PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako da snimim pesmu?


Milos95ts
28.4.2010, 17:40
Izvinjavam se zbof novog posta! Danas mi je rodjendan pa bih hteo da napokon snimim pesmu. Vec, od prilike 15-ak dana se mucim i nista! Skinuo sam programe: FL Studio 9 i SoundForge10. Da li sa pomenutim programima mogu da kompletno odradim pesmu, sto znaci da napravim matricu, snimim zvuk i spojim ih u jedno? :) Pozdrav i hvala unapred !!! :aplauz:

unique93
28.4.2010, 18:46
ako hoces da snimis rep pesmu, idi na sajt www.shadowville.com i registruj se, tu imas razne matrice...skini program audacity i kad skines matricu, ubaci je u taj program, snimi glas, i ako se slabo cuje, obelezi traku gde je samo glas, i u efektima imas opciju amplify, izaberi to i kad se otvori prozor, pritisni ok...posle izaberi mix and render opciju, i snimi u mp3 formatu i to je to...ako je neka druga vrsta muzike, neka ti neko drugi pomogne :D

Milos95ts
28.4.2010, 19:20
E hvala u svakom slucaju ali nije to bas adekvatno. :D Ja bih da to bude malo kvalitetnije, najvise bih voleo FL Studio.... AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE PLZZZZ!! :'(((

unique93
28.4.2010, 19:26
a za koju vrstu muzike :D

Milos95ts
28.4.2010, 19:39
Rep. :)

unique93
28.4.2010, 20:45
pa za rep ti je najvazniji flow....ako ne znas sta je to, nemoj da snimas pesmu...uradi ovako kao sto sam ti rekao...i vidi kako ce da ispadne :D

Starface
28.4.2010, 20:51
Nema to veze sa vrstom muzike.Fl ce da ti posluzi.Tu odradis matricu ,nasnimis vokale i to ti je to.Mislim opsirno je sada pricati o tome,jer ako hoces malo ozbiljnije to da uradis onda treba znati i izmixovati,pa uraditi master itd . .

Mada sto neko rece,najlakse ti je naci matricu na netu,ubaciti u fl i preko toga odrepovati . .Kasnije exportovati u mp3 i eto to poklona za rodjus :alealeee::)

unique93
28.4.2010, 21:03
dzabe razni programi, ako ne zna da repuje.... :D

Milos95ts
28.4.2010, 21:21
@Starface
Ako mozes sve do detalja :) Izvini ali ... :D Ako mozes u nekim koracima kako i sta trebam da uradim, zato sto bas nimalo ne razumem FL Studio :(((

Milos95ts
28.4.2010, 23:56
Upravo sam poskidao sa interneta: Sound Forge, ACID Pro i nece da rade ... Traze neke kodove ?!?!?

veseliburek
29.4.2010, 0:09
Ako ne znaš da nađeš na netu serial i da ga uneseš u program, onda ne treba ni da praviš "muziku", boga pitaj šta će da ispadne :paranoia:.

LoneWolf
29.4.2010, 2:42
dzabe razni programi, ako ne zna da repuje.... :D

Potpisujem.

Upravo sam poskidao sa interneta: Sound Forge, ACID Pro i nece da rade ... Traze neke kodove ?!?!?

Čudno,komercijalni programi pa traže kodove...ko bi rek'o da nisu besplatni... :boodala:

@Starface
Ako mozes sve do detalja :) Izvini ali ... :D Ako mozes u nekim koracima kako i sta trebam da uradim, zato sto bas nimalo ne razumem FL Studio :(((

Ako neće on,reći ću ti ja :

1. Naučiti terminologiju i vokabular (ako ne znaš šta je matrica,sempl,vokal,instrumental,traka,overlay, efekt-pedala,sekvencer i postprocesor onda stvarno batali muziku,obradu i bilo šta slično)

2. Odabrati kvalitetne semplove za matricu i spojiti je po taktu,bez ispadanja

3. Na sređenu matricu nasnimiti vokal odvojeno od nje

4. Zalijepiti vokal na matricu poštujući tajming

5. U postprodukciji obraditi eventualne nedostatke,šumove,krčanje,neartikulisane zvukove i nedostatke u pogledu kvaliteta zvuka (nivelacija,tonalitet,boja itd.)

6. Eksportovati u neki format prihvatljiv za mp3 player,audio cd ili nešto drugo na čemu misliš da slušaš to što napraviš.

veseliburek
29.4.2010, 11:35
Evo i ja da se nadovezem...

Isao sam u muzicku skolu i muzicki sam obrazovan, ali sam propljuvao krv dok nisam slozio pesmu od pola minuta sa 4 instrumenta, batali to, nije za tebe...

Milos95ts
29.4.2010, 12:53
Hvala. Ali nisam bas toliki duduk. :) Ne planiram ja profesionalno da se bavim time. Evo skinuo sam serial za ACID pro 7 i ne mogu da se snadjem tamo. Jedino sto mi treba je da mi neko pomogne kako da ubacim matricu i na nju da snimim vokal, i nista drugo !!! Bio bih mnoooogo za hvalan ;)

unique93
29.4.2010, 13:19
skini audacity, mnogo je laksi....

DonCorleone91
29.4.2010, 14:19
Jel ti imas vec gotovu matricu ili pokiosauvas i nju da snimis, e to je mnogo teze :) a ako imas vec gotovu matricu, onda je samo importujes, i na drugi kanal snimis glas. U svakom slucaju svi ti programi imaju dobar HELP! koji ocigledno niko necita. A sto nebi potrazio i neki tutorial uz to, tu ti je vec sve sazvakano.

@veselibureksasriom:
1-5-6-4
C-G-a-F :D
To je cela logika ove novokomponovane sitarije! :)

veseliburek
29.4.2010, 14:32
Jel ti imas vec gotovu matricu ili pokiosauvas i nju da snimis, e to je mnogo teze :) a ako imas vec gotovu matricu, onda je samo importujes, i na drugi kanal snimis glas. U svakom slucaju svi ti programi imaju dobar HELP! koji ocigledno niko necita. A sto nebi potrazio i neki tutorial uz to, tu ti je vec sve sazvakano.

@veselibureksasriom:
1-5-6-4
C-G-a-F :D
To je cela logika ove novokomponovane sitarije! :)

ma ajde bre, rep nije muzika, a i danas svaka šuška može da napravi pesmu i da sebe naziva muzičarem :rolleyes:

DonCorleone91
29.4.2010, 14:39
Ma ovo sto sam ti dao nije za rep :D nego za grand, rep je da opalis neki bit i kao mislis da si baja :D .

veseliburek
29.4.2010, 14:43
Ma ovo sto sam ti dao nije za rep :D nego za grand, rep je da opalis neki bit i kao mislis da si baja :D .

jesam li rekao da sam propljuvao krv dok sam složio pesmu? :kreza:

unique93
29.4.2010, 14:48
nemojte rep da mi dirate.... :D
rep nije da opalis bit, pa mislis da si baja, zato sto postoji vise vrsta rep muzike, a to sto si cuo je los rep, koji je kod nas cest...nazalost :(

DonCorleone91
29.4.2010, 15:05
Cuo sam ja svasta, zato sto se trudim da cuijem sto vise ;) tako da nema da brines za mene :)

I nepljujem rep, u sustini muzika je mnogo jednostavna kad se shvati. I kod najkomplikovanijih sinfonija postoji par motiva koji se protezu kroz celu kompoziciju i koji su dobro uklopljeni. Cela muzika se svodi na 1-4 (jad gkedas sa dibhe strabe u ti he 5)-5(sa girnje strane. Sve ostalo su zamenici tih tonova i raznorazne njihove kombinacije koje cine celinu :)

Milos95ts
29.4.2010, 15:34
Ok malo ste promasili temu :D ... Da li postoji neki sajt za bitove ? :confused: Pa da poskidam i malo se zezam pa javljam ... Hvala svima ...!!! :D

unique93
29.4.2010, 15:47
postavio sam ti na prvoj strani...sajt je www.shadowville.com

a mozes bitove da nadjes na youtube-u :D

Milos95ts
29.4.2010, 16:28
Ljudi evo snalazim se u ACID Pro 7 :))) Ali samo me buni kada ubacim matricu mnogo ubrzana jeee .... :confused::confused::confused: POMOC :D ...

Starface
29.4.2010, 17:00
E aj ovako da se ne bi mi cimali oko svake gluposti da ti odg,ti LEPO PROCITAJ HELP u kojem ti je objasnjeno kako sta funkcionise i kako da radis neke osnovne stvari.Mislim da ti sada objasnjavamo sve jedno po jedno je mnogo.

Mislim to kad si pitao kako da napravis pesmu je kao da si pitao da ti neko objasni celu anatomiju coveka:).Nije bas to tako jednostavno.Mislim ako hoces samo jedan Kick i clap da cepaju kroz pesmu uz povremeni string onda jeste jednostavno.

Kazem ti,lepo nauci u helpu sta je tempo,kvantizaciju,osnove mixa,delay ,reverb i ONDA pitaj sta ti nije jasno. . .

Nemojte da me pogresno shvatite kao da ne zelim da pomognem vec mora da sedne da procita osnove.


Ovako onda mozemo da pricamo i o tome kako se otvara novi projekat,kako se ubacuje sample,kako se smanjuje jacina kanala,kako samo da ona cepa solo i mute itd itd . . .:p

Milos95ts
29.4.2010, 17:17
U potpunosti te razumem Starface :) Meni samo treba da mi kazete kako da kada ubacim matricu da ne ide onoliko brzo kao i kako da project sacuvam kao mp3 ... eto to je to ... Polako jedno po jedno pitacu, a vi ako znate, odnosno ako hocete pomazite. Toliko od mene. Pozdrav !!! :)

LoneWolf
29.4.2010, 17:48
Ujednači tempo ili ga podesi jer ti je matrica očigledno "ispala" iz tempa.
Uspori ga ako ide prebrzo,ili ubrzaj ako je prespor.

Imaš pitch i tempo kontrolu pa je koristi,ali prvo RTFM (read the f***ing manual).

Starface
29.4.2010, 20:50
Upravo tako RDFM :).Sve ti to tamo pise,sve te neke osnovne stvari kako sta itd.

Aj samo polako sljakaj ..

Milos95ts
29.4.2010, 21:05
Starface hvala na savetu !!! Gotivan lik, skidam kapu :)

Milos95ts
30.4.2010, 16:18
Moj drug se utripovao kad je video vase postove kod mene i onda sve programe skinuo i "snimio" pesmu. Ja kad bih ovako nesto snimio onda bolje da ne radim to, realno pesma mi se ne svidja, kao ni glas, a ni povezanost matrice i vokala. VAS KOMENTAR !!! :D

Starface
30.4.2010, 18:26
Pa verovatno je to skarabudzio nekako i onda ne zvuci kako treba :).Mislim ako mislis da ces nauciti celu pesmu da napravis za kratko vreme bolje batali ili SKINI MATRICU SA NETA i nasnimi samo vokale.;)

A i realno,iscimaces se BZV toliko (dok ukapiras neke stvari,pa dok poskidas VST instrumente i jos brdo masina ) i utrosices vremena samo zbog pesme.Mislim ako planiras na duze vreme da se bavis time onda vredi ,ako ne onda batali:opanachke.

