PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li je moguce?


jakonicki93
9.5.2010, 21:07
Da li je moguce da mi neko od vas napravi jedan mali programcic preko koga cu moci brze da racunam (Nazovimo) "brojeve".

http://img705.imageshack.us/img705/9692/38338575.th.png (http://img705.imageshack.us/i/38338575.png/)
(http://imageshack.us)

doctor
9.5.2010, 21:48
U kom jeziku? Zašto bi ti bilo ko napravio ovo? I zar ne umeš nešto ovako prosto sam da napraviš?

irreal
9.5.2010, 21:49
naravno da je moguce, al zasto tako komplikujes ?

sta fali digitronu ?

pogotovo ovako mocnom digitronu: http://www.google.com/search?hl=en&source=hp&q=((50+x+4+x+60)+/+8)/1000&aq=f&aqi=h1&aql=&oq=&gs_rfai=

Anator
9.5.2010, 21:49
Pocni da ucis npr. C# i u roku od 5 minuta ces uspeti ovo sam da uradis ;)

jakonicki93
9.5.2010, 21:50
Pa fora je zato sto ja ne znam ni jedan 'jezik'. Medjutim potreban mi je tako neki program, zato i pitam. Ako nece niko, ne mora. Ne teram nikoga, samo pitam, posto bi mi olaksalo da kako ukucam vrednosti automatski da izbaci resenje.

Da ne moram svaki put kalkulator i .... Razumes?

jakonicki93
9.5.2010, 21:52
@ Irreal, hvala ti puno, muke si mi skratio/la xD

Mnogo je mocan xD :rofl:

Anator
9.5.2010, 21:52
Pocni da ucis npr. C# i u roku od 5 minuta ces uspeti ovo sam da uradis ;)
Pokusaj da odvojis samo 5 minuta :)

NISAM NESTO SMART
9.5.2010, 21:55
Ma u blio kom jeziku je 5 minuta

jakonicki93
9.5.2010, 21:56
Ne razumem ni jedan 'jezik' :(

NISAM NESTO SMART
9.5.2010, 22:01
Pa nauci i to odmah...(salim se naravno:))....ali ako te zanima zasto da ne sa nekim osnovnim znanjem si mogao ovaj tvoj "problem" da odradis

Todors
9.5.2010, 22:11
Da li je moguce da mi neko od vas napravi jedan mali programcic preko koga cu moci brze da racunam (Nazovimo) "brojeve".

http://img705.imageshack.us/img705/9692/38338575.th.png (http://img705.imageshack.us/i/38338575.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Izvolte

jakonicki93
9.5.2010, 22:19
E ovo je Tha Man! :alealeee: Hvala puno ;)

Anator
9.5.2010, 22:30
E ovo je Tha Man!
"Ako čoveku daš ribu, nahranićeš ga za jedan dan; ako ga naučiš da peca, nahranićeš ga za ceo život."

jakonicki93
9.5.2010, 22:33
Ako mi das program odakle je on to napravio, i C# tutoriale... evo meni riba za ceo zivot xD

btw. Jel si koristio Microsoft Visual Basic 2008 Express edition?

Posto ja to imam, i pokusao sam nesto (bez ikakvog znanja, znaci prvi put u zivotu... i znam samo dugme da stavim u prozoru ahaha)

Todors
9.5.2010, 22:46
Koristim Visual C# 2008 express.

Sto se pecanja tice. Nemoraju svi da znaju da pecaju ako to ne zele. Cak je i bolje da ne znaju, jer uvek bolje prolaze oni koji traze ribu, a ne znaju da je ulove.:to_care:

Anator
9.5.2010, 22:52
Koristim Visual C# 2008 express.

Sto se pecanja tice. Nemoraju svi da znaju da pecaju ako to ne zele. Cak je i bolje da ne znaju, jer uvek bolje prolaze oni koji traze ribu, a ne znaju da je ulove.:to_care:
Ako ti tako kazes ;)

doctor
9.5.2010, 23:01
Koristim Visual C# 2008 express.

Sto se pecanja tice. Nemoraju svi da znaju da pecaju ako to ne zele. Cak je i bolje da ne znaju, jer uvek bolje prolaze oni koji traze ribu, a ne znaju da je ulove.:to_care:

Ovo prelazi u hardcore filozofiju, ali ne mogu da se složim sa tobom... :)

Todors
9.5.2010, 23:17
Ovo prelazi u hardcore filozofiju, ali ne mogu da se složim sa tobom... :)
Hehe, pa dobro, verovatno nisam ni dorastao ovom filozofu, ali se ne dam ni ja tako lako :dedica:.

doctor
10.5.2010, 1:13
Offtopic ali:
...jer uvek bolje prolaze oni koji traze ribu, a ne znaju da je ulove.

U žargonu rečeno: WTF? :)
Ti ostanu gladni, padnu u depresiju, i tako to... :)

Juraj
10.5.2010, 1:20
Ti ostanu gladni, padnu u depresiju, i tako to... :)
Ne već potraže profesionalnoga ribara koji će ukloniti taj problem :D . Stvar je ta da je prenositi znanje lijepa stvar, ali opet dobro je kada jedini posjeduješ dotične vještine i možeš kontrolirati njihovo korištenje. Svaki novčić ima 3 strane, nikada ne valja gledati samo jednu.

irreal
10.5.2010, 7:25
da li si ti ozbiljno upravo rekao da je monopol dobra stvar ?

doctor
10.5.2010, 7:33
Ne već potraže profesionalnoga ribara koji će ukloniti taj problem :D . Stvar je ta da je prenositi znanje lijepa stvar, ali opet dobro je kada jedini posjeduješ dotične vještine i možeš kontrolirati njihovo korištenje. Svaki novčić ima 3 strane, nikada ne valja gledati samo jednu.

