PDA

Prikaži potpunu verziju : Pravila, pravila... da bi me...


hacker_aca
13.6.2006, 3:25
Da ne bih sad odugovlačio sa temom, samo ću da vam proslijedim jedan link (http://www.cafemontenegro.cg.yu/index.phtml?akcija=vijest&id=19936).

A kažu za nas Balkance da smo ćaknuti..... :)

aerochivija
13.6.2006, 5:27
Precedentno pravo ima svoje mane... Nismo mi luđi od drugih, samo nemamo (bolje reći, ne poštujemo) zakone koji bi sputali naše ludilo.

Jack Sparrow
13.6.2006, 17:44
U Memfisu zakon ne ograničava samo slobodu ljudi: i žabama je zabranjeno da krekeću nakon 23 časa, kako ne bi uznemiravale okolinu.

hahaha ... sirote zabe :)

Carl Jonson CJ
13.6.2006, 17:54
razvedene ili neudate žene nikako ne smiju da skaču padobranom subotom prije podne.

Хуахахаха :))

Inuyasha
13.6.2006, 19:37
Nemam komentar...totalne gluposti...alal im vera za to...

REDisLAW
13.6.2006, 21:44
Florida se nalazi pri vrhu liste sa krajnje neobičnim propisom. Naime, razvedene ili neudate žene nikako ne smiju da skaču padobranom subotom prije podne.

Izvinite ali jednostavno sam morao crvenom.:D :D :D

todos
13.6.2006, 22:32
Sve ovo moze da se objasni i ima nekog razloga.I mi bi imali takve zakone da smo dokoni ovde na Balkanu,al' od problema ni glavu cestito ne mozemo da dignemo.

Jim Bravura
14.6.2006, 2:08
Citat: "Ubedljivo najbesmislenije zakone imaju država Njujork (zabrana istovremenog hodanja unazad i jedenja kikirikija tokom muzičkog koncerta) i Oklahoma (propis protiv stavljanja hipnotisane osobe u izlog radi reklame)"

Ovaj boldirani mi je ubedljivo "najjaci" :rofl:

Wolverine
14.6.2006, 13:26
U Koloradu ne smijete da pozajmite usisivač svom prvom komšiji, ma koliko on insistirao, dok u Pensilvaniji ne smijete da pjevate u kadi – čak ni sopstvenoj.

Dobro je sto planiram da pobegnem u Californiu a ne u Pensilvaniju...:D ;) :)

PAIN
14.6.2006, 17:22
Hehehe stvarno su uvrnuti:opanachke .Ono da nesmeju da vode ljubav ako nekom smrdi iz usta......Ali dobro je i ono za kikiriki u pozoristu, pa to cak ni mi ne radimo.

Dushan
14.6.2006, 17:34
Ja znam da u Detroitu postoji jedan zakon koji zabranjuje vezivanje krokodila za hidrant :rofl:

Bokile
15.6.2006, 9:04
Ovi nisu normalni,ja im se:n_klanja:

Pa da li neko moze biti toliko malouman i da osmisli ovakve gloope zakone,
ovo je strashno..:rofl:

oluja
15.6.2006, 12:32
Ja znam da u Detroitu postoji jedan zakon koji zabranjuje vezivanje krokodila za hidrant :rofl:
Vi ih samo ne razumete... Evropljani su drugaciji i to ovde nikad ne bi proslo...
Dokle god u zakonu jasno ne pise da je zabranjeno vezati krokodila za hidrant neka budala ce to i da uradi... Ovakve "glupave" zakone obicno uvrste u zakon nakon nekog sudjenja u kome se sud bavi ovakvim glupostima.
Po meni je i tako nesto bolje dodati u zakon i da se zna sta se sme, nego sto je ovde kod nas slucaj da te neko kazni proizvoljno za nesto, sa objasnjenjem da se "eto tako" to ne sme... a znate i sami kako su nam zakoni dobri, jasni i bez rupa...

aerochivija
15.6.2006, 14:16
Non crimen sine legis...
Nije zločin ono što zakonom nije proglašeno za zločin. Zato je ovakav, eksplicitan način precizniji, time verovatno i bolji, iako je jezivo obiman. Nije ni čudo što su advokatske usluge u SAD j....o skupe. Treba dobro naučiti sve te presedane da bi bio dobar pravnik.

