PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za generisanje Bar-Kodova artikala?


Branislav Gavric
13.6.2006, 16:35
Pozdrav svima, interesuje me da li postoji (i ako da, kako se isti zove, posto bez naziva istog ne znam za cim da "Gooooooglam!!" ) neki mali jednostavan komercijalni ili usluzni programcic koji bi korisniku ponudio sledecu (jednostavnu) opciju:

Zelim da ukucam broj. Potom zelim da mi program "odstampa" ili snimi kao BMP, JPG ili neku drugu "slicicu" bar-kod od tog broja!

Vrlo jednostavno... a isti mi treba za etiketiranje stvari u veleprodaji koje su "sorto" odnosno koje od proizvodjaca nemaju na svojoj kutiji svoj bar kod...

mmmm... please? Ako neko zna odgovor na ovakvu, relativno specificnu stvar...

Hvala puno unapred!
Brana

Branislav Gavric
13.6.2006, 16:35
Kljucne reci za pretragu po forumu "Bar-kod", bar kod, Bar-Code... nije nadjeno :(

Miloš
13.6.2006, 16:47
За Windows не знам ниједан програм, али знам и имам програм за Линукс. Зове се Kbarcode. Одабереш тип бар-кода и укуцаш број, и он ће генерисати слику коју можеш да штампаш и чуваш у разним форматима. Уосталом, види слику (не обраћај пажњу на број, јер сам безвезе налупао:D).
Поздрав!!!:ciao:

Branislav Gavric
13.6.2006, 17:04
Mhhhmmm... steta! Treba mi za Windows :(
Sorry!

Shlaymara
13.6.2006, 17:13
Imas u Corel paketu barcode wizard

Branislav Gavric
13.6.2006, 18:10
Koja verzija Corel-a? Interesuje me ovo!

Uzgred, sad sam nasao na sledecoj adresi:

http://www.tec-it.com/asp/main/startfr.asp?mainmenu=Download&sbmenu=&content=&redirect=&LN=1&DW=1&lsitem=

program koji izgleda zadovoljava moje potrebe s tim u vezi.. trial je 90 dana... taman toliko dugo ce mi isti i trebati (hihihi!)

Srdacan pozdrav!
Brana

Shlaymara
13.6.2006, 20:45
Koja verzija Corel-a? Interesuje me ovo!



Ovo je iz v.12. Ali koliko se ja secam, mislim da postoji jos od verzije 8.

Branislav Gavric
15.6.2006, 18:37
Steta, ja na nekom CD-u NEGDE imam Corel, mislim da je verzija 5-ica... znaci nista (mrzi me da radim u Corelu, preferiram PhotoShop, ista verzija istog dakle PhotoShop v.5.0 zadovoljava sve (skromne) moje potrebe) a nasao sam zgodan programcic koji upravo radi onako kako sam ja "zamislio" sta mi treba na gore navedenom sajtu... PREPORUCUJEM SVIMA kad sam vec kod istog, pogotovo za one RETKE likove koje mrzi da rade u Coerel-u...

Ipak, hvala vam svima na odgovorima pomogli ste mi

Srdacan pozdrav
Brana

holodoc
15.6.2006, 18:46
Barcode generator koji dolazi uz Corel je samostalan program koji može da radi bez Corel-a. Krajnji rezultat se jednostavno kao vektor eksportuje u Clipboard i odatle odakle oćeš.

Nisam siguran da verzija 5 ima Barcode generator ali ti ovaj program omogućava da slobodno izabereš sve tipove barkodova koji postoje (svi EAN-i, internacionalni itd.)

MG-RAY
16.6.2006, 23:14
Mislim da ja imam tako nesto...ne znam ime, ali ces ga dobiti ako uspem da ga pronadjem-besplatan je...

MG-RAY
16.6.2006, 23:22
Mislim da ja imam tako nesto...ne znam ime, ali ces ga dobiti ako uspem da ga pronadjem-besplatan je...

...imam ga...
:) :) :)

urke
17.6.2006, 11:19
Za potrebe moje firme napisao sam perl skriptu koja iz CSV datoteke u kojoj se nalaze nazivi artikala, barcode broj i cena artikla pravi matricu barkodova za štampu na nalepnicama u PostScript-u. Sve što ti treba su barcode za win32 (imam to na poslu pa mogu da ti pošaljem) i ActivePerl (Perl za windows). I naravno, neki PostScript pregledač za štampu (ja korisitm Ghost View za win32).

Barkod markicu možeš da formiraš po želji jer se jednostavno menja par opcija u Perl skripti. Samo treba da u Excelu napraviš listu artikala, izvezeš u CSV i pokreneš Perl skripticu, i dobiješ ono što ti treba. Čini mi se da je matrica 4x9 ili 5x9 barkodova na A4 strani, ali nisam odavno koristio pa sam zaboravio :)

gurman
6.8.2008, 11:48
Za potrebe moje firme napisao sam perl skriptu koja iz CSV datoteke u kojoj se nalaze nazivi artikala, barcode broj i cena artikla pravi matricu barkodova za štampu na nalepnicama u PostScript-u. Sve što ti treba su barcode za win32 (imam to na poslu pa mogu da ti pošaljem) i ActivePerl (Perl za windows). I naravno, neki PostScript pregledač za štampu (ja korisitm Ghost View za win32).

Barkod markicu možeš da formiraš po želji jer se jednostavno menja par opcija u Perl skripti. Samo treba da u Excelu napraviš listu artikala, izvezeš u CSV i pokreneš Perl skripticu, i dobiješ ono što ti treba. Čini mi se da je matrica 4x9 ili 5x9 barkodova na A4 strani, ali nisam odavno koristio pa sam zaboravio :) ODGOVOR OVAKAV PROGRAM BI MI POMOGO MNOGO KOLIKO KOŠTA