Milos95ts
30.4.2010, 19:36
Da Starface, potpuno se slazem! ;) Bravo! :D

Evo poslusajte pesmu :) Dajte komentar plzzz :D
http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0

Starface
30.4.2010, 20:27
Da Starface, potpuno se slazem! ;) Bravo! :D

Evo poslusajte pesmu :) Dajte komentar plzzz :D
http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0


Pretpostavljam da si skinuo matricu sa neta :D.Barem mi tako zvuci..
A za repovanje cenim da je snimano sa kucnog mikrofona :to_care:

Starface
30.4.2010, 20:32
Evo poslusaj kako ja to radim . .

http://www.myspace.com/ugljesavukovic
Pozz

unique93
30.4.2010, 22:39
Da Starface, potpuno se slazem! ;) Bravo! :D

Evo poslusajte pesmu :) Dajte komentar plzzz :D
http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0


moras jos puuuuno da vezbas...imas slab flow, ali to se vezbom poboljsa, napisi neki svoj tekst, i ono brate...nemoj elitne odrede, zato sto to nije rep, nego neki rnb... :D

Milos95ts
30.4.2010, 23:22
Hvala svma na savetima, a posebno za Uniquea i Starfacea. Znam da je ova pesma bruka, ne bih smeo ovo nikom da pokazem, zezali bi me mnooogo. :D
Toliki sam pocetnik da ne znam tacno sta je flow i jos mnogo bitnih stvari, sto mozete da zakljucite iz texta i ostaloga iz pesme. Molim vas da neko odslusa celu pesmu i da mi realno kaze da li je ovo prelose za prvi put i da li da odustanem od ovoga ako nisam za to! Iskreno neka mi kaze ;)

unique93
1.5.2010, 0:03
niko se nije rodio naucen...flow ti je pracene matrice, glas...flow je ustvari stil repovanja(najbolji flow kod nas imaju struka, reksona(demian), flip flop...) slusaj malo njih svi imaju razlicit stil, i svi su dobri na svoj nacin...vezbaj jos, snimaj svaki dan, i slusaj razlicite rep pesme(znaci repere sa drugacijim flow-ovima), vidi da napises neki svoj tekst, malo vise repuj, zato sto si u ovoj pesmi samo dve strofe odrepovao, mozes da odes na serbianunderground forum, tu imas puno ljudi koji se razumeju bolje od mene, posavetovace te sta i kako da radis....

Nikola16789
1.5.2010, 3:05
Josh jedan wanna-be muzicar...

Zasto ljudi misle da je to tako jednostavno? :rolleyes:

Nikola16789
1.5.2010, 3:39
moras jos puuuuno da vezbas...imas slab flow, ali to se vezbom poboljsa, napisi neki svoj tekst, i ono brate...nemoj elitne odrede, zato sto to nije rep, nego neki rnb... :D

Nemoj da vredjash RNB :dzavo:

Milos95ts
1.5.2010, 17:34
Ljudi ako mislite nakon ove prve pesme da sam retardiran, bolje je da kazete da se ne zamlacujem za dzabe i cemu onda trud tu ?!

Sve iskreno, sve u lice. Pozdrav za sve vas! ;)

EDIT: Da, i da dodam ako nije problem da mi neko kaze sve greske u pesmi, bukvalno, sve! Da ne bih nastavio tako kao seljak neki

NIDZA bOj
1.5.2010, 17:50
Ljudi ako mislite nakon ove prve pesme da sam retardiran, bolje je da kazete da se ne zamlacujem za dzabe i cemu onda trud tu ?!

Sve iskreno, sve u lice. Pozdrav za sve vas! ;)
Brate treba malo vremena da se udje u fazon kod fl studia...Radi,pravi videces da moze...TU odradis matricu,a u acidu snimis sta oces da otpevas...
Inace za flow moze da odlslusas ovu pesmu http://www.youtube.com/watch?v=PsyWNUFtnEE&feature=PlayList&p=0F650359E679B138&playnext_from=PL&playnext=1&index=39
ili http://www.youtube.com/watch?v=s7KC1R9HIi0...
To je zemunska skola..xD

Milos95ts
1.5.2010, 17:53
Sto se tice FL Studija ne znam kako se pravi matrica, sve sam skidao sa YouTube-a. A sta mislis da li trebam da ostavim ovo i da se bacim na budak i lopatu!? :D

NIDZA bOj
1.5.2010, 17:56
Sto se tice FL Studija ne znam kako se pravi matrica, sve sam skidao sa YouTube-a. A sta mislis da li trebam da ostavim ovo i da se bacim na budak i lopatu!? :D
Rekao sam ti,vezbaj,odgledaj par tutorijala za fl na you tube i probaj sam,a odslusaj one dve pesme sto sam ti stavio u poruci pre ove...Da vidis flow..
Msm ja imam godina ko ti,jos ne planiram da snimim pesmu neku,a matre radim iz zezanja...

Milos95ts
1.5.2010, 18:27
Pa da ... Ali imam glas za u kupus :) aa da i text za to sam ocigledno iz pesme veliki retard. Zato me brine da ja ne mogu dalje od ove pesme! Vase misljenje! :)

NIDZA bOj
1.5.2010, 18:47
Pa da ... Ali imam glas za u kupus :) aa da i text za to sam ocigledno iz pesme veliki retard. Zato me brine da ja ne mogu dalje od ove pesme! Vase misljenje! :)
Pa ne mozes dalje kad si osecam odradio freestyle..Papir,i olovku u ruke i smisljaj..

--ComputerBoy--
1.5.2010, 18:58
Evo poslusajte pesmu :) Dajte komentar plzzz :D
http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0

Um... Are you serious? Ti bi da od sebe napravis hip hop facu? Ok, ali ti treba jos nesto osim zelje za time:
1) Talenat za repovanje - bez uvrede, ali u datom klipu ja to... Ne vidim... :confused:
2) Talenat za pisanje tekstova - tekst nidje veze! Mora da ima neku dubinu ako nesto planiras. Uzmi papir i olovku, razmisljaj o osetljivim momentima iz tvog zivota i odlican tekst ce sam izaci iz tebe, znam iz iskustva. ;)
3) Kreativnost za pravljenje matrice - ne mozemo mi nista konkretno da ti kazemo i pomognemo, moras sam da isprobavas i brckas po FL-u da vidis sta ti najvise odgovara da bi to napravio.
Nije mi namera da te demotivisem, ali ako ovo zaista planiras da uradis, moras se malo vise potruditi. :)

:odoK:

Milos95ts
1.5.2010, 19:02
Posle ovog posta od Computer Boya tesko da cu da radim dalje ovo :( Ali ipak imam ogromnu zelju za time. A da a kako mislis da sam text radio freestyle olovka i papir, ja drugacije ne znam ... A i glas mi je ocajan.

Ovo necete da verujete... Znate da se najezim kad cujem pesmu koliko je jadna!

DonCorleone91
1.5.2010, 19:06
hehe :) ma opusteno, ja sad ne mogu da preslusam ovu pesmu, al ocu malo kasnije. Sam si rekao da ti kazu tacno svoje misljenje, i Compy ti je rekao, nemoj da se uvredis niti da ti opadne zelja za tim. Nikome nista iz prve nije uspelo, pa dobro, skoro nikome :D . Sto se tice glasa, recicu ti kasnije, mada svako moze da peva (repuje) nije to nista strasno....da si video samo Compyja kako peva na grandu :D

--ComputerBoy--
1.5.2010, 19:11
Posle ovog posta od Computer Boya tesko da cu da radim dalje ovo.

Hej, hej, polako, nije mi to bila namera, samo treba malo vise da se potrudis, nista vise. ;) Imas zelju, imas viziju, samo treba da se potrudis, nista vise. ;)

Da si video samo Compyja kako peva na grandu :D
Shut up! :D

Milos95ts
1.5.2010, 19:40
Hvala Corleone, detaljno obradi pesmu. I sve utiske reci. Kompletno, glas, matricu, flow (kod mene to i nema), pa mi lepo iskreno reci. Bicu zahvalan :)

EclipsE
1.5.2010, 21:21
Da bi pravio dobre pesme, moras da slusas dobre izvodjace (ne tipa elitni odredi i cvija) vec neke kao sto su Method Man i Redman, Mobb Deep (pre g-unit recordsa), Gangstarr, Big L i mnoge druge, da ne pisem sada.

Muzika nije toliko vazna za pocetak. Napravis u FL jednostavan beat od kickova, snareova i hit-hatova i pises text po tome. Ono na sta moras da obratis paznju je da tekst prati beat. Ne smes da razvlacis reci i da pravis velike pauze (a poslusaj opet svoju pesmu i videces da sve zvuci nekako iseckano. Opet, moras da slusas druge izvodjace i da steknes neki osecaj za ritam.

Kada naucis da pises i da uklapas reci uz ritam, uzmes ejay hip hop 5 i 6 i krades semplove koji ti se svide, pa slazes u FL. Za snimanje volim da koristim Adobe Audition jer ima dosta kul stvari kao sto je extra noise reduction koji mi je dosta puta pomogao da se resim glupog zujanja kineskog mikrofona od 200 dinara. Opet, ne mozes da ocekujes da pesma koju napravis zvuci isto kao pesma koja je snimljena u studiju sa extra opremom i ljudima koji znaju sta rade.

Ako stvarno hoces da pravis pesme, moras da budes uporan... :odoK:

veseliburek
1.5.2010, 21:29
džaba sve to ako neko jednostavno nema talenta za muziku... (generalizujem)
mada, opet, rep nije muzika :P

Milos95ts
1.5.2010, 21:32
O tome pricam. Ako nekom nije tesko neka pogledaj celu pesmu i neka sve komentare i misljenja stavi plzzzz ...

EDIT: Link: http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0

veseliburek
1.5.2010, 21:34
odslušao sam ali bi te moji komentari ubili u pojam...

Milos95ts
1.5.2010, 21:38
Daj bre brate opusteno, sve sto mislis reci, tako jedino mogu da popravim.

Starface
1.5.2010, 21:56
Uff aj ovako.Bavim se hip hop/om i Rnb i naslusao sam se svega . .