Echo
15.6.2006, 15:03
Ja znam da u Detroitu postoji jedan zakon koji zabranjuje vezivanje krokodila za hidrant :rofl:
Zasto bas krokodila?
Znate da je u americi veoma popularno da se gaje mali krokodili kao ljubimci, a kad porastu, amerikanci ga lepo bace u wc solju. Zato po kanalizacijama ima krokodila. Ozbiljna prica. Sad ne znam da li postoji clan gde se zabranjuje bacanje krokodila u WC solju:)

Ghost
15.6.2006, 15:10
Како бациш крокодила у WC, кад порасте???:)
Ајде док је мали, мада ко зна колики су им WC-ови.:)

Dushan
15.6.2006, 21:09
Vi ih samo ne razumete... Evropljani su drugaciji i to ovde nikad ne bi proslo...
Dokle god u zakonu jasno ne pise da je zabranjeno vezati krokodila za hidrant neka budala ce to i da uradi... Ovakve "glupave" zakone obicno uvrste u zakon nakon nekog sudjenja u kome se sud bavi ovakvim glupostima.
Po meni je i tako nesto bolje dodati u zakon i da se zna sta se sme, nego sto je ovde kod nas slucaj da te neko kazni proizvoljno za nesto, sa objasnjenjem da se "eto tako" to ne sme... a znate i sami kako su nam zakoni dobri, jasni i bez rupa...

Kod nas nigde necesh naci zakon da je zabranjeno pozajmiti komshiji usisivach i sl., ti kod svoje kuce mozesh da radish shta hocesh itd. a ne na primer ako ti sam sebe u mcdonaldsu polijesh vrelom kafom da trazish odshtetu od njih (primer je banalan ali je u Americi bilo bezbroj sudjenja na ovaj fazon itd).

Eddie
15.6.2006, 21:25
Zato kod njih stoje obavestenja na svakom cosku,a kad se ti skrsis recimo niz stepenice,a ono stoji da treba pazljivo da hodas,niko te ne sisa.A ako nije pisalo nigde obavestenje da mozes da padnes niz stepenice onda mozes od te ustanove kojoj pripadaju te stepenice da dobijes lepu odstetu :opanachke
Ala bi se kod nas ljudi krsili:dzavo:

Eddie
15.6.2006, 21:30
Ali imaju i jedan dobar zakon-pandur te nesme zaustaviti ako vozis a nisi pritom pocinio nikakav prekrsaj u saobracaju!Ovi nasi te vazda proveravaju!Bem mater:mad: !

aerochivija
15.6.2006, 21:49
Zato kod njih stoje obavestenja na svakom cosku,a kad se ti skrsis recimo niz stepenice,a ono stoji da treba pazljivo da hodas,niko te ne sisa.A ako nije pisalo nigde obavestenje da mozes da padnes niz stepenice onda mozes od te ustanove kojoj pripadaju te stepenice da dobijes lepu odstetu :opanachke
Ala bi se kod nas ljudi krsili:dzavo:
Smrznuta hrana upakovana u plastiku odmrzava se u mikrotalasnoj tek pošto se ambalaža odstrani... To je obavezno uputstvo jer ako neko pojede topljeni najlon sa piletinom i pozli mu, moze da traži odštetu. A bilo je mnogo sličnih slučajeva.:confused:

Dushan
15.6.2006, 22:14
Ali imaju i jedan dobar zakon-pandur te nesme zaustaviti ako vozis a nisi pritom pocinio nikakav prekrsaj u saobracaju!Ovi nasi te vazda proveravaju!Bem mater:mad: !

Ovo je policijska drzava...

oluja
17.6.2006, 1:27
Ovo je policijska drzava...
Uvek bila, starih navika se tesko resiti... :mad:

hacker_aca
17.6.2006, 4:20
Vi ih samo ne razumete... Evropljani su drugaciji i to ovde nikad ne bi proslo...
Dokle god u zakonu jasno ne pise da je zabranjeno vezati krokodila za hidrant neka budala ce to i da uradi... Ovakve "glupave" zakone obicno uvrste u zakon nakon nekog sudjenja u kome se sud bavi ovakvim glupostima.
Po meni je i tako nesto bolje dodati u zakon i da se zna sta se sme, nego sto je ovde kod nas slucaj da te neko kazni proizvoljno za nesto, sa objasnjenjem da se "eto tako" to ne sme... a znate i sami kako su nam zakoni dobri, jasni i bez rupa...

