENTERASA ( uvlakaca ) i kvazi strucnjaka samo stetu. :( Ma uzeo bih jednu metlu pa...

tomas
13.7.2006, 10:28
Ma ne bunim se ja za 7800GS, jeste to bacanje kinte...nego reče Garson da se pravio i neki 7800GT za AGP u nekoj manjoj seriji...to bi bilo lepo imati!!!:to_care:
A 7600(GT) za AGP će se sigurno pojaviti, pitanje je samo kad. Glavni razlog je taj što Intel nije prodao brdo 865 čipsetova koji su i dalje dosta traženi a treba imati poslednju generaciju grafičke kad već kupuješ novu mašinu. Ovo sam pročitao na nekoliko sajtova i upravo je to razlog zbog koga će nVidia morati da popusti i za'ebe malo priču sa neophodnošću prelaska na PCI-E!:dzavo:

pa pojavice se ali ce biti minimum 250e a u PCI-E ima se nadje sad za 185-190...

mad_skillz
13.7.2006, 11:56
I ovo nije potcenjivanje, nego precenivanje.
dobro ako ti mislish da je tako ,ok...

Mr. Garrison
13.7.2006, 19:13
@Logos:
pod trzistem sam podrazumevao naravno Beograd. naravno da nemam informacije kako se npr. X1800GTO prodaje u Surdulici. nazalost, istina je da vama iz unutrasnjosti lokalni dripci gule kozu sa ledja, ali to nije realno stanje stvari. najvise hardvera se proda svakako u Beogradu, pa se on prakticno moze poistovetiti sa "trzistem". inace, i u Beogradu bi mogle svakako biti nize cene. nije ni ovde dzabe, ali u poredjenju sa vama jeste...

AstraLogos
14.7.2006, 2:06
@Logos:
pod trzistem sam podrazumevao naravno Beograd. naravno da nemam informacije kako se npr. X1800GTO prodaje u Surdulici. nazalost, istina je da vama iz unutrasnjosti lokalni dripci gule kozu sa ledja, ali to nije realno stanje stvari. najvise hardvera se proda svakako u Beogradu, pa se on prakticno moze poistovetiti sa "trzistem". inace, i u Beogradu bi mogle svakako biti nize cene. nije ni ovde dzabe, ali u poredjenju sa vama jeste...
Garissone pod trzistem se podrazumeva svako organizovano mesto gde se kupuje i prodaje ili razmenjuje roba, usluge...To je u teoriji ekonomije. Naravno da je i Vrsac odakle sam takodje trziste ne tako veliko kao BGD ali je ipak trziste. I kad neki dripac coveku za NV 6600gt uzme 200e kako da to nije realno stanje stvari kad je covek to platio. Dzaba njemu price sto ima to isto u BGD za manje od 150e. :mad:
Beograd u najboljem slucaju moze da predstavlja polovinu trzista Srbije. A sta je sa onom drugom polovinom. :confused: Necu o tome da se ne rasplinem. Samo da ti kazem da polovina od toga sto se kupi u BGD je za preprodaju lokalnih serifa koji formiraju svoje cene. Dobra stvar je sto ih je sve manje a otvaraju se predstavnista glavih distributera iz BGD po manjim mestima gde su cene priblizne onim iz Beograda. :) Jos samo da je asortiman robe veci. :qliranje:
Pozdrav Garissonu!

Rocker
14.7.2006, 2:10
Uopšte ne kapiram što sad ispade čitava frka oko prodaje hardvera? Pa šta ako se taj Radeon dobro ili loše prodaje? Zar je to što se nešto dobro prodaje glavni kriterijum za vašu odluku pri kupovini? Ako je tako, onda bi svi kupovali PQI i NCP memorije, Belinea monitore, KME napajanja, konfekcijske zvučnike i 64-bitne grafičke jer se to sigurno najviše prodaje. Kupci su firme kojima treba office mašina i pojedinci koji nemaju blage veze o kompjuterima. Mi koji se okupljamo na ovom forumu uvek kupujemo ono što hoćemo i možemo a ne ono što se najviše prodaje.

Mr. Garrison
14.7.2006, 2:34
zato sto kad ja kazem da se npr. 7600GT dobro prodaje, odmah mi deset ljudi skoci za vrat sa demagogijom tipa "znas li ti kolika je prosecna plata u zemlji". znam odlicno, ali ako ljudi imaju za letovanje u Turskoj, nov auto (ili dobar polovan), novi TV...zasto onda ne bi mogli da odvoje 200e za graficku kartu. ima se para, nije da se nema, ali je na svakom pojedincu na sta ce ih potrositi.
@Logos:
da se razumemo ja pricam za Beograd. za ostalo ne znam, pa necu da izmisljam. tebi svakako verujem na rec.

Rocker
14.7.2006, 2:59
zato sto kad ja kazem da se npr. 7600GT dobro prodaje, odmah mi deset ljudi skoci za vrat sa demagogijom tipa "znas li ti kolika je prosecna plata u zemlji". znam odlicno, ali ako ljudi imaju za letovanje u Turskoj, nov auto (ili dobar polovan), novi TV...zasto onda ne bi mogli da odvoje 200e za graficku kartu. ima se para, nije da se nema, ali je na svakom pojedincu na sta ce ih potrositi.
Za to si u pravu, ali ne vidim svrhu pominjanja toga? Šta koga briga da li se nešto prodaje dobro ili ne?! Ako neko hoće da kupi 7600GT npr., kupiće ga ako ima kinte bez obzira da li ga i drugi kupuju.

DRAGOLJUB DJURIC
19.7.2006, 22:51
Imam 110 novaca i treba mi nova graficka (AGP). Dali ima neki 6600 za te novce ili da uzmem 9600 xt. POMAGAJTE

Mr. Garrison
19.7.2006, 22:57
za 118e imas X1600pro, koji je dosta brzi od slabasnog 6600 ;)

Nicolas
19.7.2006, 22:59
Kupi avion:D
A gde se moze naci za AGP?
Nemoj 9600xt, mnogo stara kartica covece.

Magneto
19.7.2006, 23:02
AGP 6600 je sada oko nekih 90 evra, dok je najbolji izbor X1600PRO ili 6600GT i sve to ako nađeš po povoljnoj ceni, a može da se nađe, nije da ne može.

9600XT je slabija i već prilično matora grafička, retko se gde može naći u prodaji, a i ako je nađeš ta je definitivno veoma dugo odstojala, a cena joj je nerealno visoka.

Nicolas
19.7.2006, 23:14
Moram priznati da vec nedelju/dve nisam pregledao cene ali tada kada sam gledao te kartice u AGP verziji su bile od 140eura pa na vise:confused:
To se odnosi na legalne firmice sa garancijom a po forumima i oglasima se moze naci ipak 10-15 eura jeftinije, valjda.

Mr. Garrison
19.7.2006, 23:20
ja govorim o legalnoj firmi, samo nisam siguran da li je trenutno imaju. imali su pre par dana. moguce je da su razgrabljene, obzirom da su odlicna kupovina za te novce. neka ide covek na pc berzu i neka opali search, pa kad nadje ime firme, neka zove da proveri...

FRIghTMaN
19.7.2006, 23:23
za 110 novaca ubedljivo najbolji izbor je 6600 TD koju i sam posedujem i veoma sam zadovoljan.:aplauz:

B@NE
19.7.2006, 23:27
Za te novce uzmi 6600 i za kusur kupi zvake!
Sa njom mozes da teras sve nove naslove igara.

Mr. Garrison
19.7.2006, 23:39
nemojte da pricate price coveku. svakako bi trebalo da pojuri X1600pro...sa 6600 moze da igra tetris.

Nicolas
19.7.2006, 23:44
Garisson misli i zna;) (mislim lepo kaze;)) Mala je razlika u kesu a dosta se dobije za to malo!

Magneto
19.7.2006, 23:49
Dobro je, nemojmo preterivati. Niti je 6600 toliko loša grafička, niti treba dati 100 od 110 evra za nju, kada već može da se nabavi mnogo bolja varijanta za mizerno veću sumu novca. Informišite se na više mesta oko cena modela (okrenite i po koji telefon, ne ujedaju ljudi), nemojte se previše oslanjati na neažurne sajtove i prezentacije.

Dusan Despotovic
21.7.2006, 18:39
Plocha je ASRock P4VM800, proc. celeron D na 2.4 (2.27Ghz), grafika bedni fx5200...Interesuje me par stvari...Da li vredi uzimati agp grafiku u ovom trenutku, ili je preporucljivije da menjam plochu(sto bi mi zaista tesko palo, jer je mnogo gotivim, a i pokazala se kao jako stabilna:dedica: )
U planu sam imao neki 6600gt, naravno agp verzija, koji bi me od prilike izashao 130 ,,jevreja". Znam da cete svi reci - baci to njesra od ploche kroz prozor i kupi PCIE plochu ko sav chestit narod, ali je ja radije ne bih menjao ukoliko razlika nije bash veeelika, i ukoliko je moguce gurati igre i na ovoj sklopociji... Drugo pitanje je koji je najbolji procesor koji bi se mogao poterati na ovom chipsetu. Hvala na pravim odgovorima :n_klanja:
Ako mozes nadji negde 7600GS-AGP,ne sekiraj se terace ti to igrice i ako je AGP.
http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814130036

Atila
21.7.2006, 18:54
Ako mozes nadji negde 7600GS-AGP,ne sekiraj se terace ti to igrice i ako je AGP.
http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814130036
С обзиром да 7600GS није ништа посебно бржи од 6600GT дати за њега преко 150е кол'ко ће коштати код нас, а вероватно и више док се ~130e може узети 6600GT, а X1600Pro за 120е је сулудо.