Moj comment je:
RECI :Covece sta je sa tobom :) ??Kakva salama,kakvo psovanje ??Znaci moras da imas tematiku neku.Neko rece odavde da uzmes neke momente iz zivota i da pises o tome.Ako nemas para,jedva sastavljas kraj sa krajem,pisi o tome ALI KROZ CELU PESMU a ne par rima o tome i skroz nesto drugo i trece kasnije ;).Generalno da napomenem:veca je verovatnoca da ce ti nesto zavrteti na radio stanici ako u pesmi nema psovanja ( mada ti si jos daleeeko od toga).
Za FLOW:vezbaj ,slusaj,pisi,vezbaj i sve tako u krug.Stavi samo kick i clap u pesmi,napravi neki loop i samo pisi na to i vezbaj da uhvatis flow za taj loop.
Jedan od najboljih za to je Biggie Smalls.Poslusaj http://www.youtube.com/watch?v=33x357piYrE ,mada mozes u druge izvodjace tipa http://www.youtube.com/watch?v=RaCodgL9cvk , ako ti su ona dva puno komplikovana poslusaj http://www.youtube.com/watch?v=JcKG4EJ6rsQ&feature=fvst .Mislim da je on malo laksi . .Od nasih ne znam stvarno . .
MATRICA:tu tek ima da ucis.Kazem ti pravo na youtube i gledaj tutorijale za FL,citaj manual,citaj po forumima,trazi na netu,vidi ako imas nekog druga koji se bavi zikom pa nek ti on pokaze malo osnove.Mada mislim da za osnove tipa kako da sklopis neki loop,ubacis neki hook imas sve u HELP-u !!!:icon_stud:icon_stud:dedica:

Nemoj da te ohrabri to sto si sada pri dnu.Uz vezbanje mozes daleko da doguras !!Kao sto se kaze Sy is the limit ;)

Milos95ts
1.5.2010, 22:06
Pa da Starface, bravo, u potpunsti se slazem. Ali ne mogu da ukapiram za taj flow ... Malo me to zeza, zat sto ne kapiram najbolje ni tekstualno sta znaci ... Tako da :D

Starface
1.5.2010, 22:11
Flow ti je hmm A rapper's ability to rhyme to phat beats in a skillful manner :).Slusaj pesme i slusaj kako se njima svaka rima poklapa sa drugom rimom i kako ne ispadaju iz ritma te rime tj loop/a.

LoneWolf
1.5.2010, 22:18
O tome pricam. Ako nekom nije tesko neka pogledaj celu pesmu i neka sve komentare i misljenja stavi plzzzz ...

EDIT: Link: http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0

Mlak flow,glas poput djeteta od 10 godina koje je na marihuani,matrica blago rečeno BEZVEZNA,tekst o salami,buđenju i "ortacima iz kraja" totalno glup i bez poruke.

"Sine",mnogo toga moraš da učiš o hiphopu,jer hiphop kao muzički pravac je stariji i od Tupaca,50 Centa i izblajhanog idiota Eminema zajedno.
Hiphop kultura se ne ogleda u priči o "ortacima iz kraja",salami,blejanju,psovkama ni glupiranju sa očajnim tekstovima koji izgledaju kao da ih je pisala neka nadrogirana baba sa Alchajmerovim sindromom.

Nije mi namjera da te "pljujem/hejtam",samo hoću da "vama novim reperima" udarim jedan veliki STOP jer NE ZNATE OSNOVE i nemate pojma o istoriji hiphopa,a da bi se bilo čime mogao baviti profesionalno MORAŠ ZNATI KORIJENE I OSNOVE.

Mogu ja da te foliram da si "pokidao" i da je sve super,ali neću jer nikom nikad ne foliram i to je to.

Primi kritiku zrelo,izliječi se od kompleksa "sje**nog života" i soc-repovanja jer nemaš "žicu" za te stvari (ako si ti repovao/pisao tekst/radio matricu).

Bolje je odreći se nečega na vrijeme nego uzalud se truditi ako ne znaš osnove. :ciao:

Starface
1.5.2010, 22:26
LoneWolf al su mu ga dao :to_care: . . .

Mislim slazem se ja sa tobom,ali . . .

Sta znam.Ja kad sam pocinjao znao sam dosta stvari iz hip hop/a tipa ko su producenti nekih trackova,dosta sam slusao to itd . . moras vise da se zainteresujes za sve ovo ako hoces da se BAVIS time !!

Internet ti moze biti najbolji ucitelj i mentor ako znas kako ;):dedica:
:odoK:

NIDZA bOj
1.5.2010, 23:22
Jednostavno moras da uklopis matru sa tekstom...Kako bi se zvala ova pesma?
to hocu da ti kazem,recimo ako nazoves pesmu volim te,o tome i pevas a ne o kolima i pistoljima...;)

Milos95ts
2.5.2010, 8:42
Zasto mi ovo niste rekli pre !?!?!? Ja sam rekao da se najezim kada cujem pesmu koliko je glupa i jadna :)

Milos95ts
2.5.2010, 9:16
Sta mislite o ovome ??? :)
http://www.youtube.com/watch?v=gNWxKm-bM_U

unique93
2.5.2010, 20:32
slusaj sta je dobar flow i tekst :D
http://www.youtube.com/watch?v=PBleXdZRCKA

nikolaxxx91
2.5.2010, 23:35
Josh jedan wanna-be muzicar...

Zasto ljudi misle da je to tako jednostavno? :rolleyes:

Kad bi za sve koji hoce da se bave muzikom tako pricao ne bi ni bilo muzicara. Jel ti mislis da su svi koji se profesionalno bave muzikom rodjeni nauceni. Ne, svi krenu tako sto nemaju pojma, pa se nauce.
Ukratko Milose nemoj da slusas ovakve likove koji ti pricaju "wanna be muzicar" ili "nemas talenat", poslusao sam pesmu i imas glas za repovanje (za rep nije najbitniji glas bitniji je flow, vazno je samo da nemas neki cudan glas, tvoj je ok) samo treba da vezbas. Ja i sam ne brojim vise koliko su mi puta izasli zuljevi na prstima od vezbanja. Slusaj svoje omiljene repere i ugledaj se na njih. Poboljsaj flow, nadji neki svoj stil koji ti najvise odgovara i cepaj. Ja da sam slusao takve budale sto sede, nista ne rade osim sto ken*aju, a pojma nemaju o cemu pricaju, ja nikad gitaru ne bih uzeo da sviram.

Btw. nemoj da se razocaravas ako ne mozes da napravis matricu za pesmu, retkost je da neko za svoje pesme sam pise muziku. Nadji nekog druga koji bi mogo da ti pravi beat-ove.

unique93
3.5.2010, 0:36
i nemoj da snimas pesme tipa, kola ribe, pare, droga... zato sto je previse klinaca, koji snimaju na takvu temu, koji misle da su "reperi", vidi neki andergraund rep, posto se on najvise ceni kod nas...

evo ovaj prvi lik u pesmi ima 15 godina, i vec ima svoj flow, i ima specifican glas...
http://www.youtube.com/watch?v=hxca9UfeqfE

Milos95ts
3.5.2010, 7:21
Kad bi za sve koji hoce da se bave muzikom tako pricao ne bi ni bilo muzicara. Jel ti mislis da su svi koji se profesionalno bave muzikom rodjeni nauceni. Ne, svi krenu tako sto nemaju pojma, pa se nauce.
Ukratko Milose nemoj da slusas ovakve likove koji ti pricaju "wanna be muzicar" ili "nemas talenat", poslusao sam pesmu i imas glas za repovanje (za rep nije najbitniji glas bitniji je flow, vazno je samo da nemas neki cudan glas, tvoj je ok) samo treba da vezbas. Ja i sam ne brojim vise koliko su mi puta izasli zuljevi na prstima od vezbanja. Slusaj svoje omiljene repere i ugledaj se na njih. Poboljsaj flow, nadji neki svoj stil koji ti najvise odgovara i cepaj. Ja da sam slusao takve budale sto sede, nista ne rade osim sto ken*aju, a pojma nemaju o cemu pricaju, ja nikad gitaru ne bih uzeo da sviram.

Btw. nemoj da se razocaravas ako ne mozes da napravis matricu za pesmu, retkost je da neko za svoje pesme sam pise muziku. Nadji nekog druga koji bi mogo da ti pravi beat-ove.

Ovo je pravi covek. Reci su suvisne! :aplauz:
Unique je isto dobar lik, poz i za njega :D ...

Milos95ts
3.5.2010, 7:49
Sada imam neki problem sa mikrfonom. :D Cuje se tj. ja cujem na zvucniku sve sto pricam na mikrofonu ali na kompu ne! Mislim da znate na sta mislim. Komp ne cuje, a ja cujem xDDD :D

--ComputerBoy--
3.5.2010, 10:28
Treba da pojacas mikrofon i onda snimas. Kad pojacas, drzi ga dalje od zvucnika da ne bi pistalo.

Milos95ts
3.5.2010, 10:52
OK. Evo jos jednog pitanja. Svima se izvinjavam za smaranje!!! :n_klanja::n_klanja::n_klanja:

http://www.youtube.com/watch?v=rTfijN6ZBCI
od 0:26 sekunde vidjam taj efekat za glas stalno ali ne znam kako se to radi, kojim programom. Odlusajte pesmu, pa ako znate odgovorite tj. pomozite mi ;)

:tapsh::tapsh::tapsh:

unique93
3.5.2010, 12:55
ja mislim da je to auto tune, mada nisam siguran...cekaj, jel hoces da se bavis rnb muzikom(kao cvija i rasta), ili hoces repom(kao demian,ikac, struka...)...

Starface
3.5.2010, 13:24
Da to je auto tune sigurno ;)

--ComputerBoy--
3.5.2010, 13:41
To vi zovete RnB!? :eek: Ta muzika vredja taj zanr. RnB je ono sto pevaju Mariah Carey, Celine Dion i Whitney Houtson, a ne neki tamo Cvija i Rasta. :facepalm

unique93
3.5.2010, 14:03
pa dobro, mozda sam pomesao...izvini ako te to uvredilo, cvija i rasta ne repuju, ne mogu da objasnim....blago receno oni su bruka za srpski hop... :paranoia:

Milos95ts
3.5.2010, 18:04
ne znam gde da nadjem matrice ... Cuo sam da postoje neki sajtevi za matrice. Hocu malo da vezbam flow :)

unique93
3.5.2010, 18:08
brateeeee...rekao sam ti 2 puta...najbolje matrice su na shadowville.com...
vidi i na youtube-u...ukucas hip hop ili rap beat, i to je to :D

Nikola16789
3.5.2010, 18:45
Kad bi za sve koji hoce da se bave muzikom tako pricao ne bi ni bilo muzicara. Jel ti mislis da su svi koji se profesionalno bave muzikom rodjeni nauceni. Ne, svi krenu tako sto nemaju pojma, pa se nauce.
Ukratko Milose nemoj da slusas ovakve likove koji ti pricaju "wanna be muzicar" ili "nemas talenat", poslusao sam pesmu i imas glas za repovanje (za rep nije najbitniji glas bitniji je flow, vazno je samo da nemas neki cudan glas, tvoj je ok) samo treba da vezbas. Ja i sam ne brojim vise koliko su mi puta izasli zuljevi na prstima od vezbanja. Slusaj svoje omiljene repere i ugledaj se na njih. Poboljsaj flow, nadji neki svoj stil koji ti najvise odgovara i cepaj. Ja da sam slusao takve budale sto sede, nista ne rade osim sto ken*aju, a pojma nemaju o cemu pricaju, ja nikad gitaru ne bih uzeo da sviram.