OK, mogu da razumijem da je zabranjeno vezivati krokodila za hidrant, ali mi ne ide u glavu zašto je zabranjeno da neudate ili razvedene žene skaču padobranom iz aviona subotom prije podne?

Eddie
17.6.2006, 18:54
OK, mogu da razumijem da je zabranjeno vezivati krokodila za hidrant, ali mi ne ide u glavu zašto je zabranjeno da neudate ili razvedene žene skaču padobranom iz aviona subotom prije podne?
Ma sigurno ima valjan razlog i za to:D Samo ga mi glupi srbi ne vidimo:o

todos
17.6.2006, 22:18
Nisu Ameri bas tako naivni kako mi zaostali ovde mislimo.Ako je neka zaba krekecala na nekom drzavnom jezeru a stanovnik obliznjeg jezera nije mogao da spava on je tuzio tu istu drzavu i naplatio odstetu.Da se to ne bi ponovilo drzava donese takav zakon da to spreci i ogradi se od toga.Ovo je samo jedan bizaran primer a ima ih na hiljade.To najbolje mogu da objasne pravnici,a moja malenkost je samo jedan obican masinac ili-ti trenutno portir.

hacker_aca
17.6.2006, 22:22
Ja kako sam zaključio iz ove teme a tako iz nekih priča što sam slušao Ameri su jedan sebičan narod (dobro, nisu svi ali ih ipak ima mnogo) koji samo gleda kako da dobije više para u džep. Ima takvih i kod nas, sigurno, ali nisam nešto previše primećivao.

JovanK
17.7.2007, 20:45
- U Greenu, NY, zabranjeno je hodati unatraške i jesti kikiriki dok se u blizini održava koncert.
- Konjima je zabranjeno jesti hidrante na javnom mjestu u Marshalltownu u Iowi.
- U Tennesseeju je zabranjeno loviti bilo kakvu divljač, osim ako lovite kitove iz automobila u pokretu.
- Tennessee (SAD): zakonom zabranjeno loviti ribu pomoću lasa.
- U Kansas Cityju maloljetnicima je zabranjeno kupovati plinske pištolje, no potpuno je legalno da isti posjeduju sačmarice.
- U Connecticutu je zabranjeno hodati unatraške poslije zalaska sunca.
- Još davne 1924. godine sudac i porota države Ohio osudili su majmuna da plati globu od 25 dolara i sudske troškove zbog pušenja na javnom mjestu.
- U Ohiu je zabranjeno pecati dok jašete na konju.
- Carmel, NY: Zabranjeno je izaći u javnost ukoliko vam se boja hlača i jakne ne poklapaju.
- U Francuskoj seljacima ne smije pasti na pamet da svojoj svinji nadjenu ime Napoleon, a kamoli da to i učine.
- Kad smo već kod uvreda, u Urugvaju možete bez problema nekoga izazvati na dvoboj ako dokažete da su svi sudionici dobrovoljni davaoci krvi.
- Na ulicama Nevade (SAD) zakonski je zabranjeno jahanje ili šetanje deva.
- Svi vozači u Danskoj prije nego što upale svoj auto moraju se osobno uvjeriti da nitko ne leži ispod vozila.
- Na Floridi (SAD) djeca ne smiju čitati "Harryja Pottera" bez pismenog odobrenja roditelja, budući da su u knjizi opisani nekršćanski rituali.
- U Vermontu je zabranjeno fućkati ispod vode.
- U Alexandriji (Minnesota) zakonom je zabranjeno da suprug poljubi svoju ženu ako mu iz usta smrdi po česnjaku, luku ili sardinama.
- Niti jedna osoba ženskoga spola ne smije hodati po autoputu u kupaćem kostimu unutar granica države Kentucky ukoliko nema pratnju od najmanje dva naoružana policajca ili ako sama nije naoružana palicom.
- Stari Huni imali su "zanimljiv" način kažnjavanja - sve silovatelje i preljubnike kaznili bi kastracijom. Preljubnice bi prerezali na dva dijela.
- Egipćani su silovatelje kastirali a preljubnicama su rezali noseve.
- U Hong Kongu prevarene žene imaju zakonsko pravo ubiti svog supruga, ali samo golim rukama.