Mr. Garrison
21.7.2006, 18:56
kako nije posebno brzi? brzi je minimum 20%, a negde i celih 30. znaci isplati se dati neki cent vise za 7600GS.

PAIN
21.7.2006, 19:04
С обзиром да 7600GS није ништа посебно бржи од 6600GT дати за њега преко 150е кол'ко ће коштати код нас, а вероватно и више док се ~130e може узети 6600GT, а X1600Pro за 120е је сулудо.
Cek cek.....nisam lepo skontao iz tvog teksta.Sta je ludo uzeti 7600gs ili x1600pro?

Dusan Despotovic
21.7.2006, 20:04
U pravu je Mr.Garisson , i ja se slazem da bolje dati 20-30 evra vise nego kupovati 6600 AGP

Atila
21.7.2006, 21:54
Cek cek.....nisam lepo skontao iz tvog teksta.Sta je ludo uzeti 7600gs ili x1600pro?
7600GS, ако онол'ко кошта у свету, код нас има да одрапе још више, наравно говорим о AGP верзији, баш зато треба што пре прећи на PCI-E.

Mr. Garrison
21.7.2006, 21:57
mozda mu padne cena u medjuvremenu :confused:
tek se pojavio.

Atila
21.7.2006, 22:04
Ово (http://www.legionhardware.com/document.php?id=562&p=0) је тест једног 7300GT, ал' у њему су се нашли и 6600GT и 7600GS где се лепо види да разлика није тако велика, док је у неким играма буквално занемарљива поготово што је 6600GT/X1600Pro и више него јефтинији у односу на то кол'ко је спорији од 7600GS, наравно говорим о AGP верзијама.

Mr. Garrison
21.7.2006, 22:10
da, nije velika, ide i do 50% u Doom3 :rolleyes:

Atila
21.7.2006, 22:16
da, nije velika, ide i do 50% u Doom3 :rolleyes:
Да, у 1600x1200 без AA и AF, мислим ко ће код нас да игра у тој резолуцији, кад се укључе AA и AF разлика је 10%.
У сваком случају највећи је проблем цена, по мом мишљењу све преко 140-150е за 7600GS AGP је превише.

Mr. Garrison
21.7.2006, 22:21
preko 150e je previse. mada i 160e moze da se tolerise. i to zbog X1600pro za 118e. kad njega ne bi bilo, pored 6600GT koji je 130e, 160e deluje realno. mada, sta se ja tu cimam uopste? vidi se da sam besposlen...

mad_skillz
22.7.2006, 2:40
ako mozesh da dodash josh 40 evra i da uzmesh GT verziju , onda nije brate isplativo , razlika izmedju ta dva modela 7600 serije je mnogo veca nego izmedju 7600GS i 6600GT/X1600Pro

Magneto
22.7.2006, 9:40
Sve, sve, ali dodati još novaca. Zapitate li se ponekad može li čovek uopšte da pridoda i 20, a kamoli 40 evra? Ako već može da doda 40, onda neka na njih doda još 40 za još većeg monstruma i tako u nedogled. X1600pro (6600GT u kranjoj varijanti) se sada nalazi po smešno niskoj ceni te gledaj da to kupiš, pošto ti se uklapa u budžet, a da ništa ne dodaješ.

Mr. Garrison
22.7.2006, 12:21
eto vidis, ja se ne pitam da li neko ima da doda 20e, a ti mislis da je 120e smesno niska cena za svakoga. gledano iz tog ugla, obojica lose gledamo na stvari...

Magneto
22.7.2006, 13:33
Hmm, čovek reče da tom svotom raspolaže, a ja ne rekoh da je to smešna cifra za svakoga (odakle ti samo ovo?), već naspram mogućnosti same kartice.

Djordje81
22.7.2006, 22:08
Данас сам прочитао на једном руском сајту да је Nvidia избацила GeForce 7600GS за AGP слот. Коштаће од 160 до 200 долара. Први произвођач биће Albatron. Oд GF 6600GT биће ефикаснија 25% при мањем оптерећењу (what ever that means!:dedica: )

Mr. Garrison
23.7.2006, 0:17
ovde se prica o AGP grafici...kakav crni 7300GT...

mad_skillz
23.7.2006, 1:05
Sve, sve, ali dodati još novaca. Zapitate li se ponekad može li čovek uopšte da pridoda i 20, a kamoli 40 evra? Ako već može da doda 40, onda neka na njih doda još 40 za još većeg monstruma i tako u nedogled. X1600pro (6600GT u kranjoj varijanti) se sada nalazi po smešno niskoj ceni te gledaj da to kupiš, pošto ti se uklapa u budžet, a da ništa ne dodaješ.
samo sam predlozio jer je neko vec bio pocheo tako , nisam hteo da pravim tenziju

Magneto
23.7.2006, 10:38
Pa tako to obično biva, neko počne i završi se na 100 evra sklupljoj "mega isplativoj" kartici.

Nema nikakvih tenzija (bar ih ja ne vidim), samo normalno diskutujemo.

mad_skillz
23.7.2006, 11:45
Pa tako to obično biva, neko počne i završi se na 100 evra sklupljoj "mega isplativoj" kartici.

Nema nikakvih tenzija (bar ih ja ne vidim), samo normalno diskutujemo.
realno to je u vecini sluchajeva i bolje reshenje , ja sam se samo nadovezao , mada ja mislim da je bolje sachekati malo i videti posle kakve su mogucnosti..

Rocker
24.7.2006, 14:14
Čekajte, jel' se to 7600GS AGP već pojavio or what?! Šta bi sa GT varijantom? Nisam ovih dana bio pri net-u (al' sam ovo rekao :to_care: ), pa sam izgleda propustio par informacija.

Mario Pavićević
24.7.2006, 15:21
7600gs agp je stigao kao i 7600gt ali ne kod nas:) neko je pomenuo recimo leadtek-ove agp kartice:
http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/default.asp?seriesid=3&lineid=1
sad jos da to stigne do nas i da cena za 7600gt bude manja od 250e:opanachke

PAIN
24.7.2006, 17:16
7600gs agp je stigao kao i 7600gt ali ne kod nas:) neko je pomenuo recimo leadtek-ove agp kartice:
http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/default.asp?seriesid=3&lineid=1
sad jos da to stigne do nas i da cena za 7600gt bude manja od 250e:opanachke
Pa ispod 220e nema sanse.Jos kakvi su nasi prodavci bice mozda i mnogo vise.Ali to je cena koja se placa .Posteno prelazak na pcie je neizbezan.

Nicolas
24.7.2006, 17:47
Posteno prelazak na pcie je neizbezan.
Naravno ali sta sa onima koji imaju solidne konfiguracije na agp platf. koje bi mogle da izguraju jos. Ja mislim da je u toj situaciji naj resenje da se uzme npr. 6600GT ili slicno i da se saceka da AM2 zazivi punom parom!

PAIN
24.7.2006, 17:56
Naravno ali sta sa onima koji imaju solidne konfiguracije na agp platf. koje bi mogle da izguraju jos. Ja mislim da je u toj situaciji naj resenje da se uzme npr. 6600GT ili slicno i da se saceka da AM2 zazivi punom parom!
Pa bolje mu je da sad proda sve to i kupi npr AM2, ciji procesor i ploca kosta nesto iznad 180e.Za 6600gt za pola godine dobice neku mizarnu sumu taman da kupi 512ddr.

Nicolas
24.7.2006, 18:00
Pa bolje mu je da sad proda sve to i kupi npr AM2, ciji procesor i ploca kosta nesto iznad 180e.Za 6600gt za pola godine dobice neku mizarnu sumu taman da kupi 512ddr.
E posto sam i ja u istoj situaciji sa AGP-om mislim da je to veliko ulaganje, opet ona prica kada su od 6600GT dosli do 7600GS ali nema veze, pozeljno je to, nije da nije ali postoje ogranicenja;)

BombeR
14.8.2006, 17:36
I na kraju 7600GS je bolji od X1600PRO i 6600GT. Je li tako?
A da li ima da se nadje kod nas i od kog proizvodjaca?
Ko je uvoznik za Srbiju?

ako mozete, odgovorite mi na mail, sto pre
bomber@inffo.net

unapred hvala

mad_skillz
14.8.2006, 17:56
I na kraju 7600GS je bolji od X1600PRO i 6600GT. Je li tako?
A da li ima da se nadje kod nas i od kog proizvodjaca?
Ko je uvoznik za Srbiju?

ako mozete, odgovorite mi na mail, sto pre
bomber@inffo.net

unapred hvala
Pa idi na www.pcberza.co.yu i nadji , zabranjeno je pominjanje imena firmi na forumu.

player1
15.8.2006, 23:07
Ja sam pre par meseci pazario Saphire Radeon x1600pro za AGP (veoma redak na ovom trzistu), da zameni stari Radeon 9000pro, i za cenu od 150evra je podmladio moj racunar za 2 godine (zajedno sa memori upgradeom sa 512 na 1GB).

player1
15.8.2006, 23:13
Teshko?Ortak mi je vlasnik jedne firme u kojoj je svojevremeno mogao da se nadje X1600Pro AGP a nigde drugo ga nije bilo.Lako mogu da saznam koliko se takvih karti proda dnevno/nedeljno.