Btw. nemoj da se razocaravas ako ne mozes da napravis matricu za pesmu, retkost je da neko za svoje pesme sam pise muziku. Nadji nekog druga koji bi mogo da ti pravi beat-ove.

Vidi, da se razumemo, slazem se sa tobom, samo postoji jedan mali problem. Decko je krenuo sa pogresne strane da prilazi problemu. Shto se tice repa, flowa i slicnog, zaista se ne razumem u to i ne bavim se time (bez ikakvog omalovazavanja), ali sto se tice muzike, mislim da je potpuno pogresno krenuti od toga da se skidaju tudje matrice, da se skine neki "cudesan program" koji ce da napravi muziku za tebe i slicno. Treba malo zagrejati stolicu, nauciti bar osnovne stvari, pa tek onda krenuti u pravljenje muzike. naravno, sve to ako zelish da muzika lici na nesto...

unique93
3.5.2010, 19:27
najbolje je da pravi sam matrice, ali za pocetak moze da skida sa neta, da vezba flow, i glas...kasnije neka skine reason, ili neki malo bolji program, pa neka pravi matrice :D

Milos95ts
3.5.2010, 22:36
Brate na tom shadowville na njemu nema rap bitova sve su neke cudne, a ima vokala u njima :) :confused::confused::confused:

unique93
3.5.2010, 22:56
kako...sve su rep bitovi, pogledaj lepo...
http://www.shadowville.com/
moras da se registrujes, da bi skinuo matrice :D

Milos95ts
4.5.2010, 7:29
aaa super ... Polako pocinjem da se snalazim xD :D ... Ljudi za koliko mogu da uzmem neki mikrofon da bude dobar za mene, da ne bude preskup, a i da ne bude onaj za pilote aviona ... xD :D

Nikola16789
4.5.2010, 14:01
recimo ovako neshto, dosta je povoljno...

Shure C606WD cena: 30 Evra

http://mitrosmusic.com/media/inlineimage/upload_2358_1_d.jpg

Milos95ts
4.5.2010, 15:41
Jeee ... Dobar :D

A jel ima neki za 2 000 , ipak ja imam glas neki tamo i pocetnik sam tako da mi ne treba nesto solidno :D

Nikola16789
4.5.2010, 15:48
Pa sigurno moze da se nadje, mislim da sam u Uscu video jedan za 2000din, ali nisam zagledao koja je marka i koje su mu specifikacije, mozda je dobar...

Shto se tice ovog sa slike, mikrofon je dosta dobar (u svojoj klasi), vredi toliko koliko kosta, koliko sam gledao po netu, niko se nije zalio na njega osim onih koji su imali nerealna ocekivanja (profi mikrofon za 30E).

Ja ne znam koliko ozbiljno zelish ovo da radish, ako zelish ozbiljnije, treba ti bar neka prosecna zvucna karta.

Milos95ts
4.5.2010, 16:04
Da ... Znam. Ali ja bih voleo da se bavim ovime ali koliko vidim, a sigurno i ti vidis, ne znam nista, slab glas, flow sve ... Osnove ne znam! Ne znam sta je VERS. Tako da ... A zelja mi je mnooogo velika!

Mozes da mi pokazes neku tvoju pesmu? Pozzz

Nikola16789
4.5.2010, 16:32
Ja nisam reper, ne bavim se time tako da nemam svoju pesmu. Ja sam klavijaturista (mada mogu da sviram i klavir), imam nekih 7-8 godina iskustva sto nije nesto, ali nije ni malo. Naravno, znam ponesto i o opremi, kao i o programima za obradu/snimanje/aranziranje muzike. :)

Milos95ts
4.5.2010, 16:48
aaa klavijatura, to je lepo ... :D
A da li ima neko ovde da ostavi neku svoju pesmu da vidim kako vi to radite :D pozzz ...

Milos95ts
4.5.2010, 17:04
Evo stizu jos pitanja ... Imam ih kolko i kila xD :D

Sta je to reverse ... ? Kako preko ACID-a ili Sound Forge-a da uradim onaj auto-tune ???? :D:D:D :ciao:

Starface
4.5.2010, 18:08
Evo stizu jos pitanja ... Imam ih kolko i kila xD :D

Sta je to reverse ... ? Kako preko ACID-a ili Sound Forge-a da uradim onaj auto-tune ???? :D:D:D :ciao:

Bajo ja ne znam dal ti citas ono sto ti mi pisemo ili ne ??!!
Nauci osnove tj procitaj HELP u cemu god radis !!Tamo ti sve to pise i za reverse i reverb i jos 100 stvari.

A za Auto tune batali.To je visa matematika za tebe.

Ja stvarno ne kapiram ljude zasto misle da pomocu nekog magicnog "dugmeta" mogu da naprave pesmu ??!:eek::odoK:

unique93
4.5.2010, 19:42
a i auto tune je glupost...kakva je to pesma, kada neko lose otpeva, a ubacu xxx efekata, i onda zvuci fensi :kreza:

DonCorleone91
4.5.2010, 20:58
@unique93
To se zove Grand! :)

Za korekcije visina, odnosno falseva, bolji je melodyne :)

unique93
4.5.2010, 21:05
@unique93
To se zove Grand! :)


hahha da :D

Nikola16789
4.5.2010, 21:45
glupost, ili pevaj da bude kako valja ili batali, mrzim pevace koji ne smeju uzivo da otpevaju nijednu pesmu :mad:

DonCorleone91
5.5.2010, 0:48
glupost, ili pevaj da bude kako valja ili batali, mrzim pevace koji ne smeju uzivo da otpevaju nijednu pesmu :mad:

Jest to tacno, ali niko nije tako savrsen da otpeva pesmu bez i jednog falsa u studiskim uslovima. Potpuno je drugacije pevati u gluvoj sobi i uzivo. Zato i postoje studiji i zato nije sramota koristiti melodyne, svi smo ljudi i svi ponekad falsiramo, zato i postoje studiji da tu i tamo isprave te neke greske, i zato se nasnimava po sto puta da bi ispalo sto bolje :)

Nikola16789
5.5.2010, 2:10
Ma sve je to OK, iskreno draze mi je da cujem i taj jedan fals ton uzivo nego perfektnu studijsku verziju :)

Milos95ts
5.5.2010, 15:11
Jeste ... :D

Pokazite neku svoju pesmu da vidim kako to radite :)

LoneWolf
5.5.2010, 19:18
@unique93
To se zove Grand! :)

Za korekcije visina, odnosno falseva, bolji je melodyne :)

Nije to samo kod nas,Lady Gaga je ikona autotune-a,i uprkos glasovnom kvalitetu nešto višem od zvuka prosječne motorne testere uzima keš Amerima k'o luda.

DonCorleone91
5.5.2010, 22:42
@Nikola16789:
Mozda ti vise volis da cujes jedan fals, ali za studijske uslove to je nedopustivo. Zamisli izadje ti CD sa falsem, pa kad bi kao producent uspeo taj vise ikog da dovede u svoj studijo. Fora je napraviti takav glas da se neoseti promena, sto za razliku od autotune-a melodyne i radi al samo u okviru stepena, odnosno sve preko je deoformisana boja, i dobija se deformacija alikvota, a samim tim se menja boja glasa. Kod instrumenata to nije toliko uocljivo koliko kod glasa.

@Milos95ts
Da li te interesuje moj ispit? :D hehehe....

@LoneWolf

Njoj svaka cast jel je prva uradila nesto ludo i debilno i izmuzla pare celom svetu. A o njenim pravim kvalitetima imas snimak ovde (http://www.youtube.com/watch?v=l3R3KqrJAI4)pa pogledaj. Kod nas ima mnogo gorih od nje pa muzu pare ovdasnjem narodu.

Milos95ts
6.5.2010, 7:10
Ja mislio da je taj auto-tune mnogo prosta stvar ... :D

Milos95ts
6.5.2010, 16:51
E ljudi odoh da se bacim ... Papir olovka i te za*****cije da vidim dal sam napredovao :D:D:D Citao sam sve i svasta, valjda ce da bude bolje :a_bleh:
Samo jedno pitanje da li trebam prvo da skinem bit pa po njemu da smisljam tekst ili prvo smislim tekst pa ga ubacim u bit neki koji odgovara tekstu / :qliranje:

unique93
6.5.2010, 17:19
pa smisli neki text, pa trazi bit koji ti odgovara..srecno :ciao:

DylaN
6.5.2010, 17:27
Procitao sam samo prva 3-4 posta (ne pratim temu)
Al' mozda ovo pomogne http://en.wikipedia.org/wiki/How_to_Rap
btw jel valja moj mic hama dm-20

Milos95ts
6.5.2010, 17:35
Hvala Junik :DDD
Imam jos nekih bezveznih pitanja... Da li ja trebam u sebi dok smisljam text kao recitaciju ili vec da imam viziju ritma i flow-a pesme ??? :D
:tapsh::tapsh::tapsh:

DylaN
6.5.2010, 17:43
Nisam reper al me zanima sta je flow?

unique93
6.5.2010, 17:56
Hvala Junik :DDD
Imam jos nekih bezveznih pitanja... Da li ja trebam u sebi dok smisljam text kao recitaciju ili vec da imam viziju ritma i flow-a pesme ??? :D
:tapsh::tapsh::tapsh:

najbolje da napises tekst da se rimuje, ali da su rime dobro povezane, da ne bude kao skocio sam s mosta, video sam gosta(al sam lupio :D ), da svaka rima bude povezana sa prethodnom, kad napises tekst, onda vidi kakav ce flow da ide uz pesmu :D

Nisam reper al me zanima sta je flow?

flow ti je pracenje matrice, kako teces, dok repujes, da ne bude samo rimovanje.... :D

DylaN
6.5.2010, 17:56
A mic kaki' mi je :D ?

unique93
6.5.2010, 18:03
ne razumem...pitas za neki mikrofon, ili sta :D

DylaN
6.5.2010, 18:05
btw jel valja moj mic hama dm-20?
Shvatas? :dedica:

Starface
6.5.2010, 18:12
Hvala Junik :DDD
Imam jos nekih bezveznih pitanja... Da li ja trebam u sebi dok smisljam text kao recitaciju ili vec da imam viziju ritma i flow-a pesme ??? :D
:tapsh::tapsh::tapsh:

Uff,sad vec pocinjem da razmisljam da mozda rep nije za tebe:facepalm:opanachke.Mislim znam kad sam ja pocinjao i sve ja to razumem ali tako neke stvari ti prosto dodju same od sebe.Samo slusas beat i krenes da sklapas rime i tako u nedogled . .