DeCoy
17.7.2007, 20:51
Sećam se ovih zezancija iz "Politikinog Zabavnika":D

par kojih se sećam, ne znam američke države u kojima se "primenjuju":)

zabranjeno je hodati po konopcu u crkvi
zabranjeno je oranje njiva slonovima
zabranjeno je da kvačete kao patka
zabranjeno je tući svoju ženu - nedeljom:D
zabranjeno je nošenje oružja čija dužina prevazilazi 1.5 m(nisam baš siguran da sam pogodio podatak)...

to sam se sad mogao pristetiti:icon_scra

rudar
17.7.2007, 21:31
zabranjeno je nošenje oružja čija dužina prevazilazi 1.5 m(nisam baš siguran da sam pogodio podatak)...

to sam se sad mogao pristetiti:icon_scra

Ne mogu da nosim svoje omiljeno koplje?!?!:D:kreza:

U USA i UK je zabranjeno pricji policajcu sa ledja (od skoro, zato shto mnooogo ima ubijenih policajaca na taj nachin), a ako mu pridjete sa ledja ima dozvolu da vas izmlati pendrekom... (ali to ipak zavisi od policajca;))

genius
17.7.2007, 21:49
Meni policajac u Washingtonu (hteo je da utvrdi moj indetitet) nije dozvolio ni da ustanem. Kada sam ustao i poceo da se smejem uperio je pistolj u mene. Onda sam seo.... ali i dalje sam se smejao :D

Kada smo rascistili da nisam uradio nista lose, izvinio se i ponudio da mi pomogne ako mi nesto treba... :n_klanja:

Sasa90
17.7.2007, 22:05
Ajde neka mi neko odgovori kako mogu ljudi davati tako glupe zakone??? Ne mogu da pecam sa konja, da poljubim zenu ako mi iz usta smrdi na luk i takve gluposti...:n_klanja:

DeCoy
17.7.2007, 22:20
To su uglavnom zakoni koji su doneti tokom XVIII i XIX veka i koji se faktički više i ne primenjuju...

genius
17.7.2007, 22:25
To su najcesce zemlje u kojima vazi takozvano precedentno pravo, odnosno pravo presedana, to jest pravo koje se stvara tako sto se jednom utvrdjen slucaj uzima kao reper za ubuduce. Verovatno se nekad desila neka situacija u kojoj se jasno videlo da je recimo opasna (kao na primer pecanje sa konja) i onda je to postalo pravilo, iliti zakon. To je nesto drugaciji sistem stvaranja prava nego kod nas. Znaci to nije ono, skupi se parlament i onda razmisljaju o tome da li da donesu neki zakon.

U Americi na primer mozete normalno da posedujete pistolj (ne treba vam nikakva posebna dokumentacija da bi imali pistolj i dobijate ga kod prodavca za dva minuta dok proveri na internetu da niste osudjivani) a uz nesto malo papirologije (smesno prosta) mozete normalno da nosite pistolj na ulici ali postoji jedno ogranicenje: PISTOLJ MORA DA BUDE VIDLJIV. Znaci ako svi mogu da ga vide (na pojasu ili slicno) slobodno mozes da nosis pistolj. To je ustavom zagarantovano pravo.

Belfegor
17.7.2007, 22:26
to su stari zakoni, koji su jos tu, ali zaboravljeni! ako ih volis nabavi stare brojeve zoom-a, ima ih milion!

Simke
17.7.2007, 23:01
Ajde neka mi neko odgovori kako mogu ljudi davati tako glupe zakone??? Ne mogu da pecam sa konja, da poljubim zenu ako mi iz usta smrdi na luk i takve gluposti...:n_klanja:

Baš si ubo dva zakona koji mi imaju kakvu takvu logiku, naročito ovaj drugi.

1. Kada se samo setim kako se sve kod nas ''peca'' riba, dobijem najblaže rečeno jake ubilačke nagone.
Razni likovi hvataju ribu dinamitom, bacajući štapine i bombe u vodu,
potom pomoću struje, agregatima ošamućuju ribe,
potom plinom koji puštaju pomoću dugačkih cevi izbušenih na masu mesta,
pa zatim kačeći ribu za telo raznim trokrakama prilikom čega najveći broj riba iskasape a uopšte ne izvuku iz vode ...
e da, čuo sam i za neke tablete koje oduzimaju koiseonik iz vode a najefikasnije su na manjim rekama ...

Prema tome prvo što mi je palo na pamet u vezi tog zakona je pitanje: Ko zna zašto je takav zakon donešen?