Mora da je to ona firma u kojoj sam je ja kupio pre par meseci (3-4?). Kada sam je uzeo bio je poslednji primerak na lageru, kazu da se razgrabe cim ih dobiju.

mad_skillz
16.8.2006, 0:20
Ja sam pre par meseci pazario Saphire Radeon x1600pro za AGP (veoma redak na ovom trzistu), da zameni stari Radeon 9000pro, i za cenu od 150evra je podmladio moj racunar za 2 godine (zajedno sa memori upgradeom sa 512 na 1GB).
Svaka chast ako ce ti to trajati 2 godine :)

player1
16.8.2006, 0:46
Ocu da kazem, da u poredjenju sa 9000pro i 512RAMa, moj racunar je 2 godine mladji.

E sad, za dve godine bice isto toliko dobar kao te stara knfiguracija, znaci min. rez ali moguce igranje novih naslova, ali to je vec neka druga prica.

mad_skillz
16.8.2006, 1:49
Ocu da kazem, da u poredjenju sa 9000pro i 512RAMa, moj racunar je 2 godine mladji.

E sad, za dve godine bice isto toliko dobar kao te stara knfiguracija, znaci min. rez ali moguce igranje novih naslova, ali to je vec neka druga prica.
bitno je da tebi odgovara , neka te lepo sluzi :)

psy-comp
20.8.2006, 16:32
Jel moze neka preporuka za kupovinu graficke, a da cena bude oko 100-120 evra i da bude bolja od Radeona 9600XT koji bih promenio?

PAIN
20.8.2006, 16:51
Jel moze neka preporuka za kupovinu graficke, a da cena bude oko 100-120 evra i da bude bolja od Radeona 9600XT koji bih promenio?

Naravno, ako bi neko kupio moj Radeon, moze mi se javiti i tim povodom.:opanachke
E ovako pretpostavljam da ces moci na tih 120e da dodas pare od 9600xt.Ali ako neces, za 120e imas Club3D 7600GS koja je bolja od 6600gt a jeftinija je.Ja bih uzeo ovu kartu a te pare od 9600 sacuvaj za posle ili uzmi jos memorije.

Alex91
26.8.2006, 21:30
Ovako, zanima me kakvu bih graficku mogao kupiti (AGP) za od 50 do 100 evra?

Mr. Garrison
26.8.2006, 21:34
ili polovnu 9800pro ili novu 6600...najbolje bi bilo kad bi izdvojio 125e za 7600GS AGP...

Alex91
26.8.2006, 21:38
Dobro, a kol`ko je 9800 a kol`ko 6600?

Mr. Garrison
26.8.2006, 21:45
polovan 9800pro ti je verovatno oko 80e (ako ga nadjes), a nov 6600 sa 128MB je valjda oko 90e. nisam bas siguran potpuno...

voodoo_
26.8.2006, 22:24
6600 AGP nov nema šanse da nađeš.
Probistri oglase na PC berzi ili Benchmarku, i nek ti je sa srećom...

Che_
28.8.2006, 5:02
Posto jos uvek imam AGP plocu, sta mislite da je bolje uzeti? Cena nije bitna. (radi se o polovnim karticama)

mad_skillz
28.8.2006, 5:31
Posto jos uvek imam AGP plocu, sta mislite da je bolje uzeti? Cena nije bitna. (radi se o polovnim karticama)
6600GT definitivno

Muad Dib
28.8.2006, 8:47
6600GT za 90-100, 9800 Pro za 70-80 evra.

Mean_Machine
28.8.2006, 10:26
6600GT je nazvan ubica Radeon 9800pro i opravdao je to ime.
Ali razika izmedju ove dve graficke je 2godine.
Radeon ima 256bit magistralu ali GeForce ima znatno brzu frekvenciju, pa 6600GT brzi.

voodoo_
28.8.2006, 10:39
Nije što je u pitanju veća frekvencija nego je i arhitektura savremenija, ipak je 9700/9800 napravljen krajem 2002/početkom 2003...

Atila
28.8.2006, 20:11
Posto jos uvek imam AGP plocu, sta mislite da je bolje uzeti? Cena nije bitna. (radi se o polovnim karticama)
9800PRO је негде између 6600 и 6600GT тако да је 6600GT наравно бољи избор, а то која је картица архитектонски новија је потпуно неважно јер се на крају све своди на пуке пеформансе у играма.

DukeofSerbia
28.8.2006, 23:34
Atila

Priznajem da se razumeš dosta dobro u grafičke (jedino se ne slažem s tobom kad je u pitanju AMD i ATI u vezi cena, ali...).

Šta bi ti savetovao do 150 evra, a da je u AGP izdanju? U obzir dolaze ove kompanije - http://www.newegg.com/ i http://www.zipzoomfly.com/jsp/Home.jsp

Evo i zašto. Već sam spominjao da imam brata u SAD i mogu preko njega da naručim, pa da mi pošalje preko UPS-a, jer oni imaju predstavništvo u Beogradu. Je li to siguran način slanja uopšte?

Ta dva sajta su glavni na internetu za maloprodaju hardvera u SAD pa bih kupio AGP grafičku dok ih još ima (i jedan prijatelj bi to isto uradio). Ne želim novu ploču da kupujem.

Brat ima popuste na ATI, dok na nVidiu nema.

Pogledaj ovo npr. ATI X850Pro (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814102606) I to u ATI-jevom izdanju je!

Od ATI-ja ne vidim bolje. Jedino još 1600Pro, mada mislim da je mnogo bolji X850Pro.

Od NVidije vidim da nude 7600GS i 6800GS. Vredi li to? Koliko sam upućen 6800GS je dosta brži ili grešim?
Npr. BFG Tech BFGR68256GSOC Geforce 6800GS 256MB 256-bit GDDR3 AGP 4X/8X Video Card (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143045) Ovo mi još najbolje deluje.
Puno mi je da dam 250USD za 7800GS.

Šta ti veliš?

P.S.
Inače Ameri zovu grafičke kartice video karticama.

Atila
29.8.2006, 2:02
Atila

Priznajem da se razumeš dosta dobro u grafičke (jedino se ne slažem s tobom kad je u pitanju AMD i ATI u vezi cena, ali...).

Šta bi ti savetovao do 150 evra, a da je u AGP izdanju? U obzir dolaze ove kompanije - http://www.newegg.com/ i http://www.zipzoomfly.com/jsp/Home.jsp

Evo i zašto. Već sam spominjao da imam brata u SAD i mogu preko njega da naručim, pa da mi pošalje preko UPS-a, jer oni imaju predstavništvo u Beogradu. Je li to siguran način slanja uopšte?

Ta dva sajta su glavni na internetu za maloprodaju hardvera u SAD pa bih kupio AGP grafičku dok ih još ima (i jedan prijatelj bi to isto uradio). Ne želim novu ploču da kupujem.

Brat ima popuste na ATI, dok na nVidiu nema.

Pogledaj ovo npr. ATI X850Pro (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814102606) I to u ATI-jevom izdanju je!

Od ATI-ja ne vidim bolje. Jedino još 1600Pro, mada mislim da je mnogo bolji X850Pro.

Od NVidije vidim da nude 7600GS i 6800GS. Vredi li to? Koliko sam upućen 6800GS je dosta brži ili grešim?
Npr. BFG Tech BFGR68256GSOC Geforce 6800GS 256MB 256-bit GDDR3 AGP 4X/8X Video Card (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143045) Ovo mi još najbolje deluje.
Puno mi je da dam 250USD za 7800GS.

Šta ti veliš?

P.S.
Inače Ameri zovu grafičke kartice video karticama.
Искрено говорећи не разумем се у цене на америчком тржишту.

Што се графичких тиче онај 6800GS делује доста добро, поготово што се он у AGP верзији малтене није могао наћи на нашем тржишту, е сад AGP верзија ове картице се разлике од PCI-E верзије у томе што има други GPU. AGP има nV40 који ради на 350MHz, а PCI-E nV42 који ради на 425MHz што значи да AGP верзија има слабије перформансе, али такође има потенцијала за откучавање једног quad pipe unit-а чиме постаје приметно бржа.
X850PRO је ако се не варам у рангу X800GTO.

Ако нећеш да дајеш више кинте мислим да је 6800GS најбољи избор, поготово ако је мало клокнеш и ако будеш имао среће откључаш.

7800GS је наравно најбрже што можеш наћи за AGP, ал' она уопште није исплатива јер је тек мало бржа од 7600GT која се такође очекује за AGP.

Коју конфу тренутно имаш?

Mr. Garrison
29.8.2006, 3:24
ipak je X800pro malo brzi od X800GTO (na moju veliku zalost :D) :)

Garson
29.8.2006, 4:42
Atila

Priznajem da se razumeš dosta dobro u grafičke (jedino se ne slažem s tobom kad je u pitanju AMD i ATI u vezi cena, ali...).

Šta bi ti savetovao do 150 evra, a da je u AGP izdanju? U obzir dolaze ove kompanije - http://www.newegg.com/ i http://www.zipzoomfly.com/jsp/Home.jsp

Evo i zašto. Već sam spominjao da imam brata u SAD i mogu preko njega da naručim, pa da mi pošalje preko UPS-a, jer oni imaju predstavništvo u Beogradu. Je li to siguran način slanja uopšte?

Ta dva sajta su glavni na internetu za maloprodaju hardvera u SAD pa bih kupio AGP grafičku dok ih još ima (i jedan prijatelj bi to isto uradio). Ne želim novu ploču da kupujem.

Brat ima popuste na ATI, dok na nVidiu nema.

