PDA

Prikaži potpunu verziju : [Symbian] GarminXT


federer
2.5.2010, 12:32
Evo ja sam na Nokiji N97 instaliro Garmin Mobile GPS XT 5 i AdriaRoute 3.20 ili 3.0 ne sjećam se. I sad ja pođem da se konektujem jedno 20 min i ništa. Pomirim se sa činjenicom da to ne može u mom malom gradu (u mom gradu mi i ne treba jer često putujem). Malo pletem ja po Garminovim podešavanjima i eno :nađem meni Instalirani Skupovi karata.
Nađem onda podgrupu DETALJNE MAPE koja je bila jedina i nađem Adria Route i ispod nje 1.SLO 2.SLO 3.SLO. 4.SLO 5.SLO 6.SLO 7.SLO 8.
SLO je valjda skraćenica za Sloveniju ,a kada sam ubaciovao mape preko MapSourcea na mapi je bilo Srbije i Bosne i Hrvatske i sve označeno kao pokriveno AdriaRoutama :piše 6 država u AdriaRoute: BIH,CRO,SLO,itd..
A na telefonu SLO SLO SLO ..Kako je to moguće?

GameFREAK
2.5.2010, 17:23
Nisi nesto dobro uradio. Kada odes u opcije da izaberes koju mapu da koristis treba da ti pise samo Adria Route, i da ta mapa pokriva vise drzava, ja je koristim. I nije bitno da li si u malom ili velikom mestu. Bilo gde mora da uhvati signal za 2-3 minuta max... ;)

srbdr
2.5.2010, 17:26
Jel sad u adria route ubacuju i Srbiju? Ranije nije bilo Srbije,proveri da nije to (mada mi se cini da sam negde video da sad u adria route postoji i mapa srbije). Da li si dobro otkljucao mapu? Ako nije do toga onda uradi sledece: probaj opet da ubacis mape. I ukljuci u gps podesavanjima a gps. Kad ti bude nasao lokaciju,izadji iz garmina i iskljuci agps. Posle ce brze nalaziti satelit.

federer
2.5.2010, 19:37
Nisi nesto dobro uradio. Kada odes u opcije da izaberes koju mapu da koristis treba da ti pise samo Adria Route, i da ta mapa pokriva vise drzava, ja je koristim. I nije bitno da li si u malom ili velikom mestu. Bilo gde mora da uhvati signal za 2-3 minuta max... ;)
Paz ovo piše 7. SLO i 8 nije dovršeno znači da ima još. Mape sam dobro otključao ,inače u programu Mapsource nema ništa o mom gradu ,samo ime ..Moj grad je veličine sela.

srbdr
2.5.2010, 21:52
jesi li siguran da u adria route 3.0 i 3.2 ima mapa Srbije? Ranije nije bila.
Nema veze sto zivis u malom mestu,program ce sigurno pokazati na mapi gde se nalazis

GameFREAK
2.5.2010, 23:28
To sto ti pise SLO 7,8 znaci da nesto nisi dobro uradio. Treba da pise samo ime mape koju si ubacio, u tvom slucaju Adria Route. Nisam siguran da li u njoj ima Srbija, posto ja u mom tel. imam vise mapa, pa ne znam iz koje mi ocitava Srbiju.

federer
3.5.2010, 10:03
U Mapsourceu piše Adriaroute: Srbija,Crna Gora,Bosna,Hrvatska ,cijela Yuga.
MOžda nije stalo skroz jer ima 7.SLO a 8 nema tačku tj.nije dovršeno što znači da ima naših mapa samo ne pišu. Ali kako ne može naći? Možda zato što nema signala mreže u mom gradu ili zato što živim na granici? Uskoro idem u Beograd pa..

srbdr
3.5.2010, 10:24
skini scg route pa probaj. Probaj da ukljcis agps,mora da uhvati satelit,ali izadji na otvoreno.

GameFREAK
3.5.2010, 14:49
Covece nema veze gde zivis, da li u gradu, selu, na njivi ili livadi, kao i da li imas signala. Signal za GPS se hvata sa satelita!

DobroslaV
14.5.2010, 22:15
Da li si selektovao sve mape kada si prebacivao, možda ti se i mobilni diskonektovao pa se transfer prekinuo?
BTW na AdriaROUTE-u ima Srbije.

federer
14.5.2010, 22:21
Selektovo sam prvo Sloveniju 1 2 3 4 5 6 pa sam onda Hrvatsku pa Crnu Goru pa Bosnu (:ciao:) pa Srbiju. E sad ako treba drugi redosled onda...Znači nisam jedan po jedan nego sam uzo miš držo klik i tim redosledom prevlačio preko mape i preneo..

DobroslaV
15.5.2010, 16:17
Uzmi ovako: pored lupe imaš tamo Mapscale (tu možeš da selektuješ do koliko želiš da uveličaš mape). Ti tu selektuj 700km i sve mape selektuj odjednom i onda prebaci.