2. Pa, ni ja ne bih baš voleo da se mojoj ženi oseti zadah iz usta na bilo koju vrstu luka, prema tome ...



PS.
Da su im blesavi zakoni, blesavi su ali bi nam najverovatnije bili mnogo manje interesantni kada bi znali kako je došlo do njihovog donošenja.

U ''kaubojcima'' bi mi često padalo na pamet, prilikom nekih scena gde se kauboj udvara nekoj farmerskoj kćeri, kako on paćenik najverovatnije opasno smrdi na krave ... još ako je prespavao u štali i posle toga se nabokako belog luka i piva ... e, to mora da je bio kompletan doživljaj za te lepotice.

4th Dimension
17.7.2007, 23:34
Ma biće da je neku budaletinu povukao sa konja nekakav kapitalac, pa je još isprepadani konj biće napravio kakvu štetu kao i nesrećni ribolovac. Ili se gadno izubijao, pa su ga osudili zbog gluposti nekom globom.

Simke
22.7.2007, 20:04
Ma biće da je neku budaletinu povukao sa konja nekakav kapitalac, pa je još isprepadani konj biće napravio kakvu štetu kao i nesrećni ribolovac. Ili se gadno izubijao, pa su ga osudili zbog gluposti nekom globom.
Rekoh već da ne znam razlog za donošenje tog zakona ali može biti to što si ti naveo iako meni padaju na pamet i druge verzije.

Na planinskim rekama gde se upražnjava ribolov mušičarenjem običan ribolovac zbog nepristupačnog terena ne može da predje neku preterano veliku kilometražu hodajući obalama i koritom reke, tu bi već jahanje na konju itekako pomoglo te bi se mogao preći i lovno pokriti mnogo veći teren. Samim tim ulov bi najverovatnije bio veći, pa bi praktikovanje takvog ribolova osiromašilo takve vode koje inače nisu prebogate ribom usled nedovoljne količine hrane.
Pretpostavljam da bi ribolovce koji bi lovili jašući na konjima bilo itekako teško uopšte kontrolisati, šta su ulovili, koju količinu, da li je ta riba u zabrani i sl.

Mislim da im je taj zakon sasvim u redu jer dobro štiti prirodu a i konji su takodje deo iste.

PS.
U americi postoji zakon/i koji zabranjuju na mnogim jezerima i rekama korišćenje bilo kakvog olova kao otežanja na sistemima za ribolov.

Na mnogim vodama se ne smeju koristiti udice sa tri kraka i sa povratnim jezičkom.

Postoji i odredjeni broj takmičenja na kojime se više ne koriste udice sa kontra krakom iliti povratnim jezičkom da bi se riba što manje oštećivala i da bi joj se dala kakva takva šansa.

Mogao bih vam pričati i o zakonima u nekim državama (evrope, australije, amerike) i na njihovim vodama koji vam ne dozvoljavaju da pecate ukoliko nemate odredjene dušeke na koje ćete spustiti ribu po ulovu i naročito ako nemate sredstvo za dezinfekciju kojim ćete tretirati ubodeno mesto ... ne daj bože da vam riba ugine i da je ne vratite u vodu zdravu i živu, onda ste ga gadno nagrabusili.

Mislim da sam pisao kako su neke naše ''stručnjake'' za ribolov vodili u zatvore i naročito u ludare zbog hvatanja ribe trokrakama po nemačkoj, švedskoj i sl. Oni jednostavno nisu mogli da shvate da neko tako krvavo lovi a da nije životno ugrožen, recimo da ne umire od gladi ...

hacker_aca
23.7.2007, 16:30
New York:

Women may go topless in public, providing it is not being used as a business.
It is against the law to throw a ball at someone's head for fun.

Washington:
No person may walk about in public if he or she has the common cold.
It is illegal to pretend that one's parents are rich.

Florida:
It is illegal to sell your children.
If an elephant is left tied to a parking meter, the parking fee has to be paid just as it would for a vehicle.
You may not fart in a public place after 6 P. :rofl:

Velika Britanija:
Picking up abandoned baggage is an act of terrorism.

A sajt odakle sam ovo pokupio je: Dumb Laws (http://www.dumblaws.com/index.php)

mciggzy
23.7.2007, 20:18
Evo nesto o cemu smo dotakli temu, a odnosi se na glupa obavestenja na proizvodima. naravno, nisu stavljena tek tako, verovatno je sv eovo neko i pokusavao...