Pogledaj ovo npr. ATI X850Pro (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814102606) I to u ATI-jevom izdanju je!

Od ATI-ja ne vidim bolje. Jedino još 1600Pro, mada mislim da je mnogo bolji X850Pro.

Od NVidije vidim da nude 7600GS i 6800GS. Vredi li to? Koliko sam upućen 6800GS je dosta brži ili grešim?
Npr. BFG Tech BFGR68256GSOC Geforce 6800GS 256MB 256-bit GDDR3 AGP 4X/8X Video Card (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143045) Ovo mi još najbolje deluje.
Puno mi je da dam 250USD za 7800GS.

Šta ti veliš?

P.S.
Inače Ameri zovu grafičke kartice video karticama.
Uzmi ovo:
http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814122009
Verovatno bi prvi u Srbiji imao 7600GT AGP.

Atila
29.8.2006, 17:40
ipak je X800pro malo brzi od X800GTO (na moju veliku zalost :D) :)
Мислим да је важно то мало јер и она кол'ко знам има 12 цевки.

athlon
29.8.2006, 18:03
Valja li cemu ova kartica? Vasa misljenja. Isplati li se uzimati.
Hvala unaprijed.

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=21862

ACHTUNG
29.8.2006, 18:24
Mnogo memorije ni oko chega.

Mr. Garrison
29.8.2006, 18:38
ali i 75Mhz veci klok za jezgro...

DukeofSerbia
29.8.2006, 19:38
Искрено говорећи не разумем се у цене на америчком тржишту.


Zato sam i ostavio te dve adrese.:D


Што се графичких тиче онај 6800GS делује доста добро, поготово што се он у AGP верзији малтене није могао наћи на нашем тржишту, е сад AGP верзија ове картице се разлике од PCI-E верзије у томе што има други GPU. AGP има nV40 који ради на 350MHz, а PCI-E nV42 који ради на 425MHz што значи да AGP верзија има слабије перформансе, али такође има потенцијала за откучавање једног quad pipe unit-а чиме постаје приметно бржа.


Ali ovaj BFG GeForce™ 6800 GS OC AGP je o/c. Pise na njihovom sajtu.

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143045
http://www.bfgtech.com/6800GSOC.html


>> GPU NVIDIA® GeForce™ 6800 GS
>> Bus Type: AGP
>> Memory: 256MB GDDR3
>> Core Clock: 370 MHz (vs. 350MHZ standard)
>> Memory Clock: 1050MHz (vs. 1000MHZ standard)


Nije Bog zna sta, ali je ipak kloknut fabricki.


X850PRO је ако се не варам у рангу X800GTO.


A to znaci u praksi?
Citao sam da su neki uspeli da ga flesuju i da radi kao X850XT.


Ако нећеш да дајеш више кинте мислим да је 6800GS најбољи избор, поготово ако је мало клокнеш и ако будеш имао среће откључаш.


Vidim da je Garson pronasao ovo: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814122009
http://www.leadtek.com/3d_graphic/winfast_a7600_gttdh_2.html
7600GT u AGP verziji.


7800GS је наравно најбрже што можеш наћи за AGP, ал' она уопште није исплатива јер је тек мало бржа од 7600GT која се такође очекује за AGP.


To se slazem. Bacanje para.


Коју конфу тренутно имаш?

AMD Athlon64 3000+(s.754)
Gugabyte K8N (nForce3 Ultra)
2*512MB Kingston Value DDR
Club 3D Radeon 9800Pro
Chieftec LBX-01-01-W-W-W 360W

Ostalo je nebitno.
Meni je bitno da mogu igrati do 1280*1024. Preko toga mi ne treba.

P.S.
Ako brat moze da dodje do popusta na X850Pro, a da mu cena bude oko/ispod 100$ onda bih taj model kupio ili mozda cak i X850XT. Mada onaj 7600GT deluje jezivo. Problem je sto ga niko nije kupio, pa nema review.

Atila
29.8.2006, 20:22
@DukeofSerbia Ако можеш да узмеш тај 7600GT ни не размишљај већ само узимај :D јер малтене једина бржа AGP графичка од ње је 7800GS.

Valja li cemu ova kartica? Vasa misljenja. Isplati li se uzimati.
Hvala unaprijed.

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=21862
Ако можеш да нађеш узми верзију од 256MB, а ако имаш мало више кинте узми 7600GS.

DukeofSerbia
29.8.2006, 23:30
@Atila

BFG Tech BFGR68256GSOC Geforce 6800GS 256MB 256-bit GDDR3 AGP


Great Upgrade to ATI 9800 Pro 128 MB

Pros: I'm not much of an overclocker, but this product has been great. Some details:
- Previous 9800 Pro score in 3DMark05 was 2795 (I only have a 2800+ Athlon 64)
- 6800 GS score on initial install was 4532
- After opening extra pipe & shader (no visible problems after a week!) score rose to 5185.
- After O/C to 400/1100 (haven't tried any higher), score rose to 5560.
- Also bought the Arctic Cooling NV5 R3. Biggest benefit is excellent very low (nonexistent) fan noise. Temp is normally at 50C, up to 64C under heavy load.

Only issue was the poor/misinformed instructions included with the Arctic Cooler, due to the same product being used for multiple Geforces. But figured it out after a short time and some other web sites. The Arctic Cooling web site was surprisely poor in this regard.


Ovo je napisao jedan od kupaca.

Međutim, pronašao sam da su mnogi uspeli da otključaju dodatne pajplane i vertekse.


Great card

Pros: Great Card, Unlocked 16/6 with no artifacts and overclocked 400/110 with ease.

Cons: Runs hot 55c idle, 80c max. But has no artifacts with that heat, so I could care less.

Other Thoughts: Great card for the money, I paid around 170 with shipping and I can run all games 1028x768 with 4x aa and 8xAn silky smooth with my amd64 3000+ and 1 Gig ram.


Pros: what can i say.. other than the long delivery date expected!...truly amazing.. upgraded from a dead 9800pro to this... unlocked 16/6 to test out first.. then i undo.. because with this card, you have to OVERCLOCK first (if you want to O/c thats) then unlock 16/6 .. or else riva tuner forces it to reset clock rates!

Cons: *slower clock speed than the eVGA CO SUPERCLOCKED !! but.. you can O/c yourself to that speed.. lifetime warranty makes up for the speed of eVGA one =D

Other Thoughts: My Rig.. P4 2.8 (northwood) running at 3.2 OCZ 1 Gig EL (2-3-2-5 NEC DVD+3550A BFG 6800GS (16/6 402/1.1ghz) People said the stock fan is loud.. i don't even notice it at all.. idles @ 51-53c.. i might settle for arctic cooling if it drops temps significantly.. 3DMark 05 Score : 5509


Ima koji nisu uspeli (koliko sam shvatio radi se preko Riva Tuner). Mnogi se žale da se kartica greje prilično, pogotovo posle unlocka, ali da radi stabilno. I neki se žale na napajanje da previše vuče. Neki su klokovali čak do 436/1130!
Kartica dolazi sa doživotnom garancijom, što mi puno ne znači u Srbiji.

http://www.newegg.com/Product/CustratingReview.asp?item=N82E16814143045

DukeofSerbia
29.8.2006, 23:33
@DukeofSerbia Ако можеш да узмеш тај 7600GT ни не размишљај већ само узимај :D јер малтене једина бржа AGP графичка од ње је 7800GS.


Problem je taj što je to jedini model 7600GT u AGP i nema više ni jedan drugi. Samo Leadtek! A niko ga nije kupio, pa ne znam kakav je. Brat je pogledao sve i nema. Šipak!

Je li vredi onaj BFG kad se otključa?


Ja bih kupio ovu zver, ali nisam na PCI-Express http://www.circuitcity.com/ssm/XFX-GeForce-7600GT-XXX-Edition-Graphics-Card-PVT73GUGD3-/sem/rpsm/oid/159271/catOid/-13043/rpem/ccd/productDetail.do?sourceid=qIasRPSxWiNoAlrDJXOZ&affiliateid=39502629&carriage=befree

Mr. Garrison
29.8.2006, 23:48
pravis mnogo nauke ni oko cega. probaj da nadjes 7600GT. ako ne mozes uzeti 7600GT, ti uzmi 6800GS i zavrsio si posao. jedva je 10% sporija od 7600GT...

Garson
30.8.2006, 0:24
Ej bre, ljudi, kakav 6800GS AGP.Mislim nije on losh ali ima 7600GT AGP.Leadtek je odlican, shto ne bi bio?Ja se ne bih dvoumio ni trenutka:Leadtek 7600GT AGP za 170$.:alealeee:

Rocker
30.8.2006, 0:31
Ili lepo sačekaj da se pojavi kod nas!;)

DukeofSerbia
30.8.2006, 0:35
Najverovatnije ću taj onda kupiti.
Problem je taj što Leadtek jedino to pravi pa mi nije baš najjasnije. U evrima 132. Bagatela.

Rocker,
To nikada neće stići u Srbiju, jer ga i napolju jedva ima.

Garson
30.8.2006, 0:40
Najverovatnije ću taj onda kupiti.
Problem je taj što Leadtek jedino to pravi pa mi nije baš najjasnije. U evrima 132. Bagatela.

Rocker,
To nikada neće stići u Srbiju, jer ga i napolju jedva ima.
Lud si ako ne uzmesh.Shta ti nije jasno shto je Leadtek pravi?Sigurno nije nikakva podvala.
To i ja Rocker-u pricam, mozda ovde nikad i ne stigne.