Potraže ako imaju mogućnosti da mu plate, ili da nađu nekog koji će da im da sav ulov za džabe :D
Jeste dobro kada u poslu poseduješ određene veštine, i ne deliš ih sa drugima ali je ovo forum gde uglavnom delimo znanje pa tvoja filozofija pada u vodu. :)

Todors
10.5.2010, 9:53
Potraže ako imaju mogućnosti da mu plate, ili da nađu nekog koji će da im da sav ulov za džabe :D
Jeste dobro kada u poslu poseduješ određene veštine, i ne deliš ih sa drugima ali je ovo forum gde uglavnom delimo znanje pa tvoja filozofija pada u vodu. :)

Kolko sam ja shvatio coveku sad treba program a ne znanje. Ti jesi u pravu ali ne potpuno, ceveku prvo treba dati ribu da ne bi umro od gladi, a posle ga nauciti kako se ona lovi, ako to naravno zeli. Tako da treba da dobije i jedno i drugo :p.

VojaM
10.5.2010, 11:47
Van sve ove filozofije, ja sam ubeđen da je bilo kome lakše da u j**i digitron otkuca broj, pritisne puta i podeli ili sa 4000 ili sa 2000. Je li to tako strašno? I zar nije lakše to raditi na digitronu nego praviti na kompjuteru program u kome se još iz menije bira prva ili druga varijanta? Zašto jednostavno kad može komplikovano?

Razumem kada se pravi program koji olakšava neko komplikovano izračunavanje, ali ovo je tako lako (za one koji su pazili na času kada se učilo skraćivanje razlomaka), što bi matematičari rekli "trivijalno", da je apsolutna glupost praviti program za tako nešto, pa još sa formama i menijima.

Šta sve neću u životu videti!

jakonicki93
10.5.2010, 14:06
Ma bre, znam ja matematiku, ide k'o od sale.

Nego vec duze vreme ulazim start>all programs>accessories>calculator, pa kucaj pa ovo pa ono... Ili ti vadim kalkulator iz torbe (posto sam arhitetka*) al' smorilo...

Jednostavno ovako samo ukucam, mada svako ima svoje misljenje, a VojaM kad kaze onda... :rolleyes:

irreal
10.5.2010, 17:17
Nego vec duze vreme ulazim start>all programs>accessories>calculator, pa kucaj pa ovo pa ono...

ovaj argument nikako, ali nikako ne stoji :)
kako mozes da napravis shortcut za ovaj program koji si trazio, tako mozes da napravis shortcut i za digitron.

jedno ne moze da bude teze od drugog za startovanje, nikako.

a posle toga dolazimo do cinjenice da ces prostije da uneses par brojeva u digitron nego da se nabadas sa padajucim menijem i dugmetom koje moras da stisnes da bi dobio rezultat.

jakonicki93
10.5.2010, 17:39
Ma ja sam provalio odavno da ima mnogo clanova koji su cudni? :rolleyes:

I ajde sada lock, ispasce svadja a ja to trenutno ne zelim...

Svugde zabadate svoj nos, najbolje da nisam pravio temu...

no ofenz :facepalm

Juraj
10.5.2010, 20:45
da li si ti ozbiljno upravo rekao da je monopol dobra stvar ?
Kada sam ja monopolist da, kada konkurencija onda se treba potruditi da ona nestane:kreza:.

veseliburek
10.5.2010, 20:46
Van sve ove filozofije, ja sam ubeđen da je bilo kome lakše da u j**i digitron otkuca broj, pritisne puta i podeli ili sa 4000 ili sa 2000. Je li to tako strašno? I zar nije lakše to raditi na digitronu nego praviti na kompjuteru program u kome se još iz menije bira prva ili druga varijanta? Zašto jednostavno kad može komplikovano?

Razumem kada se pravi program koji olakšava neko komplikovano izračunavanje, ali ovo je tako lako (za one koji su pazili na času kada se učilo skraćivanje razlomaka), što bi matematičari rekli "trivijalno", da je apsolutna glupost praviti program za tako nešto, pa još sa formama i menijima.

Šta sve neću u životu videti!

pored svega toga, uređaj se ne zove digitron nego kalkulator :D

irreal
10.5.2010, 22:04
Kada sam ja monopolist da, kada konkurencija onda se treba potruditi da ona nestane:kreza:.

sam ti taj smajli na kraju sve kaze. licemerstvo je gadna stvar.

holodoc
10.5.2010, 22:40
Nemam nameru da branim autora teme ali moram da priznam da sam i ja veoma često pravio ovakve forme pa čak i za krajnje trivijalne jednačine a pravi razlog je... tab index :) Bilo mi je mnogo lakše da koristim tabulator za brzo šetanje između polja u kombinaciji sa numeričkom tastaturom nego da prilikom kucanja proveravam broj zagrada itd. Dešavalo se da recimo za neke proračune na jednoj stranici (obično sam sve to radio u POSH-u sa malo JavaScripta mada se dešavalo recimo da radim i u .NET-u) imam po nekoliko grupa formula pa mi je bilo mnogo lakše da pravilnim definisanjem redosleda tabulatora unosim vrednosti jer sam odmah u glavi znao koje je polje sledeće za unos :) Zato i mislim da nema ničeg strašnog u tome ako je čoveku lakše da na ovaj način radi izračunavanje jer opet u pitanju je uvek jedna te ista formula pa zašto da ne :)

hris
27.5.2010, 16:52
pa zasto jednostavno ne uzmes, ako bas nemas kalkulator, udji u Python i npr. upisi 22+22 i izracunaj... imas puno programa, i nacina da to uradis, ili potrazi, ako bas zelis sam da napravis potrazi tutoriale... pozz