Imaj viziju ritma i flow/a

unique93
6.5.2010, 18:18
Shvatas? :dedica:

hahah :D imam isti majk...nije los majk, za neko kucno snimanje je dobar, malo ce da susti, ali da ne bi sustalo, treba ti bolja zvucna i mikrofon :D

LoneWolf
6.5.2010, 18:36
Uff,sad vec pocinjem da razmisljam da mozda rep nije za tebe:facepalm:opanachke.

Ja sam to rek'o davno al' ispadoh demotivator. :rofl:

Starface
6.5.2010, 19:08
Ja sam to rek'o davno al' ispadoh demotivator. :rofl:

A jbg , ja mislio kao ajde pocetnik je pa ne razume stvari jos.Vec ova sad pitanja me malo zabrinjavaju.To ti je kao kad bi pitao "a kako oni to repuju ?,odakle im sposobnost da pisu rime" :to_care::kreza:

--ComputerBoy--
6.5.2010, 19:25
Ne bih da ispadnem grub i bezobrazan, ali moram:

1) Ne mozes pitati druge kako se sve to radi, jer niko, ali NIKO ne moze sad sopstvenu kreativnost da trosi na tebe(a da nije za pare :D ). Ne mislim na tehnicke stvari, tipa koriscenje programa, mikrofon i to, nego na kreativan deo poput rima, flow-a i tako dalje. To je nesto sto moras sam da smislis u glavi i da imas viziju.
2) Pitanja ti postaju sve besmislenija i imam utisak kao da ti je hir to da hoces po svaku cenu da napravis pesmu ma koliko ona bila glupa. Savrseno znam da smo te svojim kritikama ubili u pojam i zelju za time, ali... Ti nemas talenat, inace ti ne bi razmisljao o takvim stvarima. Treba da ti stihovi izlete iz glave, a ne da teras sebe da napravis nesto dobro. Tako nesto uvek izazove kontra-efekat.
3) Ako hoces da iskocis iz takvih MNOGOBROJNIH klinaca koji naprave "bruka" :facepalm pesmu, moras imati neki svoj licni pecat. Ja iskreno to ne slusam, stavise, iritira me. :D Ali necu da ispadne da te hejtujem, samo pokusaj da upotrebis neke od saveta koje sam ti rekao, a ne da se vecito vracas da pitas svaku mogucu glupost koja ti padne na pamet. :facepalm

Milos95ts
6.5.2010, 20:11
Izgleda da me ovde svi hejtuju i da sam totalno nepotreban. Jedino bih da se zahvalim Unique-u, :tapsh:za njega!!! Mozda je tu jos po neko bio, ostali, ne znam sta da kazem ... Bez razumevanja i shvatanja moje zelje i truda!
Toliko od mene!

--ComputerBoy--
6.5.2010, 20:14
Dobro, znaci posle svih saveta ja ispah majmun koji te hejtuje. Dobro, tako mi i treba...

Milos95ts
6.5.2010, 20:16
Dobro, znaci posle svih saveta ja ispah majmun koji te hejtuje. Dobro, tako mi i treba...

Rekao sam da ima izuzetaka!!! ;)

LoneWolf
6.5.2010, 20:24
A jbg , ja mislio kao ajde pocetnik je pa ne razume stvari jos.Vec ova sad pitanja me malo zabrinjavaju.To ti je kao kad bi pitao "a kako oni to repuju ?,odakle im sposobnost da pisu rime" :to_care::kreza:

Potpisujem,al' ja sam prepoznao wannabe muzičara koji neće da pročita FAQ (rtfm) u startu.
Godine,iskustvo,pedagogija ;)

Izgleda da me ovde svi hejtuju i da sam totalno nepotreban. Jedino bih da se zahvalim Unique-u, :tapsh:za njega!!! Mozda je tu jos po neko bio, ostali, ne znam sta da kazem ... Bez razumevanja i shvatanja moje zelje i truda!
Toliko od mene!

Vidi ovako,niko te ne "hejtuje" nego smo samo realni za razliku od tvojih drugara iz razreda/škole/naselja koji ti pred tobom govore da si "pokidao" a iza leđa te olajavaju.
Ti možda imaš želju ali da se trudiš - ne trudiš se.
Zašto? - Zato što nećeš da pročitaš help fajlove od programa koje koristiš i s kojima želiš naučiti praviti matrice,a niko ih neće pročitati za tebe i govoriti ti "vidiš sinak ovo je sempl,e sinak ovo ti je vsti plugin,ovdje se namješta balans,ovo je equalizer,ovdje se podešava tonalitet" itd.

Možeš da smaraš druge s pitanjima na koja se odgovori nalaze u Helpu,ili da se potrudiš,pročitaš ga,pa se javiš s nekim pitanjem kojeg nema u FAQ-u.
Nema tu šta ko da te "razumije" i ne razumije,stvar je u lijenosti jer si lijen da učiš i misliš da sve možeš na brzinu.

Niko od repera od postanka hiphop kulture sve do danas nije uspio da na brzinu i bez truda napravi nešto,pa nećeš moći ni ti.

Ako misliš da je za rap dovoljno da nabiješ trenerku i kajlu dok se dereš u mikrofon "repujući" o salami,jutrima i večerima,školi,hoodu i bubuljicama,debelo si se prešao,treba tu još truda.

Ili zasuči rukave,ili mijenjaj hobi. :ciao:

Milos95ts
6.5.2010, 20:32
To sto kazes za neka bezvezna pitanja koja ima i u helpu to sam pitao jer sam se toliko uziveo na pocetku... Ne znam da li neko uopste zna kako je to.
A da zasicem rukave, oni vec i jesu ... Dzamim pored kompa vec 4, 5 sati, mucim se, ali opet sto kazes ne moze sve na brzinu.
Slazem se sa tobom i prihvatam greske :alealeee:
Ali cini mi se da mi je glas los i plasim se da ne radim sve ovo za dzabe i da mi ovo vreme bude kao da nista nisam ni uradio :confused::confused::confused:
Vas komentar za moj glas :D :D :D

LoneWolf
6.5.2010, 20:37
Ne treba da dreždiš pored kompjutera nego na kompjuteru (youtube,online tutorials,guglanje i slično) jer bez truda ne možeš da uspješ ni u kom poslu.

Što se tiče glasa,ti si '95 godište a ovo je,ček pogledam kalendar,2010,što dalje implicira da imaš (ne)punih 15 godina pa mislim da nije korektno komentarisati tvoj glas dok se ne formira (dok ne mutiraš,kad ti završi pubertet).

Ako imaš dobar tekst glas se ionako stavlja u drugi plan,a ako nemaš ni tekst ni glas čak i tada možeš dobro proći (ukucaj na youtube EKREM JEVRIĆ GOSPODA i vidjećeš šta je čovjek napravio).

Uvijek možeš naći neki drugi muzički žanr ako ti je rap komplikovan ili previše time consuming. ;)

--ComputerBoy--
6.5.2010, 20:38
Vas komentar za moj glas :D :D :D
No comment. :dzavo:

Salim se, repuj malo... Prirodnije, prirodnijim glasom, onako zvuci... Sabanski. Izvini na iskrenosti. :D

Milos95ts
6.5.2010, 20:53
@LoneWolf
Video sam onog lika kuca poso... xDDD :D :D :D

@--ComputerBoy--
Pa znam i sam da je sabanski, sta da se ljutim na tome ?! :D
Ne znam sto mi je onakav glas sto pevam ... Ustvari znam sto rece LoneWolf nimalo ne pevam prirodno, ovo nije ni priblizno blizu mog glasa, totalno se razlikuju :D

Starface
6.5.2010, 21:00
Vidim ja da si ti lose ukapirao nas.Mi samo hocemo da ti pomognemo ali Ne mozemo da ti objasnjavamo stvar po stvar kako sta funkcionise!!Znaci slazem se da imas zelju ali brate LENJ SI !!!:)I od tog citanja helpa nema nista ako ne uzmes to prakticno da primenjujes.

znaci
CITAJ HELP,gledaj tutorijale,vezbaj vzbaj i samo vezbaj matrice !!Kakve god one bile proste i smesne,nesto si napravio.Vremenom ce biti sve kompleksnije i sve ce doci na svoje mesto ..

Nemoj nas shvatiti kao neka zakerala nego vec kao ljude koji hoce da ti pomognu !!ALI SHVATI,ne mozemo mi da radimo i ucimo umesto tebe !!;):dedica:

unique93
6.5.2010, 21:01
probaj obicnim glasom da repujes, kasnije mozes malo da ga menjas...ne pomocu programa, nego ljudski(ako razumes sta hocu da kazem :D ),pogledaj kako to radi shorty(sada je bata barata, i repuje normalnim glasom, ali kada je bio shorty, imao je neki svoj stil...nemoj da ga kopiras, nego neka ti to bude primer)... :D

Milos95ts
6.5.2010, 21:03
Ma ok !!! Svima se izvinjavam malo sam se iznervirao...
Jeste da sam malo preterivao. Ali tolika mi je bila zelja da ... Nemam pojma ni sam.

A sta kazete za glas ?! :D Kao neka baba :D ... mozda ima da se kupi neki mikrofon za hiljadu, dve ... Mozda me on malo spase jer snimam sa mikrofonom od pre jedno 4, 5 godina xD

POZZZZZ!!! :tapsh:

DylaN
6.5.2010, 21:10
A gde je link za glas?

unique93
6.5.2010, 21:11
preporucio bih ti da odes na serbianunderground forum, tu imas sekciju gde likovi sa foruma ostavljaju svoje tekstove, i svoje snimke, citaj te tekstove i slusaj snimke(nemoj da ih kopiras) i citaj komentare...komentari ce ti pomoci, zato sto kazu sta je dobro, a sta ne... :D

DonCorleone91
6.5.2010, 21:11
Ma neobracaj paznju na pocetku na mikrofom, mikrofon daje jednu drugu vrstu boje i zvuka, sto tebi upoctku nije bitno. To sto tebi (kad sl8usas sam sebe) odvratno zvuci glas, to je normalno, svakome je tako u pocetku, zato sto si ti naucio da slusas svoj glas iz drugog ugla a ne kako ga drugi cuju pa ti je malo neprirodno, al navikne se covek :)

Milos95ts
6.5.2010, 21:16
Lapo si rek'o to ... Ja polako odo' da vezbam, malo da probam neki flow da pesma ima refren, a ne samo da izgleda kao recitacija :D ...