DukeofSerbia
30.8.2006, 0:49
Najverovatnije ću kupiti. Ujna dolazi krajem septembra/početkom oktobra pa neću morati da plaćam poštarinu. Jedinio ne znam za carinu i PDV. PDV mislim da je neizbežan.

http://images10.newegg.com/NeweggImage/productimage/14-122-009-08.JPG

http://images10.newegg.com/NeweggImage/productimage/14-122-009-06.jpg

http://images10.newegg.com/NeweggImage/productimage/14-122-009-03.jpg

Garson
30.8.2006, 0:54
Najverovatnije ću kupiti. Ujna dolazi krajem septembra/početkom oktobra pa neću morati da plaćam poštarinu. Jedinio ne znam za carinu i PDV. PDV mislim da je neizbežan.
Kakav PDV?Meni su doneli MSI 7600GT iz Amerike kupljen na Newegg-u, nikakav PDV nije placan ili trazen.

DukeofSerbia
30.8.2006, 0:57
Ma to pitam. Ne znam kakvi su propisi kad se unosi u Srbiju.

Garson
30.8.2006, 1:05
Ma to pitam. Ne znam kakvi su propisi kad se unosi u Srbiju.
Mogu samo za carinu da cimaju ali je to malo verovatno.Kazem ti, meni su uneli MSI 7600GT bez problema.

Rocker
30.8.2006, 1:08
Rocker,
To nikada neće stići u Srbiju, jer ga i napolju jedva ima.
A ti to kao provereno znaš,a?!;) Biće, što ga ne bi bilo! Evo, videćete za mesec, dva najkasnije! Meni se ne žuri, ionako su ispitni rokovi do tada!:to_care:

DukeofSerbia
30.8.2006, 1:12
A ti to kao provereno znaš,a?!;) Biće, što ga ne bi bilo! Evo, videćete za mesec, dva najkasnije! Meni se ne žuri, ionako su ispitni rokovi do tada!:to_care:

Vidim kakva je ponuda. Ne'emo sa imenima uvoynika ali ponuda za agp je katastrofalna.


@Garson
Onda odlično ako je tako!

Mr. Garrison
30.8.2006, 1:46
ja verujem da ce se 7600GT AGP pojaviti kod nas, jer postoji traznja za kartama tog profila, samo je pitanje kad, posto i u kojoj kolicini...

Garson
30.8.2006, 1:49
ja verujem da ce se 7600GT AGP pojaviti kod nas, jer postoji traznja za kartama tog profila, samo je pitanje kad, posto i u kojoj kolicini...
Znash kako, u SAD je bio trazen i 6800GS AGP, tamo ga je i bilo ali kod nas ne.

Mr. Garrison
30.8.2006, 1:53
6800GS je bila mnogo redja kartica (i skuplja) kod nas nego 7600GT koji se prodaje na kilo, pa ne vidim zasto ga ne bi uvezli...

Garson
30.8.2006, 2:02
6800GS je bila mnogo redja kartica (i skuplja) kod nas nego 7600GT koji se prodaje na kilo, pa ne vidim zasto ga ne bi uvezli...
To ti i kazem, 6800GS je bio prilicno zastupljen u SAD-u, kod nas ne , ko zna zashto.Jedno vreme ga nije ni bilo, posle se pojavio u jednoj firmi Gainward.

Mr. Garrison
30.8.2006, 2:11
rekoh ti, bio je skup, pa je bilo veliko pitanje da je isplativo uvoziti ga. 7600GT AGP bi se fino prodavao kod nas za 190-200e.

Garson
30.8.2006, 2:14
rekoh ti, bio je skup, pa je bilo veliko pitanje da je isplativo uvoziti ga. 7600GT AGP bi se fino prodavao kod nas za 190-200e.
Nije bio toliko skup, bio je neshto preko 200$, mozda nekih 20$ skuplji od PCI-E varijante.

Mr. Garrison
30.8.2006, 2:21
kod nas je bio skup (250+e)...

Garson
30.8.2006, 2:32
kod nas je bio skup (250+e)...
Jeste, i bilo ga je na jednom mestu.To moze da se desi i sa 7600GT AGP, josh ako ga samo Leadtek pravi...Bice veselo.

Rocker
30.8.2006, 3:11
Ne možete bre da poredite 6800GS i 7600GT! 6800GS se prvenstveno pojavio zbog PCI-E. AGP je već imao bolje verzije i nije bilo potražnje za njim. 7600GT se očekuje svuda i biće ga i kod nas i to k'o pleve! I dosta više s tim. Leadtek je prvi izbacio i to je referentni model. Pravi tek treba da izađu. Malo strpljenja samo. Kome se žuri, neka kupuje ovog Leaadtek-a kako zna i ume. Ja ću da sačekam Asus u ne-referentnom pakovanju!:to_care:

Garson
30.8.2006, 3:15
Ne možete bre da poredite 6800GS i 7600GT! 6800GS se prvenstveno pojavio zbog PCI-E. AGP je već imao bolje verzije i nije bilo potražnje za njim. 7600GT se očekuje svuda i biće ga i kod nas i to k'o pleve! I dosta više s tim. Leadtek je prvi izbacio i to je referentni model. Pravi tek treba da izađu. Malo strpljenja samo. Kome se žuri, neka kupuje ovog Leaadtek-a kako zna i ume. Ja ću da sačekam Asus u ne-referentnom pakovanju!:to_care:
Nije bash tako.6800GS AGP se pojavio u trenutku kada su 6800GT i Ultra poceli da se povlace sa trzishta i bili su veoma skupi.Tada se pojavio 7800GS ali je bio skup kao i 6800GS AGP po relativno povoljnoj ceni.Ne racunajuci 7800GS, 6800GS je bio jedina povoljna kupovina u (tada) vishoj klasi.

DukeofSerbia
30.8.2006, 12:07
ja verujem da ce se 7600GT AGP pojaviti kod nas, jer postoji traznja za kartama tog profila, samo je pitanje kad, posto i u kojoj kolicini...

Ja sam prilično sumnjičav. Malo smo mi tržište. Ako i stigne, biće verovatno malo i odmah će se razgrabiti. I još po kojoj ceni.
Pitanje je da li će ih uopšte biti u AGP izdanju u većim količinama. Za sada samo Leadtek. A ceo net sam sa bratom pregledao i šipak.

Rocker
30.8.2006, 17:46
Ja sam prilično sumnjičav. Malo smo mi tržište. Ako i stigne, biće verovatno malo i odmah će se razgrabiti. I još po kojoj ceni.
Pitanje je da li će ih uopšte biti u AGP izdanju u većim količinama. Za sada samo Leadtek. A ceo net sam sa bratom pregledao i šipak.
To su tvoje pretpostavke koje su neosnovane! Meni je stvarno dosadilo da se ubeđujem sa vama "nevernim Tomama"! AKo ti se žuri, kupi taj Leadtek preko neta. Ako imaš strpljenja, onda lepo sačekaj da karte dođu do nas. Biće tu i boljih modela od referentnog Leadteka! I stvarno dosta više s tim hoće-neće biti! Rekli smo sve što smo imali, sad možemo samo da čekamo ili kupujemo karte negde drugo.:dedica:

Mr. Garrison
30.8.2006, 18:00
tom Leadteku ne fali nista. da mogu da ga kupim i da mi treba AGP karta svakako bih ga kupio...Rockeru, ne znam sta ti mislis da ce biti toliko bolje kod npr. Asusa?

PAIN
30.8.2006, 22:39
Dobice nalepnicu i 3 CDa vise.Uz to drugovi ce znai sta ima "ASUS" a ne nekog tamo WinFasta.Ukoliko su mu vazne performanse na to ne bi trebao da se obazire jer u zadnje vreme egzoticnije modele izbacuju Leadtek i Club3D nego mnogo poznatije firme u nasem narodu.

DukeofSerbia
30.8.2006, 22:47
To su tvoje pretpostavke koje su neosnovane! Meni je stvarno dosadilo da se ubeđujem sa vama "nevernim Tomama"!


Не узбуђуј се. Поруке ће остати на форуму, па за који месец ћемо да диванимо опет.:ciao:

Rocker
30.8.2006, 23:21
Dobice nalepnicu i 3 CDa vise.Uz to drugovi ce znai sta ima "ASUS" a ne nekog tamo WinFasta.
I sad ispada da se ja primam na to šta će ortaci da mi kažu, od kojih polovina i nema uopšte komp?! Mislim, nemoj te fore. Pre svega, nervira me boja PCB-a iako mi stranica kućišta nije providna. Nema tu nikakve tajne, jednostavno ne volim zeleni (kao ni crveni i žuti) PCB i to je to. Hoću pre svega plavu karticu (mada bi mi i crna legla) i (po mogućstvu) s malo boljom memorijom da bih je više klokovao!

PAIN
30.8.2006, 23:25
Ma ne bre ja sam to rekao uopste.Mislis da mene boli qrac sto 2/3 mojih burazera ne zna za Gainward.Posteno i meni Club3D izgelda nekako "bednicki" uvek neki bedni kuleri i zeleni PCB kao sa onih starih TNT kartica.

