Prikaži potpunu verziju : [Symbian] GarminXT
Evo ja sam na Nokiji N97 instaliro Garmin Mobile GPS XT 5 i AdriaRoute 3.20 ili 3.0 ne sjećam se. I sad ja pođem da se konektujem jedno 20 min i ništa. Pomirim se sa činjenicom da to ne može u mom malom gradu (u mom gradu mi i ne treba jer često putujem). Malo pletem ja po Garminovim podešavanjima i eno :nađem meni Instalirani Skupovi karata.
Nađem onda podgrupu DETALJNE MAPE koja je bila jedina i nađem Adria Route i ispod nje 1.SLO 2.SLO 3.SLO. 4.SLO 5.SLO 6.SLO 7.SLO 8.
SLO je valjda skraćenica za Sloveniju ,a kada sam ubaciovao mape preko MapSourcea na mapi je bilo Srbije i Bosne i Hrvatske i sve označeno kao pokriveno AdriaRoutama :piše 6 država u AdriaRoute: BIH,CRO,SLO,itd..
A na telefonu SLO SLO SLO ..Kako je to moguće?
Nisi nesto dobro uradio. Kada odes u opcije da izaberes koju mapu da koristis treba da ti pise samo Adria Route, i da ta mapa pokriva vise drzava, ja je koristim. I nije bitno da li si u malom ili velikom mestu. Bilo gde mora da uhvati signal za 2-3 minuta max... ;)
Jel sad u adria route ubacuju i Srbiju? Ranije nije bilo Srbije,proveri da nije to (mada mi se cini da sam negde video da sad u adria route postoji i mapa srbije). Da li si dobro otkljucao mapu? Ako nije do toga onda uradi sledece: probaj opet da ubacis mape. I ukljuci u gps podesavanjima a gps. Kad ti bude nasao lokaciju,izadji iz garmina i iskljuci agps. Posle ce brze nalaziti satelit.
Nisi nesto dobro uradio. Kada odes u opcije da izaberes koju mapu da koristis treba da ti pise samo Adria Route, i da ta mapa pokriva vise drzava, ja je koristim. I nije bitno da li si u malom ili velikom mestu. Bilo gde mora da uhvati signal za 2-3 minuta max... ;)
Paz ovo piše 7. SLO i 8 nije dovršeno znači da ima još. Mape sam dobro otključao ,inače u programu Mapsource nema ništa o mom gradu ,samo ime ..Moj grad je veličine sela.
jesi li siguran da u adria route 3.0 i 3.2 ima mapa Srbije? Ranije nije bila.
Nema veze sto zivis u malom mestu,program ce sigurno pokazati na mapi gde se nalazis
To sto ti pise SLO 7,8 znaci da nesto nisi dobro uradio. Treba da pise samo ime mape koju si ubacio, u tvom slucaju Adria Route. Nisam siguran da li u njoj ima Srbija, posto ja u mom tel. imam vise mapa, pa ne znam iz koje mi ocitava Srbiju.
U Mapsourceu piše Adriaroute: Srbija,Crna Gora,Bosna,Hrvatska ,cijela Yuga.
MOžda nije stalo skroz jer ima 7.SLO a 8 nema tačku tj.nije dovršeno što znači da ima naših mapa samo ne pišu. Ali kako ne može naći? Možda zato što nema signala mreže u mom gradu ili zato što živim na granici? Uskoro idem u Beograd pa..
skini scg route pa probaj. Probaj da ukljcis agps,mora da uhvati satelit,ali izadji na otvoreno.
Covece nema veze gde zivis, da li u gradu, selu, na njivi ili livadi, kao i da li imas signala. Signal za GPS se hvata sa satelita!
DobroslaV
14.5.2010, 22:15
Da li si selektovao sve mape kada si prebacivao, možda ti se i mobilni diskonektovao pa se transfer prekinuo?
BTW na AdriaROUTE-u ima Srbije.
Selektovo sam prvo Sloveniju 1 2 3 4 5 6 pa sam onda Hrvatsku pa Crnu Goru pa Bosnu (:ciao:) pa Srbiju. E sad ako treba drugi redosled onda...Znači nisam jedan po jedan nego sam uzo miš držo klik i tim redosledom prevlačio preko mape i preneo..
DobroslaV
15.5.2010, 16:17
Uzmi ovako: pored lupe imaš tamo Mapscale (tu možeš da selektuješ do koliko želiš da uveličaš mape). Ti tu selektuj 700km i sve mape selektuj odjednom i onda prebaci.
vBulletin® v3.8.7, Copyright ©2000-2024, vBulletin Solutions, Inc.