DylaN
6.5.2010, 21:22
A sta da kucam na google-u za matricu neke pesme :confused:

unique93
6.5.2010, 21:26
odes na youtube i ukucas ime pesme i instrumental, nema bas za svaku pesmu matrica, ali ima za neke...za nase pesme nema, ali za strane ima :D

Milos95ts
6.5.2010, 21:29
http://www.youtube.com/watch?v=gNWxKm-bM_U

Kad pogledam ovo vidim koliko sam nisko :D

Ovaj lik je moje godiste, nekad sam bio dobar sa njim dok je ziveo ovamo kod mene :D

unique93
6.5.2010, 21:36
vezbao je, vezbao i vezbao...vezbaj i ti, i mozda bude nesto od tebe :D

Milos95ts
6.5.2010, 21:43
ehhh ... Sad ... :D

Nikola16789
7.5.2010, 4:14
skocio sam s mosta, video sam gosta
:aplauz: Prepoznajem talenat u tebi :kreza:

A sta da kucam na google-u za matricu neke pesme :confused:

Pa ili da trazish u googleu, mada cesh tesko naci original matricu bilo koje pesme, ili da probash po sluhu da je "skinesh" pa kroz midi klavijaturu i FL studio da je odsvirash...
http://www.youtube.com/watch?v=gNWxKm-bM_U

Kad pogledam ovo vidim koliko sam nisko :D

Ovaj lik je moje godiste, nekad sam bio dobar sa njim dok je ziveo ovamo kod mene :D

Pazi, ja sam na pocetku umeo da sviram samo na kraj sela zuta kuca, ali posle odradjenih milion vezbi mogu da sviram skoro shta god pozelim... To je period od vise godina, tako da zaboravi na to da cesh za mesec dana imati gotovu profi pesmu, mozda za godinu, mozda za dve.... to je proces...

unique93
7.5.2010, 10:27
:aplauz: Prepoznajem talenat u tebi :kreza:


ma rodjeni talenat :D

Milos95ts
8.5.2010, 14:24
Ljudi evo citao sam nesto, radio ... Evo odprilike kako bi trebalo pesma da izgleda: http://www.youtube.com/watch?v=JqDTDBZ5_Ik

Odlusajte plzz ovo i kazite mi da li sam se poboljsao makar malo, flow, glas, text ... :D
U odnosu na onaj prosli klip, pozdrav momci!!! :D :ciao:

unique93
8.5.2010, 14:49
pa popravio si se :D

jel malo suskas, ili je los mikrofon :D

i sledeci put, namesti da se matrica malo jace cuje, inace je ok :D

DylaN
8.5.2010, 14:49
Nisam cuo ovu recenicu?
skocio sam s mosta, video sam gosta

:D

Milos95ts
8.5.2010, 14:56
pa popravio si se :D

jel malo suskas, ili je los mikrofon :D

i sledeci put, namesti da se matrica malo jace cuje, inace je ok :D
Ma mikrofon je onaj fusara, 150 dinara, ali ozbiljno :D

http://www.youtube.com/watch?v=JqDTDBZ5_Ik

SLUSAJTE, KOMENTAR!!! :D

Da li sam se poboljsao malo u odnosu na onu proslu, flow, text, i tako to .. :D

unique93
8.5.2010, 15:56
cekaj jel to onaj kompjuterski mikrofon...ako jeste, onda se extra cuje, ja imam isto neki, platio sam 300 kinti, i kad kazem P, probija :D

snimaj svaki da, i popravices se :D

ova druga je mnooogo bolja od prve :D

--ComputerBoy--
8.5.2010, 17:01
Reci nidje veze, ali ti je sad glas znatno bolji. ;)

Milos95ts
8.5.2010, 19:23
cekaj jel to onaj kompjuterski mikrofon...ako jeste, onda se extra cuje, ja imam isto neki, platio sam 300 kinti, i kad kazem P, probija :D

Hahahahaha ... Ja ovaj platio 150 kinti ... :D Sluzi me lepo, ali susti mnogo :(
Moram da nadjem neki, trenutno imam 1000 dinara, dal ima da se nadje nesto bolje od ovog mog za te pare ??? :D Pozzzz

unique93
8.5.2010, 19:32
kako susti...ovo sto si snimio, ne susti uopste, mozda malo, ali se jedva cuje :D

Milos95ts
8.5.2010, 19:55
Ali mi mnogo menja glas ... Meni glas u prirodi nije ni slican ovom! :D

unique93
8.5.2010, 20:04
pa da bi imao isti glas, idi u studio, zato sto ako snimas kuci, uvek ces imati drugaciji glas...ili skupi nekih 1000e, pa kupi neki dobar majk, miksetu, zvucnu(i 1000e je malo), i glas ce ti biti isti :D

Milos95ts
8.5.2010, 20:46
pa da bi imao isti glas, idi u studio, zato sto ako snimas kuci, uvek ces imati drugaciji glas...ili skupi nekih 1000e, pa kupi neki dobar majk, miksetu, zvucnu(i 1000e je malo), i glas ce ti biti isti :D

E pa sad ... :D
A ima li neki za 1000 da valja, makar za mene pocetnika ? :D

unique93
8.5.2010, 20:59
mozda ovaj
http://www.itsvet.com/proizvod/vivanco-dm-20/comp_comp_microphones/713/71

Milos95ts
8.5.2010, 21:03
Brate nisam iz BG-a tako da mi ovaj sajt nista ne znaci, ali hvala u svakom slucaju!!! :D
Sta mislis da l' ce da ima malo razlike ??? :D Pozzzzz

unique93
8.5.2010, 21:07
pa ne verujem...mozda malo... :D

Milos95ts
8.5.2010, 23:48
Ajmooo ... Dajte komentare, da li sam se imalo poboljsao ??? Flow, glas ... ? :D
Recite mi primedbe :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=JqDTDBZ5_Ik

veseliburek
9.5.2010, 1:01
pa što ne reče da si ranije snimao?

OXDI8GF0I1M

DonCorleone91
9.5.2010, 1:11
pa što ne reče da si ranije snimao?

OXDI8GF0I1M

zlolz :D

WhenDarknessFalls
9.5.2010, 2:14
pa da bi imao isti glas, idi u studio, zato sto ako snimas kuci, uvek ces imati drugaciji glas...ili skupi nekih 1000e, pa kupi neki dobar majk, miksetu, zvucnu(i 1000e je malo), i glas ce ti biti isti :D

Ma nije nego ;) 1000e je malo? Za 500e moze sve da se uzme, i da bude vise nego dovoljno za kucno snimanje (mic/mikser/zvucna).

DonCorleone91
9.5.2010, 2:40
Ma nije nego ;) 1000e je malo? Za 500e moze sve da se uzme, i da bude vise nego dovoljno za kucno snimanje (mic/mikser/zvucna).

Mixer je totalno beskorisna stvar za kucnu upotrebu, cak i za studijsku.

Milos95ts
9.5.2010, 9:35
pa što ne reče da si ranije snimao?

OXDI8GF0I1M

hahaahahah :) Sto bas njega nadje ? :D

veseliburek
9.5.2010, 11:10
imate otprilike isto talenta za muziku...

NIDZA bOj
9.5.2010, 14:48
Ajmooo ... Dajte komentare, da li sam se imalo poboljsao ??? Flow, glas ... ? :D
Recite mi primedbe :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=JqDTDBZ5_Ik

Brate mora malo bolje da nastelujes glasne zice,i da se ne oseca taj naglasak...;)
A auto tune,to nemoj nikako da koristis,da ne bi ispao ge".
Pripadne mi muka kad slusam ove elitne odrede...

LoneWolf
9.5.2010, 15:11
"Sine Miloše",moram ti ovo reći,pa se ljuti kol'ko hoćeš,ali ovo je za tvoje dobro : sa ovog gore linka zvuči kao da imaš govornu manu sa glasovima Š,Ž,Č,DŽ i slično,pa ti preporučujem prvo posjetu logopedu (stručnjaku koji pomaže pri korekciji izgovora glasova/riječi) jer ne mo'š da "repuješ" i da zvučiš kao da nosiš zubnu protezu (to je uspjelo samo jednom "čovjeku s hendikepom" - Wheezyju,koji ima astmu pa se čuje prekomjerno dahtanje dok repuje,al' slabo si čuo za njega garantovano,kad se ne baviš istorijom onoga što pokušavaš raditi,hiphopa).

P.S. najava ti kaže "dobrodoFHo u naF kraj dobrodoFo u naF geto,pazi se tebra da ne bi te pocep'o" or whatever,tako da ti tekst OPET (blago rečeno) nema smisla - želiš nekom dobrodošlicu pa želiš da ga "pocijepaš ko pitbul"?

Previše klinački i "nafurano" again. :dedica:

Milos95ts
9.5.2010, 17:37
"Sine Miloše",moram ti ovo reći,pa se ljuti kol'ko hoćeš,ali ovo je za tvoje dobro : sa ovog gore linka zvuči kao da imaš govornu manu sa glasovima Š,Ž,Č,DŽ i slično,pa ti preporučujem prvo posjetu logopedu (stručnjaku koji pomaže pri korekciji izgovora glasova/riječi) jer ne mo'š da "repuješ" i da zvučiš kao da nosiš zubnu protezu (to je uspjelo samo jednom "čovjeku s hendikepom" - Wheezyju,koji ima astmu pa se čuje prekomjerno dahtanje dok repuje,al' slabo si čuo za njega garantovano,kad se ne baviš istorijom onoga što pokušavaš raditi,hiphopa).

P.S. najava ti kaže "dobrodoFHo u naF kraj dobrodoFo u naF geto,pazi se tebra da ne bi te pocep'o" or whatever,tako da ti tekst OPET (blago rečeno) nema smisla - želiš nekom dobrodošlicu pa želiš da ga "pocijepaš ko pitbul"?

Previše klinački i "nafurano" again. :dedica:

E Ok LoneWolf prihvatam sve ... Jos samo da znas da mi mikrofon kosta 129dinara (1.3 eura) :D Sta cemo sad ?! Nemoj da mislis da ne znam da pricam jbt ... :n_klanja: Bas lepo izgovaram sva slova, nikakvih problema nemam sa tim. Ali mikrfon... Najverovatnije cu sutra da kupim neki... A da za text nisam obracao paznju jer mi je sad cilj da vidim mogu li ja da pevam?! Malo flow da poboljasm i tako to... Hvala u svakom slucaju pozzzz ... :ciao::ciao::ciao:

LoneWolf
9.5.2010, 17:55
To što ti mikrofon košta 1.3 eura nije nikakvo opravdanje,da ti ilustrujem nekoliko primjera kako su ljudi pravili hiphop :

- Notorius BIG je u zatvoru pravio album sa policijskim diktafonom za ispitivanja i potplaćivao čuvare da mu ga doture u ćeliju,a slične stvari su radili i Tupac i Dre i mnogi drugi,tako da ti nedostatak opreme nije problem,tebi nedostaje volja i želja da savladaš prvo teoriju pa onda praksu.

- srbijanski hiphop sastav Who Is The Best snimio je prvi album koristeći 2 diktafona,pentium "kec" i dvokanalnu miksetu,a dan-danas su neprevaziđeni i po kvalitetu,i po tekstovima koji nose poruku,i po tragu koji su ostavili na tadašnju i današnju hiphop scenu.