Garson
31.8.2006, 0:50
Ma ne bre ja sam to rekao uopste.Mislis da mene boli qrac sto 2/3 mojih burazera ne zna za Gainward.Posteno i meni Club3D izgelda nekako "bednicki" uvek neki bedni kuleri i zeleni PCB kao sa onih starih TNT kartica.
To je nV referentna kartica, tako da ta "beda" ne zavisi od C3D-a.
@Rocker
Ako josh budesh cekao i lepo obojenu karticu mozda je nikad i ne docekash.;)

Rocker
31.8.2006, 1:53
@Rocker
Ako josh budesh cekao i lepo obojenu karticu mozda je nikad i ne docekash.;)
Kao što rekoh, we'll see!;)

Garson
31.8.2006, 10:32
Kao što rekoh, we'll see!;)
Samo ti cekaj, kupicesh ti 7600GT AGP kad se pojavi 8600GT.

DukeofSerbia
1.9.2006, 0:11
Šta mislite o 7800GS AGP?

Evo cenovnik na netu: http://www.newegg.com/Product/ProductList.asp?N=2010380048+1069609639+1305520548 +106790717+1067919571&Submit=ENE&SubCategory=48

Tu su oko 200 evra, kad preračunam iz USD, sem poslednjeg modela koji ima cenu od samo 205$! Šit, to je nesertifikovani model.

Atila
1.9.2006, 0:24
Šta mislite o 7800GS AGP?

Evo cenovnik na netu: http://www.newegg.com/Product/ProductList.asp?N=2010380048+1069609639+1305520548 +106790717+1067919571&Submit=ENE&SubCategory=48

Tu su oko 200 evra, kad preračunam iz USD, sem poslednjeg modela koji ima cenu od samo 205$! Šit, to je nesertifikovani model.
Не исплати се поред 7600GT, од ње је не много бржа бржа, а кол'ко видим више од 70$ скупља.

DukeofSerbia
1.9.2006, 0:28
Što misliš? Razlika je u 100$ mada vidim da je frekvencija memorije i gpu manja nego na 7600GT.

Pazi ovaj model: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143046 Samo 239$ na popustu trenutnom. Problem - traži 400W napajanje (a ja imam 360W Chieftec).

Mr. Garrison
1.9.2006, 0:53
radila bi i na 360W, ali ipak uzmi 7600GT ili predji na PCI-E pa uzmi sta hoces...(videh da je X1800XT oko 200$ sto je smesna cena)...

Garson
1.9.2006, 1:01
Не исплати се поред 7600GT, од ње је не много бржа бржа, а кол'ко видим више од 70$ скупља.
Nije 70$ nego 100$.7600GT je oko 170$.
@Garisson
Nema vishe X1800XT za 200$.

Atila
1.9.2006, 18:16
Što misliš? Razlika je u 100$ mada vidim da je frekvencija memorije i gpu manja nego na 7600GT.

Pazi ovaj model: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143046 Samo 239$ na popustu trenutnom. Problem - traži 400W napajanje (a ja imam 360W Chieftec).
Зато што не вреди ни 20$ више, а камоли 100$.

На једном сајту где су тестирали 7800GS дали су један веома добар коментар да би ова картица била исплатива да је 100$ долара јефтинија или да има 1 quad pipe unit више.

Garson
1.9.2006, 18:23
Зато што не вреди ни 20$ више, а камоли 100$.
На једном сајту где су тестирали 7800GS дали су један веома добар коментар да би ова картица била исплатива да је 100$ долара јефтинија или да има 1 quad pipe unit више.
Vec sam pisao o tome ali evo i ovde uporedni test 7800GS i 7600GT.
http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=3359

DukeofSerbia
1.9.2006, 22:49
Vec sam pisao o tome ali evo i ovde uporedni test 7800GS i 7600GT.
http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=3359

Odličan sajt. Opisan je Leadtek WinFast A7600 GT TDH AGP (http://www.trustedreviews.com/article.aspx?page=7987&head=0)

Da citiram:


The 7600 GT wasn't ever supposed to transpose to the AGP platform, so I was surprised when this card from Leadtek landed on my desk. Considering the chip inside the 7600 GS and GT is identical, then I suppose in theory it shouldn't be too hard.

To look at, the card is incredibly similar to the Inno3D 7600 GS, probably due to the use of the same bridge chip. But if you look closely, you will see that the PCBs are completely different. The Inno3D card has an nVidia stamp on it, which I assume means it is a reference design, while the Leadtek PCB seems to have been designed in-house.

As mentioned, the GPU is identical, which means five vertex shaders, 12 pixel pipelines and eight pixel output engines. The core speed differs though, running at 560MHz (160MHz above the 7600 GS), which is the same as the PCI Express variant. The memory is GDDR3, and runs at 700MHz (1,400MHz effective). Both these clock speeds are considerably higher than the 7800 GS, but the 7800 GS has a 256-Bit memory interface, and more active pipelines. This should balance things out a little.

Included with the card is a copy of Serious Sam II, PowerDVD 6, muvee 3, and a special edition of Trackmania Nations which has an extra 20 levels. Also included is a DVI to D-SUB converter, and a breakout cable for the TV Out, that gives S-Video as well as component outputs. Just like the rest of the cards on test, it has a single DVI port as well as a D-SUB connector.


Mene zabrinjava što na sajtu Laadteka nema nikakva podrška. Samo opis - od uputsva ni traga. http://www.leadtek.com/3d_graphic/winfast_a7600_gttdh_1.html

DukeofSerbia
1.9.2006, 22:59
Зато што не вреди ни 20$ више, а камоли 100$.

На једном сајту где су тестирали 7800GS дали су један веома добар коментар да би ова картица била исплатива да је 100$ долара јефтинија или да има 1 quad pipe unit више.

Potpuno si u pravu. 7600GT ili ima iste performanse ili je bolji.:to_care:

http://www.trustedreviews.com/article.aspx?page=7989&head=0

DukeofSerbia
2.9.2006, 1:40
Ako brat ne bude mogao da kupi taj model, jer ga ima-nema, onda kupujem ovo - BFG Tech Geforce 6800GS 256MB 256-bit GDDR3 AGP (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143045) Samo 140$ na popustu :alealeee: i kompitabilan je sa Vistom.:aplauz:

Garson
2.9.2006, 1:45
Ako brat ne bude mogao da kupi taj model, jer ga ima-nema, onda kupujem ovo - BFG Tech Geforce 6800GS 256MB 256-bit GDDR3 AGP (http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814143045) Samo 140$ na popustu :alealeee: i kompitabilan je sa Vistom.:aplauz:
Solidna kartica.Ako bi se otkljucala postala bi 6800GT.

DukeofSerbia
2.9.2006, 1:48
Za te pare razbija.:to_care: Od 100 ljudi koji su kupili i napisali svoje mišljenje jedno 20-tak je otključala karticu, a mnogi su je klokovali u proseku 20% za GPU i 15% za memoriju što je odlično jer je kartica već kloknuta po defaultu. KAd se to odradi brža je de fakto od 6800GT, ako ne i od Ultre.:dedica: Samo 2-3 nisu uspela u otključavanju, ali su je klokovali bez problema.

Mr. Garrison
2.9.2006, 1:49
ne mora ni da se otkljucava. ionako je brza kao GT.

Garson
2.9.2006, 1:55
ne mora ni da se otkljucava. ionako je brza kao GT.
Kako moze biti brza kao GT kad radi na samo 20Mhz za GPU vishe a ima jedan quad pipe zakljucan?
Ja sam se jedno vreme lozio na eVGA 6800GS Superclocked AGP koji je radio na 400 Mhz za GPU i 1100Mhz za memoriju.Medjutim, koliko vidim nema ga vishe.

Mr. Garrison
2.9.2006, 1:57
testovi tako kazu. negde je i GS brzi...

Garson
2.9.2006, 2:01
testovi tako kazu. negde je i GS brzi...
Cobane jedan ovo je 6800GS AGP (nV40 GPU u 130nm), a ti pricash o PCI-E verziji koja radi na 425 Mhz za GPU (noviji nV42 u 110nm) i koja se lako klokuje preko 500Mhz.

Mr. Garrison
2.9.2006, 2:04
eto vidis. ko ce misliti o svemu?

Garson
2.9.2006, 2:07
eto vidis. ko ce misliti o svemu?
Ma priznaj da ne znash, bice ti oproshteno.:)

DukeofSerbia
2.9.2006, 2:10
Neki kupci su otkucali ovo za onaj BFG 6800GS sa 370/1050:


this card is very fast plays all games on high settings. OC'ed to 430 core and 1230 mem and unlocked all pipes and shaders with riva tuner


Great card. Unlocked to 16/6, overclocked to 445/1200. Idles 40-42 and under load 60-65. Plays all games on max settings with no problem.

Garson
2.9.2006, 2:15
Da, znam da se moze otkljucati.Procenat otkljucanih je visok ali ti to ipak niko ne garantuje.

Mr. Garrison
2.9.2006, 2:19
@Garson:
naravno da znam, ali nisam mislio o tome...
@Duke:
kad su to pisali? pre godinu dana :D

DukeofSerbia
2.9.2006, 12:15
@Duke:
kad su to pisali? pre godinu dana :D

Još kad bi dotični model i postojao pre godinu dana. :icon_stud http://www.newegg.com/Product/CustRatingReview.asp?DEPA=0&Type=&Item=N82E16814143045&SortField=0&SummaryType=ALL&Pagesize=100&Page=

Čitaj samo...:icon_stud

zozo
15.9.2006, 7:49
Koju graficku karticu da ubodem na AGP maticnu plocu

Asus P4PE2-X

Procesor na ploci je Intel Pentium 4 Northwood na 2,4 Ghz.

Koja graf. kartica bi apsolutno bila najbolja za tu kombinaciju?
Koja graf. kartica bi bila najbolja, a da cena ne bude veca od cca 150 eura?