Nazalost na engleskom je, ali verujem da vecina nema problema sa tim;)



On Sears hair dryer:
Do not use while sleeping.
On a bag of Fritos:
You could be a winner! No purchase necessary. Details inside.
On a bar of Dial soap:
Directions: Use like regular soap.
On some Swanson frozen dinners:
Serving suggestions: Defrost.
Printed on the bottom of Tesco Tiramisu dessert:
Do not turn upside down.
On Marks and Spencer Bread Pudding:
Product will be hot after heating.
On packaging for a Rowenta iron:
Do not iron clothes on body.
On Boot's Children's Cough Medicine:
Do not drive a car or operate machinery after taking this medication.
On Nytol Sleep Aid:
Warning: May cause drowsiness.
On most brands of Christmas lights:
For indoor or outdoor use only.
On a Japanese food processor:
Not to be used for the other use.
On Sainsbury's peanuts:
Warning: Contains nuts.
On an American Airlines packet of nuts:
Instructions: open packet, eat nuts.
On a child's Superman costume:
Wearing of this garment does not enable you to fly.
On a Swedish chain saw:
Do not attempt to stop chain with your hands or genitals.
On a toboggan:
Beware: Sledge may develop high speed under certain snow conditions.
On a knife sharpener:
Caution: knives are sharp.
On shin pads for cyclists:
Shin guards cannot protect any part of the body they do not cover.
On a take away coffee cup:
Caution: Hot beverages are hot.
Emergency safety procedures at a US summer camp:
In case of flood, proceed uphill. In case of flash flood proceed uphill quickly.

mciggzy
23.7.2007, 20:19
In a microwave oven manual:
Do not use for drying pets.
On the back of a pilot's seat in a Nato aircraft:
Seat must be facing forward for take-off and landing.
On the bottom of a cola bottle:
Do not open here.
On a Harry Potter wizards broom:
This broom does not actually fly.
On a box of aspirin:
Do not take if allergic to aspirin.
On a bottle of laundry detergent:
Remove clothing before distributing in washing machine.
On a muffin packet:
Remove wrapper, open mouth, insert muffin, eat.
In a kettle instruction manual:
The appliance is switched on by setting the 'ON/OFF' button to the 'ON' position.
On a ketchup bottle:
Instructions: Put on food.
On a bottle of rum:
Open bottle before drinking.
A car park sign:
Entrance only. Do not enter.
A sign in a street in Hong Kong:
Beware of people.
Rules on a tram in Prague:
Beware! To touch these wires is instant death. Anyone found doing so will be persecuted.
Sign on newly-renovated ramp entrance, USA:
Take care: new non-slip surface.
On a can of air freshener:
For use by trained personnel only.
On a bottle of baby lotion:
Keep away from children.
On a pair of socks bought in egypt:
Do not wash.
On a 500-piece jigsaw puzzle:
Some assembly required.
On a can of pepper spray used for self defense:
May irritate eyes.
On a Frisbee:
Warning: may contain small parts.
In a car handbook:
In order to get out of car, open door, get out lock doors, and then close doors.
On a packet of cashew nut pieces:
Warning: This product may contain residue of nuts.
Directions for mosquito repellant:
Replacing battery: replace old battery with a new one.
On a birthday card for a one year old:
Not suitable for children aged under 36 months or less.
In a hotel bedroom:
Please do not turn on TV except when in use.
On a toilet cleaning brush:
Do not use orally.
On a can of Spray paint:
Do not spray in your face.
On a TV remote:
Not Dishwasher safe.
On a blowtorch:
Not used for drying hair.
On a washing machine inn a launderette:
No small children.
On a bottle of hair dye:
Do not use as Ice Cream topping.
On a box of fireworks:
Do not put in mouth.
On the packaging for a wrist watch:
Warning this is not underwear! Do not attempt to put in pants.
In a dishwasher manual:
Do not allow children to play in dishwasher.
On a toaster:
Do not use underwater.
On a mattress:
Do not attempt to swallow.


evo jos da ne kopiram http://members.aol.com/ilovemy65stang/indexesses.html

PCmaster
15.10.2007, 23:11
Evo i od mene:

Glupi seksualni zakoni...