Guglaj i uči istoriju.
Vježbaj glas,čitaj helpove,FAQove i sve ostalo,nisu pisani džabe.

Samo s voljom možeš dalje,ili kreni kako treba ili kvalitetno odustani. :ciao:

RarMan
9.5.2010, 18:15
Prvo snimiti pesmu,i matricu nije isto,a drugo da bi snimio sebe kako pevas moras da imas uredjaje,kupi mikrofon,a matricu sa FL9 mozes da obradis vrhunski,sretan rodjendan sve najbolje! :D

NjegovaWisost
10.5.2010, 3:33
Ovo me podsjeća na snimanje pjesme: "eto što sam vruć"

jakonicki93
10.5.2010, 22:39
Josh jedan wanna-be muzicar...

Zasto ljudi misle da je to tako jednostavno? :rolleyes:

odma' sam znao da je za rap... A to da snimaju na kompjuteru sa mikrofonom od 200 din... :kreza:

A 'eto sto sam vruc', pa to je HIT ljudi... xD Naravno da se salim :rofl:

--ComputerBoy--
10.5.2010, 23:08
Ako je nesto poznato, ne znaci da je hit. ;)

jakonicki93
10.5.2010, 23:12
Ako je nesto poznato, ne znaci da je hit. ;)

Ma ta pesma je RoflcopTer

Nikola16789
12.5.2010, 3:05
Cekamo novu pesmu, uskoro ce biti gotov album... :kreza:

Milos95ts
12.5.2010, 10:10
Cekajte, cekajte ... Danas, eventualno sutra stize. :D:D:D

youngster
12.5.2010, 11:26
Evo Milose..ja ulecem u temu ali evo da ti pokazem da nisi najgori

Pogledaj ovaj kanal i videces

http://www.youtube.com/jasamjatisi k*rac *zameni zvezdicu sa slovom U i spoji sa linkom >.

Evo i jedan njegov klip

--ComputerBoy--
12.5.2010, 12:00
Hahahaha! Prosto neverovatno! Hahahaha! Kakav debilizam. Ovo bre neki klinci, nemaju ni 10 godina. Hahahaha! Kad god neko nema nesto pametno da radi u zivotu, on bi da repuje. :rofl: Prosto neverovatno!
Milose, ti si za ove maher. :D

youngster
12.5.2010, 12:24
To je od mog druga brat od tetke ili tako nesto..debilcina
Bio ja jos na rodjendanu kod tog mog druga a bio i njegova taj brat......ja pricao o Sony Vegas-u nesto i on mene poceo da smara da mu napravim neki intro za YT kanal...
I ja neznajuci sta on pravi jos uradim i taj intro.........na svu srecu intro je *****e

Milos95ts
12.5.2010, 21:05
Hahahaha! Prosto neverovatno! Hahahaha! Kakav debilizam. Ovo bre neki klinci, nemaju ni 10 godina. Hahahaha! Kad god neko nema nesto pametno da radi u zivotu, on bi da repuje. :rofl: Prosto neverovatno!
Milose, ti si za ove maher. :D

Hvala Compi :D :D :D

Ovo je za vas tutorial, drugo vam ne treba ... :D Malo su vam glasovi deciji. Pokusajte malo da ispravite to ... Ovo vam kazem iz iskustva, a moje iskustvo ce Computer Boy da vam potvrdi ... :aplauz::aplauz::aplauz:

--ComputerBoy--
12.5.2010, 22:05
I meni je "visi" glas ali mi ne zvuci kretenski jer pricam svojim glasom. Kada se neko folira i ubaci ono "sabanski" dublje, onda to nista ne valja. :p

P.S. 1200 post! :aplauz: I ja postah starosedelac. ;)

Milos95ts
12.5.2010, 23:30
P.S. 1200 post! :aplauz: I ja postah starosedelac. ;)

Bravo! ALi slab si za mene ja sam clan ... :D :tapsh:

NjegovaWisost
13.5.2010, 6:10
Da bi bio dobar reper moraš biti crnac i amerikanac :kreza: Izuzeci su mogući (Eminem) ali on samo potvrđuje pravilo :D Stvarno ne volim domaći rep ni malo, a ni strani... Osim Govedine svi zajedno, išta se pojavilo da valja nije.

Macak Mackin
13.5.2010, 8:08
Ajde pa sa srecom,i kad zavrsis postavi odje da cujemo rezultat :P

unique93
13.5.2010, 13:22
Da bi bio dobar reper moraš biti crnac i amerikanac :kreza: Izuzeci su mogući (Eminem) ali on samo potvrđuje pravilo :D Stvarno ne volim domaći rep ni malo, a ni strani... Osim Govedine svi zajedno, išta se pojavilo da valja nije.

ti nisi cuo za struku, v.i.p, marcela,flip flopa... :opanachke

veseliburek
13.5.2010, 14:05
ti nisi cuo za struku, v.i.p, marcela,flip flopa... :opanachke

...i ostalu boraniju...

unique93
13.5.2010, 14:29
nemoj najbolje repere u srbiji da mi diras :kreza:

--ComputerBoy--
13.5.2010, 14:47
Da isti valjaju, niko ih ne bi ni dirao. :p

unique93
13.5.2010, 14:55
ajde kazi sto ne valjaju... :D

--ComputerBoy--
13.5.2010, 15:11
Odakle da pocnem... Gomila likova koji su talentless pocinju da se bave muzikom jer nemaju pametnija i nazivaju sebe umetnicima... More, folkeri su veci umetnici od njih, jer neki od njih cak i znaju da pevaju. :p Nervira me ta isfolirana sabanska boja glasa u SVAKOJ pesmi. To nigde drugde ne rade, samo ovde. Nemaju blage veze o muzici, samo skinu sa neta matru, malko dorade i vec su face. To je, po mom misljenju, bedno. :p

Mogu da se bave neki od njih kao tekstopisci, ruku na srce, to im dobro ide...

unique93
13.5.2010, 15:51
reperi pisu tekstove sami, ne treba im tekstopisac(najbolji su marcelo, flip flop,krang), neki od njih rade produkciju sami(imaju svoj studio), a neki od njih sami prave matrice, od poznatih repera niko ne skida matre sa neta, vec ih prave oni sami, ili najbolji beatmaker-i u srbiji(dj raid, kobazz, vanja i mnogi drugi)...sad mnogo ljudi(najvise dece)pocinje da se bavi repom, ali vecina njih ide u pogresnom pravcu(ili su fensi "reperi" kao cvija, elitni odredi...ili su gangsta kao napoleon, koji je seljak teski...)vec sam rekao da reperi imaju najbolje tekstove(po meni)...brate ti poredis folk prevace sa reperima, mislim stvarno :kreza:

ja mislim da reperi retki muzicari koji mogu da unesu osecanja u pesmu...evo poslusaj neku od ovih pesama
http://www.youtube.com/watch?v=PBleXdZRCKA
http://www.youtube.com/watch?v=U3YMyIlyvi8
http://www.youtube.com/watch?v=HpXgJE_vodg

--ComputerBoy--
13.5.2010, 16:06
Matrice su odlicne i dodje mi da zaplacem kad vidim kako neko svojim repovanjem moze da ih urnise...
Ima dosta dobrih i emotivnih matrica koje bi uz odgovarajucu melodiju i glas bili megahitovi, ovako...

NIDZA bOj
13.5.2010, 19:43
reperi pisu tekstove sami, ne treba im tekstopisac(najbolji su marcelo, flip flop,krang), neki od njih rade produkciju sami(imaju svoj studio), a neki od njih sami prave matrice, od poznatih repera niko ne skida matre sa neta, vec ih prave oni sami, ili najbolji beatmaker-i u srbiji(dj raid, kobazz, vanja i mnogi drugi)...sad mnogo ljudi(najvise dece)pocinje da se bavi repom, ali vecina njih ide u pogresnom pravcu(ili su fensi "reperi" kao cvija, elitni odredi...ili su gangsta kao napoleon, koji je seljak teski...)vec sam rekao da reperi imaju najbolje tekstove(po meni)...brate ti poredis folk prevace sa reperima, mislim stvarno :kreza:

ja mislim da reperi retki muzicari koji mogu da unesu osecanja u pesmu...evo poslusaj neku od ovih pesama
http://www.youtube.com/watch?v=PBleXdZRCKA
http://www.youtube.com/watch?v=U3YMyIlyvi8
http://www.youtube.com/watch?v=HpXgJE_vodg
Ti samo tog h3benog flip flopa torima pominjes,decko nema blage...;)

unique93
13.5.2010, 23:01
hahaha...kako nema blage, kada je jedan od tehnicki najboljih mc-jeva u srbiji, izdao je album "na raskrscu", koji je proglasen za najemotivniji rep album kod nas ikada... :opanachke

--ComputerBoy--
13.5.2010, 23:21
E, vecina njih ne zna ni da peva ni da svira - tj. nisu nadareni za muziku. Svako moze da baca rime... Kad kazem svako, stvarno mislim na svakog... Tako da nije to neki talenat...

NIDZA bOj
13.5.2010, 23:34
hahaha...kako nema blage, kada je jedan od tehnicki najboljih mc-jeva u srbiji, izdao je album "na raskrscu", koji je proglasen za najemotivniji rep album kod nas ikada... :opanachke
Ajde priznaj da ti je neki rodjak...:D salim se
Dosta emotivna pesma je od juicea(za divno cudo) navika,evo
linka _PMRUOEiz4A

unique93
13.5.2010, 23:44
E, vecina njih ne zna ni da peva ni da svira - tj. nisu nadareni za muziku. Svako moze da baca rime... Kad kazem svako, stvarno mislim na svakog... Tako da nije to neki talenat...

moze svako da baca rime, ali kako ih baca...ja u celoj temi pominjem skil i flow(tehnika repovanja), i bez toga ne mozes da budes reper...

flip flop mi nije rodjak :D

ali decko studira ruski, i peva u ruskom horu, tako da ima talenat za muziku...evo u ovoj pesmi ima jednu strofu na ruskom :D
http://www.youtube.com/watch?v=29-JpPaJ5Es&feature=related

EclipsE
14.5.2010, 0:06
A niko ne spominje FTP!...

Flash91
24.5.2010, 2:11
Evo i ja moram da se umesam malo u ovu diskusiju, s obzirom da slusam hip hop od svoje 12 godine i cenim da znam ponesto (pored toga sto imam oko 9 godina nizeg i srednjeg muzickog obrazovanja :) ).