Moze li biti problem sa nekompatibilnosti - mislim da neka graf. kartica nece da radi na toj maticnoj ploci?

Hvala svima unapred:

Dusan Despotovic
15.9.2006, 7:58
PA mozes 6600GT,X1600pro,7600GS,uskoro i 7300GT -AGP.

Magneto
15.9.2006, 11:00
Ne postoje problemi sa nekompatibilnošću, tako da ne pitaš koja karta za ovu ploču, već koja karta za toliko i toliko novca (za pci-e, ili agp kao u tvom slučaju). Imaš 7600GS za oko 130 evra.

Atila
15.9.2006, 20:01
7600GS, ништа друго ново није паметно узимати за AGP у тој ценовној категорији.

madsrdjan
16.9.2006, 20:15
Hitno mi treba pomoc oko kupovine graficke za AGP. Koja je bolja > Gainward,Ultra/1960 TV/DVI 6600GT,128 MB ili
Club 3D 7600GS 256MB
Mozete li mi i reci koliko odprilike kostaju jer tamo gdje sam ih gledao obe su oko 150 eura. Razlika je u par eura pa me intresuje koju je bolje kupiti.
Takodje na istom mjestu sam nasao i Leadtek, Winfast A6600 GT TDH 128 MB pa me intresuje koja od ove dvije 6600GT Gainward ili Leadtek je bolja.
Hitno su mi potrebni sdavjeti da pazarim dok ih ima jer ih je sve teze naci.

Dimo
16.9.2006, 20:22
Svakako 7600GS,bolji je i napredniji.
Sto se tice te dvije 6600GT,sve je to isto,ja bih se mozda prije odlucio za Gainward,ali ponavljam,nema neke razlike.

deksi10
16.9.2006, 20:33
Mislim da pored 7600GS nema sta da se razmisljas oko 6600GT posebno sto je kako kazes par eura razlika u ceni.

Garson
16.9.2006, 21:09
Koliko vidim u dosta firmi u BG-u se ovih dana pojavio MSI 7600GS AGP za samo 125e.Mislim,bilo ga je i ranije ali je koshtao oko 150e.Kuler je naizgled dosta bolji od onog na Club3D-u pa ko ima priliku neka uzme MSI umesto Club3D-a.

markopaun
16.9.2006, 21:49
Hajde,hajde, mladicu, glavu gore... Kakvo bre menjanje ploce, procesora... Pa jos sve to za 250 e? Uzmi ti lepo tih 250 evrica ustekaj, pa kad padne jos 100, lepo skokni u prodavnicu i kupi 7800gs i jedan modulcic RAM-a od 512, lepo stekni u komp i uzivaj. Vidi ovako, ja imam AMD athlon 2500+ star 4 godine, 1gb kingston 400, abit nf7 i x800gt (radi poredjenja, to ti je karta nesto malo jaca od 6600gt) i furam do kraja odsafljene, na rezoluciji 1024x768 sledece igre: Oblivion, Fear, Doom, Far Cry... bez da padne ispod 20 u najgorem slucaju. A to je verovatno zato sto se svim ovim igrama mnogo sljivi za Core Duo, AM2 kur...pal... sta ti ja znam procesore, skupe ko otrov. Dobra graficka i puno RAM-a, i to ti je to za igre. Probaj, bices prezadovoljan, garantujem.
PS: Bar sam igara presao ko sve ovde kad saberes.

Ocoolaja
16.9.2006, 22:01
Ne isplati mu se da uzima 7800GS, jednostavno je preskupa kartica i ne vredi ulozenih para. Bolja je racunica da za cenu jedne 7800GS (>300 evra kod nas) predje na pci-e, kupi 7600GT (slicna po performansama) i jos mu ostane love. Licno imam agp grafiku i ako bi menjao onda iskljucivo 7600gs ili 7600gt kad se pojavi kod nas.

madsrdjan
22.9.2006, 13:50
Ljudi hoce li se pojaviti taj 7600 GT kod nas? Ja se omisljam za 7600 GS. Od kog proizvodjaca bi vi uzeli: Gainward,Asus Ili Gigabyte?

xLEOx
26.9.2006, 15:12
dedera dajte prijedlog za grafičku kartu koju sada vrijedi kupiti za 150e-200e a da bude za agp port.
vrijedi li išta nforce 7600 gs?

Magneto
26.9.2006, 15:42
Nisam baš upućen u cene tamo kod tebe (gde god da si). U pitanju je GeForce, ne nForce (to su ploče), inače 7600GS je dobar izbor, ako je ima u prodaji.

Dimo
26.9.2006, 20:26
7600GS je dobar izbor,ali je 7600GT jos bolji,posto ima tih 150-200 evra(uzmi da mu je 180 prosjek),bolje je da uzme ovo drugo.

Edit:Naravno,ako ovo ima za AGP tj. ako je stizalo tamo,ako ne,onda 7600GS naravno ;)

xLEOx
27.9.2006, 16:01
Hvala na savjetu.Jeste ,nije nforce već GeForce,nekako mi se omače...

Rocker
1.10.2006, 22:28
BFG nVidia NX7800GS OC, AGP8x, 256MB, GDDR3, Core: 400MHz, Memory: 1250MHz, DVI, HDTV (BFGR78256GSOCI)

Da li je ovo ona kartica koja je kao 7800GT za AGP? Ovo sam video kod nas u BG-u! Da čovek ne poveruje! Cena, sitnica 310€!:to_care

PAIN
2.10.2006, 14:03
BFG nVidia NX7800GS OC, AGP8x, 256MB, GDDR3, Core: 400MHz, Memory: 1250MHz, DVI, HDTV (BFGR78256GSOCI)

Da li je ovo ona kartica koja je kao 7800GT za AGP? Ovo sam video kod nas u BG-u! Da čovek ne poveruje! Cena, sitnica 310€!:to_care
Ja mislim da je to ta.Vidjao sam bas te BFGe na netu.Samo extra je to suma.Posteno, mora spriznati ma koliko ti se ne ispalti ceo upgrade ovo se tek ne isplati.Znaci bolje da prodas sve ono tvoje i da kupis neku konfu umerenu, ne nesto besnu, jer je ovo bacanje para.

Garson
2.10.2006, 21:09
Ja mislim da je to ta.Vidjao sam bas te BFGe na netu.Samo extra je to suma.Posteno, mora spriznati ma koliko ti se ne ispalti ceo upgrade ovo se tek ne isplati.Znaci bolje da prodas sve ono tvoje i da kupis neku konfu umerenu, ne nesto besnu, jer je ovo bacanje para.
Nije, to je klasicni 7800GS, blago overklokovan.Jedino Gainward ima taj 7800GS AGP koji je ustvari 7800GT AGP.

BigBadVuk
5.10.2006, 21:04
Treba mi AGP sa 256Mb ( da nebi morao da menjam ploču a onda i memoriju) kartica u kategoriji gore pomenutog radeona (može i da bude nvidia) jer ovo čudo ne mogu da nađem nigde a ovaj koji sada imam je na umoru ( posle uplitanja 1 od kablića u ventilator itd...) i okvirna cena..Nisam se bahtao grafičkim kartama u zadnje 2 godine ( tad sam uzeo ovu koja je tad bila ZMAJ) tako da sam malko out ...:to_care:

Garson
5.10.2006, 21:11
nVidia 7600GS AGP 256MB, brza osetno od 9800XT a cena je oko 125e.

Hard2geT
6.10.2006, 9:43
Da li ima nekog smisla da prodam svoju 6600GT Gigabyte/AGP 128MB, koja overklokovana (565/1200 Mhz) pravi 3600 poena u 3dmarku 2005. Za nešto tipa 7600GS BFG OC/AGP 512MB. Doplata bi bila oko 30 €. Glupo mi je da se nešto preterano lomatam zbog 5-10% poboljšanja u performansama.

Garson
6.10.2006, 10:45
Dali ima nekog smisla da prodam svoju 6600GT Gigabyte/AGP 128MB, koja overklokovana (565/1200 Mhz) pravi 3600 poena u 3dmarku 2005. Za nešto tipa 7600GS BFG OC/AGP 512MB. Doplata bi bila oko 30 €. Glupo mi je da se nešto preterano lomatam zbog 5-10% poboljšanja u performansama.
Da ima 256MB i normalnu DDR2 memoriju itekako bi bilo isplativo.Nashao sam na netu da ova kartica dolazi sa memorijom na bednih 300Mhz tj. 600Mhz DDR.To je dosta sporije od default 800MHz DDR.Proveri koje taktove ima memorija, ako je tacno ovo shto sam napisao ja ne bih uzimao.

deksi10
6.10.2006, 13:02
Da li ima nekog smisla da prodam svoju 6600GT Gigabyte/AGP 128MB, koja overklokovana (565/1200 Mhz) pravi 3600 poena u 3dmarku 2005. Za nešto tipa 7600GS BFG OC/AGP 512MB. Doplata bi bila oko 30 €. Glupo mi je da se nešto preterano lomatam zbog 5-10% poboljšanja u performansama.

Za tu BFG nema smisla menjati! Kao ni za jedan drugi model 7600GS sa osakacenom memorijom. Jedino da nadjes 7600GS sa 2.5ns memorijom na sebi.

BigBoi
9.10.2006, 0:52
Posle 9600pro imam priliku da ponovo obradujem moj vremesni AGP slot.