U Siux Falsu (Juzna Dakota), svaka hotelska soba mora da ima dva kreveta. Ako par iznajmljuje sobu na jednu noc, izmedju kreveta mora da bude bar pola metra prostora, a sex na podu izmedju kreveta je zabranjen.

U Amesu (Ijova), muz, nakon sexa sa svojom zenom, ne sme da popije vise od tri gutljaja piva dok jos uvek lezi u krevetu sa njom ili dok je drzi u naruciju.

U Bozemanu (Montana), postoji zakon koji zabranjuje svaku seksualnu aktivnost izmedju osoba suprotnog pola u dvoristu kuce, nakon zalaska sunca - ako su goli. Ocigledno je da su ljudi koji nose carape za vreme sexa i pederi bezbedni od ovog zakona.

U Aleksandriji (Minesota), ni jedan covek ne sme da vodi ljubav sa zenom ako mu dah zaudara na beli luk, crni luk ili sardinu. Ako zena zatrazi, zakon nalaze da covek mora da opere zube.

U Hastingsu (Nebraska), svaki gost u hotelu mora da dobije cistu i ispeglanu kosulju za spavanje. Ni jedan par ne sme da spava zajedno go, niti sme da vodi ljubav ukoliko ne nosi tu majcu koju su dobili na recepciji.

U Oblongu (Ilinois), zakonski je kaznjivo voditi ljubav za vreme lova ili pecanja na dan vaseg vencanja.

U Njukastlu (Vajoming), postoji specijalna naredba koja izricito zabranjuje sex unutar velikog frizidera za meso, koji ima svaki restoran.

U Ilinoisu, drzavni zakon propisuje svim nezenjama da prilikom razgovora sa neudatim zenama moraju da se predstavljaju kao "master" a ne kao "mister".

U Floridi, ako ste neudata ili razvedena zena ili pak udovica, ne smete da skacete padobranom subotom poslepodne.

U Norfolku (Virdzinija), ni jedna zena ne sme da se pojavi na ulici, a da ne nosi steznik. Postojao je i specijalni sluzbenik - inspektor za steznike.

U Merivilu (Misuri), sa druge strane, nosenje steznika je zabranjeno. U objasnjenju stoji: " Normalnom Americkom muskarcu ne sme se uskratiti zadovoljstvo gledanja zaobljenog, nesputanog zenskog tela ".

U Kuer d'Alenu (Idaho), zakonom su zasticeni parovi koji vode ljubav u kolima. Policajac ne sme jednostavno da pridje i zakuca na prozor. Ukoliko postoji i najmanja sumnja da se u kolima vodi ljubav, mora da policiskim automobilom stane na pristojnoj udaljenosti, zatrubi tri puta, a onda saceka otprilike dva minuta pre nego sto pridje kolima.

U Heleni (Montana), zena ne sme da plese na stolu u salunu ili baru ukoliko na sebi nema bar 500g odece.

U Liberti Korneru (Nju Dzersi), zabranjeno je da ljubavnici zatrube dok vode ljubav u parkiranim kolima.

U Karlsbadu (Nju Meksiko), zabranjeno je da parovi vode ljubav u parkiranom vozilu za vreme pauze za rucak na poslu, osim ako na prozorima kola imaju navucene zastore.

U Termontonu (Juta), zenama je zabranjeno da vode ljubav sa muskarcima dok se voze bolnickim kolima. Ako uhvate zenu kako to radi, bice optuzena za sexualno zlostavljanje, i njeno ime bice objavljeno u lokalnim novinama. Nista od ovoga ne vazi za muskarce.

che daboli guz
12.11.2007, 22:03
Mislim da sam pisao kako su neke naše ''stručnjake'' za ribolov vodili u zatvore i naročito u ludare zbog hvatanja ribe trokrakama po nemačkoj, švedskoj i sl. Oni jednostavno nisu mogli da shvate da neko tako krvavo lovi a da nije životno ugrožen, recimo da ne umire od gladi ...

Za jedan slucaj mi je poznato da je lovio ribu T`n`T-om u Svedskoj.
Naime uhvatili su tog Balkanca i pravac bolnica za mentalace.
Poslije kratkog vremena utvrdili su da se ne radi o mentalno poremecenoj osobi nego o primitivnoj-sto je u neku ruku zvuci blaze.Ali ne i nama koji smo takodje sa tih strana u tudjini;).
Uglavnom pustili su ga,sa ili bez globe ne bih znao reci.