Situacija u nasem hiphopu je blago receno uzasna u ovom trenutku (a i mnogo godina unazag), gde imamo neke Elitne Odrede koji pokusavaju da se prodaju kao hip hop, gde imamo jednog "ajsnigrutina" (ili kako se vec pise) koji verovatno nije u zivotu smislio jednu rimu koja ima veze sa mozgom. Ni ostatak bivseg Bad Copya nije mnogo bolji. Tu onda ulece i Djus koji je klasican primer antitalenta za bilo koji oblik muzike, ali moramo da mu priznamo da je uporan. Struka je takodje blagi uzas, sem onog jednog beefa koji je snimio (sa Reksonom, koliko se secam) nema nista sto se moze nazvati prihvatljivo (neko je spomenuo da ima flow dobar, ja se ne bih bas slozio), a ne dobro. Sigurno sam zaboravio da pomenem jedno 5 imena ali negde se mora stati :)
naravno necu da ulazim u price o klincima od po 10 i kusur godina sto snimaju sta im padne na pamet, i one wannabe "repere" (uglavnom izmedju 16 i 21 godine, mada ima izuzetaka) sto stalno pricaju o nekim kolima, utokama, loodilu a nisu videli nista bolje od juga i nista vise od 500 dinara u zivotu. Takodje ne pominjem one "one time" repere koji su napravli <4 pesme do sad.

Sa druge strane, stvar donekle popravlja Marcelo (sa realno najjacom lirikom, verovatno na Balkanu) i Beogradski sindikat. Za BS ne mogu da budem objektivan, jer se idejno slazem sa skoro svim njihovi pesmama, dok mi se, iz nekog razloga, njihove matre nikad nisu svidjale. Oni isto, imaju tu neku liricku snagu koju nema 95% nase scene.
Takodje, morao bih da spomenem VIP od pre 10ak godina sa pesmama kao sto su "Ko ce to da plati", "Atlantida", "Ko vas *ebe" i mozda jos par kojih sad ne mogu da se setim.

Generalno, ono sto mislim da je nas najveci problem, jeste to sto se ogromna vecina ugleda na "Harlem - Bronx - Compton" price sa druge strane okeana i stalno zeli da izmislja neke "opasne" price sa betona Beograda, ili da prica o necemu o cemu veze blage nema. Jbt budi realan, pricaj o svojim svakidanjim problemima, a imamo ih svi koliko hoces, samo pogledaj trenutno ekonomsko/politicko/nacionalno stanje u Srbiji.


Znam da ce sad da se nadje nekoliko ljudi koji ce da me verovatno napljuju najstrasnije, zato ponavljam, jos jednom, da je ovo samo moje skromno misljenje i nista vise od toga :)

Eto toliko o tome, a sad malo ontopic.

Milose95, uostalom i svi drugi u slicnoj situaciji, nemojte da odustajete samo zato sto vam par ljudi kaze da ste raspad i da nemate veze sa mozgom. Na pocetku je uvek najteze i niko se nije rodio naucen. Imas samo 15 (po nicku) godina, ti i ne treba sad da budes ne znam sta. Vezbaj, pisi, ako hoces da ozbiljno pravis matre - nauci bar neke osnove muzicke teorije, snimaj, vidi sta ne valja, pa pokusaj da ispravis to. Ali kljuc svega je VEZBA!
Pisanje pesama, ne mora da je u pitanju hiphop, moze da bude mnogo dobar hobi, ne moras nista kasnije da uradis od toga.

unique93
24.5.2010, 14:58
struka los reper...on je tehnicki najbolji reper kod nas :confused:

jel si slusao njegov zadnji album...svi psi idu u raj..album je bruka... ;) :D

NIDZA bOj
24.5.2010, 15:15
Evo i ja moram da se umesam malo u ovu diskusiju, s obzirom da slusam hip hop od svoje 12 godine i cenim da znam ponesto (pored toga sto imam oko 9 godina nizeg i srednjeg muzickog obrazovanja :) ).

Situacija u nasem hiphopu je blago receno uzasna u ovom trenutku (a i mnogo godina unazag), gde imamo neke Elitne Odrede koji pokusavaju da se prodaju kao hip hop, gde imamo jednog "ajsnigrutina" (ili kako se vec pise) koji verovatno nije u zivotu smislio jednu rimu koja ima veze sa mozgom. Ni ostatak bivseg Bad Copya nije mnogo bolji. Tu onda ulece i Djus koji je klasican primer antitalenta za bilo koji oblik muzike, ali moramo da mu priznamo da je uporan. Struka je takodje blagi uzas, sem onog jednog beefa koji je snimio (sa Reksonom, koliko se secam) nema nista sto se moze nazvati prihvatljivo (neko je spomenuo da ima flow dobar, ja se ne bih bas slozio), a ne dobro. Sigurno sam zaboravio da pomenem jedno 5 imena ali negde se mora stati :)
naravno necu da ulazim u price o klincima od po 10 i kusur godina sto snimaju sta im padne na pamet, i one wannabe "repere" (uglavnom izmedju 16 i 21 godine, mada ima izuzetaka) sto stalno pricaju o nekim kolima, utokama, loodilu a nisu videli nista bolje od juga i nista vise od 500 dinara u zivotu. Takodje ne pominjem one "one time" repere koji su napravli <4 pesme do sad.

Sa druge strane, stvar donekle popravlja Marcelo (sa realno najjacom lirikom, verovatno na Balkanu) i Beogradski sindikat. Za BS ne mogu da budem objektivan, jer se idejno slazem sa skoro svim njihovi pesmama, dok mi se, iz nekog razloga, njihove matre nikad nisu svidjale. Oni isto, imaju tu neku liricku snagu koju nema 95% nase scene.
Takodje, morao bih da spomenem VIP od pre 10ak godina sa pesmama kao sto su "Ko ce to da plati", "Atlantida", "Ko vas *ebe" i mozda jos par kojih sad ne mogu da se setim.

Generalno, ono sto mislim da je nas najveci problem, jeste to sto se ogromna vecina ugleda na "Harlem - Bronx - Compton" price sa druge strane okeana i stalno zeli da izmislja neke "opasne" price sa betona Beograda, ili da prica o necemu o cemu veze blage nema. Jbt budi realan, pricaj o svojim svakidanjim problemima, a imamo ih svi koliko hoces, samo pogledaj trenutno ekonomsko/politicko/nacionalno stanje u Srbiji.


Znam da ce sad da se nadje nekoliko ljudi koji ce da me verovatno napljuju najstrasnije, zato ponavljam, jos jednom, da je ovo samo moje skromno misljenje i nista vise od toga :)

Eto toliko o tome, a sad malo ontopic.

Milose95, uostalom i svi drugi u slicnoj situaciji, nemojte da odustajete samo zato sto vam par ljudi kaze da ste raspad i da nemate veze sa mozgom. Na pocetku je uvek najteze i niko se nije rodio naucen. Imas samo 15 (po nicku) godina, ti i ne treba sad da budes ne znam sta. Vezbaj, pisi, ako hoces da ozbiljno pravis matre - nauci bar neke osnove muzicke teorije, snimaj, vidi sta ne valja, pa pokusaj da ispravis to. Ali kljuc svega je VEZBA!
Pisanje pesama, ne mora da je u pitanju hiphop, moze da bude mnogo dobar hobi, ne moras nista kasnije da uradis od toga.
Oko dosta stvari se slazem,al gde mi nadje ajsa da pljujes?!:DAko decko ima nesto to je jedinstven izbor reci,tj ideja...E sad njegov pravac od pocetka pa do zadnjeg albuma je dosta promenjen sto se tice tematike koju on obradjuje...Bad copy ima najtalentovanijeg(bivseg mladog)muzicara Sky Wikluha,a sto se tice Timbaha,ovaj zadnji allbum na nesto i lici,ima neke veze sa zivotom... Elitni odredi,bruka,msm kako neko moze da slusa te gluposti?!Pogotovo ovi novi Vanki i Ikac,sve je to vec vidjeno,glupo je uopste vise i snimati pesme na isti fazon...
Ni meni se ove pesme o kolima ne dopadaju,sve je to mnogo napaljeno itd...
E sad milose kao sto sam ti rekao,bez tih fazona..."dobrodosli u nas kraj,dobrodosli u nas geto"?!! Msm ftw?Sve je to napaljeno pogotovo onaj deo "da te ne bih pocepao",jer sve je to neka nerealna prica,gde ti zivis decko?Na svakom cosku se danas lome noge,ruke,ubijaju,a nisi ni svestan toga...Knjige u ruke,i uci...

unique93
24.5.2010, 15:35
e da zaboravio sam da kazem za ajzaka...ne slusam ga(slusam al' malo...samo nekoliko pesama), ali mi je extra lik...voli da se za*ebava, i tako i repuje :D

Flash91
24.5.2010, 18:01
Sve je to super, ne sumnjam da je Ajs extra lik, voli da se za*ebava, al ga to ne cini reperom. Cinjenica je da jos uvek nisam cuo nijednu pesmu njegovu koja ima veze sa mozgom, kao da nikad nije izasao iz one prve faze pisanja kad odvaljujes sve sto ti padne na pamet. Bolje da ostane u kraju i da izvaljuje te "forice" za ortake i ekipu, nego da stalno nesto snima.

Inace Sky Wikluh je isao kod mene u muzicku, svojevremeno, i opste misljenje je bilo da on ne da nije supertalentovan (svirao je klavir), nego da decko nije ni talentovan. Tako da ta prica da je on ne-znam-kakav muzicar, odmah pada u vodu :)

unique93
24.5.2010, 18:22
Sve je to super, ne sumnjam da je Ajs extra lik, voli da se za*ebava, al ga to ne cini reperom. Cinjenica je da jos uvek nisam cuo nijednu pesmu njegovu koja ima veze sa mozgom, kao da nikad nije izasao iz one prve faze pisanja kad odvaljujes sve sto ti padne na pamet. Bolje da ostane u kraju i da izvaljuje te "forice" za ortake i ekipu, nego da stalno nesto snima.

pa kad elitni odredi i cvija mogu da izdaju albume i pesme...sto ne bi i ajs...
jel ste gledali spot...ja sam pao kad sam video :D

http://www.youtube.com/watch?v=AFirmHOSSu4

Muzicarka
16.2.2013, 14:24
Pozdrav! Potreban mi je program za snimanje pesme tj. da snimim glas i ubacim sa matricom.........I ako moze da je program free.....Hvala unapred!:D

Starface
16.2.2013, 15:47
Cubase, mada ako hoces da iole zvuci pristojno treba da se razumes u dinamiku i EQ. Manje vise svaki DAW tj FL,CUbase,Logic,PRotools itd ...

Muzicarka
16.2.2013, 16:01
Koji sajt postoji sa gotovim matricama a mogu da se skinu???:nov_guita

Starface
16.2.2013, 16:37
Stvarno ne bih znao. Google je tvoj prijatelj ;)

DonCorleone91
18.2.2013, 20:39
Cubase, mada ako hoces da iole zvuci pristojno treba da se razumes u dinamiku i EQ. Manje vise svaki DAW tj FL,CUbase,Logic,PRotools itd ...

Koji ce mu djavo ti programi kad ima besplatnih, jednostavnijih varjanti...
http://audacity.sourceforge.net/