Budzet mi je oko 90evra. Dvoumim se izmedju x1300xt i 7300gt. Igrao bih neke igre novijeg datuma u nekim pristojnim rezolucijama (1024x768) bez mnogo AA i AF, sa detaljima medium ili vise ako moze :D Ako znate neku karticu koja moze fino da izdrzi neke jace taktove i da je 15-20evra skuplja, napisite. U tom slucaju ode upgrade mobilnog :(

Abit nForce2
2x512MB Kingston
300W made in China :o

ostalo mislim da nije vazno.

Konan
9.10.2006, 1:54
Ati x1300XT(standardni) je isto što i x1600pro:dedica: ! Samo... nisam siguran da ćeš naći ove dve kartice za AGP slot:confused: !

BigBadVuk
9.10.2006, 2:16
nVidia 7600GS AGP 256MB, brza osetno od 9800XT a cena je oko 125e.

HVALA,ulepšao si mi dan,taman sam krenuo da prelistavam imenik rodbine da vidimo kako da skupimo pare.. :to_care: :to_care: :to_care:

Jer zadnji put je bila oko 300E a sad ako je stvarno 125..ojha lako će mo!...

TX:n_klanja:

Dusan Despotovic
9.10.2006, 9:20
X1300XT,X1650pro,ili7600GS ,naravno ovu zadnju ces pre naci sa AGP slotom.Cena joj je oko 125 jevreja:kreza:

rope
9.10.2006, 12:02
Ove 2 poslednje sa sobom povlace min. 400W napajanje ... u suprotnom nece raditi kako treba ...

Mr. Garrison
9.10.2006, 12:16
kojesta.

VojaM
9.10.2006, 12:35
Ljudi treba da nauče da ne procenjuju napajanje po ukupnoj snazi, nego po struji na nekoj karakterističnoj grani, recimo +12V (prvi izvod, ako ima više izvoda za taj napon).

Mr. Garrison
9.10.2006, 13:13
uglavnom je 18A ili vise na ovim iole novijim napajanjima. ja guram X800GTO na napajanju od 360W (Asus) sa 18A strujom na 12V grani. ako je to dosta za X800GTO, koji usput trosi mnogo, mnogo vise od tih karti, onda je i 300W i vise nego dovoljno za te karte iz donje klase :)
pozdrav

PAIN
9.10.2006, 14:34
HVALA,ulepšao si mi dan,taman sam krenuo da prelistavam imenik rodbine da vidimo kako da skupimo pare.. :to_care: :to_care: :to_care:

Jer zadnji put je bila oko 300E a sad ako je stvarno 125..ojha lako će mo!...

TX:n_klanja:
7600 gs nikad nije kostala vise od 150e, i to zavisi koja varijanta.Mora da si nesto pomesao.

BigBadVuk
10.10.2006, 12:35
7600 gs nikad nije kostala vise od 150e, i to zavisi koja varijanta.Mora da si nesto pomesao.

Mislio sam na 9800XT

PAIN
10.10.2006, 16:01
Pa dobro opet, te karte nema vec odavno a i kad je izumirala:D nije bila sigurno 300e.Ali mozda je to bilo stvarno davno...

BigBoi
12.10.2006, 0:36
Da li bi investiranje u 7600gs bilo isplativo? Mislim, da li za 120-ak evara dobijam koliko sam platio? Da li neko zna kako trpi overklok?:icon_stud

Garson
12.10.2006, 0:45
Da li bi investiranje u 7600gs bilo isplativo? Mislim, da li za 120-ak evara dobijam koliko sam platio? Da li neko zna kako trpi overklok?:icon_stud
To ti je jedini izbor jer 7300GT za AGP ne postoji a X1300XT za AGP je najavio Sapphire ali to tek treba da se pojavi.
Mislim da 7600GS AGP vredi tih 120e.

Nemac
22.10.2006, 14:01
Mislio sam da uzmem x1300PRO ali ako je nekim slucajem ne nadjem za AGP,koja bi kartica po vama bila dobar izbor u tom cenovnom rangu(za AGP).

Konfa:
Sempron 2400+
768 MB ram ddr


Koristio bi je uglavnom za igre.:ciao:

Dusan Despotovic
22.10.2006, 14:40
Ne znam koliko kosta X1300PRO Agp.Ali je bolje ako mozes da uznes 7600GS-agp,kosta oko 125 evra ili 1600Pro.Trebalo bi uskoro da se pojavi i 7300GT-AGP varijanta(ili je mozda izasla:eek: ).Dodaj ako mozes jos koji evro i kupi nesto pristojno:kreza: Pozdrav

Nemac
22.10.2006, 15:06
Sada bas razmisljam da dodam jos malo kesa i kupim x1600pro

Mr. Garrison
22.10.2006, 15:46
imas za 130e X800XT AIW. to ti je ubedljivo najbolja kupovina. kakvi X1600pro i 7600GS...

Dusan Despotovic
22.10.2006, 16:44
Sto kaze Mr.Garrison X800XT imas je za te pare i to ti je dobra kupovina(samo nema PS3)

Pivalica
22.10.2006, 18:42
pa za mashinu koju ima i nisu mu prekopotrebni ps3, zar ne?

PAIN
22.10.2006, 18:49
Pa PS3 uopste nije ni zastupljen mnogo u svetu tako da ni na jacim konfama nije potreban.Pogledaj na benchu ima jedan lik sto prodaje AGP AIW, na njega je GArisson mislio.

Kovacevic Milan
26.10.2006, 9:19
MS-6712, AGP 1.5V 8X/4X
Koja AGP graficka karta je najbolje za ovu plocu? Do 10 000 din.

zokocx
26.10.2006, 11:24
Posto nisi rekao za koliko para oces da kupis, onda ti je najbolje da nades 7900GS (mada sumnjam da je ima kod nas) ili bar 7600GS to ti je moja preporuka iz GForce tabora a ako vise volis Ati ima ljudi koji ce ti odgovoriti na to ....

VojaM
26.10.2006, 14:48
Posto nisi rekao za koliko para oces da kupis, onda ti je najbolje da nades 7900GS (mada sumnjam da je ima kod nas) ili bar 7600GS to ti je moja preporuka iz GForce tabora a ako vise volis Ati ima ljudi koji ce ti odgovoriti na to ....Pitao je koja AGP grafička...

deksi10
26.10.2006, 19:23
Do 10 000 din? Kratko i jasno, MSI 7600GS 256mb DDR2! Tacnije, kosta mozda par piva iznad 10.000 ali protegnuces se za toliko :D

Mr. Garrison
26.10.2006, 19:35
a sto ne bi kupio X800XT za 1000din vise?

Kovacevic Milan
26.10.2006, 22:46
Do 10 000 din? Kratko i jasno, MSI 7600GS 256mb DDR2! Tacnije, kosta mozda par piva iznad 10.000 ali protegnuces se za toliko :D
ZAR MOZ MOJ AGP DA GURA GRAFICKU SA DDR2 MEMORIJOM?

Mr. Garrison
26.10.2006, 22:49
trebalo bi da moze, ali je neces iskoristiti do maximuma je verovatno imas slab procesor...

deksi10
26.10.2006, 23:51
ZAR MOZ MOJ AGP DA GURA GRAFICKU SA DDR2 MEMORIJOM?

Sto da ne moze, moze i sa DDR3 memorijom. Memorija na grafickoj karti nema veze sa sa ostatkom konfiguracije, bitno je samo da ti ploca bude AGP 8x/4x i nema problema. E sad, normalno za ukupne performanse je bitno kakav je ostatak sistema, tj koji procesor imas i koliko RAM memorije. Ne bi bilo dobro da ovu graficku uparis sa nekim Duronom na 750mhz i 128mb SDRama :D

zokocx
27.10.2006, 9:02
Pa ako oces ddr3 na grafickoj onda pikaj na 7900GS jer postoji AGP varijanta ali za tu grafu ces morati da izdvojis bar 200e i kusur evra neznam kolko kosta, pa ako ocese da dresis kesu i da ti zivot bude laksi odna trazi.

Garson
27.10.2006, 9:29
Pa ako oces ddr3 na grafickoj onda pikaj na 7900GS jer postoji AGP varijanta ali za tu grafu ces morati da izdvojis bar 200e i kusur evra neznam kolko kosta, pa ako ocese da dresis kesu i da ti zivot bude laksi odna trazi.
Po ko zna koji put, 7900GS AGP ne postoji.Postoji 7800GS AGP ali ta kartica je totalno neisplativa (blizu 300e).

Atila
27.10.2006, 21:12
MS-6712, AGP 1.5V 8X/4X
Koja AGP graficka karta je najbolje za ovu plocu? Do 10 000 din.
AIW X800XT за ~135е, ако баш не можеш да издвојиш тол'ко кинте онда 7600GS AGP.

Garson
27.10.2006, 22:00
AIW X800XT за ~135е, ако баш не можеш да издвојиш тол'ко кинте онда 7600GS AGP.
...koji je 10e jeftiniji.Ovako dobijesh brzu kartu i odlican tjuner.

Kovacevic Milan
29.10.2006, 23:17
Hitno. Do 6 000 din. Ploca je MS-6712. AGP8x/4x. Stara 2 godine.

Dimo
29.10.2006, 23:24
To je oko 75 evra...Trebalo bi da tu moze da upadne 9600XT.

Night Hawk
13.2.2007, 17:44
Vredi li http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=7&l3=320&model=1479&modelmenu=1 110 evra?
Koliko bi dobio sa njom kada bi je dodao u konfiguraciju iz mog profila u igrama tipa Oblivion , F.E.A.R ,... ?